PDA

View Full Version : И веднага ново куче...



hisy
06-18-2009, 19:24
Здравейте.. ето го и моя проблем : .. Значи.. миналата година през март почина кучето ми... на мен ми беше много мъчно и бях в депресия.. защото това куче го имах от 10 години и много се бях привързала към него... и точно след 1 месец наще ми пробутаха ново куче... без изобщо да ме питат дали искам куче или не. И естествено аз трябваше да го разхождам.. и да поемам всякакви грижи за него... дотук добре... но това куче вече просто ме вбесява... само ме хапе вече съм цялата в рани и синки заради него.. и постоянно прави бели за които после на мен ми се карат без аз да съм направила нищо. Понякога ми иде това куче да го убия... а наще все ме питат : Абе защо не искаш да разхождаш кучето.. защо не ти е приятно да си с него ?...... Те просто не разбират че аз немога ей така да забравя предишното ми куче за 1 месец при положение че с предишното куче съм изживяла детството си и най-щастливите моменти в живота ми.Не ви моля за съвет,защото така или иначе сегашното ми куче вече е мое и няма отърване от него.. просто исках да споделя как се чувствам.. :(

Shalala
06-18-2009, 19:39
кажи им че не понасяш това куче да го махнат,а ако си малко по корав тип, мога да ти кажа няколко нaчина за бързо усмартяване :o :oops: :-P

hisy
06-18-2009, 19:47
кажи им че не понасяш това куче да го махнат,а ако си малко по корав тип, мога да ти кажа няколко нaчина за бързо усмартяване :o :oops: :-P Казвала съм им го хиляди пъти.. обаче пък наще се привързаха към кучето и неискат да го махнат :?

Tempest
06-18-2009, 21:13
хохохо, ми като са се привързали, да се грижат те за него :D бахти наглите типове

lipstik
06-19-2009, 05:54
Защо не се пробваш и ти да го заобичаш?Вярно е сега ти е мъчно за преднот,но може и с това да ти е хубаво.

hisy
06-19-2009, 06:56
Защо не се пробваш и ти да го заобичаш?Вярно е сега ти е мъчно за преднот,но може и с това да ти е хубаво.Как да заобичам едно същество което по цял ден ме хапе и заради него съм цялата в рани ??! :? :? :?

Lysit0
06-19-2009, 07:58
Защо не си споделила на ваще,това ,което казваш на нас?Сигурно щяха да те разберат,и сега биха те разбрали.

Lysit0
06-19-2009, 08:00
Защо не се пробваш и ти да го заобичаш?Вярно е сега ти е мъчно за преднот,но може и с това да ти е хубаво.Как да заобичам едно същество което по цял ден ме хапе и заради него съм цялата в рани ??! :? :? :?

Е как така ще те хапе?
Това е твое куче и би трябвало да е свикнало с теб.
Или то иска да си игре просто??

hisy
06-19-2009, 08:51
Защо не си споделила на ваще,това ,което казваш на нас?Сигурно щяха да те разберат,и сега биха те разбрали.Казвала съм 100 пъти...но не ме разбират

LittlePrincess
06-19-2009, 08:55
Кажи им сами да си го гледат. То не трябва ли вече да е свикнало с тебе?

lipstik, как ще го заобича изведнъж бе?

Shalala
06-19-2009, 08:56
Драсни едно ЛС,аз ще ти обадя неколко начина повече дане го видиш.

Goddess
06-19-2009, 09:07
Защо не се пробваш и ти да го заобичаш?Вярно е сега ти е мъчно за преднот,но може и с това да ти е хубаво.Как да заобичам едно същество което по цял ден ме хапе и заради него съм цялата в рани ??! :? :? :?

То малко ли е, че хапе ? Не знам, аз обожавам кучетата и бих могла да го заобичам, не както другото, но все пак и това куче няма вина. Животинка е, естествено, че има нужда от разходка, внимание, игра...дори и чрез хапане. (ако го прави на игра)
бтв Каква порода е ?

renegade1990
06-19-2009, 09:38
Виж по сайтовете за животни дали някой не си търси куче, пусни обява, снимки нещо подобно.
Излъжи, че е много приятно и мило и все ще се отървеш от него.
А на родителите си можеш да кажеш, че е избягало, щом дори не зачитат емоционалното и телесното ти здраве.

littlebaby
06-19-2009, 10:53
Съжелявам за старото ти куче. Никой не те кара да го забравяш, но не се отнасяй по този начин с новото кученце ( не е някъв предмет, че да се "отървеш" от него). Животинката не е виновна, просто ще ти трябва време.
Предполагам, че е малко и си сменя зъбите или пък му се играе и затова хапе.

your_secret
06-19-2009, 11:12
кажи им че не понасяш това куче да го махнат,а ако си малко по корав тип, мога да ти кажа няколко нaчина за бързо усмартяване :o :oops: :-P Казвала съм им го хиляди пъти.. обаче пък наще се привързаха към кучето и неискат да го махнат :?

