PDA

View Full Version : Пластична операция



ana19
06-14-2009, 19:07
Здравейте, значи искам да си направя пластична операция на носа (за смаляване) и искам да ви попитам горе долу какви са цените ? :D

sladkish_14
06-14-2009, 19:34
Консултирай се със пластичен хирург ! В интернет или от личния си лекар можеш да потърсиш такъв .. Търси някой в по - голям град и с добри отзиви от него.Иначе цените не са по - ниски от 2500лв гарантирам ! :)

tonie__
06-14-2009, 19:38
на колко си ?!

Black_Fyed_Peas
06-14-2009, 19:42
на колко си ?!

Nadelina
06-14-2009, 19:58
на колко си ?!
И какво по-точно е значението на колко е?

allergic
06-14-2009, 19:59
Зависи от много неща,но е около 3000 лева.

tonie__
06-14-2009, 20:03
Зависи,ако е някоя 14 год. пикла :)

Baby_b
06-14-2009, 20:10
на 19 предполагам :shock:

allergic
06-14-2009, 20:15
Зависи,ако е някоя 14 год. пикла :)

И защо като е на 14 да не може да и го оперират?!

Lifash
06-14-2009, 20:19
Щото най-вероятно ако е на 14(примерно) никва нужда от операция няма,а просто не може да живее с "тоя ужасно крив нос"
А иначе най-добре рри личния си лекар да питаш..

j_adore2
06-14-2009, 20:22
Ако е на 14 има оше да расте и да се променя .. За това след 19 - 20 трябва :)

tonie__
06-14-2009, 20:22
ето то отговора :?

allergic
06-14-2009, 20:27
Щото най-вероятно ако е на 14(примерно) никва нужда от операция няма,а просто не може да живее с "тоя ужасно крив нос"
А иначе най-добре рри личния си лекар да питаш..

Точно на 14 мислех да се оперирам,но не го направих поради други причини!
И докторите нищо не са казали за възрастта ми.
Ето го отговора ;)

Goddess
06-14-2009, 20:32
Ако е на 14 има оше да расте и да се променя .. За това след 19 - 20 трябва :)

Колкото и да расте, носът й няма да се смали, най - много да расте заедно с нея... Така че възрастта й наистина не е от значение.

ana19
06-14-2009, 21:49
на 15 съм и нямам намерение да я правя сега ... Мисля да изчакам още 2-3 години но ми е интересно да разбера какви са цените.

billytalent
06-14-2009, 21:57
След 2-3 години ще са по-високи и аз обмислях този вариант,но ме е страх :-D

ana19
06-14-2009, 22:09
Аз толкова го искам че за мене страх няма , само парите ми трябват :D

billytalent
06-14-2009, 22:17
Аз толкова го искам че за мене страх няма , само парите ми трябват :D

Разбирам те тва създава супер големи комплекси

ana19
06-14-2009, 22:23
Така е ... А и всички ги интересува само външния вид, така че трябва да се опитаме да изглеждаме максимално добре да може да се харесаме на тия отворкофци ... :D

billytalent
06-14-2009, 22:24
Абе то е важно ти да се харесваш и да не ти пука кво мислят другите,особено безмозъчните момченца,който те харесва ще те харесва такава каквато си :)

ana19
06-14-2009, 22:27
Права си... Попринцип всичко каквото правя го правя за себе си, но все пак трябва понякога да се вслушваме и в мнението на околните :)

mArMaLaDkA
06-14-2009, 22:33
^ billytalent, ти пък какво си се разтревожила?! :shock: Нищо ти няма. И моят нос не е перфектен. Има лека гърбичка и то не е баш гърбичка, ами просто по-дебел кокал. В профил не бих казала, че се харесвам особено, ама то при мен не съществува ден, в който изобщо да харесам нещо в себе си. 8-) ВИНАГИ обаче има и други неща, с които можеш да скриеш недостатъците си. Очи, устни, бузки дори.. Всъщност, сега като се замислям, може би без гърбицата, с носле което е като дъга, смисъл като го бутам, пръста ми да минава като по дъга, само че изпъкналото, да е вдлъбнато надолу, не знам дали някой ме разбра изобщо, но със сигурност не бих се подложила на такава интервенция. Отвратително много боли да ти чупят кокал, да режат, съединяват тъкани и да ходиш като мумийка в продължение на месец някъде не е добра алтернатива. В крайна сметка сега ми се изгражда характера. Същото се отнася и за авторката. Колко пъти още ще си променяш мнениетоо... Днес не ти харесва носа, утре ще са гърдите, по вдругиден - бедрата, и какво правим в такъв случай? 505 пластични операции? Не може да е чак толкова зле. Най-вероятно си въобразяваш или искаш всичко да ти е перфектно, но повярвай, че такива мании не са на добре. И да го правиш, само за да се харесаш на някой, още по-малко за вниманието на някое момче е.. жалко. В голяма грешка си, ако си мислиш, че като се реконструираш всички ще те харесват. :?

