PDA

View Full Version : Моля, важно! (Гинекологични изследвания + ХИВ)



Iliqn4eto
06-18-2009, 09:23
Здравейте на всички!
Значи интересуват ме няколко въпроса и моля ви дайте ми отговори.

1. Изследване за СПИН - какво представлява - боцкат те на пръста или венозно и това ли е, до колко време се чака и колко струва? и това ли е само..?

2. Значи ако ходя на гинеколог - как ме изседва дали съм бременна - чрез видеозон или трябва отдолу да ми бърка? болезнено ли е? Питам, защото на гинеколог само веднъж съм ходила преди години когато още не бях водила полов живот, а сега да , но преди 2 седмици бях изнасилена и искам да ходя, за да се успокоя. След този случай пих ескапел и вече цяла седмица не спирам да кървя и ми се гади и вие свят.. а пък вчера четох и ето това : http://www.cervarix.bg/info5.html
И ме е страх, утр цхе ходя на изследвания, но не знам какво представляват , дали са болезнени, колко струват и т.н.
Също, тъй или иначе ще тръгвам по лекари, искам и да мина за рак на гърдата - никога не съм ходила и ще питам личната ми лекарка къде - но и ако ми обясните какво точно представлява.

Моля ви отговорете, че ми е много притеснено след този полов акт и ме е страх, но искам поне малко да знам как ще протече утре.
Благодаря ви предварително.
П.П. Какво е цитонамазка - т.е. болезнено ли е, неприятно? ПОне така съм слушала..

На всички ви желая много здраве и успехи!


Тъй като темата ми се струва важна, аз лично я преведох на кирилица. Но моля авторката друг път да се постарае да пише на кирилица.
модерирано от : hottie

PlamenMEN
06-18-2009, 09:33
Не може да нямаш кирилица на компютъра!

Nadelina
06-18-2009, 10:02
В нета има кирилизатор (напиши в гоогле) и редактирай написаното, иначе е възможно да изтрият темата.

Прегледа при гинеколог въобще не е страшен. Да, преглежда те отдолу, но не може да става дума за никаква болка, макар че щом казваш, че кървиш може да си наранена отдолу, което ще рече, че това би те боляло, а не прегледа. Един гинеколог си знае работата и няма да те измъчва, спокойно. Бременност не знам дали може да открие само от видеозон, защото няма плод още в утробата ти, той няма какво да види в матката толкова бързо. Цитонамаската представлява взимане на секрет с една четчица и не е страшно, после само чакаш резултатите от него, които идват сравнително бързо и не струва нищо, ако си с направление от личния ти лекар. Изследвания за СПИН не знам как да се правят.

hottie
06-18-2009, 10:39
1. Венозен е, на повечето места го правят безплатно. Не боли. Резултатите стават за около ден.

2. За бременност --> първо можеш тест от аптеката или съответно при гинеколога, който ще те прегледа и ако има съмнения ще ти вземе кръв, за да установи дали си бременна.
За кървенето и световъртежа - сигурно е страничен ефект от ЕСКАПЕЛЕ. Изследванията не болят изобщо. Става бързо и лесно. Същото важи за цитонамазката, която има за цел да се улови заболяването на рак на шийката на матката в най-ранния му стадии. Това е добре да се прави горе-долу веднъж годишно. Не боли и става бързо.

3. За гърдите, допитай се до гинеколога. Ще ти обясни всичко и ще те препрати при специалист. А може и той сам да те провери.

Всичко това би трябвало да струва на цената на един обикновен преглед. Ако си без направление може да ти излезе между 30 и 50лв. Ако си с направление е безплатно.

kalpazanka
06-18-2009, 11:41
Заповядай линк, където е подробно и достъпно обяснено какво представлява цитонамазката и как се взима
http://bulgaria.firstvisit.org/14d.asp?id=61883&girl=5&doctor=female&docname=Dr
. Относно изследването на гърдите ако си под 35 годишна възраст /както предполагам/ първо личният или мамологът ще ги прегледа мануално /с ръце/ и след това може да те изследва с ехограф. За ХИВ/СПИН сред важните теми по-горе има една точно по този въпрос- какви изследвания на какъв период от време се правят и кога резултатите са достоверни.
П. С. За изследване на гърдите трябва да те погледне личният лекар, ако прецени, те праща на хирург и оттам отиваш на мамолог. Не губи време с прегледи при гинеколози!

LovelyGirl
06-18-2009, 12:47
За изследванията за Спин ти поцкат пръстчето с едно странно нещо и то си е като теста за бременност - ако е с 1 чертичка е отрицателен, ако е с 2 - положителен.Става веднага - за около 5 минути.
Обикновено ги правят в ХЕИ и са безплатни, и анонимни.