PDA

View Full Version : Човекът преди теб. <--- Това, което ме вбесява.



hardball
06-17-2009, 12:20
Това, което най- много ме вбесява на тоя свят прочетох в една статия. И понеже не може да бъде казано по- добре, направо ви я пускам, сканирана, по повод друг частен разговор,- реших да ви споделя.
Защото ме вбеси днес, ще ме вбеси утре и най- вероятно ще ме вбесява докато има "човек преди мен."

---->Скан (http://dreammaker.hit.bg/chovek1t.JPG)<----

Sham
06-17-2009, 12:32
Разбирам за какво говори(ш), но противно на заключението, все още подкрепям тезата на Командарев. Много сме, силни сме! И все в този дух:Д

PainMonopoly
06-17-2009, 13:31
Това е антипод на тази тема: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=255221 :D

Тук обаче съм напълно съгласен. Проблемно в България е не толкова подрастващото поколение, колкото застаряващото. :)

Canis_Dirus
06-17-2009, 15:38
Генчо, питай гугъла за Wertewandel.

Това, за което се вбесявате е нещо съвсем нормално. Човек оценява според собствената си ценностна система и му е доста трудно да приема различна от неговата.

ABSOLUTme
06-17-2009, 15:52
Генчо, питай гугъла за Wertewandel.

Това, за което се вбесявате е нещо съвсем нормално. Човек оценява според собствената си ценностна система и му е доста трудно да приема различна от неговата.

Мхм.Пък и не съм съгласна много с автора.Бабите ви може и да ви говорят,че сте парцали,обаче родителите ви по-скоро псуват Човекът преди тях.Така и трябва,а не обратното.
Няма да забравя как в един форум,май беше на днес.бг,един човечец беше написал следното - 'Млади хора,простете ни!Простете на мен и на моето поколение,че заради нас вие сте принудени да бягате на запад,да оставяте семейство и приятели с едничката цел да получите по-добро образование и по-добър начин на живот!' (нещо такова беше)
Та мисълта ми е,че поне от това,което аз съм видяла в България(а тези,които ме познават са наясно,че не живея от едно известно време там),та забелязала съм,че хората обвиняват своите родители(ака комунягите 8-) ) за сегашното дередже,а не се нахвърлчт на децата си с 'ти си провал' и т.н..

XceSS
06-17-2009, 15:54
Тая статия ме обнадежди деа.
Мерси за линка.

hardball
06-17-2009, 16:01
Моля :D

Само аз ли пък съм получавала от възрастните НЯМА СМИСЪЛ? След "Няма смисъл" идва НЯМА НАЧИН. Ако има начин то е ред на ГРЕШКА Е ?
Всъщност от 5 отговора, 2 са на хора, които не са в БГ. Ваште не са ли ви казали "няма смисъл/грешка е да учиш в България" ?

Някак си на мен никой не ми се извинява. Някак си човекът преди мен ме вбесява. Човекът преди е мен, е този, който не вярва, че мога, който ме съветвам да не опитвам.

Няма смисъл.
Няма начин.
Грешка е.

Зе фъкин' глас в главата ти, който те спира.

OtherDimension
06-17-2009, 16:09
о, тази статия е много далеч от мен
нищо такова никога не съм почувствал
явно не съм заслужил приказки, че не мога, пия и се друсам
залитането в тази крайност, че предишните са виновни за сегашното е чисто и просто оправдание за бездействието
война между поколенията няма, а просто дрязги
останалото е пренавиване

Pliok0019
06-17-2009, 16:17
Заключението е наистина много, много точно.

hardball
06-17-2009, 16:18
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=255221 А това какво е ? :Д Lol.
Мен не са ми казвали, защото съм пиела или друсала, а когато съм се опитвала да направя нещо градивно, когато съм правила неща изискващи позиция и отдаденост.

Чудно ми е как повече хора не асоциират с това. Не очаквах индиферентни отговори. Оу уел.

JUSTDNB
06-17-2009, 16:27
Моля :D

Само аз ли пък съм получавала от възрастните НЯМА СМИСЪЛ? След "Няма смисъл" идва НЯМА НАЧИН. Ако има начин то е ред на ГРЕШКА Е ?
Всъщност от 5 отговора, 2 са на хора, които не са в БГ. Ваште не са ли ви казали "няма смисъл/грешка е да учиш в България" ?

