PDA

View Full Version : Ето защо младите хора напускат Бг!!



Aniiiii
06-13-2009, 20:13
Днес си седях и майка ми ми прочете нещо и сега искам да ви го покажа и на вас да си кажете мнението.. Е НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА?? :o

Майка: Заминавам завинаги за Испания, за 6-те месеца у дома счупиха бутилки в главата на сина ми, чиновнички ми крещяха, животът ми стана ад.
19-годишният Радослав след 8 години живот в Европа, където завършва гимназия, се опитал да разтърве две групи тийнейджъри в Благоевград, но попада в болница и го обвиняват за хулиган, семейството му иска да живее спокойно и сигурно въпреки носталгията по родния край, обратен път няма.
6 месеца след завръщането си у дома 19-годишният Радослав Христов, син на семейство гастарбайтери, напуска след броени дни Благоевград завинаги и заминава заедно с майка си за Испания, където 9-а година работи баща му. Радослав обясни, че напуска България с ясното намерение да не се върне никога повече след всичко, което е преживял за краткия си престой в родния Благоевград.
Ще се отрека от гражданството си, защото не искам да живея по начина, по който ни карат да свикнем тук, зави Радослав на майка си Таня Христова, която разказа през сълзи:
Със съпруга ми и сина ни живяхме 8 години в град до Барселона, работихме и бяхме уредили живота...

Немога да видя текста до край, защото го чета онлайн.

Източник: вестник Струма

Кажете вие сега, какво мислите за това? Е нормално ли е такова нещо?
И после защо младите хора напускали България ..... (аз съм без думи!)

Dennitsa
06-13-2009, 21:16
Значи на 11 години заминава за Испания,живее 8 години там,връща се с намерението да живее тук,но след 6 месеца,прекарани ужасно,решава да отпътува пак за Испания и повече да не идва никога.

Всъщност колкото и думи да изприказваме каква невероятна държава е България и колко е устойчив народа ни,трябва да си признаем,че всъщност от ден на ден страната се превръща във все по-голяма помия,
всички сме адски изтормозени и този стрес не ни се отразява добре,защото се превръща в омраза,понякога дори към самата Родина.

Aniiiii
06-13-2009, 21:51
^^ точно! .. Еми и аз да бях на неговото място и аз щях да се чувствам така и да направя това :-o
Направо с всеки изминал ден всичко става все по-зле и по-зле ..
АЗ НЯМАМ ДУМИ ....................... :o

gigaherz
06-14-2009, 13:36
Аз съм на 15 и твърдо съм решил да замина в чужбина поради много причини.Главната обаче е,че тука има твърде много хулигани и на всичкото отгоре се множат с всеки изминал ден.Особено в училищата.Намразил съм много България и не знам дали ще се върна някой ден.Всички свестни българи вече са в чужбина и малкото свестни хора,които по една или друга причина все още са в България ще заминат и аз ги разбирам и подкрепям.И така бъдещето на България ще се окаже в ръцете на простаците,но очевидно малко хора го осъзнават и на малко хора им пука.Честно казано не виждам изход от това положение.Ако някой вижда, да пише тука във форума.Засега България е обречена.

Love_Boy
06-14-2009, 17:35
Аз съм решил да остана и да се развивам в България, защото искам да спомогна за оправянето й!

boog
06-14-2009, 18:14
gigaherz ебати тъпата причина .... имало много хулигани :D :lol: затова намразваш България ??? Абе да не мислиш , че в другите страни е различно тва ... особено като станеш там емигрант знаеш как ще те заобичат :D .

