PDA

View Full Version : проблем с родителите ми



great_mari
06-19-2009, 11:24
Хора,здравейте!
Искрено се надявам да ми помогнете,защото вече не ми побира акъла какво мога да направя - нашите ме държат като затворничка от карцера.Не мога да излизам до по-късно от 21.30,не мога да спя в приятелка,не мога да се събирам на рождени дни на приятели ако са до по-късно от 19.00 часа,не мога свободно да излизам из града,не мога да ходя на плаж с приятели,на които родителите ми не познават и кътните зъби както се казва,още по-малко да изляза някъде без да се обадя на някого от двамата.Разговорите не помагат,цупенията също.Момиче на 15 год. съм. :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: Надявам се за разбиране и помощ,защото съм в безизходица. :o :(

lipstik
06-19-2009, 11:37
Това,че не те пускат до късно е нормално и аз го разбирам.На 15 си,а времената са опасни.Аз само като гледам 13-16 годишни мимичета какви са...
Иначе това за разхождането из града и плажа не го разбирам,но в крайна сметка те са ти родители и се притесняеат за теб.Ти не ги разбираш сега,но когато станеш майка напълно ще им влезеш в положението.

great_mari
06-19-2009, 11:49
разбирам ги,но мисля че прекаляват :? та аз дори не мога да се задържа в една компания,защото всички ме отхвърлят,сещаш се,че като не мога да излизам с тях и постепенно темите за разговор с тях намалява и аз винаги съм сама без приятели,без гадже,няма с кой да се посмея на нещо :(

Tempest
06-19-2009, 12:00
"бай Тошо" стайл... прекаленото притеснение вижте до какво води... ще трябва да ги търпиш, няма спасение... родителите са безнадежден случай, спора с тях - още повече :?

Edit: и аз бях така по-рано, но с тоя компютър взеха да ме пускат където поискам, защото иначе не им давам да си гледат смотаните филми... и промените са на лице - въпроса при думите "аз излизам" се промени от "къде, с кого, кога ше се прибереш?" на "колко пари ти трябват и гледай на закъсняваш... много"

NotMyEmergency
06-19-2009, 12:58
Може би малко прекаляват,но се пак радвай се защото ако те отпуснат прекалено не се знае какво ще излезе от теб.Пък и са ти родители нормално е да са такива :) :)

great_mari
06-19-2009, 13:25
не искам да ме отпускат много,че да стана някоя курветина,просто да не са толкова строги..а заради тоя комп и толкова учене(защото на всичкото отгоре са идеалисти и под 5 не мога да имам че иначе се почва - до 3 дена ако не си я поправила тая оценка нз си кво не знам си що..) сложих очила..е поне тряя само докато чета и пред компа да ги нося но...а и да-не мога да спортувам лятото (искам тенис друго не ми харесва),защото току виж съм щяла да умра заради много бягане и жегата :x :? :? :shock: :booooomb:

BloomF
06-19-2009, 13:34
Притесняват се, ясно е! Но определено е дразнещо. И аз съм на 15, и с мене е нещо подобно, и аз нямам кой знае колко приятели, точно поради факта, че рядко излизам. Но така е... ше изтраем още 3 години и ше има свобода :-D Всъщност и по малко. Предполагам, че след година две, ще те разбират :)

great_mari
06-19-2009, 13:45
и все пак..толкова ли не виждат,че връстниците ми още не са умряли щом имат малко повече свобода :? не знам вече.. :(

p3rf3c7
06-19-2009, 15:08
Ее ..по късно от 21.30 и мен не ме пускат много ясно..То това си е нормално..но понякога наистина някои родители прекаляват :-o Имам една приятелка,чиято майка не я пуска дори на центъра!!Това е ужасноо..нЕзнамм..сигурно ги е страх че ще ни се случи нещо лошо..

lipstik
06-19-2009, 15:50
Както казах това,че не те пускат до късно е нормално.
За другите неща вече не е нормално и за мен единствената причина да постъпват така е страшно много да ги е страх за теб.Вашите да не са имали проблем със зачеването ти или майка ти много трудно да е забременяла.Да не си дълго чакано бебе.Смисъл ако е така вече ги разбирам напълно.

great_mari
06-19-2009, 18:45
до колкото знам не,само след като ме е родила съм щяла да умра и съм ила на косъм и там съм била и мн дълго време в кувиоз,но тва мисля че няма общо :-o просто не знам..най-ме е яд че дори в една приятелка не мога да ида да спя :?

Snuffles
06-19-2009, 18:47
Оффф, разбиирам те напълнооо. И наще никъде не ме пускат и постоянно искат да наят къде съм...но след време ще ги разберем :o

Goddess
06-19-2009, 20:53
И мен много са ме ограничавали, много съм се цупила и недоволничела, но сега съм им повече от благодарна !
Освен, че всичко се случва, не всяко невръстно момиче може да използва по разумен начин свободата, която й е дадена...

