PDA

View Full Version : Морско свинче или хамстер



zvezdichkaaa
06-14-2009, 18:18
Хора,здравейте (: Значи сега спорим с брат ми какво да си вземем морско свинче или хамстер?Утре ще ходим до зоо магазина,че отдавна не сме гледали животно в къщи и така.Та вие за как мислите?Кое е по-притенциозно и по-трудно за гледане и т.н.Иии да попитам какво е цената на морските свинчета(не на дългокосместите) :)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-14-2009, 18:22
хамстер!

stefity
06-14-2009, 18:25
Значиии... гледала съм хамстер. :) За мен те са по-добрия вариант. По-малки са ми, и са ми по-сладки. :) Но пък и по-трудно свикват с човека, който ги гледа и имат нужда от много игра и движение. :) Но веднъж свкнат ли със стопанина си, мога да ти кажа, че са незаменими. :) А морските свинчета са супер любвеобилни! Могат да стоят в теб като котки и да ги галиш с часове. 8-) И издават един много забавен завук, като грухтене, готини са. :) Но са малко мързеливички сравнение с хамстера, който винаги щуква на някъде. :) А и за морските свинчета не харесвам това, че мнооого честичко, когато ги взимаш да си играеш с тях и си ги държиш пишкат... 8-) за цените не знам, навсякъде е различно :)

Надявам се да съм помогнала. :)

Swinkenhoffer
06-14-2009, 18:27
Хамстерите са канибали.

Морската свиня е по-голяма => по-изгодна за мачкане. 8-) Кръсти го Спас!

stefity
06-14-2009, 18:27
Аз знам, че хамстерите бързо умират и е малко депресиращо..

Не умират чак пък бързо... :) смисъл че, ако се грижиш за тях даже и с минимални усилия пак около година и половина ще си живее. :)

jghgh
06-14-2009, 18:29
морско свинче категорично
в пъти по-симпатично и незлобно е
и квика яко
и живее повече години
поне 5 може да изкара ;)
грижите са кажи речи същите - да му даваш храна, от време на време да го водиш на ветеринар и най-важното - да му сменяш талаша :)

Spider4eto
06-14-2009, 18:37
Морско свинче определено. Мн по-любвеобилни са. Освен това са по-големи и можеш да си ги мачкаш. Както казаха квичат супер яко. Аз имах морско свинче и беше адски сладко като от тавана на клетката му провесвах обелка от краставица и то я гризваше и увисваше на нея и махаше с краченца :smt007 Грижите са еднакви, единственото е, че ще изискват малко по-голям аквариум или най-добре една клетка :) А за цените зависи от магазина, виждала съм по 5лв, по 12лв и по 20лв.

WildGirl
06-14-2009, 18:50
Вземи си морско свинче.Хамстерите умират бързо и хапят много :o

kalpazanka
06-15-2009, 07:39
Хамстер съм гледала, затова мога да дам мнение в полза на това животинче. Относно това, че умирали бързо- тц, моя си го гледах три години и нещо, а това, че хапе- зависи от стопанина. Моят ме е хапал само веднъж /беше новодомец, свил се и спи, а аз хлапе втори клас настоявах да си играем. Бутнах го, животното се обърна и ме ръфна 8-) / Грижите не са много. Само ако аквариума му е плитък и хами се научи да излиза от него нощем, елате да видите какво става :D Заради моя хами съм будила нашите в 03.30, за да дръпнат автоматичната пералня /беше излязъл от моята стая-минал под вратата, прекосил коридора, влязъм в кухнята и се заврял зад пералнята. Абе шоу :D

machoka
06-15-2009, 07:43
Вземи си заек.

Поне няма да те е яд, ако някоя вечер закъснееш и хранителните стоки до вас са затворили.

ParadOx
06-15-2009, 08:30
Гледала съм и двете
Морското свинче е много по дружелюбно и готино :)

PiruBloodz
06-15-2009, 08:37
козичка

DjBaloon
06-15-2009, 08:57
морско свинче

cherrypezz
06-15-2009, 08:58
зайче

Canis_Dirus
06-15-2009, 09:40
Вземи си едно истинско прасе и по Коледа да почерпиш!

WhitEShadoW
06-15-2009, 09:42
Сега имам морско свинче. По яко е от хамстера, по мое мнение. На всеки 4-5 дена сменяш талаша, къпеш го веднъж на 1 година, само сипваш храна и излизаш. Много обичат да се гушкат (поне моито де) и не хапят квото и да му правиш (сестра ми така го дърпа за ушите, жал ми става! Но нея е ухапало нито веднъж) И вземи си женско, защото те са по-чисти - на мъжкия се чисти джоббчето което е малко гадна робота, но това чак след 2 година. :)

chrz
06-15-2009, 10:23
Ммм аз ти казвам морско свинче, много са сладки, гледал съм 3 / все още 2 са живи / и мога да ти кажа, че са супер готини и ще се влюбиш в тях. :)
Като грижи нищо кой знае какво, в крайна сметка не ти е куче да трябва да ставаш в 6, за да го извеждаш на разходка. Мяташ му чат пат нещо за ядене, сипваш му вода, сменяш триците в клетката през ден/два/както прецениш и това е , нищо специално или сложно. :) + издават много яки звуци , като бяха малки по-често 'квичаха' и като почнеха 2те едно през друго направо имаш чувството, че ще оглушееш. :-D

lipstik
06-15-2009, 11:49
По-добре си вземи нещо по-хубаво.Тези двете са гадни.

Devilsplaymate
06-15-2009, 15:09
Аз съм за хамстер (:

taffy
06-15-2009, 18:48
Аз пък не харесвам морските свинчета.Като са по-големи и не са ми толкова сладки. :D Аз си имам 2 мини хамстерчета. Много са ми сладкинкии.. Вярно, че са много мънички и има опасност да ги смачкаш, ако се опиташ да ги гушкаш, но са много сладкии... :-)
Моите изобщо не хапят! По едно време опита едното, ама не стискаше силно.
Твърдо за хамстерче съм !

afterforever
06-16-2009, 08:56
гуцаа, гуууууууцаааа ;-)

Riot
06-16-2009, 09:04
миришат

stefity
06-16-2009, 13:26
миришат

Не винаги е така. :)

WhitEShadoW
06-16-2009, 14:10
миришат

Не винаги е така. :)

Ако се чисти редовно -не! 8-)

teenems
06-16-2009, 20:29
Гледала съм и двете
Морското свинче е много по дружелюбно и готино :)

и аз така знам,а хамстерите хапят ..