Dennitsa
06-14-2009, 18:30
Всички свестни българи вече са в чужбина...
Да,бе. Те,'щото са свестни,затова са заминали.

gigaherz
06-14-2009, 19:14
Ще видим колко хулигани има в Австрия и в Германия.На пети заминавам на екскурзия до Виена и после ще пиша пак. Колкото до хулиганите:1-во тука ако някои ти счупи я крак я ръка или не дай си Боже те убие,нищо не се прави срещу хулиганите.Само припомням:убийците на Стоян Балтов ги пуснаха за 500 лева!!! Да не говорим,че веднага след това убийство убиха още един студент,и когато тия двамата изроди ги попитаха сащо са го направили,отговорът беше:''Защото ни гледаше лошо '' Кажете ми що за причина e това.Разбира се и този случай отиде в небитието.Да не говорим за сестри Белнейски.още в началото на разследването от самите ''следователи''са заличени най-важните улики.За 3 години и половина - абсолютно нищо.Определено не искам да живея в държава,в която човешкият живот струва 500 лева.

gigaherz
06-14-2009, 19:18
boog,не си прочел добре първото ми изказване,Написах,че това е главната причина,а не че е единствената.Ако трябва да напиша всички причини,няма да ми стигне и месец да ги напиша.

PlamenMEN
06-17-2009, 12:38
Аз съм на 20 години. Видял съм въпросните хулигани, видял съм и добро, и лошо в България. Нещата тук са кофти. Много кофти.
Идете в Германия, идете. Идете в Англия, идете. Но внимавайте какво приказвате там на улицата, за да не разберете какво са ХУЛИГАНИ.
Не мога да приема, че деца на по 14-15 години се отричат от България. ВИЕ какво сте видели тук? Нищо, само си въобразявате, че в чужбина е по - хубаво. Като ви замачка животът, друга песен ще запеете :)

Elika
06-21-2009, 09:48
Аз съм на 12 и вече живея в Германия от около 1 година.Дойдох тук заради много неща...в България имахме малко пари....а тук имаме толкова много....просто не се лишаваме от нищо...Аз съм патриотка, обичам България, но в БГ има прекалено много лоши неща...Ами тва е :lol:

rosskata
06-21-2009, 11:39
Живота е кофти където и да си. Просто тук трошиш нерви за неща, които в яужбина ги няма. Но пък те си имат други проблеми. Няма идеална държава, не си правете илюзии.

Aniiiii
06-21-2009, 12:02
^^ Така е прав си ама в Бг ее критично положението :?

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-23-2009, 15:01
оххххх имаме супееееееер хубава страна с много големи възможности... началниците ни са тъпи и мислят само за техните големи заплати и не им пука за хорицата в страната... ей тфа не ми харесва... че сме българи че повечето сме добряци по душа и ей такива неща в държавата са ежедневие :shock: :-x :smt012 :smt013

Sun4o19
06-23-2009, 19:18
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

Aniiiii
06-23-2009, 22:56
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

Ок няма да се заяждам за това че НИ обиждаш, ама в Бг как да живееме? Майка ми в Бг взимаше 300 лв заплата и с това на къде?? :? Да слабаци сме, да живота не е само пари ама ако ги нямаш просто няма как да живееш!

Hysteric_Bitch
06-23-2009, 23:18
Айде стига глупости, той пък къде се врял!
Това се случва навсякъде и си е така. Трябва да знаеш как да се държиш и да не се месиш, ако не те викат. Испанските хипита са му промили мозъка на момчето.

iPurple
06-24-2009, 07:13
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

И тези, които напускат са силни.. Все пак никак не е лесно да си хванеш багажа и да отидеш в друга страна.

Water_lili
06-24-2009, 07:22
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

странно тогава защо като се прибера в БЪлгария "всички силни" хора почват да ми се оплакват колко им е тежък живота, как нямат пари, как нямало смисъл от образованието им защото така или иначе нищо нямало никаква стойност... и т.н. Факт е просто, че голяма част от хората в бг искат да се махнат, но или не им стиска или нямат достатачно средства за това .........или двете.

