PDA

View Full Version : Турци - разпознаване



Master_88
06-15-2009, 15:06
Здравейте, напоследък във форума се разискват подобни теми, та и аз реших да пусна една такава, защото се зачудих по един въпрос. Наскоро се видяхме с един приятел, който миналата година влезна в университет и като се разхождахме стана дума нещо за избори, оттам за турци и той ми показа на улицата 2-ма турци, с които се разминахме и които били от неговия курс. Казвам ви по абсолютно нищо не можах да разбера, че са такива (а всъщност даже си имали и турски имена).
Интересува ме как например нагледно може да се различи турчин от циганин, от българин. Прочетох, че имало и турски цигани, които имат турски имена, но са полу-цигани,полу-турци. Има си и такива дето са наполовина българи наполовина турци. Но най-много ме интересува как може да се различи циганин от турчин. Моя човек разправяше и за случай на "подозрително мургави" индивиди, но с турски имена. Някои казват, че турците били черни, но не ми се вярва много. Какви са "подозрително черните индивиди с турски имена"? - цигани, турци, турски цигани или..???????

XceSS
06-15-2009, 15:09
В България, почти няма истински турци.
Всички са мюсюлмани или цигани, решили(те или техните (пра)дядовци), че ще са турци.

cherinka
06-15-2009, 15:16
Например.виж.сериала."Шехерезада".по.нова.телевизия/.Тия.нямат.нищо.общо.с.турци те,на.които.сме.свикнали.

И.от.моя.клас.има.две.туркин и...белички,със.синьо-зелени.очи,светли.коси
много.приветливи.момичета.
Но.само.едната.говори.на.ра вален.български,дори.не.е.о т.онова.досадното,
а.просто.ударението.на.думи те.ги.праска.където.й.падне, но.си.личи,че
не.знае.български,де

всяка.година.остава.на.изпи т.по.български :D не.знам.само.как.си.го.взима ...

ФАКТ.е,че.на.такива.уроди.ка то.нея.й.дават.изпитите,а.ме н.не.ме.пожалиха
ама.както.и.да.е 8-)

Та,по.темата:нема.как.да.се. азличат.
Първо,че.на.мен.всички."мургави".са.ми.еднакви,второ,камоли. да.е.бял,светъл.и.т.н.и.да.ус ея.да.го.различа

макар,че.от.китайка.и.негър. стават.мноо.яки.деца

LiveFlower
06-15-2009, 15:55
Има отличителни белези , в изражението , скулите , а бе личи си .
Но един път ми се случи да се заблудя здравата , а като имаш предвид , че веднага мога да преценя един човек . Апф , бях си го набележила и изобщо нищо не подозирах , обаче след време като каза как се казва и кво е , идваше ми да извадя ножа и на място ...

Хах, тъпа ситуация беше :D

Goebbels
06-15-2009, 18:42
Тея турци са българи.

Joc
06-15-2009, 18:46
много ми е интересно да видя дете от негър и китайка... :-D

ScionOfStorm
06-15-2009, 18:50
Апф , бях си го набележила и изобщо нищо не подозирах , обаче след време като каза как се казва и кво е , идваше ми да извадя ножа и на място ...

Хах, тъпа ситуация беше :D

защо? или просто така, за кефа и да сме куул?

този турчин може да е българин и да се гордее с това, не да е от онея асимилаторски копелета из Анадола, които не са малко.

дай по-малко примитивизъм, моля. вярно, че особено тея години идващите ще е по-голямо напрежението между нас и тях, особено с т'ва напиране за влизане в ЕС, обаче такива изказвания са глупави.

Goebbels
06-15-2009, 18:51
http://1.bp.blogspot.com/_fx2HOOkbW7I/R5tGx7UIcJI/AAAAAAAAAm0/RTXMdYcjcH0/s400/Thula_Portrait_1_Y.jpg

cherinka
06-15-2009, 19:05
^тая.не.е.убава

http://thumbnail011.mylivepage.com/chunk11/784990/565/small_%D0%9C%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0.j pg.jpg
нещо.като.мулатка.им.се.пол чава

една.такава.с.тенче..и.едни. ръпнти.очички...мММмМмм...