Някак си на мен никой не ми се извинява. Някак си човекът преди мен ме вбесява. Човекът преди е мен, е този, който не вярва, че мога, който ме съветвам да не опитвам.

Няма смисъл.
Няма начин.
Грешка е.

Зе фъкин' глас в главата ти, който те спира.


Определено,не си само ти,на всеки се е случвало.Само,че идва и другото - дали ще избереш да се вържеш или просто да пробваш.Както се казва - ходи си троши главата,прави собствените си грешки и пак ще си заслужава дори и след това да чуеш 567937529 пъти - "Kазах ли ти?"

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-17-2009, 16:32
пас

OtherDimension
06-17-2009, 16:32
ами хубаво, де
за нищо сериозно никой не ми е казвал : няма смисъл
замисли се, че това може да е проблем на единиците около теб, не на всички
както виждаш явно никой друг няма твоите проблеми
освен автора...

Swinkenhoffer
06-17-2009, 16:49
На мен никога не са ми казвали "не можеш", "няма да успееш", "ебати парцала си" и т.н.
Винаги съм получавала подкрепа от човека преди мен, даже повече от необходимото... в крайна сметка сама съм се отказвала и съжалявам за което, така че мога да виня само себе си. И са ме мъмрили за неща, за които пак аз съм си виновна.
Дори не се сещам за родител на мои приятели/познати, който да ги ограничава с такива реплики, да не говорим за действия. Даже напротив.
Та както в темата за бъгавото младо поколение, така и в тази статия, нещата ми се виждат доста пресилени. 8-)

Scrat
06-17-2009, 17:00
Че това, че протестите ще се провалят, аз го знаех от преди това. След като не сте приели ДOИП, няма как да не се провалят. Не може да промените системата само с желание. Първо се откажете от чалгата BTW.


В неделя всички пред парламента да агитираме за ДОИП!!!



Иначе по темата какво да кажа - досега не съм се връзвал на някакви 40 годишни чичковци и лелки зависи от алкохола, с 300 лева заплата и не постигнали нищо в живота. Да не говорим за някои озлобени от живота даскалици... Няма и да им се връзвам. ;)

hardball
06-17-2009, 17:03
ами хубаво, де
за нищо сериозно никой не ми е казвал : няма смисъл
замисли се, че това може да е проблем на единиците около теб, не на всички
както виждаш явно никой друг няма твоите проблеми
освен автора...
Мен това ме изненадва, точно затова в крайна сметка е форум, да си изравним представите малко или много.

Sham
06-17-2009, 17:47
Moga da kaja, 4e sym volevi 4ovek, a otkym nadejdi i veri daje prelivam. I, za da sym 4estna, samo Raybeez na tozi svqt me e obezverqval:D
Maika mi e ot onezi, otkazalite se hora, nqma nujnata i vytre6na sila da se bori sys sveta. Tova me drazni, ponqkoga mi se 6te da polu4avam podkrepa, 4e i nqkakvo nadyhvane ot neq, no uvi, taka stoqt ne6tata, stari moi priqtelyu.

PS: ne moga da si smenq ezika, izvinqvam se.

hardball
06-17-2009, 19:48
Що пък Raybeez? Той все още се води от нашето поколение някак си :D

TERRORMACHINE
06-17-2009, 19:58
напекоха ви жегите и пак почнахте с дълбоките депресии!!!

hardball
06-17-2009, 20:06
Жегите... тук през деня се въртят около 10-15 градуса температурите, сутрин като тръгвам за даскало - около 7.
Само жегите ще са :D

rosskata
06-17-2009, 20:27
Ами за мен точно тази статия дъха на песимизъм...

Именно хората преди мен ми дават оптимизъм, както и желание за промяна. Те са жертва на времето си, също както сме ние, но за тях е прекалено късно да се променят, и прекалено късно за да са оптимисти.

Аз виждам моите родители, които до 30тата си годишнина са живели в един различен свят, който се е сринал пред очите им. За тях кризата днес е нищо в сравнение с времето, когато са чакали по 8 часа на опашка за да купят мляко за мен и сестра ми, които сме били бебета, а мляко просто е нямало... И времето, в което всеки един бабаит с бухалка можеше да те пречука на улицата защото си го погледнал накриво...А вкъщи 2 часа имаш ток и 2 нямаш - и зиме, и лете. И времето когато като вземеш заплата, купуваш храна за цял месец, защото след една седмица с тези пари не можеш да купиш нищо- а по това време имаха вече 3 деца. И времето, в което и двамата бяха без работа заради приватизацията... И днес, когато всичките им надежди за промяна не струват вече нищо.