И стига сте се оправдавали с това, че тези които са в чужбина били некъдърни и слаби и не знам си какво още ....погледнете просто истината в очите, че повечето от тези хора са казали "не на насилието и простотията в тази държава"... Да не говорим ,че най -доброто което можеш да направиш за себе си и народа си е да разшириш кръгозора си, да срещнеш нови хора и да се поучиш от опита им, за да можеш след време точно с този опит и с натиск от вън да помогнеш на държавата си........ защото определено смятам ,че един българин завършил някъде по света ще направи много повече за БЪлгария отколкото десет псевдо патриоти, чиато основна цел в живота е да се напият или дрогират....евентуално да набият някой. И това само и единствено поради факта, че него го боли за родината му, цени я и се е научил да е личност и да търси правата си.......

vde
06-24-2009, 14:18
Ами какво да Ви кажа - обичам си родината България, даже имах доста прилична работа, взимах чисто доста над хиледарка имах и къде да живея и кола и всичко. Но тъй като се ожених за приятелката ми, която е тук в Австрия, за мен беше разумно да дойда тук защото:

1. Имах високо кръвно в България - за периодите които съм тук кръвното ми е бетон и не е високо!
2. Въздуха е много много МНОГО почист от Софийския.
3. Транспорта е уреден доста по-добре от Софийския (все пак хората има 5 метро линии доста големи на период от по 2-3 мин е вяко влакче, а и не за пренебрегване строят го малко по бързо от Софийското за около 6 месеца 6 станции...)
4. Дъждът вместо да ми цапа колата, я чисти.
5. Живота и институцийте са доста по-добре уредени от БГ.
6. Хората на пътя са културни и макар и да са коне с капаци поне спазват правилата.
7. И не напоследно място тук синът ми, който се роди наскоро ще има доста по читаво и уредено детство отколкото в БГ.

минусите
1. Хората са готини, но ми липсва балканския синдром и по-точно българската част (защото има бая турци и сърби)
2. Приятелите
3. Няма море (more or less)

Аз няма да си спирам връзките с България в никакъв случай, но за момента нямам желание да се връщам да живея в БГ

Aniiiii
06-24-2009, 15:56
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

И тези, които напускат са силни.. Все пак никак не е лесно да си хванеш багажа и да отидеш в друга страна.

+1 .. Знаете ли някои хора като отидат в чужбина че спят по пейките?!? Мислите ли чее тези хора им е добре там .. тцтц
И после кажете че са слабаци... ;Х Те се 10000 пъти по силни отт тези които седят в Бг и мрънкат постоянно! :?

boog
06-24-2009, 16:14
Лелее какъв подвиг спът по пейките 8-) ...
тва сравнение кой слаб кой силен е много безмислено...

GabzZz
06-24-2009, 16:49
За съжаление както и да погледнем на нещата,има много отрицателни неща в нашата държава...Незнам за другите държави,но в Англия може да е скъпо и т.н. , но когато например 1 жена забременее от държавата или от работното място на дадената жена получава жилище,когато детето се роди получава и пари за отглеждането му,а не като нас в социалните,където вземаме по 20лв на месец...Та в някой държави управляващите не мислят само за себе си ,но и за народа си...Сега дори хората се махат от тук,работят 8години или там колкото са,за да могат да им се зачетат и да имат прилични пенсии..То тука като знам кви пенсии им дават на пенсионерите...УЖС!Честно казано в момента като погледна колко мн хора заминаха и колко им е трудно в чужбина...То вече никъде не ценят българите,щото с извинение нашите цигани,че и някои българи ходят и крадат и ся нямаме много добро име извън България...Това е моето мнение,не съм много запозната с тези неща,но това знам и мисля,затова и го казвам...

EldoradoBG
06-29-2009, 00:09
Здравейте... Първото нещо което искам да кажа, е че не познавам нито един мой приятел или негов роднина който да не дължи заеми към банки в БГ... това на кво се дължи? Ми много просто-живота в БГ е по-скъп от колкото в чужбина!!! Тука получават работниците мижава заплата, а цените са безбожни хаха... да не говорим за данаците... та в БГ една средна заплата стига за да си платиш тока и водата... ако искаш и да ядеш нещо, трябва или да ровиш в казаните, или да изтеглиш заем, или да си извън закона и да си правиш квото си поискаш, а ако те хване някой случайно, просто трябва да станеш депотат(като тея братята Галеви) хаха... мноо работи съм насъбрал напоследък и мноо неща мога да изприказвам ма не си струва... искам само да кажа на тези които имат възможност да живеят в чужбина и не се възползват защото са патриоти-ХОРА махайте се от тука колкото се може по-бързо ама само легално разбира се :) Ако сте патриоти помагайте на БГ от чужбина както аз много скоро мисля да правя :)

