PDA

View Full Version : Цикъл !!!! Не бе не моя !!!



Vichko0o
06-18-2009, 12:36
Ето нещо което ме изуми за това хората колко много не познават витамините, минералите и какво те правят с организма им !

Спира се с витамин С..
Но много, много трябва да се изпие.
Аз пия 60 таблетки за 3-4 дни.
Не го препоръчвам, тъй като не е полезно.
Но според мен не е коректно да й даваш нещо.
Ако я обичаш си мисля, че една менструация, която ще забави нещата, ще бъде от значение.
Ами побъркай се бе! Побъркай се! Въпросът е да е здрава.. А витамините в такова количество е прекалено за млад организъм. Казвам го от опит.
Но все пак Ви желая уснехче! :---) :---) :---)
1-во на първо витамин С НЕ СПИРА ЦИКЪЛА.
2-ро колкото по голямо количество витамин С се приема - толкова по-добре функционира тялото.
3-то когато момичета ви дойде цикъла отидете в някоя голяма аптека и си купете голямото витамин С (не от тея малките блистерчета, а има едни големи хапчета, които са по 1г витамин С чисто ако не се лъжа) - намалява невероятно много кървенето, болката, продължителността, проблемите при правене на секс по време на цикъл....
Витамин С НЕ БИЛ ПОЛЕЗЕН ? Това ме учуди тотално !!!! Нали ако не беше полезен нямаше да ни стават пишоците бе .... Витамин С е единственият Витамин, които НЯМА вреда в организма !!! Колкото по голямо количество приемате - толкова по-добре се чувствате. Витамин С-то помага изключително много на полово-репродуктивната система ! Та това е силата, това е здравето, това е помощта при обмяната на вещества, това е начина да се защитите от много болести, това е най-добрия медикамент, които някога е съществувал, съществуа и ще продължи да съществува. Темата може да не е за тука, само ако не е за тук ми кажете къде трябва да бъде пусната, (но просто тук ще я прочетат най-много хора и смятам, че е хубаво да се знае какво всъщност е витамин С) .... Няма значение от възръстта допълнително вземане на витамини винаги е преимущество. Няма ограничение на витамините, освен на тежките но те или не ви трябват, или имате болест чрез която тялото ви не може да ги набавя но тогава е друго. Да наистина витамините от серия В не трябва да се приемат в големи количества, щото организма не може да се справи с тях, но това е защото са тежки и тялото си набавя достатъчно. Но останалите витамини като А, С, D, E, K взимайте по редовно (и жените ви ще са доволни :grin: :grin: ).

dimitar_ak
06-18-2009, 12:43
Истината е, че ако прекалиш с витамин С просто го изпикаваш.

Ilikeliljon
06-18-2009, 12:44
Май не си чувал, приказката, че всичко полезно в големи количества става вредно :) :) Каквото и да вземеш, риба, вода, сол, витамини, билки, каквото и да е. :)

Vichko0o
06-18-2009, 12:47
Май не си чувал, приказката, че всичко полезно в големи количества става вредно :) :) Каквото и да вземеш, риба, вода, сол, витамини, билки, каквото и да е. :)
С теб няма да споря, защото ти си като жената и радиото, квото и да ти кажат ти си знаеш своето и чуждото мнение не те интересува !!!

Ilikeliljon
06-18-2009, 13:01
Май не си чувал, приказката, че всичко полезно в големи количества става вредно :) :) Каквото и да вземеш, риба, вода, сол, витамини, билки, каквото и да е. :)
С теб няма да споря, защото ти си като жената и радиото, квото и да ти кажат ти си знаеш своето и чуждото мнение не те интересува !!!

