PDA

View Full Version : Да се боря ли за нас ... ?



FiRe_LaDy
06-16-2009, 19:46
Ходех с едно момче година и 3 месеца ... през това време имахме много хубави спомени.Прекарвали сме по цели дни заедно.Правили сме ужасно много неща.Той се промени много.Обичахме се.Бяхме щастливи,но ... днес (датата,на която можеше да правим 1год. и 4месеца) той ми заяви,че вече чувствата му не са както преди,че изтинали много,че не мисли за нас и му е добре с приятелите му.Стана ми гадно и незнаех какво да кажа.Почувствах се предадена,излъгана ... и му казах,че не може да очаква от мен приятелство след всичко.Просто ме боли и не съм готова за такова нещо.Преди сме се разделяли много пъти и сме се карали много,но винаги се оправяхме и не ми е казвал до сега,че чувствата му са охладнели и т.н.Имам чувството,че този път е краят.Само за него мисля и думите които каза....На края на разговора ми каза "обичам те,но просто ... след всичко" ... Искам го!Обаче,ако наистина чувствата м уса охладнели и се чувства добре без мен,не искам да му преча!Незнам какво да правя.наранявала съм го много и всеки път виждах как страда,а сега не е така.Няма го онзи негов поглед.Няма и желание да е с мен.Какво да правя ? Не мога да си позволя да го изгубя,но и същевременно искам да е щастлив! :-# :neutral:

Faces
06-16-2009, 19:50
Наистина е гадно но такива неща се случват колкото и да е изтъркано наистина си има начало...но има и край.Лошото че най често в края един от 2-мата е наранен.Щом ти е казал това може би най добре ще е да го оставиш на спокойствие колкото и да ти е трудно но може би пък ако види че и ти си заминаваш от него ще осъзнае че това изстиване е било моментно и всичко ще се върне на мястото си.Колкото и да ти е трудно не му се натрапвай и не настоявай така наистина ще го прогониш дай му това което иска.

flowerlina
06-16-2009, 19:53
Ами, ако наистина чувствата му са охладнели ти няма какво да направиш, остава ти само да се отдръпнеш. Според мен ще е добре да поизчакаш малко, да видиш дали ще те потърси, дали ще иска да говорите и въобще, ако усетиш, че има и минимален шанс да се съберете да се бориш за това да сте заедно.

qazwsx
06-16-2009, 19:55
:) :)

Lysit0
06-17-2009, 05:10
Ако наистина е охладнял ,си останете само приятели.Щом нестава по друг начин.Все пак не го губи като приятел.

ani00770088
06-17-2009, 08:03
Има една много хубава поговорка, която идеално пасва на случая:
"Ако обичаш някого, пусни го да си иде. Щом се върне, значи е твой завинаги. Ако ли не...никога не е бил..." :) Успех

NeZaPoznat
06-17-2009, 08:42
Ходех с едно момче година и 3 месеца ... през това време имахме много хубави спомени.Прекарвали сме по цели дни заедно.Правили сме ужасно много неща.Той се промени много.Обичахме се.Бяхме щастливи,но ... днес (датата,на която можеше да правим 1год. и 4месеца) той ми заяви,че вече чувствата му не са както преди,че изтинали много,че не мисли за нас и му е добре с приятелите му.Стана ми гадно и незнаех какво да кажа.Почувствах се предадена,излъгана ... и му казах,че не може да очаква от мен приятелство след всичко.Просто ме боли и не съм готова за такова нещо.Преди сме се разделяли много пъти и сме се карали много,но винаги се оправяхме и не ми е казвал до сега,че чувствата му са охладнели и т.н.Имам чувството,че този път е краят.Само за него мисля и думите които каза....На края на разговора ми каза "обичам те,но просто ... след всичко" ... Искам го!Обаче,ако наистина чувствата м уса охладнели и се чувства добре без мен,не искам да му преча!Незнам какво да правя.наранявала съм го много и всеки път виждах как страда,а сега не е така.Няма го онзи негов поглед.Няма и желание да е с мен.Какво да правя ? Не мога да си позволя да го изгубя,но и същевременно искам да е щастлив! :-# :neutral:

Има друга - 101% :?