viketuyu
06-29-2009, 01:28
България преди много много години ее била многохубава страна !! Бълагрия има много красива природа и до тук се изчерпвам с всичко хубаво за българия !
За България в близките години изгледи за оправяне НЯМА !! България има едни скапани министри който се натпреварват кой колко повече от другия да ограби кой себеси да оправи .МИнистрите ни кво класуват как да си дигнат заплатите и кви закони да измислят с който да украдат народа,кой с колко пенсийте да намали и какви ли не още глупости! ЗАмислете се замалко колко туристи има само лятото пенсионери който идват на почивка в България с пенсията си ,а нашите пенсионери с една пенсия едва могат да си купят да ядат хляб ако не сам децата и внуците им всички е измрът и това защо за да има за министрите!! Къде в коя страна освен в българия в парламента прии управляващите народа се е имало управляващи от друга народност! Това не е дискриминация или расизам . НЕ. Защо в турция където има толкова много българи в тяхното управление няма българи > ЗАЩО ? Защо дават емисии на турски език по националната БЪЛГАРСКА телевизия ? и още куп несправедливи и нередни неща се случват тук кажете как ще иска някой да живее тук ? какво става с тииновете ? алкохол цигари наркотици секс ще утидат на училище като и м скимне ще убият някого защото ги гледал лощо както каза едно от момчетата преди мен ? АЗ лично не бих искала да отгледамдецата си в такава обстановка...

Sun4o19
07-01-2009, 21:05
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

И тези, които напускат са силни.. Все пак никак не е лесно да си хванеш багажа и да отидеш в друга страна.

Слабостта се изразява с бягство! Силният човек мисли разумно и намира начин да излезне от ситуацията и от застигналият го проблем ;)

Aniiiii
07-02-2009, 00:36
В България остават само силните хора, тези, които знаят как да се борят с живота, а не се оплакват, не мрънкат и не напускат БГ защото не са слабаци! И парите не са всичко на този свят, че да ходя другаде!

И тези, които напускат са силни.. Все пак никак не е лесно да си хванеш багажа и да отидеш в друга страна.

Слабостта се изразява с бягство! Силният човек мисли разумно и намира начин да излезне от ситуацията и от застигналият го проблем ;)

Ние не бягаме :wink: Просто гледаме бъдещето си :)

Nakadah
07-02-2009, 01:23
вместо да търсите проблемите се опитайте да ги разрешите

Aniiiii
07-02-2009, 14:13
Ох повечето хора тук ей така си говорят само колкото да напишат нещо а не мислят изобщо преди да кажат нещо. Пишете ама опровергавайте мнението си :? :)

Nakadah
07-02-2009, 16:09
Ох повечето хора тук ей така си говорят само колкото да напишат нещо а не мислят изобщо преди да кажат нещо. Пишете ама опровергавайте мнението си :? :)

Вие друго освен да псувате нещо не правите, само коментирате и се правите на муха ненапита, но какво да ти обеснявма то това е Българския народ, иска да живее добре но не и в България, вместо да го коментираш тоя там дето заминал за Испания защо не погледнеш първо себе си ?

PlamenMEN
07-02-2009, 19:10
Аз съм го казвал 23123213123 пъти и ще го кажа пак - в България можеш да живееш прекрасно, стига да искаш. Ако си упорит ще си намериш добра работа, ще получаваш добри пари, ще имаш готини приятели. Като само се оплакваш, животът ти ще е гаден, нормално. Добрите пари и уреденият живот никога и никъде не падат от небето, за тях се бориш. Седиш в България и плюеш, после си дигаш парцалките и бягаш като подгонено псе в чужбина, където или вече си уредил работа от тук още, или директно започваш да търсиш като обезумял. И намираш... нещо.
Коментирате икономика, бюрокрация, чиновници, инфрастуктура, социално положение, жизнен стандарт, управници, задкулисни игри, но от коментарите ви ясно личи, че си нямате и представа за какво говорите. Постарайте се маааалко да се образовате, после коментирйте на воля. ;)

