PDA

View Full Version : Help me ,girls...



sweatkiss
06-13-2009, 16:56
Така първо ще ви помоля да не пишете мнения от сорта -Има търсачка или има 16375264 такива теми ,защото съм претърсила всичко ,но не бях удовлетворена...Така след 2 седмици ще ходя на море ,но се пада цикъла ми да доиде точно един ден преди морето (а попринцип ми е 7 дни ,мн кофти ,следователно ще си прецакам цялото море)...Не искам хапчета ,защото може да си прецакам хормоните...Знам че витамин Ц забавя цикъла ( така мисля да направя) и това за водата от сварен лук (че предизвиква цикъла по-рано) ,но ми се иска да ми кажете някоя друга бабина рецета или нещо безвредно ,което сте изпробвали или сте чули положителни отзиви за забавяне или предизвикване на цикъл(няма значенив кое от двете)...Знам ,че сега ще кажете -Ще си объркаш организма ,недеи ,ти луда ли си и подобни ,но наистина немога да си проваля единственото море за това лято (както се очертава) ,а с тампони бях миналата година на морето и пак си е гадничко ,затова ще съм ви изключително благодарна ,ако ми помогнете...
8-)

mArMaLaDkA
06-13-2009, 17:16
Изчакай да ти свърши и тогава отиди на море.

sweatkiss
06-13-2009, 17:18
Изчакай да ти свърши и тогава отиди на море.
Немога ,защото ще ходя с даскало и вече съм се записала... :(

mArMaLaDkA
06-13-2009, 17:27
Ами да си си го пресметнала! Защо ще се записваш за море с класа, като знаеш, че тогава ще ти дойде? :? Тампона си остава като вариант. Имаше преди едно.. обелките на лук се слагат във вряща вода, докато самата вода стана червеникава на цвят. Цялото нещо се прецежда и се пие. Миналата година нямаше начин да си отложа морето и затова си направих тая гадост, но щом усетих миризмата на самата "отвара", веднага я изхвърлих в мивката. През цялата почивка стисках палци и за всеки случай си имах пакет превръзки. За моя радост ми дойде малко след като се прибрах. Може да те подмине. Да ти дойде по-рано или по-късно. С климата се променя и цикъла.

DivoTo_KoTe
06-13-2009, 17:33
Една приятелка пи клони от вишна за бала и им беше спряло.Сваряваш клоните като ти е дошло и става нещо като чай и пиеш 1 чаша.

sweatkiss
06-13-2009, 18:03
Мерси на всички ,ще стискам палци да не ми доиде и ще пия МНОГО витамин Ц и дано от климата ми се забави... :)

WildGirl
06-13-2009, 18:09
Имам едни хапчета за забавяне на цикъла, Промалут Нор мисля, че бяха.

TheGirlNextDoor
06-13-2009, 18:12
на мен ми трябват за предизвикване..ама ако знаете някакви бабини глупости,защото не искам с хапчета ;Ss

pandaMASSACRE
06-13-2009, 18:25
аз вчера свърших с хапчетата за предизвикване и чакам тия дни да ми дойде за да ходя на ехограф и да ми зимат кръв за хормони.
не вярвам, че ще ти дойде без хапчета.

TheGirlNextDoor
06-13-2009, 18:31
аз вчера свърших с хапчетата за предизвикване и чакам тия дни да ми дойде за да ходя на ехограф и да ми зимат кръв за хормони.
не вярвам, че ще ти дойде без хапчета.

ох..с хапчета не мога..
дано някой знае нещо..да пробвам пък каквото стане

Goddess
06-13-2009, 18:49
Мерси на всички ,ще стискам палци да не ми доиде и ще пия МНОГО витамин Ц и дано от климата ми се забави... :)

Трябва да изпиеш цял блистер, за да ти спре или да те подмине за седмица... Не е вреден, но сгъстява кръвта.

qsmin
06-13-2009, 18:50
аз вчера свърших с хапчетата за предизвикване и чакам тия дни да ми дойде за да ходя на ехограф и да ми зимат кръв за хормони.
не вярвам, че ще ти дойде без хапчета. как се казват хапчетата ти?

chuppiz
06-13-2009, 19:11
Яж канела, забавя мензиса..
Но само канела

vellvet
06-14-2009, 06:11
преди 2г. бях в същата ситуация и толкова ме беше яд... и точно 2 седмици преди морето ми дойде ( по принцип винаги ми идва на точна дата а тогава 2 седмици по рано :shock: ) ама кой да обърне внимание че не е нормално да е толкова рано ... радост в цикъл съм преди морето почивката ми е спасена... отивам на море и на 2я ден представете си какво... дааа точно дойде ми :o идеше ми да се гръмна :-D изпих 3 блистера витамин Ц и все същатата работа :) а колкото до хапчета не ти го препоръчвам не мисля че си струва да се разбутваш хормонално заради 1 седмица почивка :) слагай тампон печи се на плажа забавлявай се и без това морето и мръсно не ти трябва да закисваш вътре ;)

