PDA

View Full Version : За расизма!



Love_Boy
06-16-2009, 16:48
Тази тема се отнася главно до сънародниците коити живеят в чужбина. Та искам да ги питам дали са чувствали по някакъв начин расизъм и някакво по-лошо отношение за това че са имигранти!>!

tItEufFf
06-16-2009, 19:30
Аз си падам малко расистка, и се чудя как може да ме приемат толкова добре. Защото за тях (французите) е все едно някой от Казахстан да дойде в България..
Никакъв расизъм, никаква дискриминация не съм усещала..

PlamenMEN
06-16-2009, 22:22
Единствено за Великобритания съм чувал негативни отзиви от наши хора там.

Aniiiii
06-16-2009, 23:06
Отначало като ги гледах .. направо се отвръщавах от някои хора. Сега вече не - свикнах.
Расизъм .. това май няма значение в коя страна си. Зависи си от човека - или си такъв или не :o

Love_Boy
06-17-2009, 10:07
Аз съм чувал специално за гърците, че са големи расисити и за това пуснах темата, защото от известно време си пиша с едно момиче от Гърция и ми стана интересно!

PlamenMEN
06-17-2009, 12:32
Те са сноби. Византиецът си е византиец

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-17-2009, 22:39
хах много го чувствам... тукашните имат някакво мнение че ако идваш от Европа непременно се мислиш за НАЙ-ДОБРИЯ... да не говорим че квартала и училището в което уча са евреиски, а те изобщо не разговарят с хора които не са.... :shock: :-o

Love_Boy
06-20-2009, 14:54
a[N]D[i]T[k]a]хах много го чувствам... тукашните имат някакво мнение че ако идваш от Европа непременно се мислиш за НАЙ-ДОБРИЯ... да не говорим че квартала и училището в което уча са евреиски, а те изобщо не разговарят с хора които не са.... :shock: :-o

Чифутите са си чифути!

vde
06-25-2009, 12:27
Тук в Австрия не

majestic001
07-03-2009, 22:00
мисля 4е всички трябва да са расисти спрямо мангалите и турците и да ги изхварлиме от държавата ако не това поне да ги пребиваме като кучетата които са !!!

plmn
07-06-2009, 18:41
строго индивидуално е.. говорил съм с 1 момче от Англия, който живо се интересуваше от българската история (а и не само), от кирилицата, питаше ме кое как е, защо така и т.н.
от друга страна ми каза, че познава хора с негативно отношение към имигрантите.

Nakadah
07-06-2009, 18:47
всичко що е от английско говоряща държава и се има аз потомник е супер тъпо просто говедо което се отнася с непренебрежение към всички други. мразят всички който не са английско говорящи и за тях англииския е единствен и те са открили света, др въпрос е че нямат нито знания, нито технология, но те упоро твърдът че те имат най-връховата технология и ако ги няма няма да има земя. те ходят в колежи щото са тъпи и не могат да учат и мразят наш европейците защото ходиме в университети и сме много умни, също така защото ние европейците работиме на високо клалифицирани места и взимаме много добри заплати, а не работят в тим хортонс или лал март и взимат по невероятните $8 на час... с др думи да има дискриминация и расизъм но той е смешен защото те са въшки и не могат да ми кажат и 5 стинки

fpyyh
07-21-2009, 15:45
зависи какъв си самият ти, дори и да имат предубеждения към някоя нация, когато видят симпатичен, бял (все пак хората са си расисти), чист, интелигентен човек, който говори техният език и не се държи като "дошъл от село", те приемат съвсем нормално и общо-взето като равен. винаги ще има някакви разлики, но то има дори в рамките на една държава - питайте немците от западните територии за източните, или южните за северните, италианец от милано за сицилианец, парижанин за някой от провинцията.

Otep
08-01-2009, 20:36
Бях в Англия 2 месеца и нямах проблеми с тях даже ме харесваха :) Но мразят негрите и то много, говорила съм с тях и ги ненавиждат, но към българите няма такова нещо :)

aresmurt
08-14-2009, 23:50
Аз съм чувал специално за гърците, че са големи расисити и за това пуснах темата, защото от известно време си пиша с едно момиче от Гърция и ми стана интересно!