Nakadah
07-02-2009, 21:22
Аз съм го казвал 23123213123 пъти и ще го кажа пак - в България можеш да живееш прекрасно, стига да искаш. Ако си упорит ще си намериш добра работа, ще получаваш добри пари, ще имаш готини приятели. Като само се оплакваш, животът ти ще е гаден, нормално. Добрите пари и уреденият живот никога и никъде не падат от небето, за тях се бориш. Седиш в България и плюеш, после си дигаш парцалките и бягаш като подгонено псе в чужбина, където или вече си уредил работа от тук още, или директно започваш да търсиш като обезумял. И намираш... нещо.
Коментирате икономика, бюрокрация, чиновници, инфрастуктура, социално положение, жизнен стандарт, управници, задкулисни игри, но от коментарите ви ясно личи, че си нямате и представа за какво говорите. Постарайте се маааалко да се образовате, после коментирйте на воля. ;)

След като ме приспа с твоя отекчителен пост ми кажи какво искаш да ми кажеш?Преди да пишеш първо помисли, а ако не можеш просто не пиши бе!!!

Aniiiii
07-02-2009, 22:50
Ох повечето хора тук ей така си говорят само колкото да напишат нещо а не мислят изобщо преди да кажат нещо. Пишете ама опровергавайте мнението си :? :)

Вие друго освен да псувате нещо не правите, само коментирате и се правите на муха ненапита, но какво да ти обеснявма то това е Българския народ, иска да живее добре но не и в България, вместо да го коментираш тоя там дето заминал за Испания защо не погледнеш първо себе си ?

Специално аз (не говоря за другите) съм се погледнала и съм си избрала да живея извън България защото така ми харесва :) и мисля че в България никой не зачита труда на другите, никой няма да ти помогне - секи гледа как да прецака другия за да му е по изгодно на него, управниците (или там какви са) освен за да крадът държавата не знам за какво др са там :?
НЕ казвам че не обичам страната си, мисля че тя НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА ОТ КОЕТО СЕ НУЖДАЯ :)

И между др с този горния ми пост не съм имала впредвид "тоя там дето заминал за Испания", казах го като цяло след като прочетох мненията. :)

Nakadah
07-03-2009, 01:44
Ох повечето хора тук ей така си говорят само колкото да напишат нещо а не мислят изобщо преди да кажат нещо. Пишете ама опровергавайте мнението си :? :)

Вие друго освен да псувате нещо не правите, само коментирате и се правите на муха ненапита, но какво да ти обеснявма то това е Българския народ, иска да живее добре но не и в България, вместо да го коментираш тоя там дето заминал за Испания защо не погледнеш първо себе си ?

Специално аз (не говоря за другите) съм се погледнала и съм си избрала да живея извън България защото така ми харесва :) и мисля че в България никой не зачита труда на другите, никой няма да ти помогне - секи гледа как да прецака другия за да му е по изгодно на него, управниците (или там какви са) освен за да крадът държавата не знам за какво др са там :?
НЕ казвам че не обичам страната си, мисля че тя НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА ОТ КОЕТО СЕ НУЖДАЯ :)

И между др с този горния ми пост не съм имала впредвид "тоя там дето заминал за Испания", казах го като цяло след като прочетох мненията. :)

Е па само да ти кажа че кога англия стъпи на малкия пръст на България ела и ми се обади... И точно защото всеки обеснява че никой не го зачита той вече го вярва и няма воля да сетруди или да прави нещо, това че образованието ни е под всяква критика, или че полицайте са некви дебели боклуци дето сигурно 2 шамара ще им ударя и няма да могат да се съвземат е вярно, но подяволите ако всеки поне малко се опита да направи нещо добро и не вярвате на думите на борисов или др-те боклуци България има реален шанс да се оправи. Та ти си в Англия и си от малко време, но трябва да си забелязала как те са супер прости и са само "oneway thinking". Ако е написано някъде то, то е истина и ако някой му каже нещо то е истина, живеят по книги и не могат да мислят, ако му кажеш "this is on special sale" и му сложиш цена $500 а в някой др магазин е $50 той ще го купи защото пише "Special sale". Българите са умни, и то доста, но и глупави и то доста, и ако не правите разлика между глупав и тъп то вие сте второто...

