PDA

View Full Version : Aide francuzoiite



Cve7Ka
06-14-2009, 08:57
Трябва ми превод на френски на този текст много ми е спешно които може нека ми помогни


Човек може да живее без кислород не повече от 10 минути,без вода 24 часа ,без храна няколко дни.А съвремения човек не може да жиее без автомобил ,без климатик ,без ток повече от 1 ден.
Днес върху нашата планета са се появили редица проблеми свързани с замърсяването й – озоновата дупка ,намираща се над Австралия,което води до почишаване на температурите у повешаване нивото на Световния океан,изчерпването на водните ресурси ,както и невъзнобяимите нефтени богадства.Това са едниот най-сериозните проблеми появили се пред човечеството
В последните години човек се опитва да спре увеличаването на озоноват дупка чрез намаляването на електричеството от ТЕЦ и да разпространи използването на вятъра и слънчевата енергия.
Според мен малкото нещо което човек може да направи за спасяването на Земята е да изхвърля отпадаците си на предназначените места,да ходи повече пеша и да не изпозва средства повишаващи въглеродния диоксид

Cherryy
06-14-2009, 09:32
1. заглавието ти е на латиница
2. няма смисъл от две теми

chemist9009
06-14-2009, 16:44
*Забележка към текста:Днес на френски е ожурдюи обаче нали се пише по малко странен начин :d от сайта го определят като мъжки полов орган иначе се пише:аужоурд'хуи
L'homme ne peut vivre sans oxyg

shadylady13
06-14-2009, 17:20
aujourd'hui е днес 8)

ProstoAz
06-15-2009, 07:47
Заглавията на темите също трябва да са написани на кирилица!