Е добре де как ще са расисти спрямо българите, като сме от една раса :razz: :razz: :razz:

Ravage
08-15-2009, 09:21
Докато бях в Швеция беше доста тежко. Там хората са настроени крайно негативно към имигрантите. Ако си намериш работа, условията за теб са 300 по тежки отколкото към другите

Auby
12-14-2009, 19:19
Вие оставете мнението на другите към Българите! Аз силно се възмущавам от мнението на БЪЛГАРИТЕ за другите? Аз лично мразя това, че цялото ми семейство са расисти, както и всички приятели.. тук във франция се срещат хора от всякакви народности, но най-много има черни. Хубаво, французите са си ги приели като техни хора, и без това притежават половин Африка, ама това, че дори не мога да се сприятеля с някой от тях без да има скандали?! Все пак всички сме хора, всеки си има характер - това което всеки човек трябва да гледа! Няма значение дали сме черни или бели, и от къде идваме.. незнам какво повече да кажа, само че аз лично МРАЗЯ РАСИЗМА!

summer_moon31
12-15-2009, 01:42
Вие оставете мнението на другите към Българите! Аз силно се възмущавам от мнението на БЪЛГАРИТЕ за другите? Аз лично мразя това, че цялото ми семейство са расисти, както и всички приятели.. тук във франция се срещат хора от всякакви народности, но най-много има черни. Хубаво, французите са си ги приели като техни хора, и без това притежават половин Африка, ама това, че дори не мога да се сприятеля с някой от тях без да има скандали?! Все пак всички сме хора, всеки си има характер - това което всеки човек трябва да гледа! Няма значение дали сме черни или бели, и от къде идваме.. незнам какво повече да кажа, само че аз лично МРАЗЯ РАСИЗМА!

имам същия проблем с наще.. :( "как може да ти е приятен? той е от мароко.. защо имаш толкова приятели румънци?? ама той е хомосексуален, защо ти се обажда?... :x всички сме хора, бе, мамка му.. приятелите сама си ги избирам..

по темата: зависи на какви хора попаднеш. аз не се чувствам дискриминирана от обкръжението ми.. е, не са изключени случаи от типа на: как можа да тръгнеш с българка?.. ама това е от завист по-скоро :D

Nakadah
12-15-2009, 03:12
всичко е доста лесно

аз с БГ не дружа...

revolver
12-15-2009, 10:19
Расизъм към мен......НЕ.В Истанбул ми се кефят,щото съм по бял,но ми се случвало изблици на расизъм!

ShadyRecords
12-19-2009, 21:29
Смърт за Турците

Mi6inka
12-20-2009, 17:44
за мен лично... расизъм - НЕ.... но Национализъм - ДА!..

DopeBG
12-28-2009, 22:44
По голямата чат от хората имат едни качества който Българинът незнайно защо го няма .манталитет културата и човечност. Обиколил съм няколо страни там е коренно различно е вярно има го това малцинство ковто ги има тези черти на насилие расизъм но то го има навсякаде ...

xNiKx
03-25-2010, 05:39
Аз съм чувал специално за гърците, че са големи расисити и за това пуснах темата, защото от известно време си пиша с едно момиче от Гърция и ми стана интересно!

Е добре де как ще са расисти спрямо българите, като сме от една раса :razz: :razz: :razz:
И аз това се чудя, всички говорят за расизъм спрямо турците. Абе няма такова животно бе! Все едно да се каже че Японците мразят китайците, значи са расисти. Почетете малко, после се изказвайте неподготвени. :razz:

LudoMlado
04-02-2010, 20:54
Да ти кажа в Канада всички азиатци мразеха всички негри, всички европейци мразеха всички канадци и американци и всички мразеха арабите. Общо взето расизм от всички точки на света и все пак е абсолютно нормално, какво а любовта ако няма омраза?