RaZzer
06-19-2009, 13:00
Ами, просто "Чакай и се надявай"! Остави го да се изясни със себе си, знам, че ще ти е тежко, но не му досаждай... остави го да разбере дали има нужда от теб или му е по-добре с приятелите... Успех!

vampirekiss
06-19-2009, 13:24
Понякога и така се получава.Хората си омръзват,няма какво да си кажат.Колкото и да го обичаш,щом той е решил така ти не можеш на сила да го накараш отново да те обикне.

dimitar_ak
06-19-2009, 13:28
Знаеш ли кога една връзка приключва? Когато спрете да се карате емоционално, а просто вече си личи, че не ви пука. Тогава нещата вече са охладнели дотам, че на един от двамата му е все тая. В повечето подобни случаи няма оправия. Пусни го, а той ако размисли ще се върне сам. Бъди горда и не се унижавай да го молиш.

Bloodlust
06-19-2009, 22:12
Зарежи. Не хвърляй усилия и нерви на вятъра.

GUESS
06-20-2009, 05:03
Боли когато виждаш, че половинката ти е истинала, охладняла, а ти си все още така влюбен/а... Ако мислиш, че всичко вече е приключило, няма на къде повече, откажи се.То това се чуства. Но ако имаш даже и малка надежда, че Вие двамата имате шанс, не се отказвай! Знам колко е гадно когато всички покрай теб ти дават съвети да го оставиш, да не се занимаваш повече, но дълбока в себе си те боли като чуеш такива коментари, защото не ти се иска да го направиш...

Bellatrix
06-20-2009, 05:10
Знаеш ли кога една връзка приключва? Когато спрете да се карате емоционално, а просто вече си личи, че не ви пука. Тогава нещата вече са охладнели дотам, че на един от двамата му е все тая. В повечето подобни случаи няма оправия. Пусни го, а той ако размисли ще се върне сам. Бъди горда и не се унижавай да го молиш.
Абсолютно. Иначе ще се получи красивата картинка:
Ти: Миличко, моля ти се, обичам те, искам да се върнеш.
Той: Абе я се разкарай. Кат ти казах, че не те ща, начи не те ща. Фък оф.

И от това 100% ще се почувстваш гадно.

Според мен и НеЗапознат може да е прав и да има друга.

mechtaq_za_teb
06-20-2009, 05:24
Според мен е най-добре да се отдръпнеш от него. Щом ти е казал, че чувствата му са охладнели, дай му малко време без теб, за да се увери, че това е така. Имала съм подобни моменти и знам, че отминават. Възможно е да е временно и всичко да се оправи. В случая просто не можеш да направиш нищо друго освен да чакаш. Същевременно и ти излизай с приятели, за да се разсейваш. Забавлявай се и не мисли толкова за това. Знам, че на думи е лесно, но опитай. Времето ще покаже. Успех

soul1199
06-20-2009, 06:17
Ами, ако наистина чувствата му са охладнели ти няма какво да направиш, остава ти само да се отдръпнеш. Според мен ще е добре да поизчакаш малко, да видиш дали ще те потърси, дали ще иска да говорите и въобще, ако усетиш, че има и минимален шанс да се съберете да се бориш за това да сте заедно.

KimBerLy1912
06-20-2009, 07:12
В момента съм в точно същото положение...
Беше ми казано,че не ме обича вече,че му е безинтересно,че съм му спирала бъдещето...
А на другия ден че му липсвам,че се чувства глупаво...
На вечерта че нямаме бъдеще...
Общо взето моя не знае какво иска....
Не разбрах твоя твърдо ли го каза...?
Аз му звъня,чуваме се...пращам му sms-и...гледам обаче да е в границите на нормалното...
Не искам да я приключвам тая връзка...2 години и нагоре...
Но може би ще се наложи...както на мен...така и на тебе...
Смятам че трябва малко да се пооталожат страстите,и след ден-два-пет да се видите и да поговорите...
Хем през това време той ще е разбрал има ли още чувства към теб,или те са се превърнали в навик..
При мен нещата клонят на зле...Днеска мисля да се видим и да поговорим...Като убита съм..както и предполагам ти...
Смятам,че само ти знаеш отговора на тоя въпрос-дали да се бориш за него или да го оставиш да си отиде...
Аз за себе си реших да се боря..защото моят е несигурен и не искам да му позволя да извърши тая глупост...просто мъжете понякога имат нужда от женска помощ...
Но аз го правя,само защото смятам,че той все още има чувства..наистна го мисля...и се надявам на успех...
Пожелавам ти успех и на тебе,каквото и да решиш....
Вярвам,че ще направиш правилния избор-имай предвид момчето...ти го познаваш и можеш да прецениш дали си заслужава да се бориш,и дали въобще трябва...
Съжелявам,че така си разлях мислите около мойте проблеми,просто не исках да правя нова тема...Но ще следя тази,може би някой съвет ще ми е полезен...
Надявам се нещата да поемат по желания от теб ход..Успех...