Аз лично съм склонна да простя песимизма на тези хора и да им се възхищавам, че все пак са оцелели, защото с целия оптимизъм на света аз не мисля, че бих могла.

Не знам какъв е проблема на автора със старото поколение, много лесно е да обвиняваш някого заради гледната му точка към света, но ако се замислиш през какво е живял човека преди теб, ще видиш откъде идва тази нагласа.

И не е вярно, че човекът не те харесва. МОже би не те познава добре, но определено вярва в теб. И ако в него е останал грам надежда, той ще ти я даде веднага. 8)

b0Nb0n
06-17-2009, 20:35
шхх тоя global е като бот едно повтаря пак и тва дето тия преди нас винаги е било така и ние ще сме същите

hardball
06-17-2009, 20:39
Не говоря само за родители, за предното поколение, тези, които ни обучават, управляват, лекуват и т.н.

rosskata
06-17-2009, 20:39
Според мен темата е по- скоро за старото поколение като цяло, не точно за родителите. Моите родители ме подкрепят дори повече отколкото заслужавам, и винаги са вярвали в мен... Ако имаш деца и ги познаваш, едва ли ще говориш за младото поколение така- за нищо не стават...

EarthShaker
06-17-2009, 20:40
ти ли си вече Човекът? ^ 8-)

rosskata
06-17-2009, 20:43
ти ли си вече Човекът? ^ 8-)

Не, ама имам приятели, които вече са Човеците, и сестра на 13...

EarthShaker
06-17-2009, 20:45
младото поколение - за нищо не стават...
:-D

В статията пише нещо, към което и аз съм се придържал винаги - НЕ СЕ ОПЛАКВАЙТЕ.. каквото и да стане ;)

rosskata
06-17-2009, 20:46
Не говоря само за родители, за предното поколение, тези, които ни обучават, управляват, лекуват и т.н.

Странно, в гимназията въпреки всичко вярваха в мен, всъщност не съм се сблъсквал с толкова песимизъм от предното поколение, колкото от сегашните младежи... различна гледна точка може би... :)

Съгласна съм, айде старото поколение добре може да са песимисти, но младите защо са?? Живота е пред нас бе хора! Вместо да се тюхкаме младите ли са пропаднали, старите ли са моралисти, кой ни е виновен, и т.н, нека гледаме себе си повече... И какво можем да направим , а не какво не можем. 8)

hardball
06-17-2009, 20:47
Човекът преди теб може да е само Човек, който може да ти е родител. А.к.а. предишното поколение. Сестра ти като е на 13 пак влиза в нашето поколение, макар че най- вероярно не я засягат тези проблеми все още.

Обаче всички се стегнаха, все едно като си 20 + си супер пораснал и голям и т.н. .

rosskata
06-17-2009, 20:48
младото поколение - за нищо не стават...
:-D

В статията пише нещо, към което и аз съм се придържал винаги - НЕ СЕ ОПЛАКВАЙТЕ.. каквото и да стане ;)

Не съм съгласна, аз се оплаквам, и като се оплача и ми олеква. Или някой ми бие един шамар да се съвзема и да се заема с нещо вместо да мрънкам, или ми се измива някой и ми обяснява защо това за което се оплаквам не е всъщност толкова зле... И се оправям 8-) Някои хора имат нужда да се оплакват просто... 8)

rosskata
06-17-2009, 20:54
Човекът преди теб може да е само Човек, който може да ти е родител. А.к.а. предишното поколение. Сестра ти като е на 13 пак влиза в нашето поколение, макар че най- вероярно не я засягат тези проблеми все още.

Обаче всички се стегнаха, все едно като си 20 + си супер пораснал и голям и т.н. .


Аз не съм казала, че съм Човекът, аз съм от младото поколение, но смятам, че ако си Човек, и имаш деца които за теб не са все едно от друга планета, няма как да смяташ че младите за нищо не стават... Тва са някакви злобни лелки и ччичковци, които си изкарват на другите за своите неуспехи, и ги е имало и ще ги има. Но не смятам, че това е правило за хората преди нас, а по- скоро изключение.

