PDA

View Full Version : Обич или омраза?



Dollystar
06-16-2009, 06:31
Искам да ви попитам какво мислите, когато хората в една връзка постоянно се карат за глупости (ревнуват се много) това какво значи, че се обичат или че просто не са един за друг?
Чувала съм и двете мнения и ми е интересно какво мисли аудиторията

ПС: Омраза звучи малко гадно затова нека го наречем презрение или каквото и да е, всеки го възприема различно.

3oPuTy
06-16-2009, 06:59
Въпроса е много относителен :?
Всичко зависи от самите караници,от причините за ревността ... Абеее зависи от много неща ...
Човек може да се кара за глупости заради самия си характер,заради моментно раздразнение и т.н. ... Може да ревнува,защото наистина обича половинката си и се страхува да не я загуби ... Е това си е от обич :)
Нооо може караниците и натрапчивата ревност да са начин,чрез който единия се опитва да сложи край на връзката :)

djuki
06-16-2009, 07:01
зависи от караниците :S с бившия ми приятел се карахме много , но си мисля че това нашето беше любов ! Понякога хората се карат с цел да оправят своята връзка и това е породено от любов , но ако само се карат за да се заяждат , защото нямат какво да правя това вече не е любов !

Aicken
06-16-2009, 07:03
в повечето случаи е от любов

curka87
06-16-2009, 07:13
В най-често срещания случай специално ревността е породена от любовта. Все пак ревнуваш някого , когато ти пука за него и не искаш да го загубиш.
А колкото до караниците.....те могат да са в резултат на много неща - раздразнение, различни характери и още 100 неща.

NeZaPoznat
06-16-2009, 07:14
Караници винаги има, лошото е ако компромиса е само от едната страна .. разбирате ме :?

Dollystar
06-16-2009, 07:15
Ако караниците са вследствие от ревността на единия, а другия така или иначе е раздразнен и после си стискат ръцете така да се каже, то тогава думата омраза май е доста силно казано нали ? :booooomb:

Ilikeliljon
06-16-2009, 08:44
Ревността в 90 процента от случаите се дължи не на любов, а на ирационална привързаност или казано по-просто чувство за притежание. Всъщност нека да го кажа още по-ясно. Обикновено под ревността на ревнуващия прозира съмнението, страха и собественото възприемане, че не е способен да задържи човека до себе си. Разбира се това не важи за случаите, когато ревността идва като отговор на това, че някой флиртувал с друг и така нататък. :) :) И ако от тези описани чувства на съмнение и страх му викате, че това е любов, евала. Между другото според мен не е нито любов, нито омраза.

Dollystar
06-16-2009, 08:54
Ревността в 90 процента от случаите се дължи не на любов, а на ирационална привързаност или казано по-просто чувство за притежание. Всъщност нека да го кажа още по-ясно. Обикновено под ревността на ревнуващия прозира съмнението, страха и собественото възприемане, че не е способен да задържи човека до себе си. Разбира се това не важи за случаите, когато ревността идва като отговор на това, че някой флиртувал с друг и така нататък. :) :) И ако от тези описани чувства на съмнение и страх му викате, че това е любов, евала. Между другото според мен не е нито любов, нито омраза.
Ами какво тогава е? Безразличие?

Ilikeliljon
06-16-2009, 09:02
Ами трудно е да го обясня, но по-скоро е изкривена любов. В смисъл чувствата се изкривяват (говоря за непредизвиканата ревност) и човека започва да става собственически настроен, вместо да дава свобода и лично пространство. Иска да върже другия за себе си и да му отнеме свободата. Не е безразличие, а изкривяване на чувствата. :) :)

Dollystar
06-16-2009, 09:11
Ами трудно е да го обясня, но по-скоро е изкривена любов. В смисъл чувствата се изкривяват (говоря за непредизвиканата ревност) и човека започва да става собственически настроен, вместо да дава свобода и лично пространство. Иска да върже другия за себе си и да му отнеме свободата. Не е безразличие, а изкривяване на чувствата. :) :)
Сега те разбрах, но аз съм в случая когато ревнустта е предизвикана с нещо и затова е проявена чрез дребни скандалчета :-)

Ilikeliljon
06-16-2009, 09:20
Ами трудно е да го обясня, но по-скоро е изкривена любов. В смисъл чувствата се изкривяват (говоря за непредизвиканата ревност) и човека започва да става собственически настроен, вместо да дава свобода и лично пространство. Иска да върже другия за себе си и да му отнеме свободата. Не е безразличие, а изкривяване на чувствата. :) :)
Сега те разбрах, но аз съм в случая когато ревнустта е предизвикана с нещо и затова е проявена чрез дребни скандалчета :-)