rauwkost
06-15-2009, 19:05
Могат да се различат и по венците - на циганите са им лилаво-сини. А има и помаци, те са т.н. "бели цигани". :)

hottie
06-15-2009, 19:07
И на мен ми е трудно да ги различа. Да не говорим, че има страшно бели цигани със сини очи. По нищо не си личи, че са от ромски произход.
А иначе има турски цигани. Някои цигани се наричат направо турци, а други си казват, че са турси цигани. Има разлика между едните и другите. Едните спазват традициите, празниците и религиозните практики на турците, а другите са просто с турски имена(турските цигани), но фактически нямат почти нищо общо с турците.

hottie
06-15-2009, 19:10
Могат да се различат и по венците - на циганите са им лилаво-сини. А има и помаци, те са т.н. "бели цигани". :)

:-o :lol:

rauwkost
06-15-2009, 19:19
ДОБРЕ ДЕ, моя е грешката, трябва ли веднага да обиждаш?! ПОПРАВЯМ СЕ - ПОМАЦИТЕ СА ПОТУРЧЕНИ БЪЛГАРИ.

ScionOfStorm
06-15-2009, 19:24
аз се чудя защо по дяволите човек би гледал венците на хората от упор..

Joc
06-15-2009, 19:28
^ що пък не ? :lol: :lol: 8-)

hottie
06-15-2009, 19:39
извинявай, ще можеш ли а се озъбиш за малко :D

LiveFlower
06-15-2009, 20:03
Апф , бях си го набележила и изобщо нищо не подозирах , обаче след време като каза как се казва и кво е , идваше ми да извадя ножа и на място ...

Хах, тъпа ситуация беше :D

защо? или просто така, за кефа и да сме куул?

този турчин може да е българин и да се гордее с това, не да е от онея асимилаторски копелета из Анадола, които не са малко.

дай по-малко примитивизъм, моля. вярно, че особено тея години идващите ще е по-голямо напрежението между нас и тях, особено с т'ва напиране за влизане в ЕС, обаче такива изказвания са глупави.Честно да ти кажа , изобщо не ми пука дали е помак , чист турчин или смеска .Щом има нещо общо , всякакви контактите свършват дотук . :)

rauwkost
06-15-2009, 20:23
И аз съм на същият принцип като LiveFlower, просто толкова съм си патила от тях, че не е истина. Като се ухили/усмихне, не се ли виждат венците бе, професори? На циганите дори очите са им жълти.

TheNewReligion
06-15-2009, 20:27
А какво значение има? :-o Все едно да питаш как да различим гърците от германците... В Холандия наричат българите "the great robbers", така че народността не е никаква застраховка, че няма да попаднеш на откачен човек.

П.П.: Потурчен е човек, принуден насилствено да приеме исляма! Използвайте точните понятия. :?

hottie
06-15-2009, 20:29
Мани, аз за пореден път се у, че тези теми не водят до нищо...на косъм съм да тегля един ключ.

MakeMeLaugh
06-15-2009, 20:30
не ги уважавам

machoka
06-15-2009, 20:31
^^ и грешиш

Canis_Dirus
06-15-2009, 20:38
не ги уважавам

стига се излага де.

или както е модерно да се казва днес:

Не ти прави чест!

Master_88
06-15-2009, 21:02
Съгласен съм, че има и много турски цигани, които се представят за турци,а всъщност си го гледаш почти чист мангал. Сигурно за тях това е един вид "по-малката беда" - турчин вместо циганин

MakeMeLaugh
06-15-2009, 21:14
machoka, аз ли? :-o


Canis_Dirus, бахти к'ъв съм лош :-k

LiveFlower
06-15-2009, 21:20
колко тъжен начин на мислене...хех , никои не ти пречи да тръгнеш с женска от тоя род , докато на мене ми е неморално и АБСОЛЮТНО недопустимо .
Достатъчно чисти българи има .

Тъжно или весело , консервативно или не , такова ми е мнението .

LiveFlower
06-15-2009, 21:26
Едно е да тръгнеш, друго е да обясняваш как ще колиш и подобни изцепки... ;) тва с коленето беше в преносно значение ;) 8-)

Dennitsa
06-15-2009, 21:33
Достатъчно чисти българи има.

http://www.youtube.com/watch?v=cyrD1SHt1PA

XceSS
06-16-2009, 00:06
Едно е да тръгнеш, друго е да обясняваш как ще колиш и подобни изцепки... ;) тва с коленето беше в преносно значение ;) 8-)

Е такива са ми много смешни !
Кво толкова имате против турците(не съм турчин, от сега да поясня) ?
Мен ме е яд на тия боклуци, които разчитат на българския данъкоплатец, да им плаща тока.Ами не става така.Всеки ми говори за интеграция, не знам кво.ОК ние искаме да ги приемем, а те като не искат? Кво правим?