LiveFlower
06-14-2009, 22:41
А за имплантите за устни , как стоят нещата с цените , търсила съм из нета , ама курец ?

billytalent
06-14-2009, 22:42
^ billytalent, ти пък какво си се разтревожила?! :shock: Нищо ти няма. И моят нос не е перфектен. Има лека гърбичка и то не е баш гърбичка, ами просто по-дебел кокал. В профил не бих казала, че се харесвам особено, ама то при мен не съществува ден, в който изобщо да харесам нещо в себе си. 8-) ВИНАГИ обаче има и други неща, с които можеш да скриеш недостатъците си. Очи, устни, бузки дори.. Всъщност, сега като се замислям, може би без гърбицата, с носле което е като дъга, смисъл като го бутам, пръста ми да минава като по дъга, само че изпъкналото, да е вдлъбнато надолу, не знам дали някой ме разбра изобщо, но със сигурност не бих се подложила на такава интервенция. Отвратително много боли да ти чупят кокал, да режат, съединяват тъкани и да ходиш като мумийка в продължение на месец някъде не е добра алтернатива. В крайна сметка сега ми се изгражда характера. Същото се отнася и за авторката. Колко пъти още ще си променяш мнениетоо... Днес не ти харесва носа, утре ще са гърдите, по вдругиден - бедрата, и какво правим в такъв случай? 505 пластични операции? Не може да е чак толкова зле. Най-вероятно си въобразяваш или искаш всичко да ти е перфектно, но повярвай, че такива мании не са на добре. И да го правиш, само за да се харесаш на някой, още по-малко за вниманието на някое момче е.. жалко. В голяма грешка си, ако си мислиш, че като се реконструираш всички ще те харесват. :?

И моят има лека гърбица,на тази снимка не се вижда много преди не ми беше такъв,всъщност много малко хора си харесват носа и в повечето случаи това им създава огромни комплекси,може би защото е нещо което се забелазва отдалеч :D

mArMaLaDkA
06-14-2009, 22:50
Абе, недей ми говори глупости. Супер си хубава, не схващам какво се комплексираш за глупости.

Повечето хора се чудят с какво да се комплексират и, да, в повечето случаи с носа си, пък той всъщност им отива.
Носа не се набива така жестоко на очи отдалеч, както примерно момиче по бански със стрии(тук има и лично отношение 8-) ).

billytalent
06-14-2009, 22:56
Трябва една тема-Комплекси да се направи и всеки да си пише кво не харесва в себе си :D

mArMaLaDkA
06-14-2009, 22:59
Бързо ще писне, понеже все едно и също ще е всяко 2-3 мнение: нос, корем, крака(като цяло), паласки. 8-)

Goddess
06-15-2009, 04:45
А за имплантите за устни , как стоят нещата с цените , търсила съм из нета , ама к**eц ?

Импланти ? Отдавна не се използва силикон в устните, а колаген, или попълване с твои мазнини... В смисъл и импланти може, но ми се струва много по - неудачен избор. С импланти е 750 евро, а иначе - 350 евро.

А ринопластиката (носа) при един от най - добрите хирурзи в България (д-р Николай Георгиев), цените са 1450 – 1850 евро.

sladkish_14
06-15-2009, 06:47
^ Доста внимателно прочетох ценовия му лист ..
23.Възстановяване на девственост – 400?
:shock: :shock: :shock: :shock:
Тоя да не е магьосник , бе ?


