PDA

View Full Version : Как преодолявате любовните разочарования ?



NotAnotherBoy
06-16-2009, 15:41
В живота на всеки идва момент в които се влюбва,този момент често ни хваща неподготевнни,но когато ни хване няма измъкване. Чувстваме се невероятно щасливи,изведнъш мирогледът ни се изменя,виждаме неща които преди не сме забелязвали или не са ни правили впечатление сега ни се струват изключително красиви. Момент в които всичко материално губи ценност,а самият ти омаловажаваш събитията около теб и нищо друго няма значение и не ти носи по голямо щастие,от усмивката на момиче...дам това красиво момиче,което е като подарък от съдбата,да ти напомни,че света не е толкова жесток,да ти покаже,че наистина има някои,които те цени и те изслушва. Ахх.... колко е красиво тогава,но в живота всеки заплаща за временното си щастие и ви отнема това красиво същество по-наи необратимият начин. Тогава когато неможете да спите заради мисълта,че сте си развалили отношенията с това момиче...че повече никога нищо няма да бъде същото и няма да си говорите за всичко както преди...когато цял ден сте разсеян и мислите единственно за едно,а то дори не подозира за страданието ви.. Спирам до тук,извинявам се за набързо написаната тема,но написах това коети ми е "на сърце" както се казва. Та споделете вашите мнения и начини за преодоляване на любовната мъка...че нищо не помага

hanovete
06-16-2009, 15:49
клин,клин избива ....или друго яче друга да ти хване окото да се разсееш и така.....друг е въпроса ако нищо не ти хваща окото----моташ се с приятелите колкото се може повече и гледаш да отбягваш тези мисли щото става лошо

NotAnotherBoy
06-16-2009, 15:52
Прав си приятелю,много лошо става положението...

Ilikeliljon
06-16-2009, 16:03
Трудно, но какво да се прави. Човек трябва да върви напред. Макар че, при мен винаги ще има място за този човек, с който съм се разделил (или поне това с пълна сила важи за последния човек). :) :)

XTREMEFREERIDE
06-16-2009, 16:25
Абе, темите ти ми харесват. Следя. :smt023

За сега не ми се е случвало, надявам се и да не се случи. Имала съм 3 връзки (ако въобще могат да се нарекат връзки), които са били за около 2 седмици - до месец. Нищо сериозно. В едната аз го зарязах. В другата той мен. А в третата по взаимно съгласие.
В случая, когато той ме заряза, ме заболя, не заради него, а заради мен. За това, че бях много глупава да му се доверя. Но тази болка отмина бързо. Просто не го обичах.
Сегашната ми връзка е доста сериозна или поне аз я приемам така. Само си представям как ще се чувствам ако един ден той не е до мен. Не искам да знам. Толкова неща ми е показал. На толкова неща ме е научил. Дори някой ден да предпочете да е с друга или пък сам, няма да го спирам, няма да му досаждам. Просто сърцето ми ще бъде отворено към него винаги, макарче никога нищо няма да е както преди.
И все пак, мисля, че лек за любовната мъка няма. Както баща ми казва - взимай "Траян" и чакай. Понякога продължава твърде дълго, но предполагам настъпва момента, в който осъзнаваш, че няма нищо по - важно от това да продължиш напред. Да зарадваш и някой друг човек. И може би да зарадваш човека от преди, с това, че ти се справяш. Той би се зарадвал, ако някога те е обичал. Въпреки всичко.

DevilWish
06-16-2009, 16:34
Не е лесно да се преодолее любовно страдание, но няма как.Случват се такива неща.Живота не е само бяло и черно.Помисли пък как би било ако все си щастлив?Пак щеше да ти омръзне.Пък и тя е поредната единствена.При следващата, с която скъсаш пак няма да можеш да си избиеш от мислите известно време ,но след това всичко ще се оправи :)

NotAnotherBoy
06-16-2009, 16:39
XTREMEFREERIDE благодаря ти,много. Радвам се,че темите ми ти харесват :) аз съм на мнение,че един път стигне ли се до там да се прекрати връзка,просто после няма смисъл от евентуално събиране,просто няма да е същото :)

Faces
06-16-2009, 16:39
Преодолявам в момента едно такова първото в 22 годишния ми живот и братле да ти кажа и аз не знам как го преодолявам.Не знам откъде намирам сили да продължа напред просто се разсейвам с приятели ходя на фитнес бачкам прекалено много...пуша прекалено много засега пия умерено но не знам дали нещо от това помага.В интерес на истината всичко е до психика братле някой го преживяват за месец..два други и след години страдат отговора за спирането на мъката е в самия теб.Няма рецепта за справяне с това при всеки е различно най важното е не свеждай глава защото това може коренно да промени мирогледа ти и като цяло живота ти.

