PDA

View Full Version : Боли ли?



mili4ko
06-12-2009, 18:40
На скоро ходих на зъболекар за преглед и тя ми ги видя всичките и ми ги оправи,но днес забелязах че на кътния си зъб имам една черна точка,тоест кариес но не зная дали е развит пулпита.Като дъвча на този зъб леко ме ''боли''-силно казано ,но нз дали ще мине.А иначе боли ли ваденето на нерв?голяма ли е болката?

zabludeno_pate
06-12-2009, 19:03
aко ти сложат упойка нища няма да усетиш... на моя приятелка й извадиха нерв... и въобще не я боля, но много си зависи от лекаря предполагам :?

ysmiFchiCa
06-12-2009, 19:11
На мен са ми вадили нерв.Дори не усетих нищо. Не се безпокой. Аз попринцип със зор ходя на зъболекар 8-) ... Отначало мислех,че ще ме боли ужасно много,ноо .... нищо не уситх. Зъболекарката като ме пита: "Боля ли те?" аз и отвръщам "Ама извади ли нерва? " :shock:


:D

Спокс!

clever
06-12-2009, 20:12
оф аз 3 пъти съм претърпявала вадене на нерв и 2-та пъти ми сложиха-веднъж упойка;веднъж арсен
помоли за упойка и няма да боли

иначе мен веднъж ми го извадиха без упойка и беше адски гадно ............ :?

Lysit0
06-13-2009, 11:48
По-добре НЕ давай да ти вадят нерв без упойка,но знай,че след като те пусне упойката после час няма да можеш да си намериш място от болка.

laji4ka
06-13-2009, 15:22
еее аз ли съм мазохист или.. Междудругото искам да стана заболекар и са ми вадили нерв без упойка и нищу не усетих :oops: 8) 8) 8) 8)

Converse333
06-13-2009, 20:20
На мен никога не са ми слагали упойка.Само като ми вадиха един постоянен зъб. :shock: Не ме е боляло,а почти всичките ми кътни зъби са с извадени нерви. :D

clever
06-13-2009, 21:58
леле хора как може да сте толкова корави :shock:
и аз да бях така да не усещам болкааа ............... :-#

:shock:

ludata90
06-14-2009, 07:44
Сигурно половината ми зъби са с извадени нерви. Вади ли са ми ги и с упойка и без упойка, но без упойка си боли.

PlamenMEN
06-14-2009, 10:27
Не е възможно да не те боли ако си без упойка. Просто не сте разбрали, че ви я слягат. Аз имам 4 умъртвени зъба, 1 път не ме хвана упойката и такава болка беше, че чак съзнанието ми беше замъглено после. Иначе ако те хване упойката (тоест ако се изчака 10 мин) не боли. След като приключи цялата работа има шанс да чувстваш болка, след като те пусне упойката. Тази болка може и да е доста силна, но може и въобще да я няма.
Случва се понякога в канала да е останал неизваден или скъсан нерв. Моли се да не се случи, защото след това без упойка се чисти :shock:

Abigoria
06-14-2009, 11:02
Aрсен се слага, за да умъртви нервите. После упойката е безсмислена, според мене даже нежелателна. Когато ти вадят нерв, за да бъде сигурен зъболекарят, че е изчистил цялото каналче, трябва да усетиш лека болка, като боцване. Ако си с упойка, няма как да се разбере, освен да ходиш 1000 пъти на снимка... Упойките при вадене на нерв са за лигльовци...

clever
06-14-2009, 11:25
Когато ти вадят нерв, за да бъде сигурен зъболекарят, че е изчистил цялото каналче, трябва да усетиш лека болка, като боцване. ето защо единият път не ми слагаха упойка :shock:
но следващия път почнаха да работят върху зъба ми без упойка и адски болеше
дори взех да се движа
и в край на сметка решиха да ми сложат упойка :D :D
;)

мисля си;че няма чак такива мазохисти;които не са усетили нищо ...
Converse333 и laji4ka-вие наистина не сте разбрали;че са ви сложили или упойка;или арсен :lol:

YaNcHeToOo
06-16-2009, 08:26
На скоро ходих на зъболекар за преглед и тя ми ги видя всичките и ми ги оправи,но днес забелязах че на кътния си зъб имам една черна точка,тоест кариес но не зная дали е развит пулпита.Като дъвча на този зъб леко ме ''боли''-силно казано ,но нз дали ще мине.А иначе боли ли ваденето на нерв?голяма ли е болката?

Зависи от зъболекаря, ако ти бие упойката както трябва, нищо няма да усетиш, но ако не успее, може и да те заболи малко :)

des7royer
06-17-2009, 13:28
На мен са ми вадили нерв само с арсен и нищо не усетих :o...... Незнам сигурно всичко зависи от заболекаря..

fOreverReD
06-17-2009, 13:38
Офффф женчовци такива... Естествено, че не боли! Ако трябва да ти вадят преден зъб, тогава се тревожи.

Chawder
06-17-2009, 18:07
Аз ли нещо не разбрах......вероятно...момич то каза , че има само черна точка на кътника, а не дупчица или т.н....А ако е точица скоро време няма да стане на пулпит!

Tutmanik
06-18-2009, 16:07
На мене като ми го махаха много ме боля,въпреки че бях с упойка. :(

xoxi
06-19-2009, 10:46
Упойка за НЕРВ ???
Това за първи път го чувам..
Аз знам само, че арсена умъртвява и после никаква упойка не е нужна. 8-)

SweetySmallDevil
09-01-2009, 14:15
на мен са ми вадили доста пъти нерв ... не са ми слагали упойка нито един път ... пък и аз не съм искала ... боли,но аз по принцип си издържам на физическа болка ...колкото и да е силна ... така,че не ме е страх от зъболекари ... като изключим че ме рязаха със скалпел веднъж,когато ми вадиха постоянен тогава ми биха една инжекция на три пъти във венеца,от вътрешната страна на бузата и малко по назад... защото се бе получила инфекция по долната ми челюст заради предишната ми зъболекарка която бе егати некадърната :x ако я видя ще я наплюя :-x ... но сега съм при една мн печена ... и съм адски доволна 8)

sladi4ka_qni4ka
09-04-2009, 12:01
попринцип ваденето на нерв ..боли много.. пойскай упойка с нея май боли по малко или хи4 не боли ... :)