Aniiiii
07-03-2009, 18:07
Ох повечето хора тук ей така си говорят само колкото да напишат нещо а не мислят изобщо преди да кажат нещо. Пишете ама опровергавайте мнението си :? :)

Вие друго освен да псувате нещо не правите, само коментирате и се правите на муха ненапита, но какво да ти обеснявма то това е Българския народ, иска да живее добре но не и в България, вместо да го коментираш тоя там дето заминал за Испания защо не погледнеш първо себе си ?

Специално аз (не говоря за другите) съм се погледнала и съм си избрала да живея извън България защото така ми харесва :) и мисля че в България никой не зачита труда на другите, никой няма да ти помогне - секи гледа как да прецака другия за да му е по изгодно на него, управниците (или там какви са) освен за да крадът държавата не знам за какво др са там :?
НЕ казвам че не обичам страната си, мисля че тя НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА ОТ КОЕТО СЕ НУЖДАЯ :)

И между др с този горния ми пост не съм имала впредвид "тоя там дето заминал за Испания", казах го като цяло след като прочетох мненията. :)

Е па само да ти кажа че кога англия стъпи на малкия пръст на България ела и ми се обади... И точно защото всеки обеснява че никой не го зачита той вече го вярва и няма воля да сетруди или да прави нещо, това че образованието ни е под всяква критика, или че полицайте са некви дебели боклуци дето сигурно 2 шамара ще им ударя и няма да могат да се съвземат е вярно, но подяволите ако всеки поне малко се опита да направи нещо добро и не вярвате на думите на борисов или др-те боклуци България има реален шанс да се оправи. Та ти си в Англия и си от малко време, но трябва да си забелязала как те са супер прости и са само "oneway thinking". Ако е написано някъде то, то е истина и ако някой му каже нещо то е истина, живеят по книги и не могат да мислят, ако му кажеш "this is on special sale" и му сложиш цена $500 а в някой др магазин е $50 той ще го купи защото пише "Special sale". Българите са умни, и то доста, но и глупави и то доста, и ако не правите разлика между глупав и тъп то вие сте второто...

1. Не знам защо говориш за мен къде съм и от колко време съм там като изобщо не ме познаваш
2. Имам мноого да кажа по това което каза ти но няма, защото
3. Различни хора - различни мнения. Нито ти можеш да ме убедиш в обратното, нито аз теб --> тоест няма смисъл да спориме, Right? :)

Всеки избира това което мисли че за него е най-доброто. Аз си харесвам живота тук. Харесвам и Бг като страна защото си е моя (наша). Бтв сега след няколко дни си отивам и ще видиме как е положението там, може да сте прави и Бг да се е оправила на някъде .... Знае ли човек :P

PlamenMEN
07-03-2009, 18:27
Аз съм го казвал 23123213123 пъти и ще го кажа пак - в България можеш да живееш прекрасно, стига да искаш. Ако си упорит ще си намериш добра работа, ще получаваш добри пари, ще имаш готини приятели. Като само се оплакваш, животът ти ще е гаден, нормално. Добрите пари и уреденият живот никога и никъде не падат от небето, за тях се бориш. Седиш в България и плюеш, после си дигаш парцалките и бягаш като подгонено псе в чужбина, където или вече си уредил работа от тук още, или директно започваш да търсиш като обезумял. И намираш... нещо.
Коментирате икономика, бюрокрация, чиновници, инфрастуктура, социално положение, жизнен стандарт, управници, задкулисни игри, но от коментарите ви ясно личи, че си нямате и представа за какво говорите. Постарайте се маааалко да се образовате, после коментирйте на воля. ;)

След като ме приспа с твоя отекчителен пост ми кажи какво искаш да ми кажеш?Преди да пишеш първо помисли, а ако не можеш просто не пиши бе!!!
Ако не можеш да ме разбереш, ако постът ми те приспа, явно си част от недораслите, които говорят без никакво понятие за нещата

