PDA

View Full Version : Помощ! Тя ми е най - добрата приателка а аз съм влюбен в нея



Lekov
06-14-2009, 05:54
Здравейте! Работата е такава за нея аз съм и като брат обаче аз съм влубен в нея а наскоро един приятел и разби сърцето и незнам какво да правя а чувствата ми ме изгарят исками се да и призная какво чувствам но като знам че има възможност да я нараня още повече несмея... помогнете ми давайте съвети :(

Lysit0
06-14-2009, 06:11
Тя ти е най-добрата приятелка.Ще те разбере.Признай и чувствата си.По-скоро тя ще те нарани,ако те отблъсне.

Lekov
06-14-2009, 06:19
знам едно със сигурност че ако и призная сега ще каже че в момента не и е до обвързване и ще ме отблъсне :(

Lysit0
06-14-2009, 06:23
Изчакай тогава ,най-подходящия момент и тогава и признай.

RaZzer
06-14-2009, 08:57
Ммм... според мен в момента по-добре не й признавай... Почни постепенно да си променяш малко по малко отношението, отначало уж на шега започни да й загатваш за някви неща и й дай малко време да свикне с мисълта и после вече търси подходящ момент... Ако й го изтърсиш изведнъж, особено след като са й разбили сърцето - не мисля, че имаш големи шансове... :? Успех!

selens
06-14-2009, 09:04
Не избързвай .. :) изчакай да и мине малко ..

Hilary_
06-14-2009, 09:29
Изчакай малко да мине ... и после и признай, защото няма да спреш да я харесваш а нещата ще се задълбочат ... а тя трябва да знае ... Успех! :)

Faces
06-14-2009, 12:47
Това че те приема като брат е доста кофти и вероятноста да те приеме като гадже е много малка наистина.Помисли дали да го направиш защото нали знаеш изречеш ли думите пред нея нещата вече няма да са същите никога.

happy_cute
06-14-2009, 14:25
Ще ви еба майката на такива момчета!Много ме дразните!Тъкмо едно момиче си мисли,че си има момче приятел до себе си и тва не е невъзможно и хоп искате секс...е бива ли такова нещо!Еми много ясно,че ще те отблъсне момичето,тя си пада по някви bad boys сигурно и не иска някакъв лигльо!Признай й ок... после ще се почувства супер гадно и да избира дали да си погубите приятелството или да сте заедно ама да е нещастна!И после ще й кажеш "Е не,хайде плс забрави,че въобще съм ти го казвал,искам приятели да сме поне" И пак дилема:да ти дава фалшиви надежди всеки ден или да ти разбие сърцето еднократно?.Защото не праите разлика м/у приятелство и нещо повече! :-x

got2Bthe1
06-14-2009, 14:49
Изчакай малко да мине ... и после и признай, защото няма да спреш да я харесваш а нещата ще се задълбочат ... а тя трябва да знае ... Успех! :)

Faces
06-14-2009, 14:53
Ще ви е** майката на такива момчета!Много ме дразните!Тъкмо едно момиче си мисли,че си има момче приятел до себе си и тва не е невъзможно и хоп искате секс...е бива ли такова нещо!Еми много ясно,че ще те отблъсне момичето,тя си пада по някви bad boys сигурно и не иска някакъв лигльо!Признай й ок... после ще се почувства супер гадно и да избира дали да си погубите приятелството или да сте заедно ама да е нещастна!И после ще й кажеш "Е не,хайде плс забрави,че въобще съм ти го казвал,искам приятели да сме поне" И пак дилема:да ти дава фалшиви надежди всеки ден или да ти разбие сърцето еднократно?.Защото не праите разлика м/у приятелство и нещо повече! :-x
Доста грубо казано :D но вярно точно заради ей такива ситуации никога не съм вярвал в "приятелството" между момче и момиче.След като е пределно ясно че накрая единия ще поиска нещо повече къв е смисъла да се губи времето да се правим на приятели :?

hanovete
06-14-2009, 15:07
нито ще я ебеш нито ще я имаш повече за приятел....най добрият изход е да я забравиш че съществува....просто защото така само ще се мъчиш....а дори и да склони просто ще са фалшиви надежди ;)......знам че боли но се опитай да я забравиш,колкото и да не го искаш в момента....и след време ще ти мине....ще ти хване окото някоя друга и така :)

