PDA

View Full Version : инжекция за краставици?



nikoleta93
06-14-2009, 12:36
Вчера майка ми ме прати до зеленчуковия магазин да купя череши и влизам аз и гледам продавачката се навела и слага някаква инжекция на краставица с някакьв разтвор вьтре и излязох.Какво е това нещо? ужас. :shock:

girlstar96
06-14-2009, 12:50
боже отровиха ни . Сега пък и урина :-s

clever
06-14-2009, 13:34
Урина..(без майтап)
Повечето продавачи слагат урина във краставиците,доматите и дините за да са по сочни и вкусни.. :(квоо :shock: .................................................. ............................................... :smt078

OneGirl
06-14-2009, 13:52
Урина..(без майтап)
Повечето продавачи слагат урина във краставиците,доматите и дините за да са по сочни и вкусни.. :(
Ужас :smt078 .

john95
06-14-2009, 14:02
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: - А после се чудя как може във Билата да са по 60 стотинки някакви егати сочните дини...
А на пазара Иван Вазов дето хората ги виждаш с разранени ръце по цял ден ходят да ги отглеждат по 2 лв килото.... и после защо ядем боклуци - ЗАЩОТО ВСЕКИ КУПУВА ОТ ТЕЗИ ПО 60 Стотинки и не му дреме, че детето му след 2 години ще е болно от някое чревно заболяване...

clever
06-14-2009, 14:13
лелее............ нямам думи
тва откъде го знаеш
аз няма да ям плодове сиг няколко дена :smt078 и краставици......
дсъщност... това ако се отнася за по-евтините от 60 стотинки-нямам проблем ;) не купувам от тях

кажи това само за по-евтините ли се отнася или за всички
уф.... такова нещо никога не съм чувала досега ..... :smt078 звучи супер уоасно...

полезно е да не се ядат чипсове;я плодове и зеленчуци... а сега какво стана
и в тях почнаха да слагат гнусотии :smt078 :smt078 :smt078

КакВО ДА ЯДЕМ ТОГАВА БЕ ХОРА!?!???......................... :shock:

clever
06-14-2009, 14:28
толкова обичам диня попринцип ... :cry: леле пълен ужас
нямам думи просто . . . :shock:

:-# :-# :-#

eXpl0d3
06-14-2009, 15:02
е че вии тва с пикнята не го ли знаете :shock:

nikoleta93
06-14-2009, 16:43
Ако си купите мухлясала диня, инжектирана с урина в никакъв случай не се опитвайте да направите рекламация, защото е възможно да ви замерят с домати и да ви вдигнат скандал. В такава ситуция изпадна казанлъчанката Донка Дремсизова, която във вторник след обед купува от женския пазар диня за внуците. За изумление на семейството й сочният плод се оказва наполовина мухлясъл, а мирисът на урина отблъсква отдалеч. В съмнително жълто петно отдолу на кората е видна дупчицата от спринцовката, с която е вкарана урината. На опитите клиентката да направи рекламация на плода пред продавачката,получава атака с обиди и блъскане. От ХЕИ-Казанлък Дремсизова си връща динята, след отказ да бъде изследвана, тъй като са минали близо 18 часа от разрязването и, с обясненията, че е твърде трудоемка проверката, при която трябва да се разраже известно количество от съмнителния плод на пазара.
На сигнала на гражданката се отзовава експертът от Общинската комисия за защита на потребителите Светлана Кънева. Тя съставя акт на продавачката Василка Петрова, която е и собственик на сергията със зеленчуци и плодове , за неиздаване на касова бележка, според Закона за защита на потребителите. Експертът съдейства за възстановяването на сумата от 1,68 лв. и установява, че ЕТ”Василка Петрова” притежава договори с производителите на продукция с нанесените изискуеми от данъчните власти атрибути. Според Кънева служебните й правомощия свършват дотук, макар че друг член от същия закон предписва солидарната отговорност между произвдител и търговец при наличието на опасни храни. Пак по този закон контролните органи, включително общинските, могат да предприемат мерки за отстраняване на стоката от пазара, когато съществуват доказателства, че въпреки съответствието тя е опасна за здравето и безопасността на потребителите.
Инспекторът от ХЕИ в Казанлък Петър Каравастев в петък взема проби от продукцията, предлагана на женския пазар в Казанлък. В понеделник /19 юли/ д-р Богданова от отдела за държавен санитарен контрол прави нарочна проверка на масата на ЕТ “Василка Петрова”, като резултатите от пробите ще бъдат готови до края на седмицата.
Нетрадиционните стимуланти като урината очевидно не са само градски фолклор и са напълно реални ужасяващите последици, при които ако внуците на семейство Дремсизови бяха сами вкъщи, вероятно щяха да похапнат от здравата част на динята.
При постъпките казанлъчнаката да си потърси правата, получава заплахи на домашния телефон от дъщерята на търговката.
Антония Ганчева http://www.kazanlak.com/news.php?p=show_news&newsid=1183