Nakadah
07-03-2009, 18:29
Аз съм го казвал 23123213123 пъти и ще го кажа пак - в България можеш да живееш прекрасно, стига да искаш. Ако си упорит ще си намериш добра работа, ще получаваш добри пари, ще имаш готини приятели. Като само се оплакваш, животът ти ще е гаден, нормално. Добрите пари и уреденият живот никога и никъде не падат от небето, за тях се бориш. Седиш в България и плюеш, после си дигаш парцалките и бягаш като подгонено псе в чужбина, където или вече си уредил работа от тук още, или директно започваш да търсиш като обезумял. И намираш... нещо.
Коментирате икономика, бюрокрация, чиновници, инфрастуктура, социално положение, жизнен стандарт, управници, задкулисни игри, но от коментарите ви ясно личи, че си нямате и представа за какво говорите. Постарайте се маааалко да се образовате, после коментирйте на воля. ;)

След като ме приспа с твоя отекчителен пост ми кажи какво искаш да ми кажеш?Преди да пишеш първо помисли, а ако не можеш просто не пиши бе!!!
Ако не можеш да ме разбереш, ако постът ми те приспа, явно си част от недораслите, които говорят без никакво понятие за нещата

нали
научените фрази са най-яки :)

PlamenMEN
07-03-2009, 18:40
Аз такива не ползвам, че да не ставам за резил :D

Nakadah
07-03-2009, 19:03
Аз такива не ползвам, че да не ставам за резил :D

разбирасе :)

clever
09-22-2009, 09:28
Аз съм решил да остана и да се развивам в България, защото искам да спомогна за оправянето й! ;-)

kkaammii
09-25-2009, 12:20
Вече съм най-големият фен на PlamenMAN. Чужбина е само за почивка. Да отидеш да се разсееш малко, да поразгледаш и след това да си се прибереш в къщи. Положението в страната ни никак не е розово, но докато само плюем как да го оправим? Ако пък си мислите, че в чужбина ви ценят труда...хахаха. Да, плащат ви и в същото време се отнасят с вас като с боклуци. Е това ако е уважение, мерси. Работила съм и в Щатите и в Италия и не съжалявам само за едно - осъзнах че камъка си тежи на мястото и че по-хубаво от ВКЪЩИ няма.

gigaherz
09-25-2009, 16:47
kkaammii написа:

Вече съм най-големият фен на PlamenMAN. Чужбина е само за почивка. Да отидеш да се разсееш малко, да поразгледаш и след това да си се прибереш в къщи. Положението в страната ни никак не е розово, но докато само плюем как да го оправим? Ако пък си мислите, че в чужбина ви ценят труда...хахаха. Да, плащат ви и в същото време се отнасят с вас като с боклуци. Е това ако е уважение, мерси. Работила съм и в Щатите и в Италия и не съжалявам само за едно - осъзнах че камъка си тежи на мястото и че по-хубаво от ВКЪЩИ няма.

Ха Ха Ха

:razz: :razz: :razz: :razz:

Била си в САЩ и в Италия и вече цялата чужбина ти изглежда скапана. Щатите, където и чист американец да си(то такива няма де) пак те третират като плъх, тая тъпа държава няма да я коментирам. За Италия не знам, но не може като си била в две държави, от които едната е пълна трагедия, въпреки че е най-богатата, не можеш да твърдиш, че в чужбина не се ценял труда. В Германия и Австрия много се цени, имам много познати, които от личен опит са ми казвали. Има много българи, на които България не им липсва, привързали са се към държавата, в която са емигрирали и искат да останат там до края на живота си.

И накрая една мисъл на Магърдич Халваджиян на тая тема:

''Не е толкова важно къде си роден, а къде се чувстваш добре.''

miraclee
10-05-2009, 16:35
Всички свестни българи вече са в чужбина...
Да,бе. Те,'щото са свестни,затова са заминали.

Ами ТОЧНО затова са заминали, ДА! :? Мислиш, че им е лесно ли :-o