П.С - Вече ще казвам на всички момчета в интимния ми живот /за сега 0 8-) / , че ще им струва 400? :lol:

ProstoAz
06-15-2009, 07:35
Това, че възрастта не е от значение, е пълна глупост (не се засягайте)! Естествено, че един хирург ще предпочете да ти вземе парите, вместо да ти обяснява, че си още малка. Както каза моя пластичен хирург навремето: "Навсякъде по света оперират след 18 годишна възраст, това не съм го измислил аз. Оперирал съм момичета на по 14-15 години, но това си е за тяхна сметка". Наистина проблемът е в растежа! Жалко, че има и такива, които не го обясняват на пациентите си... Моят лекар беше приятел на леля ми, така че дори се намуси, като разбра, че сме си уговорили дата 20 дни преди да стана на 18. :-D
Всеки сам си преценява дали има нужда от някаква корекция или не. Ако това ще те накара да се чувстваш по-добре - давай смело (като направиш годинките де)! ;) Няма нищо страшно. Мен дори не ме болеше... имаше едно момиче в стаята ми, която пиеше яко аулини. Предполагам, че или се е превземала, или просто при всеки е различно. Тя видигаше и много висока температура, защото лекарят и не бил й казал да си вземе антибиотик... както и да е. Проблемите при такава операция не произлизат толкова от болката (добре де - трябвада призная, първите 2-3 часа след като излязох от операционната наистина болеше, но все още под влиянието на упойката не ме впечатляваше толкова), а по-скоро от доста други неща след това. Ако тръгна да ги описвам тук, предполагам, който е искал да си направи такава операция, ще се откаже... така че ще си замълча. :D Ако на мен някой преди това ми беше казал какви неща ме очакват, може би и аз щях да съм се отказала.
И още нещо... в България не става въпрос толкова за некадърни хирурзи, колкото за такива, които гледат нарочно да си оставят ръцете, за да може да се върнете за втора операция и отново да давате пари. Затова изборът на хирург трябва да е много внимателен.
Цените, както вече казаха, варират. На мен преди повече от година и половина ми взеха около 1500лв. (не помня точно вече), но, както вече споменах, лекарят беше приятел на леля ми...

tonie__
06-15-2009, 12:19
^ какво си оперира ? :)

clever
06-15-2009, 12:42
зависи от процедурата и екипа
консултирай се с пластичен хирург :)
успех!

allergic
06-15-2009, 12:54
а изобщо не е сигурно, че ще ти го направят да си го харесваш...
може и по-зле да стане.

lipstik
06-15-2009, 13:33
Ти шом след 2-3 години ще си правиш цените ще са се променили.А и до тогава може да си захаресваш носа.

WildGirl
06-15-2009, 13:53
^ какво си оперира ? :)
за носа мисля, че става въпрос

GaBiIi__
06-15-2009, 19:22
а изобщо не е сигурно, че ще ти го направят да си го харесваш...
може и по-зле да стане.
винаги има риск .. но по-добре с него от колкото въобще да не пробваш

ProstoAz
06-15-2009, 19:37
^ какво си оперира ? :)
за носа мисля, че става въпрос
Мда.. :)

allergic
06-15-2009, 19:37
Да,да се набуташ с 3000 +

sladkish_14
06-15-2009, 19:53
Не разбирам , защо да се набута ?
Едно комплексирано момиче не заслужава ли втори шанс на този свят ?!
Ама явно грам нямате престава какво е да живееш с някакъв комплекс !
Като почнете с вашите диети никой нищо не ви казва ! 3000лв ако щеш и 5000 не си ли заслужават в замяна на едно щастливо и самоуверено момиче ! :?
По темата : Страх няма защо да береш .. Аз съм се консултирала сигурно поне 4 пъти вече с пластичен хирург , но не за преправяне на нещо , а лични въпроси и няма нищо страшно ! Когато седнеш и поговориш с този човек всичко става различно , много е важно да откриеш подходящия лекар ! Не като това дали е най - известния или добър , такъв с който да си спокойна че си в неговите ръце ! Иначе за ринопластиката въстановителния процес в болница е 2 седмици , в който задължително се ходи с превръзки и е много опасно да не се удариш в нещо .. Иначе 100% всичко е отминало чак след около година :)
П.С - Аз съм на 16 , но първия път когато посетих хирург беше в началото ми на 15-те .. + това сама отидох и намерих такъв ,, Жива съм не са ме изяли ..

allergic
06-15-2009, 20:32
Не разбирам , защо да се набута ?
Едно комплексирано момиче не заслужава ли втори шанс на този свят ?!
Ама явно грам нямате престава какво е да живееш с някакъв комплекс !
Като почнете с вашите диети никой нищо не ви казва ! 3000лв ако щеш и 5000 не си ли заслужават в замяна на едно щастливо и самоуверено момиче ! :?


ти въобще четеш ли??
Казах, че може и да не стане такъв какъвто иска,някой горе се обади поне да пробва,ама така ще е е с 3000 вътре,а може и да не изглежда по-добре.
по-добре да е при някой специалист,отколкото да дадеш тия пари на вятъра.