MiLGaR0sSa
06-14-2009, 16:32
Щом сега са и разбили сърцето,мисля,че точно сега трябва да си до нея като приятел.Бъди непрестанно до нея,успокоявай я и т.н.,дай и да разбере,че ти си по-добър за нея,отколкото бившия или който и да е друг....възможно е да се влюби в теб,но може и да не се получи.Ако не стане-гледай напред и и остани като брат.

lifelesscorpse
06-15-2009, 12:00
Мразя такива ситуации.Винаги един от двамата показва чувства и всичко се разваля.Естествено това не е по твоя вина.Няма как да спреш да я харесваш.Точно в този момент й покажи,че държиш много на нея,помагай й,подкрепяй я,бъди нейната опора.След като преодолее раздялата с бившия,тогава вече може нещо да предприемеш.НО не действай прибързано,защото хем ще си развалите приятелството,хем и на двама ви ще ви е гадно...Ти решаваш... :)

TheBeliever
06-15-2009, 12:58
Всичко зависи от вас двамата.
И моят най-добър приятел ме харесваше. Призна си, въпреки че беше наясно, че няма шансове за връзка с мен. Не за друго, а защото ми бе прекалено ценен като приятел. Заболя го, но и той ценеше приятелството ни и положи усилия да го запази. В последствие осъзнах, че започвам да се влюбвам, но съзнателно подтиснах тези чувства и не съжалявам. Сега почти 5 години по-късно той ми е най-близкия приятел и знам, че каквото и да се случи той ще бъде до мен и аз до него. Не заради миналите чувства, а заради огромното приятелство, което ни свързва. Така че не е невъзможно да се опази приятелството ви, но всичко зависи от вас.


Някои биха казали, че моята история е пример за това, че няма приятелство между момче и момиче. Аз казвам, че има, стига и двамата да го желаят. Нормално е когато си толкова близък с човек от противоположния пол в даден момент да се породят не толкова приятелски чувства. Но избор винаги има. Сами решаваме дали да рискуваме приятелство като започнем връзка, която в повечето случаи е желана само от едната страна.

Авторът ако иска да запази приятелството си е по-добре да не избързва с признанията. А когато все пак се реши да й разкрие чувствата си нека не я притиска да започват връзка. Да го направи по-скоро информативно. Нека тя да е наясно и да има възможност да прецени ситуацията и чувствата си. Покажи й, че въпреки нейния отговор, ти цениш приятелството ви и си готов (ако си) да подтиснеш чувствата си за него.

Lekov
06-15-2009, 18:50
За мен приятелството винаги е по важно от любовта ит даже се замислям дали да й признавам или по скоро да си остане моя малка тайна и да се опитам да подтисна тези чувства защото нейното приятелство найстина ми е нужно.

П.С.:TheBeliever благодаря много за съвета.

balsamaa
06-15-2009, 20:50
За мен приятелството винаги е по важно от любовта ит даже се замислям дали да й признавам или по скоро да си остане моя малка тайна и да се опитам да подтисна тези чувства защото нейното приятелство найстина ми е нужно.

П.С.:TheBeliever благодаря много за съвета.аз съм в същото положение и се мъча да запазя поне приятелство с нея въпреки че не вярвам да ме погледне по същия начин кат приятел щото и преди да и кажа бяхме ..

whocaress
06-16-2009, 00:45
Ще ви е** майката на такива момчета!Много ме дразните!Тъкмо едно момиче си мисли,че си има момче приятел до себе си и тва не е невъзможно и хоп искате секс...е бива ли такова нещо!Еми много ясно,че ще те отблъсне момичето,тя си пада по някви bad boys сигурно и не иска някакъв лигльо!Признай й ок... после ще се почувства супер гадно и да избира дали да си погубите приятелството или да сте заедно ама да е нещастна!И после ще й кажеш "Е не,хайде плс забрави,че въобще съм ти го казвал,искам приятели да сме поне" И пак дилема:да ти дава фалшиви надежди всеки ден или да ти разбие сърцето еднократно?.Защото не праите разлика м/у приятелство и нещо повече! :-x



