PDA

View Full Version : Да кажем не на тютюнопушенето!!!



Lady_AMG
06-13-2009, 20:36
Здравйте, мили тийнове!
Аз съм вече на 20. Пушачка съм от пет години. Преди половин година направих опит да се откажа, издържах един месец и пак пропуших. Сега съм непушачка от четири дни. Знам, че звучи малко, но имам по-добро предчувствие за този път. Мисля, че съм по-амбицирана и го приемам по-леко.
Направих тази тема за да споделите своите методи, своя стимул или изобщо всичко свързано с отказването на цигарите. Просто търся малко подкрепа :-)

POLLINA
06-13-2009, 20:43
пуша от 4 години ... не стааа

FCB
06-13-2009, 20:50
Имаше един период в който не бях пушила 3 месеца и пак ги почнах.Мн. е трудно да се спрат :shock: Успех , дано успееш :)

l0wrider
06-13-2009, 21:35
Просто кажи "Не" и не се поддаваи на изкушението !

voLtage
06-13-2009, 22:20
Просто кажи "Не" и не се поддаваи на изкушението !

1n5ub0rd1na73
06-14-2009, 06:14
Майка ми беше на смъртно легло заради цигарите и така ги спря.

FreeDom9
06-15-2009, 14:19
Твърдо НЕ, не само че вреди на човека който пуши, а и на хората около него.

съвет.. чувал съм от приятели които искат да спрат цигарите, че ако ядеш мн ябълки не ти се пуши. Нз колко е истина защото не пуша, но не пречи да се пробва

Euphoriant
06-15-2009, 19:41
истината е че е много трудно... опитвал съм но без резултат до сега :/ , сутрин с кафето е голям подвик да не запалиш ако си пушач ;D

dshiznit
06-16-2009, 12:14
НЕ на тютюнопушенето. Не съм пушач от 19 години и никога няма да се откажа :o

sexa_na_kompleksa
06-16-2009, 15:41
Браво! Дано този път успееш да ги откажеш!
Аз пуших за пръв път преди 4-5 години. Няколко месеца след това осъзнах, че не е редно, че само си вредя, и ги отказах. И после станало мазало - 5-6 месеца не пуша, после пак почвам, пак спирам, почвам... Сега не съм пушила от 10-тина месеца и нямам намерение пак да започвам. : ) Трудно е само в началото. Но то повече си е въпрос на нагласа - просто си кажи, че не е редно и това е... Яж повече плодове сега и се захвани с някакъв спорт. Ако е възможно, избягвай прекалено задимените заведения и приятели пушачи.

guinessgirl
06-16-2009, 20:07
...успех

PainMonopoly
06-16-2009, 20:22
Не пуша от кажи-речи 3 години. Нито дръпка.

StraightEdge
06-16-2009, 21:48
Кажете да на Straight Edge и не на пушенето :)
И преди да са почнали въпросите "К'во е т'ва" вижте гугъл

KpbCTHuKbT
06-19-2009, 08:32
Не пуша, не мисля и да го направя.

wakingthedemon
06-25-2009, 17:27
4uvala sam 4e horarta s po-matova koja imat 3 p1ti po-golqma veroqtnost ot obrazuvane na rak na belite drobove otkolkoto belite hora, no tova pak nedei da te uspokoqva. Vse pak ve4e si golqma i pomisli 4e ako re6i6 da imash deca na kakvo gi obri4a6

Unendlich
07-13-2009, 21:03
Ако имахте 3,50 на книжно бихте ли ги изгорили ? Едва ли .. Да си купите цигари - Да .. Изгарянето на 3,50лв е по същия начин. Тютюнът не доставя удоволствие - той е вид наркотик, оставя лош дъх, както и е причина за 85 % от болестите на белите дробове .. Сами преценете дали да пушите :)

psdsquared
07-14-2009, 19:33
Аз вмомента съм в процес на спиране , защото ги почнах от много малък. Нямаше и да ги спра , но започнах по сериозно да спортувам и се налага. Та аз казах НЕ ! на цигарите . :grin:

plmn
07-18-2009, 10:36
никога не съм му казвал 'да'