Колкото за тва след 20 - аз съм си същия келеш, разликата е какво се случва около теб и какво се очаква. Като се заженят приятелите, с които доскоро сте люпили семки пред блока, изведнъж се чувстваш адски дърт - без основателна причина... :shock: Акъла ми откакто бях на 16 не е еволюирал изобщо...

Briseis
06-17-2009, 21:41
не мисля, че тук става въпрос за нашите родители. много ясно е, че те винаги ще ни подкрепят, ще ни помагат и ще вярват в нас. това е напълно естетсвено.
но да, като слушам баща ми какво говори за моето поколение разбирам, че той е краен песимист. мисли, че връсниците ми са глупави, елементарни и пропаднали, той не вижда бъдеще в тях.
което е жалко, защото това не е моето мнение, но е факт, че ме обременява и аз съм значително по-черногледа в сравнение с хората около мен.

та нормално е да ни отричат, както и ние рядко се ползваме от опита им. но това не бива да спира прогреса си. "много сме, силни сме".

TERRORMACHINE
06-17-2009, 21:44
Жегите... тук през деня се въртят около 10-15 градуса температурите, сутрин като тръгвам за даскало - около 7.
Само жегите ще са :Dбегай към Норвегия, примерно Фленсбург(добра бира прават), изглежда и тия са ти много!!!

hardball
06-17-2009, 21:51
Миналата седмица цял ден седях навън на 25 градуса и изгорях, ся съм с тен 8)

rosskata
06-17-2009, 21:51
Жегите... тук през деня се въртят около 10-15 градуса температурите, сутрин като тръгвам за даскало - около 7.
Само жегите ще са :Dбегай към Норвегия, примерно Фленсбургер(добра бира прават), изглежда и тия са ти много!!!

Добра, добра, ама от 60 крони нагоре- 6 евро за бира, и ти и викаш да бяга към Норвегия :shock: Аз едвам избягах оттам 8)

TERRORMACHINE
06-17-2009, 21:53
Жегите... тук през деня се въртят около 10-15 градуса температурите, сутрин като тръгвам за даскало - около 7.
Само жегите ще са :Dбегай към Норвегия, примерно Фленсбургер(добра бира прават), изглежда и тия са ти много!!!

Добра, добра, ама от 60 крони нагоре- 6 евро за бира, и ти и викаш да бяга към Норвегия :shock: Аз едвам избягах оттам 8) Фленсбург се намира в Германия

http://en.wikipedia.org/wiki/Flensburg

rosskata
06-17-2009, 21:57
Жегите... тук през деня се въртят около 10-15 градуса температурите, сутрин като тръгвам за даскало - около 7.
Само жегите ще са :Dбегай към Норвегия, примерно Фленсбургер(добра бира прават), изглежда и тия са ти много!!!

Добра, добра, ама от 60 крони нагоре- 6 евро за бира, и ти и викаш да бяга към Норвегия :shock: Аз едвам избягах оттам 8) Фленсбург се намира в Германия

http://en.wikipedia.org/wiki/Flensburg

Въобще не го знам Фленсбург къде е, само казвах че в Норвегия е гадно за алкохолиците... А и твоето изречение предразполагаше да мисля, че за Норвегия говориш...[ "Бегай към Норвегия, примерно..."

hardball
06-17-2009, 21:59
Не само е в Германия, любимият ми хандбален отбор е Фленсбургския :D

TERRORMACHINE
06-17-2009, 22:00
Жегите... тук през деня се въртят около 10-15 градуса температурите, сутрин като тръгвам за даскало - около 7.
Само жегите ще са :Dбегай към Норвегия, примерно Фленсбургер(добра бира прават), изглежда и тия са ти много!!!

Добра, добра, ама от 60 крони нагоре- 6 евро за бира, и ти и викаш да бяга към Норвегия :shock: Аз едвам избягах оттам 8) Фленсбург се намира в Германия

http://en.wikipedia.org/wiki/Flensburg

Въобще не го знам Фленсбург къде е, само казвах че в Норвегия е гадно за алкохолиците... А и твоето изречение предразполагаше да мисля, че за Норвегия говориш...[ "Бегай към Норвегия, примерно..."грешно си разбрала