Това е възможно най-точния отговор! :o

5StaR
06-16-2009, 00:58
Ехх деба където отивате от там се връщам.... 8) 8)
Хммм аз признах, макар и да знаех, че няма да се получи, но разбира се, тя е супер пич и не ми обърна гръб след това, нито промени отношението си към мен... Сега сме много добри приятели, всеки ден сме заедно и така :) 8) родителите и ме обожават 8-) и я пускат да излиза на купони само, ако аз съм там. Но като замисля.. сме повече от приятели :) сложна работа

Aicken
06-16-2009, 05:41
когато усетиш момента - действай

curka87
06-16-2009, 07:27
За мен приятелството винаги е по важно от любовта ит даже се замислям дали да й признавам или по скоро да си остане моя малка тайна и да се опитам да подтисна тези чувства защото нейното приятелство найстина ми е нужно.

Хубаво е, че оценяваш приятелството, НО замисли се.....такива чувства не се прикриват толкова лесно. А и ще можеш ли обективно и безпристрастно да и дадеш съвет или да и помогнеш, когато тя си хареса някое момче....едва ли (поне за мен е така).
Аз лично ако съм на нейно място бих искала да знам за чувствата ти..... не е много приятно да си мислиш, че имаш истински приятел до себе си, а в един момент да разбереш, че не е точно така.

fc
06-16-2009, 07:36
Кажи и пич, така или иначе след две години няма да се виждате и няма да бъдете "best friends" .

AnzaRe
06-16-2009, 08:16
Само чакането ще ти помогне.

NeZaPoznat
06-16-2009, 10:05
Само чакането ще ти помогне.

Иакаш да кажеш : Само чУкането ще ти помогне... да !! Така е !

После ще съжаляваш, че си бил толкова кух че докато сте били заедно не сте се нае*али. Пробвай - кво ти пука ! На теб по-лесно ли ти е било да я обичаш и да я гледаш с някой друг ?!! А ?!! Ще си намериш приятелки - споко !

Mi6inka
06-16-2009, 12:28
сякаш няма други момичета... разбирам, че не ти определяш, в кой да се влюбиш, но някак си... незнам.. и имай едно в предвид... отношенията ви такива каквито са сега, може да нямат нищо с общо с това какви ще са ако сте двойка... Тя към теб като приятел може да се държи по даден начин...но ако ти е гадже не е сигурно, че нещата ще са пак такива... защото има разлика м/у приятелство и гаджета и тя не е никак малка... Сам прецени какво да направиш... така както го чувстваш и прецениш - така направи...Успех!

Lysit0
06-16-2009, 12:35
За мен приятелството винаги е по важно от любовта ит даже се замислям дали да й признавам или по скоро да си остане моя малка тайна и да се опитам да подтисна тези чувства защото нейното приятелство найстина ми е нужно.

П.С.:TheBeliever благодаря много за съвета.

Тогава си останете за сега приятели,наистина ще е гадно да загубиш приятелството си ,и то тя ти е истинска приятелка.