Знам, че е трудно, но се опитай и ти да се привържеш къв кучето. То сигурно е малко и затова те хапе, просто не си знае силата. С мойто куче беше така и много ме вбесяваше, но сега нито ме хапе, нито аз мога да си представя живота без нея :? А на мен кучето ми го взеха след като ми почина заека /и не казвайте кво от това, все пак е заек, при положение, че бях с него 8 години и се привързах супер много/. Просто ако го изгоните това куче не знам колко безчувствена трябва да си :? Опитай се да си играеш повече с него, наказвай го в банята за 10 мин като те ухапе, научи да си върши работата навън и го изкарвай за по-дъбло време и ще видиш как и ти ще се привържеш към него и как то ще спре да ти прави бели :) :)



Виж по сайтовете за животни дали някой не си търси куче, пусни обява, снимки нещо подобно.
Излъжи, че е много приятно и мило и все ще се отървеш от него.
А на родителите си можеш да кажеш, че е избягало, щом дори не зачитат емоционалното и телесното ти здраве.

Ако послушаш този коментар.... Просто не знам :? :? Сигурно затова има толкова бездомни животинки :? :?


Съжелявам за старото ти куче. Никой не те кара да го забравяш, но не се отнасяй по този начин с новото кученце ( не е някъв предмет, че да се "отървеш" от него). Животинката не е виновна, просто ще ти трябва време.
Предполагам, че е малко и си сменя зъбите или пък му се играе и затова хапе.

+123

NotMyEmergency
06-19-2009, 13:11
Еми щом са се привързали към него кажи им те да си го гледат.

3oPuTy
06-19-2009, 19:38
Защо не се пробваш и ти да го заобичаш?Вярно е сега ти е мъчно за преднот,но може и с това да ти е хубаво.Как да заобичам едно същество което по цял ден ме хапе и заради него съм цялата в рани ??! :? :? :?
Ми като не знаеш как да се грижиш за него много ясно,че ще те хапе ... А и кучетата (или по-точно като цяло ЖИВОТНИТЕ) усещат настроенията на хората ... Ти излъчваш негативна енергия и то се плаши ... => и те хапе !
Що се отнася до белите - това си е твое задължение!Ти трябва да го научиш кое е позволено и кое не ... К'во си мислиш,че старото ти куче се е родило научено ли?!Хммм лъжеш се!Това,че не помниш как вашите са го възпитавали не означава,че е знаело всичко!!!



Shalala ако ми преведеш думата "усмартяване" евала ще ти дам :shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

mynichka
06-20-2009, 12:07
Аз не знам точно какво да ти кажа..но имам куче от 7 години..и когато умре, няма да искам друго куче, нито котка, нито нищо, толкова много съм се привързала с това ... и гадното е, че кучетата живеят горе- долу 12-15 години :x

Seducti0n
06-20-2009, 12:21
какъв е смисълът да съжителстваш с куче при положение, че ти е неприятно, че ти се налага да го разхождаш по задължение и да носиш отговорност за белите, които то е направило?

Постъпката на родителите ти е глупава.Не можо просто така да поверят грижите на теб.Намери вариант да подарите куче или де да знам.Аз както не обичам животни и особено кучета си представям какво ти е... :?

your_secret
06-20-2009, 12:23
Според мен родителите ти са се опитали да те зарадват, а коментари от сорта на те да се грижат за кучето са супер безмислени :?

mim4ety_sara
06-20-2009, 16:21
Ако е малко,как очакваш да не те хапе ?!?!?! И аз бях така,но след 4-5 месеца като навърши не хапе толкова,това е защото му растат зъбките и иска да ги чеше някъде,за това му купи играчки..По лесно е да си с ново куче,ще го заобичаш...Как преди си се грижила за миналото си куче,а за това не можеш.Аз ако бях щях адски много да се зарадвам

your_secret
06-20-2009, 17:36
Защо не се пробваш и ти да го заобичаш?Вярно е сега ти е мъчно за преднот,но може и с това да ти е хубаво.Как да заобичам едно същество което по цял ден ме хапе и заради него съм цялата в рани ??! :? :? :?
Ми като не знаеш как да се грижиш за него много ясно,че ще те хапе ... А и кучетата (или по-точно като цяло ЖИВОТНИТЕ) усещат настроенията на хората ... Ти излъчваш негативна енергия и то се плаши ... => и те хапе !
Що се отнася до белите - това си е твое задължение!Ти трябва да го научиш кое е позволено и кое не ... К'во си мислиш,че старото ти куче се е родило научено ли?!Хммм лъжеш се!Това,че не помниш как вашите са го възпитавали не означава,че е знаело всичко!!!