Хахаха дотам ли я докарахме :D :D :D Абе човеко, не ми вярвай, питай някой лекар и ще видиш, че това си е фундаментално правило, че с каквото и да прекалиш, колкото и да е полезно, ще стане вредно. :) :)

voidwalker
06-18-2009, 14:20
ем пич не е чак така. като чух за дози от рода на 60 таблетки и направо зяпнах :shock: иначе да. попринцип си пиите от малките по 3-4 на ден, ако не набавяте дост чрез храната. а при нужда доколкото знам се пият 3 пъти по 4 / 4 пъти по 3. :)

stratega
06-18-2009, 14:50
от прекалената употреба на витамини, могат да станат следните неща:

- разстройство
- авти в устата
- кожен обрив
- високо кръвно
- оток в краката, лицето (бузите, усните)
- сърбеж

Има и още неща, но тия са най срещаните


От опит го знам и бая неща съм изучил за витамините, но сега не ми се пише.

Колко % от витамин Ц се усвоява?
към 25-30. Защото той на температура над 30 Ц се унищожава, което значи, че усвояването става чрез устата и много малък процент през стомаха.

Поздрави.

Vichko0o
06-18-2009, 15:33
Ох вече не се въздържам от глупостите ви ! Много добре съм запознат с витамините, щото пия редовно витамини (не не страдам от липса на витамини правил съм си всички възможни тестове!!!!) и да ти кажа до сега не съм имал НИТО ЕДИН от посочените симптоми ! Пия по може би 8-12 ГРАМА витамин С дневно, ако не и повече.... Пия приблизително 2 ГРАМА витамин Е дневно (това говоря таблетки отделно от храна има още) Витамин К се примеа от Слънцето (за незапознатите), витамин А приемам по коло 1 грам понякога 2 но рядко и витамин Д приблизително към 3-4 грама дневно. И да ти кажа съм здрав като бик, спя малко, имам сила да върша много повече неща макар и 4-5-6-те часа през, които спя, жегата не ми влияе толкова лошо, зимно време аз ходя по 1 блуза (яке слагам само вечер) ходя с некви летни маратонки и ми няма нищо. И вие ще ми разправяте, че всичко в големи количества било вредно ! Как витамин С-то ще се разгражда при 30 градуса бе ? Ти ненормален ли си ???? Нали съзнаваш, че то тогава ще се изпарява някъде между глътката и стомаха ... Щяхме да страдаме от липса на витамин С редовно..... Всеки ден допълнително взимам "калмацин" (калций, магензий, цинк) и единствения проблем, който имам (но той е от както съм се родил) тва е тъпия синозит, нищо друго ! От както почнах да ги пия така витамините по толкожа, в леглото имам 3 пъти повече сила от нормално (само с виаграта дето се докарва по силен ефект но по кратък), с жената не сме на принципа "аз свършвам и секса свършва..." Много по продължителни, силни оргазми изпитвам, много повече сперма и предеякулационна течност се отделя при изпразване. Не ми пукат кокалите, не ми се цепят ноктите, издържам на по ниски/високи темепратури зимно/лятно време. И ти ще ми обесняваш на мене, че било вредно ? Идиот ! Ходил съм при 4 специалиста за да взема подробно описание на това как витамините действат в тялото. Сега обмислям варианта за няколко аминокиселини, антиоксиданти и 2 по-специфични минерала (имам ги записани някъде не помня как се казват) да почна да ги взимам и тях.
Кога запоследно чухте човек да е преял с ябълки ? Или с портокали ? Кога за последно сте преяждали с киви ? Кога за последно получихте обрив от грозде(говоря за добре измито по възможност домашно не някво купено недомито мръсно...). Ама изобщо не сте запознати с това кое какво прави с тялото ви ! Даже някъде по форума преди години бях чел, че витамин С-то уврежда и бъбреците и куп други глупости !!!! Разтроиство..... Ми да вярно ходя по 2 пъти на ден по голяма нужда но да ти кажа никак не е рядко !!! Не ям разните боклуци от бързото хранене, хапвам само вкъщи. И с толкова многото витамини се чувствам РАЗКОШНО !!!! Само витамин от серия В не приемам, щото те наистина имат странични ефекти и ги пия смао ако имам нужда, но това е изключителна рядкост...
Още едно инфо - големи количества витамин С смесен с големи количества калций => много мускули малко мазнини !
Още едно инфо - Преди години витамин С-то се е ползвало за лекуване на тежки болести (рак/тумор/туберколоза/андрогенни недостатъци/болна щитовидна жлеза/и куп други) удари дози от по 100-150 грама витамин С венозно, прави чудеса с тялото, но за съжаление давало твърде малка ефективност и само болести в начален стадии биват спирани.