alone83
06-17-2009, 14:01
Така.. Въпреки че е дълго отдели пет минутки и го ПРОЧЕТИ, може много да ти помогне! Имах абсолютно същата случка... Бившия ми (вече) тогава, докато ходихме, се държеше отвратително... В началото всичко перфектно, но от ревността му ми писна... И накрая реших да сложа край... В това време този индивид "фр-то" ми ме подкрепяше постоянно, за всичко, нон-стоп беше до мен... Е... Човека се влюбил... Не ми казваше, но аз разбрах... Колкото и да се стараеше да не го показва, аз пак го разбрах... И както се радвах, че имах кой да ми помага в тази голяма депресия - БУМ!, всичко се срина... Бях загубила цвета на кожата си направо, бях сива като труп, вечно подпухнала от рев.. А той ми беше помогнал, бях започнала да се храня нормално, имах си апетит, а преди нямах, нямах желание да живея.. А като разбрах, че той ме обича.. Всичко рухна... Знаех, че за приятелството ни съдба няма.. Обичах онзи идиот, който само ме нараняваше... Знаех, че ще го нараня.. Знаех, че няма да иска да си говорим, да ме вижда... Нямах такива чувства към него.. Обичах го като приятел - АДСКИ МНОГО! Но нищо повече... Реших да поговоря с него... Стана тя една след като му казах веднага тъжна физиономия и край.. Спря да ми говори... Звънене, писане по скайп - НЕ!, по улиците подминаване и това... Аз пак се върнах в онова състояние - не исках да ям, нямах апетит, станах сива като труп отново, подпухнала от постоянния рев... Трудно се оправих... Трябваше ми повече от месец-два... И сега наскоро пак почнахме да си говорим с този "фр-то" ми... И го виждам, че все още има нещо повече към мен, но не си отварям устата... Мълча си от страх, че пак ще стане същото и пак ще го нараня...
Но осъзнах едно нещо.. Когато той ми помогаше, докато бях в депресия, малко по малко съм се привързала към него като повече от приятел и просто тогава явно не съм била в състояние за нова връзка и заради това не съм разбрала ИСТИНСКИ чувствата си... Но знам, че ще е една голяма грешка дори сега да тръгна с него, така като късно осъзнах чувствата си към него и вече избледняват... И го чувствам като приятел отново...
И виждам, че всичко е един омагьосан кръг просто...
Не знам какво да те посъветвам точно, затова ти написах моята история, за да можеш сам да си извлечеш поука и да решиш как да действаш... Пробвай ако искаш ти да й кажеш - тя така или иначе сама ще разбере все някога... Може пък да стане! Не искам да ти убивам надеждите, но може и да се получи като при мен... Затова не искам да ти давам съвет.... Дано ти помогне моята случка! КЪСМЕТ!

Lekov
06-17-2009, 14:13
преди също съм имал такъв случай тогава допуснах грешката да призная на приателката ми и заради тази грешка и малко приказки от други мой "приятели" тя ми беше сърдита в продължение на 1 година а преди това с въпросната фр-ка бяхме пак така като брат и сестра след време тя разбра че ми се е сърдила без причина и заради това сега смятам нищо да не признавам по добре да си останем приятели отколкото непознати макар и да ме боли ,макар и да ми е тежко аз съм готов да направа всичко само за да запазим истинското ни приятелство.

alone83
06-17-2009, 14:17
преди също съм имал такъв случай тогава допуснах грешката да призная на приателката ми и заради тази грешка и малко приказки от други мой "приятели" тя ми беше сърдита в продължение на 1 година а преди това с въпросната фр-ка бяхме пак така като брат и сестра след време тя разбра че ми се е сърдила без причина и заради това сега смятам нищо да не признавам по добре да си останем приятели отколкото непознати макар и да ме боли ,макар и да ми е тежко аз съм готов да направа всичко само за да запазим истинското ни приятелство.
Готов на всичко да си запазиш приятелството - това е супер! Но не си подтискай чувствата... Това си е грешка.. В този случай май има само грешни пътища.. Наистина не знам какво да направиш, но недей и да си подтискаш чувствата.. Накрая няма да издържиш...

Lekov
06-17-2009, 14:24
че няма да издържа това го знам но в името на приятелството ни не бих си позволил да направя нещо за което после ще съжалявам все пак има и вариант при който с моето признание ще я нараня а това със сигурност няма да си го простя , защото тя толкова чувствителна че просто няма да идържа да я гледам как страда заради мен :( незнам вече какво да правя с всяка изминала минута аз започвам все повече и повече да я харесвам и във всеки наш разговор намирам некакви напразни надежди за който да се хвана и накрая ще ме боли адски много но какво да се прави приятелството е по важно от любовта според мен :cry:

alone83
06-17-2009, 14:29
че няма да издържа това го знам но в името на приятелството ни не бих си позволил да направя нещо за което после ще съжалявам все пак има и вариант при който с моето признание ще я нараня а това със сигурност няма да си го простя , защото тя толкова чувствителна че просто няма да идържа да я гледам как страда заради мен :( незнам вече какво да правя с всяка изминала минута аз започвам все повече и повече да я харесвам и във всеки наш разговор намирам некакви напрази надежди за който да се хвана и накрая ще ме боли адски много но какво да се прави приятелството е по вважно от любовта според мен :cry:
Наистина страдаш... Разкъсваш се между това дали да й признаеш и възможността да я нараниш и дали да не й признаеш и да бъдете приятели... Може би.. Поизчакай малко, докато тя се оправи и го превъзмогне, но през това време бъди винаги до нея.. Предполагам и сега си винаги до нея.. Не се натрапвай, но не я изоставяй... Тя ще оцени това много... След време с твоя помощ ще го превъзмогне... И ще бъде готова за нови връзки и т.н., един вид ще започне наново... Тогава почвай с леки намеци... И постепенно тя ще разбере сама.. Не знам какво друго да кажа, освен пожелавам ти ОГРОМЕН КЪСМЕТ и дано всичко се оправи! :wink:

alone83
06-17-2009, 14:30
Забравих да добавя... ЗНАЙ, че не си ти виновен за нищо.. И каквото и да стане не се обвинявай, ти нямаш никаква вина... Ти си просто човек и всичко това, което ти се случва е човешко.. Човешко е да се влюбиш..!

Lekov
06-17-2009, 14:36
засега не съм виновен но ако с мойте чувства съсипя това приятелство и нараня приятелката ми наистина никога ама никога няма да си го простя защото я познавам адски добре и знам как преживява всичко и също така знам че ако разбере някак си за мойте чувства преди да и е отминала болката от предишниа със сигурност тя няма да издържи и затова се опитвам да съм адски дискретен на тема чувства но не е лесно

alone83
06-17-2009, 14:57
засега не съм виновен но ако с мойте чувства съсипя това приятелство и нараня приятелката ми наистина никога ама никога няма да си го простя защото я познавам адски добре и знам как преживява всичко и също така знам че ако разбере някак си за мойте чувства преди да и е отминала болката от предишниа със сигурност тя няма да издържи и затова се опитвам да съм адски дискретен на тема чувства но не е лесно
Няма да си ти виновен дори да стане нещо с приятелството ви... НЕ ТИ ИЗБИРАШ КОЙ ДА ОБИЧАШ! По-горе ти обясних какво можеш да направиш.. Друго не ми идва на акъла... Но просто знай - никога няма да си ти виновен, каквото и да стане.. То ако избирахме кой да обичаме... :?

Lekov
06-17-2009, 15:31
оф найстина незнам вече какво да правя идва ми да взема да се напия и да не знам какво правя но понеже съм и обещал че няма да пия а немога да я излъжа не ми остава нищо освен да го мисля и да го премислям :(

alone83
06-17-2009, 16:47
оф найстина незнам вече какво да правя идва ми да взема да се напия и да не знам какво правя но понеже съм и обещал че няма да пия а немога да я излъжа не ми остава нищо освен да го мисля и да го премислям :(
Алкохола може да ти помогне единствено, като се напиеш да идеш при нея и да почнеш да й говориш глупости.. И познай кой ще ти се сърди поне към месец... Не прави глупости...

Lekov
06-17-2009, 16:52
незнам какво да правя искам да си излея мъката някъде

Faces
06-17-2009, 16:55
оф найстина незнам вече какво да правя идва ми да взема да се напия и да не знам какво правя но понеже съм и обещал че няма да пия а немога да я излъжа не ми остава нищо освен да го мисля и да го премислям :(
Дръж се сякаш си и кученце и наистина никога няма да погледне на тебе като нещо повече от приятел бъди мъж ве мамка му не можел да се напие щот и обещал :D Не искам да те обиждам ама се стегни и не се дръж като пу*ка.

TheBeliever
06-17-2009, 16:56
незнам какво да правя искам да си излея мъката някъде

Отиди в някоя фитнес/спортна зала с боксова круша и блъскай на воля.

Lekov
06-17-2009, 16:58
оф найстина незнам вече какво да правя идва ми да взема да се напия и да не знам какво правя но понеже съм и обещал че няма да пия а немога да я излъжа не ми остава нищо освен да го мисля и да го премислям :(
Дръж се сякаш си и кученце и наистина никога няма да погледне на тебе като нещо повече от приятел бъди мъж ве мамка му не можел да се напие щот и обещал :D Не искам да те обиждам ама се стегни и не се дръж като пу*ка.
според теб човек който си държи на думата е путка ли ако смяташ така значи си далеч от истината приятелю

alone83
06-17-2009, 17:12
незнам какво да правя искам да си излея мъката някъде
Сподели на някой приятел, който ще те разбере и той/тя също ще ти даде съвет, а не на непознати в някакъв форум.

