PDA

View Full Version : Навехнат глезен



Goebbels
06-17-2009, 14:51
Просто стъпих на криво и го изкълчих, лошото е, че преди 2 години пак на същото място стана. Имам отток.
Сложих лед, някой има ли идея какво да направя?
И последно страхувам се да не зарасне накриво, точно заради това съм го стегнал с бинт.

clever
06-17-2009, 14:58
отиди на лекар :(
колкото се може по-скоро!
ако си в София-Пирогов

гадно е да стъпиш на криво . . . :?

terawatt
06-17-2009, 15:13
Написал си малко за това как си стъпил, къде са ти отоците и дали имаш блокажи и дискомфорт, или само ти е сковано и подуто.

Иначе нещата, които можеш да правиш сам са прости:
1. Избягвай или минимизирай стъпването с крака си. Тялото си има функция да се възстановява само, за която цел му е нужна енергия. Т.е. Не се и натоварвай много с друго.
2. Лед.. Задължително в тънка кърпа, плат или спец. гел, който изпълнява функцията на лед. Слагай си лед за по 10 мин., после почивка 30 мин. и така редуваш.
3. Наглезенка - трябва да ти стабилизира крака. Не трябва да ти стяга, тъй като трябва да има добра циркулация на кръвта, а самата травма и отока донякъде възпрепятстват това. За това - не трябва да ти стяга!!!
4. Дръж си крака на високо.

След 2-3 дена трябва да ти спаднат отоците.

Щом ти е само навехнат, може и без прегледи и рентген да минеш. Но ако смяташ, че не е толкова леко, отиди на лекар да те погледне...

ysmiFchiCa
06-17-2009, 16:06
Абе най-добре ще е да отидеш на лекар възможно най-скоро!

Goebbels
06-17-2009, 18:36
Потърсих лекарска помощ, от там установиха, че всички кокалчета са ми разместени, слава богу нищо счупено.
Поне 10 дни почивка ще ми трябват, да не натоварвам глезена, и да огранича ходенето.
Кофти, случва се.
Нека модовете заключат темата.

terawatt
06-17-2009, 18:45
Потърсих лекарска помощ, от там установиха, че всички кокалчета са ми разместени, слава богу нищо счупено.
Поне 10 дни почивка ще ми трябват, да не натоварвам глезена, и да огранича ходенето.
Кофти, случва се.
Нека модовете заключат темата.
Как си стъпил точно, какво си правил, че нещо странно ми звучи да разместиш "всички кокълчета".