MoHuTo
06-20-2009, 07:33
По-добре го остави на мира.. ако той те обича, ще се върне рано или късно, ако не значи наистина вече чувствата му са охладнели.. знам, не е приятно чувството, но няма смисъл да му натрапваш присъствието си.. остави го да почувства липсата ти, защото ако му се натрапваш, рискуваш да станеш досадна :)

hottie
06-20-2009, 07:43
Може би ще ти прозвучи клиширано, но особено на тази възраст е нормално чувствата да изтиват по този начин. Още сте млади и имате още какво да изживявате. Така, че гледай напред и си живей живота.Колкото и трудно да звучи. Пък някой ден ще намериш точния човек, а дотогава имаш време :)

FiRe_LaDy
06-20-2009, 13:05
мерси на всички за съветите.Говорихме пред 2 дена и се държа хладно.Каза,че може би след време може да се върнат чувствата му и че може отново да сме заедно.Искал да е сам сега.Да е с приятелите си.Обаче като си тръгвах го прегърнах и той ме прегърна също.Стана после още няколко пъти и накрая ми позволи да го целуна два пъти.СДругия месец мойта приятелка има рд и когато са се видели той я е питал кога и е рд-то и тя му казала датата и че ще се видят тогава.И той казал "добре" .. до тогава има доста време,но се чудя дали ще изчака до рожденния ден и да види дали и тогава аз ще съм променена към добро,защото наистина много се промених през последните дни.И дали все още го искам,понеже му казах,че ще го чакам колкото е нужно и ще му дам времето,от което се нуждае.Колкото и хладно да се държи - на моменти леко умеква.Като са му казали,че съм ходила да го гледам как играй футбол макар и от далеко,без да знае той - и веднага се е интерисувал видяла ли съм го,как бил облечен и някви такива ... като са му казвали някви яки неща и се е усмихвал.А на мен каза,че му липсвам и ме обича,но просто не можел да е с мен и времето щяло да покаже :(

mechtaq_za_teb
06-20-2009, 13:40
мерси на всички за съветите.Говорихме пред 2 дена и се държа хладно.Каза,че може би след време може да се върнат чувствата му и че може отново да сме заедно.Искал да е сам сега.Да е с приятелите си.Обаче като си тръгвах го прегърнах и той ме прегърна също.Стана после още няколко пъти и накрая ми позволи да го целуна два пъти.СДругия месец мойта приятелка има рд и когато са се видели той я е питал кога и е рд-то и тя му казала датата и че ще се видят тогава.И той казал "добре" .. до тогава има доста време,но се чудя дали ще изчака до рожденния ден и да види дали и тогава аз ще съм променена към добро,защото наистина много се промених през последните дни.И дали все още го искам,понеже му казах,че ще го чакам колкото е нужно и ще му дам времето,от което се нуждае.Колкото и хладно да се държи - на моменти леко умеква.Като са му казали,че съм ходила да го гледам как играй футбол макар и от далеко,без да знае той - и веднага се е интерисувал видяла ли съм го,как бил облечен и някви такива ... като са му казвали някви яки неща и се е усмихвал.А на мен каза,че му липсвам и ме обича,но просто не можел да е с мен и времето щяло да покаже :(Успех! Дано нещата да се оправят. Той явно се колебае и иска малко време, за да изясни чувствата си.