xdanitox
06-18-2009, 07:16
Според мен трябва да поизчакаш мако да и мине да забрави :) и после може да и признаеш какво чувстваш към нея :) да се надяваме че ще те разбере :)

Dollystar
06-18-2009, 07:57
10 клас

В часа по английски език до мене седеше едно момиче.Наричах я най-добра приятелка,но аз исках тя да да е моя...Обаче знаех че тя ме обича само като приятел...
След часа стана и ми поиска тетрадката,за да препише плана от миналия ден,защото тогава оцъстваше.Когато и дадох тетрадката си тя ми благодари и ме целуна по бузата.Исках да знае че искам повече от нейното приятелство,много я обичах,но не можех да и го кажа,незнам защо,но ме беше много срам...

11 клас

Звънна ми телефона,беше тя...плачеше...Разказа ми как се е отчаяла от любовта.Покани ме у тях,каза че не иска да бъде сама.Разбира се,отидох.Седнах на стола до нея.Погледнах красивите и очи,пожелах да е моя.
След два часа започна филм на Древ Барриморе.Гледахме го.След филма тя реши да си легне.Благодари ми за всичко и ме целуна по бузата.Исках да знае че искам повече от нейното приятелство,много я обичах,но не можех да и го кажа,незнам защо,но ме беше много срам...

Последен клас


Ден преди да си получим дипломите тя дойде при мен и ми каза че приятелят и е болен и няма с кого да отиде на бала.Аз не ходех с никого,а в 7 клас си бяхме обещали че ако и двамата си нямаме гаджета ще отидем заедно на бала като най-добри приятели.Отидохме заедно.Всичко беше перфектно.След бала я изпратих до вратата на дома и.Пред вратата я погледнах и тя ме погледна усмихнато с красивите си очи.Исках тя да е моя,но знаех че тя ме обича само като приятел.Каза ми че е прекарала най-хубавата нощ през живота и и ме целуна по бузата.Исках да знае че искам повече от нейното приятелство,много я обичах,но не можех да и го кажа,незнам защо,но ме беше много срам...

Последният ден от университета

Постоянно я наблюдавах,наблюдавах перфектното и тяло...Когато излезе на сцената за да си получи дипломата,сякаш беше като един ангел.Исках тя да е моя...Но знаех че тя ме обича само като приятел...Точно преди да си тръгнат всички тя дойде при мен,плачейки ми каза:Ти си най-добрият ми приятел.Благодаря ти!" и ме целуна по бузата...Исках да знае че искам повече от нейното приятелство,много я обичах,но не можех да и го кажа,незнам защо,но ме беше много срам...

Минаха години...

Бях на една сватба...Да,на нейната сватба...Вече се женеше...Наблюдавах как тя каза:"Да,приемам."Наблюдавах как се женеше за един друг мъж...Исках тя да е моя.Но знаех че тя ме обича само като приятел...След сватбата тя дойде при мен и ми каза:"Дойде на сватбата ми,благодаря." и ме целуна по бузата.Исках да знае че искам повече от нейното приятелство,много я обичах,но не можех да и го кажа,незнам защо,но ме беше много срам...

Годините минаха толкова бързо...


В този момент сам пред гроба на най-добрата си приятелка.Докато събираха нещата и намериха дневника и от гимнацията...Веднага го грабнах...Редовете,които прочетох бяха:
"Гледайки го в очите си пожелах да е мой.Но знаех че той ме обича само като приятека.Исках да знае че искам повече от неговото приятелство,много го обичах,но не можех да му го кажа,незнам защо,но ме беше много срам...Колко хубаво щеше да е ако поне веднъж ми беше казал че ме обича...

Lekov
06-18-2009, 08:37
по горният пост взе да ме убеждава че трабва да и призная но пък ако с това признание съсипя приателството ни ох найстина незнам вече какво да правя

Aicken
06-18-2009, 08:44
по горният пост взе да ме убеждава че трабва да и призная но пък ако с това признание съсипя приателството ни ох найстина незнам вече какво да правя

смело напред квото ще да става не губиш нищо само ще спечелиш

Lekov
06-18-2009, 09:42
мога да спечеля но мога и да загубя едно истинско приятелство

fc
06-18-2009, 10:47
Пич след 1-2 години няма да се събирате и да те сте толкова добри приятели, ще бъдете на едно "здравей/здрасти". Just go for it