Mastta
06-19-2009, 21:32
няма начин ще траеш :-o

Tempest
06-19-2009, 22:14
не искам да ме отпускат много,че да стана някоя курветина,просто да не са толкова строги..а заради тоя комп и толкова учене(защото на всичкото отгоре са идеалисти и под 5 не мога да имам че иначе се почва - до 3 дена ако не си я поправила тая оценка нз си кво не знам си що..) сложих очила..е поне тряя само докато чета и пред компа да ги нося но...а и да-не мога да спортувам лятото (искам тенис друго не ми харесва),защото току виж съм щяла да умра заради много бягане и жегата :x :? :? :shock: :booooomb:

е**ти глупостите, е**ти чудото... това пък да не ти дадат да спортуваш... излез като вали да бягаш, щото иначе сутрин ше получиш лунен удар, пък по обяд може да те дебнат зад някой ъгъл в тъмнината, пък вечер не може да излизаш...адски тъпо мислене!!! родителите са странни животни...

kofti_nick
06-19-2009, 23:16
Хора,здравейте!
Искрено се надявам да ми помогнете,защото вече не ми побира акъла какво мога да направя - нашите ме държат като затворничка от карцера.Не мога да излизам до по-късно от 21.30,не мога да спя в приятелка,не мога да се събирам на рождени дни на приятели ако са до по-късно от 19.00 часа,не мога свободно да излизам из града,не мога да ходя на плаж с приятели,на които родителите ми не познават и кътните зъби както се казва,още по-малко да изляза някъде без да се обадя на някого от двамата.Разговорите не помагат,цупенията също.Момиче на 15 год. съм. :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: Надявам се за разбиране и помощ,защото съм в безизходица. :o :(

Може би си от голям град :(

great_mari
06-20-2009, 06:15
не искам да ме отпускат много,че да стана някоя курветина,просто да не са толкова строги..а заради тоя комп и толкова учене(защото на всичкото отгоре са идеалисти и под 5 не мога да имам че иначе се почва - до 3 дена ако не си я поправила тая оценка нз си кво не знам си що..) сложих очила..е поне тряя само докато чета и пред компа да ги нося но...а и да-не мога да спортувам лятото (искам тенис друго не ми харесва),защото току виж съм щяла да умра заради много бягане и жегата :x :? :? :shock: :booooomb:

е**ти глупостите, е**ти чудото... това пък да не ти дадат да спортуваш... излез като вали да бягаш, щото иначе сутрин ше получиш лунен удар, пък по обяд може да те дебнат зад някой ъгъл в тъмнината, пък вечер не може да излизаш...адски тъпо мислене!!! родителите са странни животни...
много при това :?
М да от голям град съм - Пловдив :)

sladur4etyYy
06-20-2009, 20:41
сигурно им спазваш всяка една забрана. почни малко да нарушаваш ''правилата'' и ще им светне, че тва не е начина, по който да се държат с 15 годишната си дъщеря. точно сега е напълно нормално да излизаш, да имаш контакти, да се запознаваш с нови хора. вярно, че те се притесняват, но тва е прекалено. всяко нещо трябва да е в определени граници, а това да не те пускат да излизаш и да спортуваш, определено ги преминава. говори, карай се, каквото е нужно.. може да ги питаш 1 ден дали може да излезеш. ако ти кажат ''не'', ти кажи, че вече си се разбрала и няма как да го отмениш. ако те заплашат или нещо такова, изчакай да излязат и излез и ти, да видим какво тоооолкова ще стане, като си дойдеш ;д един вид ги пробвай. може да изглежда леко глупаво, но тва за мен е единствения начин да почнат да гледат по- сериозно на теб. като им спазваш всичко, за тях си просто доброто, послушно хлапе, което лесно могат и което ТРЯБВА да контролират, защото то е още малко да взима само решения за каквото и да е. просто се научи да отстояваш позицията си, като, разбира се, излагаш доводи защо трябва да стане така, както искаш ти. покажи, че можеш да разсъждаваш, а не, че си малкото, нищо неразбиращо, неориентирано детенце, за което явно те взимат все още.

great_mari
06-21-2009, 10:20
до sladur4etyyy:
и как според теб мога да отида на купон,да отида на плаж бе те да знаят-за първото-вечер са и у нас,ако и 5 мин закуснея почват да ми мрънкат(тва е всяка вечер почти,защото се прибирам кум 10 без 20).за плажа-откъде да взема пари?нещаща,които има начин да не спазам,не ги псазвам и те много добре го знаят,ноо пакси продължават..абе сложна е работата,ноо явно ще трябва да чакам,да чакам да стана на 50 :? бати сбърканите родители дето имам :lol:

kinkygirl
06-26-2009, 21:16
виж сега great_mari моят съвет към теб е д поговориш с родителите си и да им обясниш някои неща например като това че вече си на 15и че неси онова малко момиченце за което все още те мислят.надявам се това да помогне!пожелавам ти успех

adizitk1
06-26-2009, 22:39
Реално погледнато ти можеш да правиш адбсолютно вс което си поискаш,дори и да имитираш подписа им. Далеч не казвам,че това е хубаво,обаче ако им го обесниш това,може и да се осъзнаят. Ако пък не се осъзнаят,почни да им демонстрираш колко е вярно! хах :D И винаги има начин да заобиколиш забраните им без те да разберат дори,например- казват ти да не излизаш свободно из града,изчакваш да излезнат и си излизаш най-спокойно като преди тва ги разпитваш кога ще се върнат и се прибираш поне половин час преди казаното от тях време; казват ти,че не може да тренираш тенис- взимаш тайно пари от тях,записваш се,казваш им,че примерно си излезнала с приятелка някъде на близо и отиваш да си тренираш тенис... А ооооще по-лесно е ако ти вземат куче и ти тряа да го разхождаш- винаги ще имаш идеалното оправдание ''Отивам да разходя кучето,примерно защото не мирва на едно място и явно му се тича.'' :D Успехчета и ако нищо не се получи-прави си квото искаш и да не ти пука щото те не могат нищо да ти направят всъщност! :-)

vesito13
06-27-2009, 09:51
Просто се тревожат за теб , седи си на гъза и ги слушай , за да не съжаляваш после .