PDA

View Full Version : Помощ за първо бръснене



xterm
06-14-2009, 23:21
Здравейте. Имам няколко въпроса относно първото ми бръснене на лицето. Много ще се зарадвам ако някой може да ми отговори на въпросите ми.

Та първият ми въпрос е - С каква бръсначка трябва да стане - еднодневка или за по-дълго използване?

2. Трябва ли да се използва пяна и ако да - има ли някаква разлика между пяните които се продават?

3. След като мине процедурата - какво точно е нужно да се направи, освен измиване на лицето - някакъв крем нужно ли е да се използва? Афтършейф или нещо друго? Омекотители?

4. Долу-горе кога може да се очаква следващо бръснене?

5. Нещо друго което трябва да знам преди да направя процедурата? :)

Благодаря ви предварително! Надявам се да не ми се смеете. Просто ви питам за да не сбъркам или да стане някакъв фал. Ако има нещо друго - ще ви питам, но засега смятам това са ми въпросите. Благодаря още веднъж!

mArMaLaDkA
06-14-2009, 23:32
Аз не мога да изкажа личен опит 8-) , но общо-взето, каквото поназнайвам.

1. Както решиш. По принцип другите самобръсначки, които не са еднодневки, са по-скъпи, но се ползват естествено по-дълго и си имат ножчета за сменяне. Мисля, че вторите са по-добрият вариант.
2. Естествено! Никога, ама никога на сухо! Пяните са най-различни. Всъщност май само марките им са различни. Най-много някоя да не ти понася на кожата. Иначе можеш да използаш и гел за бръснене.
3. Ти си избираш дали балсам или афтършейв. Баща ми ползва на Нивеа някакво и се води Афтършейв балсам.
4. При всеки структурата на косъма е различна, но някъде след 2-3 дни.. на първия ден някъде вече избиват.
5. Мисля, че не. Хубаво е да си бръснеш лицето след душ, понеже косъмчетата омекват и по-лесно се отстраняват. Минавай бавно с бръсначката, за да не се порежеш. Някои биха ти казали да не се бръснеш на контра, но според мен пък, ако е по посока на косъма нищо не става. Косъма се накъсва и брадата ти ще е на допир леко набола още след самото бръснене. Ти си решаваш.

EroSennin
06-14-2009, 23:51
1во си намокри лицето/брадата след това си сложи пяната гела :) бръснача няма кой знае какво значение да ти кажа ползвал съм и с 5 и 3 и с 2 ножчета разлика не намирам освен в цената, аз не се бръсна на конра в началото се бръснех през 3-4 седмици, ти ако искаш може и по-често/рядко както решиш, имам афтър но не го ползвам просто си мия лицето и това е :)

MeGaKiLL3R
06-15-2009, 13:17
Взимаш си една обикновена самобръсначка жилет 1.50 - 2 лв.
Най-обикновена пяна жилет 3.50 - 4 лв.
Добре е да се бръснеш по време на къпане или поне хубаво да си намокрил лицето с топла вода. Нанасяш пяната, размазваш леко с пръсти и действаш. Аз не ползвам нищо след бръснене, може само хубаво да се измиеш след това със студена вода. Щом тепърва ще започнеш да се бръснеш, предполагам че след около седмица ще трябва да повториш (поне такъв спомен имам при мен). Успех 8-)

xterm
06-16-2009, 20:26
Благодаря на отзовалите се. Засега нямам други въпроси.

А и между другото - има ли в България да се продават бръсначки за тяло (от тези които са на батерии и се зареждат в контакта) и препоръчвате ли ми ги за подмишници или крака? Какво е вашето мнение и най-вече - какви са им цените?

Благодаря предварително!

anitram
06-16-2009, 20:57
Благодаря на отзовалите се. Засега нямам други въпроси.

А и между другото - има ли в България да се продават бръсначки за тяло (от тези които са на батерии и се зареждат в контакта) и препоръчвате ли ми ги за подмишници или крака? Какво е вашето мнение и най-вече - какви са им цените?

Благодаря предварително!не прави тази грешка да си махаш космите на краката освен ако си толкова космат че да не ти се вижда кожата 8-)

xterm
06-16-2009, 21:00
Благодаря на отзовалите се. Засега нямам други въпроси.

А и между другото - има ли в България да се продават бръсначки за тяло (от тези които са на батерии и се зареждат в контакта) и препоръчвате ли ми ги за подмишници или крака? Какво е вашето мнение и най-вече - какви са им цените?

Благодаря предварително!не прави тази грешка да си махаш космите на краката освен ако си толкова космат че да не ти се вижда кожата 8-)???