Take_That
06-16-2009, 18:08
Абе, темите ти ми харесват. Следя. :smt023

За сега не ми се е случвало, надявам се и да не се случи. Имала съм 3 връзки (ако въобще могат да се нарекат връзки), които са били за около 2 седмици - до месец. Нищо сериозно. В едната аз го зарязах. В другата той мен. А в третата по взаимно съгласие.
В случая, когато той ме заряза, ме заболя, не заради него, а заради мен. За това, че бях много глупава да му се доверя. Но тази болка отмина бързо. Просто не го обичах.
Сегашната ми връзка е доста сериозна или поне аз я приемам така. Само си представям как ще се чувствам ако един ден той не е до мен. Не искам да знам. Толкова неща ми е показал. На толкова неща ме е научил. Дори някой ден да предпочете да е с друга или пък сам, няма да го спирам, няма да му досаждам. Просто сърцето ми ще бъде отворено към него винаги, макарче никога нищо няма да е както преди.
И все пак, мисля, че лек за любовната мъка няма. Както баща ми казва - взимай "Траян" и чакай. Понякога продължава твърде дълго, но предполагам настъпва момента, в който осъзнаваш, че няма нищо по - важно от това да продължиш напред. Да зарадваш и някой друг човек. И може би да зарадваш човека от преди, с това, че ти се справяш. Той би се зарадвал, ако някога те е обичал. Въпреки всичко.


Абсолютно вярно :)

ThePowerOfLove
06-16-2009, 18:11
Трудно се преодолява едно такова разочарование, но не е невъзможно :) Много помага музиката, излизането с приятели и въобще неща, които обичаш да правиш. И болката след време отминава ;) И тогава всичко започва отначало..

NotAnotherBoy
06-16-2009, 20:10
Благодаря ви за коментарите,прави сте.

Gabroveca
06-17-2009, 05:49
Kachvam se v kolata, nalivam 30 kinta 96 extra force i se kachvam gore na pistata ;) ili otivam na lukoila s kompaniqta da chupim lafa

buntar90
06-17-2009, 16:36
ми аз пробвах системата "клин клин избива" и уж всичко си е наред ама въобще не се чувствам добре. Момичето което "ми хвана окото" както казва автора ми завъртя глвата в началото ама после кат почна някви глупости да прави...вика един вид да я пканя на среща и като я каня казва не не може и ем още не съм преодолял момичето преди нея, ем уж не ми пукаше особено за другото момиче ама и за нея се ядосвам... бе на човек да не му идва до главата :(

Mi6inka
06-17-2009, 18:11
а защо не си починеш малко от момичета..от мисли.. отдели време за себе си... ако обичаш да спортуваш или да обикаляш магазини..или там каквото обичаш... прави го!Излизай по мъжки с приятели, отделяй време на семейството си... направи нещо, което до сега не си правил (например да готвиш :D това ми хрумна най-напред..хем ще изненадаш вашите... хем ще се разсеяш, хем ще ти се повдигне настроението.. разбира се ако до сега не готвиш де)... недей да се вманиачаваш в тази мисъл... "Всяко зло за добро" казали хората :)

otkachalchica
06-17-2009, 18:49
аз от почти една година ахресвам едно моче и безрезултатно...не може да ми се измъкне от главата какво да говорим да го преодолявам,нв че има кой знае какво като връзка например...

lipsvashh_mi
06-17-2009, 18:52
намираш си друго занимание-как какво :? няма по цял ден да страдаш и мислиш за човек,който вече не му пука как си-що си....идва другия/та ии пак се влюбваш..после пак ще страдаш,пак ще се влюбваш и това е кръговрата на живота...докато намериш човека за теб много сол ще изядеш и много пъти ще се опариш..поне аз с тая мисъл продължавам да търся точният човек за мен,пък дано го намеря :)