Bianca
06-14-2009, 06:15
НЕ пробвайте с витамин Ц. Майка ми веднъж се прецака така. Не знам дали го е взела за забавяне, или за забързване на цикъла, обаче получи ужасен кръвоизлив и едва се прибра в нас, при положение че беше на две крачки. От една капсула....

sexa_na_kompleksa
06-14-2009, 10:51
Миналата година пих от тази отвара с лук, но нямаше ефект...

freakyvicky
06-14-2009, 11:03
миналата година и аз бях така ама ползвах тампони и нямаше проблеми :-)

sweatkiss
06-14-2009, 13:38
НЕ пробвайте с витамин Ц. Майка ми веднъж се прецака така. Не знам дали го е взела за забавяне, или за забързване на цикъла, обаче получи ужасен кръвоизлив и едва се прибра в нас, при положение че беше на две крачки. От една капсула.... Леле ужас ,ти ме наплаши ,но все пак мисля да пробвам с витамин Ц ,няма да я понеса тая лучена отвара...Пък може организма на маика ти да не го е понесъл....това не значи ,че и при мен ще е така....все пак благодаря за съвета :)

pandaMASSACRE
06-14-2009, 13:40
аз вчера свърших с хапчетата за предизвикване и чакам тия дни да ми дойде за да ходя на ехограф и да ми зимат кръв за хормони.
не вярвам, че ще ти дойде без хапчета. как се казват хапчетата ти?

оо не знам
ама беше точно за предизвикване.не тези противозачатъчни.
аз пия всичко дет ми дадат и не питам много много :)

UnaBletoLoVeU
06-14-2009, 13:45
Тази идея ми дойде току-що, обаче предполагам си е адски опасно и по-добре въобще не го прави. Ако пиеш противозачатъчни(те са 21, мисля, розови и 7 белички, като при започване на белите ти идва), то можеш да започнеш нов блистер без да пиеш белите хапчета. Или да започнеш да пиеш противозачатъчни и тогава няма да ти дойде, въпреки че те се започват веднага след цикъл(не съм 100% сигурна, обаче мисля, че е така).

TheGirlNextDoor
06-14-2009, 14:15
тая отвара от лук как се прави точно..и по колко се пие

Lifash
06-14-2009, 14:24
Въпреки,че разбирам опасенията ти все пак според мен най-добрия вариант са хапчетата (:
За морета,екскурзии и т.н. съм пила Оргаметрил и не съм забелязала странични ефекти...Бивша съученичка на майка ми,настояща гинеколожка,й ги беше препоръчала.
Все пак хапчетата се тестват и т.н.,не вярвам чаак толкова да ти се объркат хормоните от един път.А и...с бабешките рецепти не е сигурно какво точно ще стане.

TheGirlNextDoor
06-14-2009, 14:35
А и...с бабешките рецепти не е сигурно какво точно ще стане.

ама не губиш ако пробваш..а хапчетата не се знае на кой как ще му подействат :(

Lifash
06-14-2009, 14:51
Да ти кажа честно,и с някои бабини деветини не се знае какво ще стане (: (не говоря за споменатата тука..лучена отвара,а по принцип)
Иначе за хапчетата,да,наистина си права,обаче никога не съм била тоолкова скептично настроена към лекарствата..

TheGirlNextDoor
06-14-2009, 15:07
не знам..мен лично ме е страх да не си докарам някои проблем :(

Bloodlust
06-14-2009, 15:46
абе айде стига глупости
хакаш си 1 тампон и можеш да се печеш, плуваш...квото ти хрумне

^Именно! Не разбирам какво ви бъркат тампоните, те дори не се усещат!

Goddess
06-14-2009, 16:03
абе айде стига глупости
хакаш си 1 тампон и можеш да се печеш, плуваш...квото ти хрумне

^Именно! Не разбирам какво ви бъркат тампоните, те дори не се усещат!

Явно не сте наясно какви инфекции може да предизвикат, още повече влизайки във вода...

sweatkiss
06-14-2009, 16:12
Напълно подкрепям Goddess в горното и мнение....Сега да питам за лучената отвара ,туку що я сварих 8-) и се получи жълтеникъва ,а не червеникава...Някои знае ли дали има значение дали е червен или бял лук... :D

sweatkiss
06-14-2009, 16:28
Вуни УМОПОМРАЧИТЕЛНО 8-) ама ще стискам очи и преглъщам

sweatkiss
06-14-2009, 18:27
аз миналата година бях така и ми тече даже за тфа бях с черен бански и не личеше...май :D :o :oops: :-) миех се в морето и беше мазило :D
8-)

Lifash
06-14-2009, 19:15
аз миналата година бях така и ми тече даже за тфа бях с черен бански и не личеше...май :D :o :oops: :-) миех се в морето и беше мазило :D

:shock:
Каакто и да е...