И тук границата е тънка, не смятай, че в човека има нещо, което е отделно. В човешката душа могат да се преплитат най-различни неща често противоречащи си едно на друго. Но на такъв принцип действа несъзнателното (не че не трябва човек да премахне отрицателните импулси, които действат несъзнателно). Така че момента е тънък и зависи от контекста на ситуацията, кога се дължи на това, че човека се е почувствал наранен, както и своите чувства и кога просто вдига скандали заради това че иска човека до него да не може да диша свободно и да се опитва да го задушава или вързва за себе си, за да бъде сигурен, че няма да му се измъкне :) :)

Dollystar
06-16-2009, 09:24
Ами трудно е да го обясня, но по-скоро е изкривена любов. В смисъл чувствата се изкривяват (говоря за непредизвиканата ревност) и човека започва да става собственически настроен, вместо да дава свобода и лично пространство. Иска да върже другия за себе си и да му отнеме свободата. Не е безразличие, а изкривяване на чувствата. :) :)
Сега те разбрах, но аз съм в случая когато ревнустта е предизвикана с нещо и затова е проявена чрез дребни скандалчета :-)

И тук границата е тънка, не смятай, че в човека има нещо, което е отделно. В човешката душа могат да се преплитат най-различни неща често противоречащи си едно на друго. Но на такъв принцип действа несъзнателното (не че не трябва човек да премахне отрицателните импулси, които действат несъзнателно). Така че момента е тънък и зависи от контекста на ситуацията, кога се дължи на това, че човека се е почувствал наранен, както и своите чувства и кога просто вдига скандали заради това че иска човека до него да не може да диша свободно и да се опитва да го задушава или вързва за себе си, за да бъде сигурен, че няма да му се измъкне :) :)

При нас нещата не са толкова сериозни, нито аз искам да го връзвам на синджир нито той мен, просто понякога изпушваме и почнем да се караме, в повечето случаи е защото аз, глупачката направа някоя глупост или той каже, че е направил нещо и й на двамата ни става криво, но за мене важното е че поне си говорим откровено и 2-3 мин. след като сме се карали се целуваме и прегръаме :D :D :D

lipstik
06-16-2009, 09:41
Когато ревнуваш някой е от любов.Все пак го обичаш този човек и не искаш да го загубиш.
Когато двама се карат,в повечето случей пак е от любов.Явно има нещо,което дтугия прави и го дразни и за това се карат за да си изяснят нещета и да си жевеят щастливо заедно.

Dollystar
06-16-2009, 09:44
Когато ревнуваш някой е от любов.Все пак го обичаш този човек и не искаш да го загубиш.
Когато двама се карат,в повечето случей пак е от любов.Явно има нещо,което дтугия прави и го дразни и за това се карат за да си изяснят нещета и да си жевеят щастливо заедно.
Да, след сдобряване ти е най-сладко да си с човека, когото обичаш. :-) :-) :-)

Hilary_
06-16-2009, 10:49
Относително е .. :?
Може би обич с леки признаци на неразбиране от страна и на двамата... 8) Абе зависи от много неща .. ако м идадеш конкретен случай щи кажа... :-o

Lysit0
06-16-2009, 11:53
Според мен определено е обич.Особенно ,ако караниците са породени от ревност,а те почтивинаги от това са породени.И в повечето случаи от поне едната страна няма пълно доверие.

flowerlina
06-16-2009, 14:37
Преди 2-3дни братовчед ми и приятелката му скъсаха точно заради това, че се ревнуват. Според мен е от обич/а при тях например, не се съмнявам в чувствата и на 2мата/. А и аз обикновено ревнувам като съм влюбена

Dollystar
06-17-2009, 11:00
Преди 2-3дни братовчед ми и приятелката му скъсаха точно заради това, че се ревнуват. Според мен е от обич/а при тях например, не се съмнявам в чувствата и на 2мата/. А и аз обикновено ревнувам като съм влюбена
Е не е треало да късат щом се обичат :shock:

malkotoo
06-17-2009, 11:53
Когато ревнуваш някой е от любов.Все пак го обичаш този човек и не искаш да го загубиш.
Когато двама се карат,в повечето случей пак е от любов.Явно има нещо,което дтугия прави и го дразни и за това се карат за да си изяснят нещета и да си жевеят щастливо заедно.

:)