BigFakeSmile
06-18-2009, 16:22
не разбирам що за идиотска тема...
какви 60 таблетки за 3-4 дена, какви полезни били..вий нормални ли сте??
то хубу е витамин Це ама повече от 2-3 на ден е вредно!!! :-x както всяко лекарство, наще са лекари и са ми го казвали милион пъти
витамин Це си има в цитрусовите плодове и не, не спира нито забавя цикъла :x

Ilikeliljon
06-18-2009, 16:28
не разбирам що за идиотска тема...
какви 60 таблетки за 3-4 дена, какви полезни били..вий нормални ли сте??
то хубу е витамин Це ама повече от 2-3 на ден е вредно!!! :-x както всяко лекарство, наще са лекари и са ми го казвали милион пъти
витамин Це си има в цитрусовите плодове и не, не спира нито забавя цикъла :x

Кажи го това за вашите на онзи спорещия господин, който на мен не ми повярва. :D :D

BaiToq
06-18-2009, 16:44
Ако ще и по 150 таблетки
да пие,ще ги изпикае.
Само нещо лошо може да ти стане.

Vichko0o
06-18-2009, 17:39
не разбирам що за идиотска тема...
какви 60 таблетки за 3-4 дена, какви полезни били..вий нормални ли сте??
то хубу е витамин Це ама повече от 2-3 на ден е вредно!!! :-x както всяко лекарство, наще са лекари и са ми го казвали милион пъти
витамин Це си има в цитрусовите плодове и не, не спира нито забавя цикъла :x
Ох, Боже, опази от лекари като ваще !!!!!
Ето още малко инфо !!!
За проведен експеримент !!!! "1997г - Описан случай на приемане на приблизително 19ГРАМА чисто витамин Ц в продължение на 6 месеца, няма следи от противовъздействия, противопоказания, някой от симптомите посочени по листовките на витамина. Тестът е направен при 284 доброволци и всичките тестове са приблизително еднакви." Уикипедия !!!!!!! Ето още малко инфо от там !! Тютюнопушенето намалява витамин Ц в организма !Не е хубаво да се ползва от кърмещи и бременни жени.
Предозиране - Възможност за токсичност, но тъй като излишното количество бива отстранено чрез урината, е невъзможно да се достигнат токсични нива от предозировка.
Това всичкото го пише в Уикипедия !!! Отворете я и четете ! Успех от мен Още вярвайте на шарлатани доктори дето ви казват, че витамин Ц е вредно !!! Ако някой модератор му се разправя да я локва темата и без тва си правя труда за да ми се карате. Просто исках да дам малко инфо но явно вие знаете всичко и можете всичко и не е нужно да се опитвам да нарпавя каквото и да е :) Успех от мен !

stratega
06-18-2009, 18:37
Отвори руските учебници и ще разбереш. Не казвам, че са вредни, но не и позлени

При голяма употреба на витамин Ц се води до рак на дебелото черво/черния дроб по точно: адено карцином.

Но ти си знаеш :)

В бранша с хранителни добавки съм от 15 годишен. Сега съм на 24 и бая съм изпил и бая неща знам, защото съм чел по тоя въпрос "ужасно много".

GotTheLife
06-19-2009, 09:33
Кой не си е учил уроците в осми клас :D за хипервитаминоза чувал ли си бе, пич??!

pLqmi92
06-19-2009, 15:40
Мм,при цикъл "помага" ама само на момента като изпиеш щото витамин Ц свива кръвоносните съдове ама не за дълго .. и после това,дето не е успяло да се отстрани изведнъж ... идва 8-) ии става мацаница ... Затова го избягвам при цикъл,т.е при цикъл НЕ ПОМАГА~! ;)

laila_94
06-19-2009, 17:52
от това само отток можеш да получиш .. :x

mArMaLaDkA
06-19-2009, 17:55
Това да се "друсаш" с витамин С новата мода ли е, или така ми се струва?

hottie
06-19-2009, 20:17
По желание на автора :)