sweatkiss,как върви с отварата :D

rusova
06-14-2009, 19:25
знаиш ли ко нищо недеи пи защото ти незнам от каде си но като отидеш на морето там климата е друг и ти жлиае разлчно на организма и може да ти спре както и може да запозче да ти тече повече,сичко е въпрос на късмет. най-добре тампонче и не му мисли се пак нали един път отиваш на море,,,,,,

П.С. то тука на морето асе разваля времето :( ;Д

Goddess
06-14-2009, 19:50
знаиш ли ко нищо недеи пи защото ти незнам от каде си но като отидеш на морето там климата е друг и ти жлиае разлчно на организма и може да ти спре както и може да запозче да ти тече повече,сичко е въпрос на късмет. най-добре тампонче и не му мисли се пак нали един път отиваш на море,,,,,,

П.С. то тука на морето асе разваля времето :( ;Д

И аз миналото лято се надявах от смяната на климата да ме подмине, но не само, че ми доде в първите дни, но и продължи доста повече отколкото ми е по принцип и беше 2 пъти по - силно. Така че да не разчита.
От топлото е по - логично да и дойде, не да й спре или въобще да не й дойде.

sweatkiss
06-14-2009, 20:21
знаиш ли ко нищо недеи пи защото ти незнам от каде си но като отидеш на морето там климата е друг и ти жлиае разлчно на организма и може да ти спре както и може да запозче да ти тече повече,сичко е въпрос на късмет. най-добре тампонче и не му мисли се пак нали един път отиваш на море,,,,,,

П.С. то тука на морето асе разваля времето :( ;Д

И аз миналото лято се надявах от смяната на климата да ме подмине, но не само, че ми доде в първите дни, но и продължи доста повече отколкото ми е по принцип и беше 2 пъти по - силно. Така че да не разчита.
От топлото е по - логично да и дойде, не да й спре или въобще да не й дойде.
На мен миналата година от смяната на климата ми доиде още на първия ден на морето и ми тече много така ,че няма да се надявам много...
Иначе за които пита -отварата не я изпих , не издържах ,брутално е ... 8-)

Bloodlust
06-14-2009, 21:12
Инфекции? Това, че е възможно, не значи, че ще се случи. И какво общо има водата тук? Тампонът няма досег с нея. Аз лично предпочитам да *рискувам* с тампон отколкото да пия лекарства или да робувам на глупави бабини рецепти. Само се замислете - месечният цикъл се регулира от хормоните. По какъв начин лукът може да има въздействие над хормоналния баланс?

Goddess
06-14-2009, 21:24
Инфекции? Това, че е възможно, не значи, че ще се случи. И какво общо има водата тук? Тампонът няма досег с нея. Аз лично предпочитам да *рискувам* с тампон отколкото да пия лекарства или да робувам на глупави бабини рецепти. Само се замислете - месечният цикъл се регулира от хормоните. По какъв начин лукът може да има въздействие над хормоналния баланс?

Как да няма досег с водата, като ще го извади тройно по - голям и напоен с вода ? Още повече не става въпрос за 1-2 пъти. Ако е в цикъл, дни наред ще влиза във водата, колко да рискува...

mArMaLaDkA
06-14-2009, 22:00
1. Някой жени използват само и единствено тампони, а нищо им няма.
2. Тя няма да стои кой знае колко във водата. Едно, че ще й е супер неудобно, като е "циклична", второ, че когато се ходи с класа на море, обикновено се влиза под строй във водата и за няма и 5-10 минути се излиза.
3. На всеки различно му влияе климата на морето. На някои им идва, други ги подминава. Въпроса е, че авторката чака ден ПРЕДИ морето да й дойде.
4. Отварата с лук е наистина брутална гавра.
5. Инфекции? Както каза момичето в предните 1-2 мнения това, че е възможно, не значи, че ще се случи. В крайна сметка инфекция можеш да хванеш и ако си стоиш на плажа, с превръзка.

sweatkiss
06-15-2009, 08:06
1. Някой жени използват само и единствено тампони, а нищо им няма.
2. Тя няма да стои кой знае колко във водата. Едно, че ще й е супер неудобно, като е "циклична", второ, че когато се ходи с класа на море, обикновено се влиза под строй във водата и за няма и 5-10 минути се излиза.
3. На всеки различно му влияе климата на морето. На някои им идва, други ги подминава. Въпроса е, че авторката чака ден ПРЕДИ морето да й дойде.
4. Отварата с лук е наистина брутална гавра.
5. Инфекции? Както каза момичето в предните 1-2 мнения това, че е възможно, не значи, че ще се случи. В крайна сметка инфекция можеш да хванеш и ако си стоиш на плажа, с превръзка.
Така първо нас не ни държат толкова строго и не влизаме под строй в морето ,а всеки когато си иска... 8-) Второ вярно ,че не е задължително да стане инфекция ,но не ми се рискува...И трето не съм направила темата ,за да ми казвате -плувай с тампон...Помолих ви за друго...Благодаря на тези които ми помогнаха... :)

ProstoAz
06-15-2009, 08:12
Заглавието трябва да е написано на кирилица... и е добре да е на български.