PainMonopoly
06-16-2009, 06:00
Турците от ТУ ги надушвам от километри. Цвят на кожата, лице, дрехи, прически, събират се все на едни подозрителни глутници - усещам ги винаги преди да ги чуя какво говорят.

lipstik
06-16-2009, 09:24
Между турчин и циганин има ОГРОМНА разлика.Пффф по-отвратителен и долен народ от циганския няма никъде по света.И освен това турците в Бългаия не приличат на турци,а на българи.Ако слезеш към Анадола,там са вече истинските турци.

LizZz
06-16-2009, 10:59
да де,

харесваш си някой и му се кефиш и изведнъж разбираш, че е турчин и вече искаш да го колиш. По-преносно значение за смешни предразсъдъци дали има?
именно

Rodolubec
06-16-2009, 11:47
Турците трудно се различават з,ащото при тях се срещат вясакакви расови типове. А циганите са си от индо-афганската раса и венците им са лилави.

TheBlackStranger
06-16-2009, 12:36
Btw наскоро разбрах, че циганите в нашия крайсе делят (не знам другаде дали е така) на цигани и лешетари. Аз мислех, че лешетар = клошар, ама едно циганче от моя клас ми каза, че по-заможните цигани не искат да ги свързват с миризливите, мръсни, крадящи цигани. И на тях им викали лешетари. Бтв власите какви са ?

Serseri91
06-16-2009, 12:59
Ха.. преди време в подобна тема бях пуснал мнение, и след няколко часа един от Кърджали ме намери, и почна да ме храни.Как съм можел да отричам вярата на дедите си .. дрън - дрън чи пляс ..

Откъде да почна не знам, ама .. хмм ..
Добре, аз съм турчин, поне такъв би трябвало да съм ако питаш родата.На мен нещо не ми се връзва цялата история .. как да кажа :? ако тези самозвани в България бяха истински турци, то те не биха живяли тука, най - малко заради свинското.В турция не можеш никъде да намериш свинско, а тези емигранти които са заминали там си поръчват от тука свински деликатеси, и тамочните (не знам дали така се пише тази дума ) турци буквално ги мразят за това.
Според мен 95% от тукашните турци са самозвани/потурчени рода от турското робство.Тъй като аз уча в механотехникум където е пълно със селяни, и моите съученици може да ги различите какви са без даже да ги заговорите.Не се обличат извън модата, даже носят съвсем модерни дрехи джъз бъз .. ама все пак се различават, не знам как но може би имат някаква аура ?

Другото е как бъркат родовете, цял ден слушам как мъж,жена,дете,кон,каруца,са ун сапунерка се говори в мъжки род, само и единствено.

НЯМА турски цигани, български цигани.Циганите са си цигани!Те се самозачисляват към едно от двете.А циганите не можеш да ги сбъркаш с който и друг народ да е.
Лично мене много пъти ме мислят за българин, и аз и сестра ми сме белички.

ПС:Загубих се в разсъжденията си :D страдам от това да не мога да си подредя мислите :(

Serseri91
06-16-2009, 13:06
Забравих да добавя, че баба ми е силно вярваща.И не яде месо, сещате се защо.Колкото и да е вярваща тя не е туркиня, а е мюслюманка ;) Родителите са и натякали това самочувствие, че е туркиня.Тя е научила децата си на същото, сега майка се опитва да ми набие същото .. и така една верига, която е довела до образуването на днешните турци в България.



Edit:3 страници дискутиране на етнически въпроси, и нито една обида по нечий адрес.Впечатлен съм ! Очаквам сега Raybeez, да направи сефтето по мой адрес 8-)

EarthShaker
06-16-2009, 13:17
по рязания хуй се познават

hottie
06-16-2009, 13:29
Полза от тази тема няма както винаги !
Тези, които се интересуват от турците и ромтие нека прочетат малко литература ;)