zvezdichkaaa
06-14-2009, 17:51
Това за мен е глупост!Ии смятам,че може да се случи само в някакъв магазин,в който самите стоки са некачествени и гледат само как да ти го пробутат това нещо.Търговците на едро купуват тонове дини мислите ли,че някой ще се занимава да инжектира ВСЯКА ЕДНА ДИНЯ/КРАСТАВИЦА или каквото и да било по отделно :lol:

tonie__
06-14-2009, 18:13
оф,нали досега такива сте ги яли-мъртви ли сте,болни ли сте ? Не. еми мирувайте тогава :)

john95
06-14-2009, 18:17
Това за мен е глупост!Ии смятам,че може да се случи само в някакъв магазин,в който самите стоки са некачествени и гледат само как да ти го пробутат това нещо.Търговците на едро купуват тонове дини мислите ли,че някой ще се занимава да инжектира ВСЯКА ЕДНА ДИНЯ/КРАСТАВИЦА или каквото и да било по отделно :lol:


Да - само че защо тогава на едно място динята е 60 стотинки - на друго 2,60.... ?

Сещаш ли се че ако всички мислеха по твоя начин - онези от 2,60... Нямаше да са с тази цена...
Просто е малко рано за такива цени ... - И не гледайте разрязаната диня - тя е една от 5те на сергията които използват за да покажат - "Че това с урината е мит" :D

ysmiFchiCa
06-14-2009, 19:16
Абе к`ви са тея глупости дето приказвате бе ... #-o

john95
06-14-2009, 19:18
Глупости, глупости... ама то излиза, че в България глупостите са верни :(

zvezdichkaaa
06-14-2009, 21:03
Това за мен е глупост!Ии смятам,че може да се случи само в някакъв магазин,в който самите стоки са некачествени и гледат само как да ти го пробутат това нещо.Търговците на едро купуват тонове дини мислите ли,че някой ще се занимава да инжектира ВСЯКА ЕДНА ДИНЯ/КРАСТАВИЦА или каквото и да било по отделно :lol:


Да - само че защо тогава на едно място динята е 60 стотинки - на друго 2,60.... ?

Сещаш ли се че ако всички мислеха по твоя начин - онези от 2,60... Нямаше да са с тази цена...
Просто е малко рано за такива цени ... - И не гледайте разрязаната диня - тя е една от 5те на сергията които използват за да покажат - "Че това с урината е мит" :D



Айде бе ти ще ми кажеш.Тии мислиш ли че нещо за 60ст е мн качествено,кой знае какъв боклук е.Та то на едро ги купуват за кажи-речи толкова,ама ти ще ми разправяшче за 60ст килограм диня ще си вземеш.Не и истинска,алооо.А ти,като се съмняваш каква е тая диня ми не нападай тези от 60ст и толкова!!!Може и да има такива случай,но са единици.Това е.Никой търговец на едро,ама никой няма да тръгне да ти инжектира дините,защото: ще отнеме време,рисковано е и няма смисъл.Предполагам ги инжектрат,за да узреят по-бързо,но в повечето случай проблема е как да не презреят,а не как да узреят.Узряването става за дни,но като се съсипяват много пари отиват на кошчето.Не мисля,че някой доброволно ще си сложи таралежа в гащите,нали???

gia_sena_mono
06-15-2009, 10:12
И аз съм го чувала това.

UFOs
06-16-2009, 18:37
Само да ви светна, поне според мен. Урината е чист продукт..

eXpl0d3
06-16-2009, 18:47
Само да ви светна, поне според мен. Урината е чист продукт..

Пий си я твойта да не хабиш мат'рял.