PlamenMEN
06-16-2009, 22:46
xterm, честито приятелю!
Един съвет, бръсни се след къпане и използвай гела на Жилет, не пяната. И задължително си вземи самобрасначка с подвижна глава, защото още нямаш опит. Аз преди време хем имах опит и въпреки това си свалих цяло парче кожа.
Следващо бърсене - след няколко дена. Аз се бръсна веднъж - два пъти в седмицата. Не изпитвам нужда да съм като бебешко дупе в лицето.
Още един съвет - след като ти е първо бръснене, захапи нещо кожено, когато си слагаш одеколона - първите пъти АДСКИ щипе
И още един съвет - не си бръсни тялото, еле па краката. Супер педалско е, направо гнусно. Истинският мъж не си бръсне нито краката, нито ръцете.

anitram
06-17-2009, 10:07
И още един съвет - не си бръсни тялото, еле па краката. Супер педалско е, направо гнусно. Истинският мъж не си бръсне нито краката, нито ръцете.а така! 8-)

YaNcHeToOo
06-17-2009, 14:48
Аз не мога да изкажа личен опит 8-) , но общо-взето, каквото поназнайвам.

1. Както решиш. По принцип другите самобръсначки, които не са еднодневки, са по-скъпи, но се ползват естествено по-дълго и си имат ножчета за сменяне. Мисля, че вторите са по-добрият вариант.
2. Естествено! Никога, ама никога на сухо! Пяните са най-различни. Всъщност май само марките им са различни. Най-много някоя да не ти понася на кожата. Иначе можеш да използаш и гел за бръснене.
3. Ти си избираш дали балсам или афтършейв. Баща ми ползва на Нивеа някакво и се води Афтършейв балсам.
4. При всеки структурата на косъма е различна, но някъде след 2-3 дни.. на първия ден някъде вече избиват.
5. Мисля, че не. Хубаво е да си бръснеш лицето след душ, понеже косъмчетата омекват и по-лесно се отстраняват. Минавай бавно с бръсначката, за да не се порежеш. Някои биха ти казали да не се бръснеш на контра, но според мен пък, ако е по посока на косъма нищо не става. Косъма се накъсва и брадата ти ще е на допир леко набола още след самото бръснене. Ти си решаваш.


+ :lol:

xterm
06-17-2009, 19:54
1. С каква бръсначка трябва да стане - еднодневка или за по-дълго използване?
Аз използвах обикновена на Gillette

2. Трябва ли да се използва пяна и ако да - има ли някаква разлика между пяните които се продават?
По-скъпите поддържат по-добре къжата, въпреки че аз ползвам обикновена на жилет.

3. След като мине процедурата - какво точно е нужно да се направи, освен измиване на лицето - някакъв крем нужно ли е да се използва? Афтършейф или нещо друго? Омекотители?Продават се балсами и всякакви мазила, аз обаче си ползвам розова вода и нямам никакви проблеми. Но след като се избръснеш винаги си измивай лицето със СТУДЕНА вода, а не топла.

4. Долу-горе кога може да се очаква следващо бръснене?
Когато си прецениш.Щом ти покарат ги махай.

5. Нещо друго което трябва да знам преди да направя процедурата?Измий си лицето със топла водичка, за да се отпуснат порите малко.Най - добре се бръсни след къпане.


А между другото, на колко си?На 16.

==================
А за въпроса с краката - не смятам че е гейско, тъй като повечето ми познати като ги гледам са без косми по краката.

student456
09-21-2010, 18:34
А бръснарници има ли още?Че може да се пореже човек иначе.Тия ножчета са доста остри.

FuckedUp
09-21-2010, 21:19
Здравейте. Имам няколко въпроса относно първото ми бръснене на лицето. Много ще се зарадвам ако някой може да ми отговори на въпросите ми.

Та първият ми въпрос е - С каква бръсначка трябва да стане - еднодневка или за по-дълго използване? Няма голямо значение.

2. Трябва ли да се използва пяна и ако да - има ли някаква разлика между пяните които се продават? Препоръчвам ти Gillette Gel някакъв

3. След като мине процедурата - какво точно е нужно да се направи, освен измиване на лицето - някакъв крем нужно ли е да се използва? Афтършейф или нещо друго? Омекотители? Автършейф на Нивеа Силвър Протект :)

4. Долу-горе кога може да се очаква следващо бръснене? Има време :D

5. Нещо друго което трябва да знам преди да направя процедурата? :) Не мисля, успех :)

Благодаря ви предварително! Надявам се да не ми се смеете. Просто ви питам за да не сбъркам или да стане някакъв фал. Ако има нещо друго - ще ви питам, но засега смятам това са ми въпросите. Благодаря още веднъж!

Di
09-21-2010, 22:31
И още един съвет - не си бръсни тялото, еле па краката. Супер педалско е, направо гнусно. Истинският мъж не си бръсне нито краката, нито ръцете.а така! 8-)

бабешко мислене от 18-19 век когато да имаш косми е суупер мъжко йоу,а тва че краката ти не се виждат е отделен въпрос :)

Kmet4e
09-22-2010, 09:26
Преди време направихме страшно изчерпателна тема по въпросът с бръсненето Защо правите нови теми бе мамка му :-x За това е бъкано с теми които се повтарят по 16 хиляди пъти ! 8)