GaBiIi__
06-15-2009, 20:45
Не разбирам , защо да се набута ?
Едно комплексирано момиче не заслужава ли втори шанс на този свят ?!
Ама явно грам нямате престава какво е да живееш с някакъв комплекс !
Като почнете с вашите диети никой нищо не ви казва ! 3000лв ако щеш и 5000 не си ли заслужават в замяна на едно щастливо и самоуверено момиче ! :?


ти въобще четеш ли??
Казах, че може и да не стане такъв какъвто иска,някой горе се обади поне да пробва,ама така ще е е с 3000 вътре,а може и да не изглежда по-добре.
по-добре да е при някой специалист,отколкото да дадеш тия пари на вятъра.
май ти не четеш не става въпроса да е при който и да е а че има риск от самата операция било то при най- добрия или не има риск ии по- добре човек да поеме риска и да пробва за да се чувства и харесва повече от колкото да живее в неувереност и страх че може да набута 3000 за нос който няма да стане както иска след това ;)

zero
06-16-2009, 09:27
@billytalent, на аватара ти ако си ти ...
верно бая голям поялник си :lol:

Nadelina
06-16-2009, 10:31
Не разбирам , защо да се набута ?
Едно комплексирано момиче не заслужава ли втори шанс на този свят ?!
Ама явно грам нямате престава какво е да живееш с някакъв комплекс !
Като почнете с вашите диети никой нищо не ви казва ! 3000лв ако щеш и 5000 не си ли заслужават в замяна на едно щастливо и самоуверено момиче ! :?


ти въобще четеш ли??
Казах, че може и да не стане такъв какъвто иска,някой горе се обади поне да пробва,ама така ще е е с 3000 вътре,а може и да не изглежда по-добре.
по-добре да е при някой специалист,отколкото да дадеш тия пари на вятъра.
май ти не четеш не става въпроса да е при който и да е а че има риск от самата операция било то при най- добрия или не има риск ии по- добре човек да поеме риска и да пробва за да се чувства и харесва повече от колкото да живее в неувереност и страх че може да набута 3000 за нос който няма да стане както иска след това ;)
Да, обаче осъзнаваш ли, че никой не може да обясни на един лекар какъв точно трябва да е носа, тя самата не знае, знае само, че не го харесва, тъй че подобно мнение е безсмислено. Оставяш се в ръцете на един лекар, който преди това ти е дал съвети, казал ти е как може да стане и какво може да се промени , а самия факт, че този лекар е специалист ти дава гаранция, че после носа няма да е същия (няма да му има гърбицата примерно) и естествено ще ти вдигне самочувствието.

GaBiIi__
06-16-2009, 12:58
Не разбирам , защо да се набута ?
Едно комплексирано момиче не заслужава ли втори шанс на този свят ?!
Ама явно грам нямате престава какво е да живееш с някакъв комплекс !
Като почнете с вашите диети никой нищо не ви казва ! 3000лв ако щеш и 5000 не си ли заслужават в замяна на едно щастливо и самоуверено момиче ! :?


ти въобще четеш ли??
Казах, че може и да не стане такъв какъвто иска,някой горе се обади поне да пробва,ама така ще е е с 3000 вътре,а може и да не изглежда по-добре.
по-добре да е при някой специалист,отколкото да дадеш тия пари на вятъра.
май ти не четеш не става въпроса да е при който и да е а че има риск от самата операция било то при най- добрия или не има риск ии по- добре човек да поеме риска и да пробва за да се чувства и харесва повече от колкото да живее в неувереност и страх че може да набута 3000 за нос който няма да стане както иска след това ;)
Да, обаче осъзнаваш ли, че никой не може да обясни на един лекар какъв точно трябва да е носа, тя самата не знае, знае само, че не го харесва, тъй че подобно мнение е безсмислено. Оставяш се в ръцете на един лекар, който преди това ти е дал съвети, казал ти е как може да стане и какво може да се промени , а самия факт, че този лекар е специалист ти дава гаранция, че после носа няма да е същия (няма да му има гърбицата примерно) и естествено ще ти вдигне самочувствието.
техниката е до толкова напреднала че можеш на компютър да видиш ии да се конслтираш как ще бъде след корекциите и как искаш да е лекаря не може да гарантира че носа след това ще е 100 % същия най -малкото защото както казаха напълното възстановяване зарастване ии оформяне трае около година ... но все пак е мн мн мн близо до желаното от теб ( поне при сполучливите операции)