Shalala ако ми преведеш думата "усмартяване" евала ще ти дам :shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Затова просто се залавяй на работа-научи го на някакви навици :)

NightAngel
06-20-2009, 18:23
Говори с родителите си.Спокойно, без да се карате.:wink: Те наистина са се опитали да те зарадват и по някакъв начин да облекчат болката от загубата, но 1 месец наистина е много малко [знам от личен опит колко тежко е да загубиш домашен любимец след толкова години..] Грижи се за кученцето, обучавай го..така с времето и ти ще го обикнеш.. но недей сама да поемаш цялата отговорност по отглеждането му.Щом те са се привързали към него, нека ти помагат, поне в началото :wink:

vampire_girl_
06-20-2009, 18:43
В краен случей,можеш и да го отровиш.

NightAngel
06-20-2009, 18:51
В краен случей,можеш и да го отровиш.

Омг, по-спокойноо! :shock: :shock:
Ако наистина не можеш да свикнеш с кученцето, по-добре му потърси нови стопани..

xoxi
06-20-2009, 19:13
Не съм чела всички тук, ще извиняваш ако се повтарям :)

Колко е малко ?
Научи го на някои навици.. Като те ухапе му се скарай и даже може да го удариш, но лекичко..

DarinCetYy
06-21-2009, 08:19
малките кученца се удрят леко с весник и ако те ухапе му хващаш носа

mim4ety_sara
06-21-2009, 09:58
В краен случей,можеш и да го отровиш.
Ти да не си полудяла,кво е виновно кученцето,че да го трови? По тая логика да утрови и техните щот са и зели кученце (нали те са виновни ) .... :-o :-o

vampire_girl_
06-21-2009, 10:10
Ако не може да реши проблема по друг начин.Ако е опитала всичко и все пак няма резултат,може просто да премахне проблема.
Някой да не си помисли,че не обичам животните ;D .Обичам ги,ама понякога...
Всъщност с много труд и любов,кучето може да се превъзпита,защото е много важно как е възпитано.Като е малко по-лесно.
Не вярвам да решиш да го отровиш,но и това е начин...

grrrrr
06-21-2009, 12:01
и аз имах 1 куче само,че от 1-2 години някъде.Случи се така,че роди и всички кучета бяха изхвърлени ня място където за 1 ден ще умрът и няма кой да ги намери.Преди 1 месец пък махнаха и голямото куче (защото никой не се грижел за него и такива)Сега пък ще ми докарват някво куче пинчер (мразя такива) и ми викат що не ссе радваш :x

Gerityyy08
06-24-2009, 21:23
за какво трябва ДА осмъртявате горкото ку4е.Какво ви е виновно то няма смисъл да се правите на много голяма работа.Какво ти е виновно то че не се спогажда6 с него.как може вооб6те дА ВИ хрумне да го убивате.Даите го на някого а както разбрах ве4е си около 1 година с него.6те го заоби4а6 поживеи с него и 6те жиди6 4е не е толкожа зле пук и на ку4етата трябжа да се формира хаактер!Много добре ми про4етете думите!Ку4е или каквото и да е не трябв :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x а да се убижа за6тото току така ти пре4и :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

KnucklesTheEchidna
06-25-2009, 14:25
за какво трябва ДА осмъртявате горкото ку4е.Какво ви е виновно то няма смисъл да се правите на много голяма работа.Какво ти е виновно то че не се спогажда6 с него.как може вооб6те дА ВИ хрумне да го убивате.Даите го на някого а както разбрах ве4е си около 1 година с него.6те го заоби4а6 поживеи с него и 6те жиди6 4е не е толкожа зле пук и на ку4етата трябжа да се формира хаактер!Много добре ми про4етете думите!Ку4е или каквото и да е не трябв :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x а да се убижа за6тото току така ти пре4и :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Истини изричаш, ама това направо ме уби, като се има в предвид.. ъъъм ... езикът, на който пишеш.

teenems
06-26-2009, 21:17
аз имах вълнист папагал умря и същия ден си купих нов. моят случай е по-различен ,щото папагал все пак ,но и към най-малкото се привързваш . а аз го имах 3 месеца

според мен родителите ти са искали да те зарадват :) като са ти купили починалото куче ,едва ли веднага си го заобичала . сигурна съм,че и то те е хапало :? .просто се опитай да се привържеш към него ..