Machine123
05-16-2010, 09:56
Това с гърците не е расизъм , просто мразят българите , защото с е мислят за нещо повече от нас . МРазят ни, защото жените са ни по хубави , защото са прости и защото много българи са избягали в гърция и им взимат работата ;]

LENUN
06-26-2010, 15:29
Зависи от самия емигрант а и до някъде държавата :)

tItEufFf
06-27-2010, 07:07
Ами то зависи ти какъв си , и между какви хора попаднеш. Аз тук, във Франция не съм имала проблеми ( да, понякога са се закачали на шега, но дотам ). Но пък познавам едни румънци, които са на мнениче, че фанцузите са с много лошо отношение към чужденци.

wallmart
06-28-2010, 17:43
Това с гърците не е расизъм , просто мразят българите , защото с е мислят за нещо повече от нас . МРазят ни, защото жените са ни по хубави , защото са прости и защото много българи са избягали в гърция и им взимат работата ;]

Аз си мисля, че им е вродено да ни мразят.

monics
01-22-2011, 13:11
Вие оставете мнението на другите към Българите! Аз силно се възмущавам от мнението на БЪЛГАРИТЕ за другите? Аз лично мразя това, че цялото ми семейство са расисти, както и всички приятели.. тук във франция се срещат хора от всякакви народности, но най-много има черни. Хубаво, французите са си ги приели като техни хора, и без това притежават половин Африка, ама това, че дори не мога да се сприятеля с някой от тях без да има скандали?! Все пак всички сме хора, всеки си има характер - това което всеки човек трябва да гледа! Няма значение дали сме черни или бели, и от къде идваме.. незнам какво повече да кажа, само че аз лично МРАЗЯ РАСИЗМА!
Подкрепям напълно!
В Испания по селцата са расисти спрямо мароканците най-вече, иначе по градовете всичко е нормално, няма толкова простаци :D
В Англия пък забелязах някаква омраза към опакистанците и индийците.

PurpleDreams
01-26-2011, 21:27
хора вие правите ли разлика между расизъм и национализъм... тцтц
расизмът дели хората о това каква раса са... а национализма каква националност са... piece :)

Nam3less3
01-29-2011, 03:47
Расизмът е защитен механизъм на нацията/народа.

nerwna
02-25-2011, 23:53
Тук в Гърция ,не ..
Но бих казала ,че хорат си изграждат мнение от това което правиш .. ,а не от това от къде си (; :-P

starx12
06-17-2011, 15:12
Живея в България , но съм ходила в Русия .. лично към мен нямаха никакъв расизъм , но много мразят негрите и мангалите !

xXxXnIkKyYxXxX
07-26-2011, 10:21
Расизъм към мен не ;д Но към черните - ДА! В Америка съм ;д

DasReich
07-31-2011, 20:05
Расизмът трябва да бъде национална идеология за нашата страна ! :)

crazymen
08-07-2011, 01:50
аз съм в Италия расизъм няма докато не им кажа че сам от бг реакцията е ооооооо и се от дръпват мислят ни за 2-ра ръка хора и аз малоумници. :(
Интересно то е че те са малоумниците учил съм в тяхно училище буквално не знаят как се инсталира Mozilla имаше един случаи дето ученик попита учителя в коя държава е избухнала атомната централа на Чернобил и учителя каза не знам което ме разби :razz: :razz:.

П.П Аз се намирам в Калабрия

LoveChocolate
08-07-2011, 02:55
аз съм в Италия расизъм няма докато не им кажа че сам от бг реакцията е ооооооо и се от дръпват мислят ни за 2-ра ръка хора и аз малоумници. :(
Интересно то е че те са малоумниците учил съм в тяхно училище буквално не знаят как се инсталира Mozilla имаше един случаи дето ученик попита учителя в коя държава е избухнала атомната централа на Чернобил и учителя каза не знам което ме разби :razz: :razz:.

П.П Аз се намирам в Калабрия

в италия са некфи флегми и сичките хърби като пръчки :D там не знаят какво е хляб :D

reich
08-07-2011, 21:44
Расизъм има в почти всяка държава.Зависи все пак от манталитета на хората!
Също някой трябва да каже на народа ,че да мразиш цигани не значи да си расист.Такива промити мозъци да се научат да не вярват на всичко казано им по новините!

crazymen
08-08-2011, 21:32
Расизъм има в почти всяка държава.Зависи все пак от манталитета на хората!
Също някой трябва да каже на народа ,че да мразиш цигани не значи да си расист.Такива промити мозъци да се научат да не вярват на всичко казано им по новините!

