PDA

View Full Version : Шантав въпрос за мозъка и възприятията...



Psychic
06-12-2009, 19:08
Първо, много се дразня, че к'вото и да правя никога няма да мога да излезна от собственото си съзнание :cry: Ограничен съм от това и точка.
Никога няма да мога да разбера даже и 1% как друг човек чувства. Никога няма да мога да разбера нищо освен това което съм видял през моите сетива и съм си изградил некви реалности, винаги ще бъда ограничен от себе си...
Логично всеки човек е така.
Въпросът ми е дали според вас има сливане на реалностите на хората или не?
Какво значи сливане на реалностите, всеки си има реалност в която е, когато 2ма човека са заедно дали тези техни реалности са си пак 100% техни или тука вече има намеса и на чуждата реалност(тази на другия човек) и евентуално сливане, взаимодействие и тн.....А според вас може ли човек да разбере на 100% даже и за секунда как се чувства друг човек, когато са в някаква близост де да знам....има ли някакъв трансфер или няма....Според мене по време на секс и оргазъм стават някои странни работи и май мога да влезна в съзнанието на партнъора и да се слеем напълно, сякаш сме и 2мата в една реалност а не 2 различни, сякаш чувстаме 1:1 и двамата...
:shock:

ZipFail
06-12-2009, 19:40
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

Ilikeliljon
06-12-2009, 20:46
Първо, много се дразня, че к'вото и да правя никога няма да мога да излезна от собственото си съзнание :cry: Ограничен съм от това и точка.
Никога няма да мога да разбера даже и 1% как друг човек чувства. Никога няма да мога да разбера нищо освен това което съм видял през моите сетива и съм си изградил некви реалности, винаги ще бъда ограничен от себе си...
Логично всеки човек е така.
Въпросът ми е дали според вас има сливане на реалностите на хората или не?
Какво значи сливане на реалностите, всеки си има реалност в която е, когато 2ма човека са заедно дали тези техни реалности са си пак 100% техни или тука вече има намеса и на чуждата реалност(тази на другия човек) и евентуално сливане, взаимодействие и тн.....А според вас може ли човек да разбере на 100% даже и за секунда как се чувства друг човек, когато са в някаква близост де да знам....има ли някакъв трансфер или няма....Според мене по време на секс и оргазъм стават някои странни работи и май мога да влезна в съзнанието на партнъора и да се слеем напълно, сякаш сме и 2мата в една реалност а не 2 различни, сякаш чувстаме 1:1 и двамата...
:shock:

Не се притеснявай това за което говориш е възможно и е постижимо. Хората го постигат в една или друга степен без да разбират, че е това. Нарича се емпатия или съпреживяване. Ако усетиш какво чувства другия поне малко по начина по който го чувства значи вече си преживял част от неговата реалност. Още повече, че сме хора и споделяме общи неща и можем добре да се усетим, ако поискаме и сме чувствителни. :) :)

blackvelvet
06-13-2009, 06:14
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

хаха трябва да го пробвам :-D

Ilikeliljon
06-13-2009, 07:24
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

хаха трябва да го пробвам :-D

Принципно е опасно да се практикува медитация без човек да е навътре в нещата и да е попрочел доста. Неправилната медитация може да доведе до халюцинации и други подобни!!! Длъжен съм да предупредя. :) :)

ZipFail
06-13-2009, 22:24
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

хаха трябва да го пробвам :-D
то като вафла... 8-)

blackvelvet
06-14-2009, 07:44
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

хаха трябва да го пробвам :-D
то като вафла... 8-)

Намерих си личен треньор (ако мога така да кажа) :-D така че пак се уредих хахахахха

Nam3less3
06-14-2009, 15:05
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

хаха трябва да го пробвам :-DДоколкото съм чувал от по-сериозните и надежни източници, с истинската медитация духът ти напуска временно тялото, за да контактува с останалите духове в извънфизическото измерение. В него обитавали всички души и духове, то било навсякъде около нас, но не подлежало на физическите и логически закони.

Ilikeliljon
06-14-2009, 15:09
С медитация можеш да излезеш от съзнанието си..или по скоро да го усетиш...готино е 8-)

хаха трябва да го пробвам :-DДоколкото съм чувал от по-сериозните и надежни източници, с истинската медитация духът ти напуска временно тялото, за да контактува с останалите духове в извънфизическото измерение. В него обитавали всички души и духове, то било навсякъде около нас, но не подлежало на физическите и логически закони.

Явно си чел някоя езотерична книга. Истинската медитация няма нищо общо с това. Поне не и будистката медитация (която аз приемам за истинската). :) :)

Nam3less3
06-15-2009, 08:45
Или има различни видове медитация, за различни цели.

Liar
06-15-2009, 18:39
В книгата Древната тайна на цветето на живота 2" има инструкции за медитация,с която излизаш от тялото,но съм чела само първия том и друго не знам,защото това е единственото,което се споменава.Не съм се интересувала,защото не ми се занимава с тези неща.Но пък в нета има доста материали свързани с ИТП (извънтелесно преживяване),който се интересува-да чете.

Genetix
06-16-2009, 22:19
Препоръчвам ти да направиш следната процедура. Анти депресанти + кокаин + алкохол. Шанса да получиш раздвоение на личността е 70% успех! тогава ще разбереш как се чувства още един човек.

А сега сериозно по темата :D

Няма сливане на реалностите при каквито и да било хора. Дори и постоянно да са заедно техните реалности пак са различни. Чувстват, мислят и разбират различно един от друг. Типичен пример са сиамските близнаци. Постоянно са заедно но и двамата мислят различно и дори са различни характери. Възможно е единият да спи докато другият е буден. Затова стигаме до извода, че няма 100% покритие на човешката реалност може би 40-50% но 100% никога!

При секса особено ако има голяма страст наистина става сливане на 2 тела в едно има пълен синхрон в движенията но едвали става "нещо".

Хммм медитация. Какво излизаш от съзнанието си? И все пак твоето съзнание излиза и пак си е твоето не можеш да идеш в друго съзнание .. или поне аз така го разбирам :D

Духове бла бла бла .

Nam3less3
06-18-2009, 23:43
Да духовете са съзнанията на другите хора в това извънтелесно пътуване :D