ANEw
07-18-2009, 13:51
Слагате една кутия с цигари под дупито на кокошката да седи един месец и после като си дръпнете се отвращавате. :lol: :lol: :lol:

shubet0
07-19-2009, 10:39
ВОЛЯ!

storex
07-29-2009, 16:27
Поздравявам непушачите - затова, че не пушат за конкретния момент :)
Поздравявам пушачите (в това число и себе си) - затова че не изневеряват на любимия/ужасния/прекрасния/неизменния/отвратителния/божествения навик на пушенето!
Аз лично изобщо не искам да ги спирам, за момента не са решаващ фактор да ми отключат рак на белите дробове, след време може и да станат, но засега - не са и не смятам скоро да ги спирам, е, може да ги понамаля, разбира се, но... всеки си решава сам за себе си :) А иначе за тези, които искат да ги спират, не знам какво да им кажа - както се създава навика, така и се заличава, няма да споменавам нищо за пристрастяването, щото веднага ще изскочи някой всезнайко и върл противник на цигарите и ще каже, че нямало пристрастяване и че това са глупости, ама то в България всеки разбира от всичко и знае най-много :) Успех!

music_pirate
07-30-2009, 22:27
не пушете хора : )

blueangel18
08-09-2009, 14:51
zdraveite az sa6to sam pu6a4 pu6a ot 3 god na 18 sam po4nah na 15 ot gazariq :D ne pu6a ot 3 meseca sega e golqm zor da spra trqbva po nqkakav na4in da se motivira6 prou4i navicite si koga nai mn ti se pu6i prou4i sebe si kato pu6a4 kogato ti se dopu6i nai mnogo znai 4e 6te tozi "6ok" 6te prodalji maximalno 10 min taka 4e ne se izku6avai da zagubi6 postignatoto samo za 10 min terzaniq ne e tolkova trudno spored men 6te e mn hubavo ako spodeli6 s priqteli i semeistvo koito da ti davat motivaciq vmesto da ti kaja "ai pali we" dori ne stoi mn na kompa ako se iznervq6 li4no na men taka mi deistva...

eto malko motivaciq ot men


След като престанете да пушите, усещането Ви за вкус и мирис ще се възстанови след няколко дни.

След като престанете да пушите, дишането Ви отново ще стане равномерно и леко.

След като престанете да пушите, ритъмът Ви на живот отново ще стане редовен, ,
а сънят Ви - наистина ободряващ.

След като престанете да пушите, ще станете по-спокоен и ще си възвърнете забравения вкус към живота:
стресът, чувството за тревожност и раздразнителността, провокирани от отвикването, бързо ще изчезнат (могат да помогнат терапевтични методи) и свързаните с това ползи бързо ще надделеят над неудобствата.

След като престанете да пушите, ще харчите по-малко пари и дори ще направите икономия.
Заделянето настрана на парите, които сте харчили за тютюн, за покупка на нещо, за което отдавна мечтаете, е добра мотивация.

След като престанете да пушите, кожата и косата Ви ще възстановят здравия си вид,
освен това пръстите, зъбите и дъхът Ви няма повече да издават вредните Ви навици.

След като престанете да пушите, ще възстановите мястото си в обществото;
появата на все повече зони, в които пушенето е забранено, Ви позволява да водите здравословен и нормален начин на живот, като избягвате постоянните изкушения, свързани с тютюна.

Независимо от възрастта Ви и дали пушите редовно или само от време на време, винаги е подходящ момент да откажете тютюнопушенето,
дори и да трябва да опитате няколко пъти.

zabeleji kolko pati sa kazali "sled kato prestanete da pu6ite" prosto si go nabii v glavata 4e ve4e si nepu6a4 4uvtvai se kato takava !

haide 4ao ot men dano sam pomognal pone malko


:)

deni15
10-15-2009, 10:58
Наистина е трудно ,а аз не съм пушила от около 5 дена но предчувстам че почивните дни пак ще се изкуша

Belair
10-21-2009, 08:32
:smt033 :smt030 :smt020 :smt006 :smt007