а какво е расизъм тогава ако не това да мразиш хора от други етноси? :-D :-D

meli2001
08-09-2011, 13:09
ми аз попаднах на един такъв''виртуален''хотел,мал о съм расистка,особенно ако ме пренебрегват,и като искам да си говоря с разни хора,те НАРОЧНО започнаха да говорят някакви норвежки глупусти(разни nyan котки,бла бла)аз тогава избухнах и им казах да си теглят майната на работата и се отеглих.ами като са расисти техен си е проблемът :razz: :-P :D :)

katerinasemova
08-16-2011, 18:47
Може би имате в предвит дискриминация, а не расизъм. Расизмът е да те игнорират заради етническата ти принадлежност към дадена група, не мисля примерно, че с англичаните сме от различни раси. Въпреки това съм се сблъсквала с негативно отношение от към тяхна страна(говоря още за англичаните), някой от тях ни иамт за втора ръка хора

skykiss
08-23-2011, 20:28
все още не съм посещавала друга държава и нямам представа кой как се отнася с другите хора и как гледа на тях. Според мен всичко идва от начина на мислене на един човек .. в крайна сметка всички сме хора .. това , че едни сме устроени по един начин , а други по друг не означава, че трябва да се обиждаме и да бъдем скептици .. Неможе да дойде турчин в България и само защото преди години сме били поробени от тях и трябва да гледаме с лошо око на тези хора ! Това не е начина .. В крайна сметка по телевизията гледаме ТУРСКИ сериали и по Планета ТВ дават ЦИГАНИ , които пеят .. много груб пример ще дам , но Софи Маринова не е българка .. и какво от това ? Някой да се замисля каква е докато слуша музиката й ?? НЕ !! Няма значение какъв си и от къде си .. важно е какво имаш във себе си : )

krashii
08-24-2011, 17:48
Зависи от човека : ))

MarikBG
08-25-2011, 06:42
Интеграция + Глобализация.

Светът се глобализира, хората трябва да приемат другите раси, за да се получи интеграция в този глобализиран свят.

От расизмът ефекта е никакъв. Историята го е доказала.

ruth
08-29-2011, 11:39
Преди не бях расистка, но станах, след като група цигани пребиха един приятел :( . Спрели го и му искали телефона, той бил много пиян и им го дал и тръгнал, след което те го настигнали и го пребили. Бяха му избили 4 зъба и и двете му очи бяха насинени. Колко плаках като го видях...БОКЛУЦИ :cry: :-x

dool
10-30-2011, 18:44
не съм расиска, не съм предубедена към хора, принадлежащи към друга раса

krisinox
11-01-2011, 00:24
Пълно с расисти в Англия(освен Лондон. където аз не съм... :D ).. Тоест.. не че е пълно с расисти, но се усеща някво много остро поведение от някои хора(да кажем 5-10% от хората), че съм от страна, която те не са чували.. Дори усещам МНОГО остър расизъм от учителя ми по История?! (това не го очаквах, ама е истина..)

messi710
11-01-2011, 06:33
Интеграция + Глобализация.

Светът се глобализира, хората трябва да приемат другите раси, за да се получи интеграция в този глобализиран свят.

От расизмът ефекта е никакъв. Историята го е доказала.

Не виждаш ли че циганите немогат да се интегрират, а и явно не искат... Това им е генетично заложено. Писна ми да съм толерантен... ето вземи за пример Саркози. Франция колко цигани екстрадира, от ЕС нищо немогат да им кажат.

icd
11-01-2011, 08:24
Интеграция + Глобализация.

Светът се глобализира, хората трябва да приемат другите раси, за да се получи интеграция в този глобализиран свят.

От расизмът ефекта е никакъв. Историята го е доказала.

Не виждаш ли че циганите немогат да се интегрират, а и явно не искат... Това им е генетично заложено. Писна ми да съм толерантен... ето вземи за пример Саркози. Франция колко цигани екстрадира, от ЕС нищо немогат да им кажат.
съгласен съм с месси. Всичките са боклуци. Марик ти си човек, който не е бил явно в ситуацията на приятеля на ruth. Не ти го пожелавам, но май т'ва е единствения начин да спрете да проявявате малоумната толерантност и да ги изтребим като кучета.