PDA

View Full Version : Телевизионните Сериали...



stefity
06-17-2009, 13:30
Здравейте. Забелязала съм напоследък, че по българските ни телевизии се връткат постоянно нови и нови турски сапунки и сериали... Не мога да разбера защо... Смисъл, толкова ли примерно нямат какво друго да пускат, че въртят такива филми? А още по-странното ми е, че на всеки на който му кажа мнението си ми отговаря - "И какво ти пука, те турците вече са навсякъде в България" и продължава да си гледа безизразно и тъпо. :/ Не, че имам нещо против тях, има си и добри хора, ясно ми е, не целя да подклаждам спорове, но не стига даже, че и новини има по БНТ на турски, ами че сега и сериали почнаха да пускат. Аз лично не съм ги гледала, но явно всички около мен проявяват интерес към тях. Вашето мнение какво е относно българската телевизия и това, което излъчват на нея? :)

П.П. Наистина не искам да стават спорове относно турското население, има достатъчно теми за това. Просто се интересувам от мнението на другите за това, дали е правилно да има толкова много чужди продукции в така наречените ни национални и български телевизии? :)

LiveFlower
06-17-2009, 13:34
Не гледам теливизия , медия , сериали , подобни паплачи => не ме интересува .

Sham
06-17-2009, 13:37
Отново изкривеното чувство, а?
Какво значение има дали ще са бразилски, венецуелски, аржентински, гръцки, американски или турски?
Защо не пуснеш тема за изразената американизация на кината ни?(примерно)

stefity
06-17-2009, 13:44
Отново изкривеното чувство, а?
Какво значение има дали ще са бразилски, венецуелски, аржентински, гръцки, американски или турски?
Защо не пуснеш тема за изразената американизация на кината ни?(примерно)

Не. Виж сега. Мисълта ми беше, че щом телевизията ни е национална и българска, не би ли трябвало да има само български сериали, филми, предавания и т.н. Това, че има супер много американски филми и сериали по нашата телевизия ми е ясно, но просто споменах за турските сериали, защото те последно ми направиха най-голямо впечатление. Тааа нямаме ли достатъчно други чужди програми по кабелната и цифровата за да гледаме чужди предавания? Защо и по българската трябва пак същото да гледаме? Лично аз не съм видяла примерно на някоя чужда телевизия да се пускат български продукции или някакви други, които не са свързани с националността... за вас не знам

Sham
06-17-2009, 13:57
Не, не би било разумно.
Защото вие български продукции не щете да гледате, популярните програми са все заемки от чуждестранни такива. Телевизия не се ражда в България, тук още се учим, няма да изкласим скоро.;

Ти кои предавания харесваш? Или наблягаме на развлекателната функция?

stefity
06-17-2009, 14:05
Не, не би било разумно.
Защото вие български продукции не щете да гледате, популярните програми са все заемки от чуждестранни такива. Телевизия не се ражда в България, тук още се учим, няма да изкласим скоро.;

Ти кои предавания харесваш? Или наблягаме на развлекателната функция?

Защо слагаш всички под общ знаменател като казваш "вие"... Имали сме много хубави български предавания едно време, които сега или са спрени или са станали пълна боза... Не мисля, че зрителите са виновни за това.

Преди много се радвах, когато супер често пускаха стари български филми по БНТ, гледах ги с интерес. А сега, когато и да пусна, не мога да срещна някой такъв. Даваха и много често продукции като "Приказки за физиката" и "Приказки за астрономията", които сега едвам едвам ги намирам по телевизията, а се има на предвид, че преди ги следях постоянно, защото наистина бяха интересни и поучителни... Имаше и много образователни предавания, като тези за историята на България и подобни. И тях ги гледах с интерес. Защо не могат да измислят предавания подобни на тези (или много други за които сега не мога да се сетя) ами почват да пускат латино - американски, американски, турски и всякакви други, но не и български предавания...

EroSennin
06-17-2009, 14:11
турски сериали след това ще пуснат новини на турски след това ще вкарат в училищата да се учи турски и така ще ни превземат отвътре :С

Sham
06-17-2009, 14:11
Мила, съветвам те да се запознаеш подробно с програмата на БНТ. Ще се изненадаш какви неща се правят, уви, малко са тези, които ги следят.)

ПП: Не може в продължение на десетилетия ефирът да се пълни с едни и същи филми. Дори радио програмите биват разнообразявани от време на време. (Това ми прозвуча малко като "а едно врееееме... ех...":Д)

stefity
06-17-2009, 14:16
Знам какво правят БНТ. И това, което правят сега, няма нищо общо с преди...

Българските ни продукции са доста добри. Имаме прекрасни актьори, артисти, сценаристи, режисьори и всички останали, които правят нашето кино и театър... Но защо всички забравят за тях, ами се прехласват по всичко чуждо...
Вместо да гледат Арнолд Шварценегер, който има обикновено не повече от 10 думи на филм, могат да гледат "Криворазбраната цивилизация", "Време разделно", "Куче в чекмедже", поредицата за "Баш майстора" и какво ли още не...
Дано българската публика прогледне, макар, че това зависи много и от предлагащите продукции медии.

Sham
06-17-2009, 14:30
Мисля, че не си погледнала добре.
Има еквивалент на "Приказки за физиката" - "Добър ден, г-н Жасмин", поднесен по един подобаващ начин. Съществуват "Библиотеката", "Полет над нощта", "Пиано-бар "Нощни птици", "Умно село". Искаш филми - "БНТ представя".
"Език мой" ми е любимо, откакто се помня 8-)
А и спектърът им от пълнометражни филми и сериали е повече от приемлив.

Ти кога "преди" си живяла, по какво тъгуваш и милееш?