PDA

View Full Version : Курсове за маникюристи



VaLcHicAtAa
06-19-2009, 13:01
Момичета..кажете ми къде във Велико Търново се провеждат такива курсове?На каква цена..кога..за колко време...намират ли ти работа после или ти си търсиш...има ли определина възраст... :(

gia_sena_mono
06-19-2009, 13:39
И на мен би ми било интересно да науча.

nenepygka
06-20-2009, 00:01
Аз карах курса в 'Чар', и да си кажа, не останах очарована.. даже изобщо :? Ама иначе бяха мили 8-) .. А иначе и в 'Деси Стил' има :) . Годините нямат значение. Най-добре отиваш на място и се разбирате.. :) А пък най-добре ако имаш възможност да го изкараш в София.. пък още по-добре не се захващай.. 8-) аз голям мерак имах ама сега.. :? Пък и големи проверки са започнали да правят и мноооого трудно ще си намериш работа.

VaLcHicAtAa
06-20-2009, 06:22
..защо да си намеря трудно работа..ако имам 16 и имам изкаран курс.. :( ..и защо не си очарована..в смисъл..какво е станало коет не си очаквала(тъй да го кажа 8-) )

LovelyGirl
06-20-2009, 07:38
И какви проверки правят?
Че и аз след време искам да карам такъв курс.

nenepygka
06-20-2009, 10:40
Ами защото е криза, някои салони затварят и т.н. и има много безработни маникюристки, а повечето салони си търсят постоянни маникюристки, с опит и клиенти. А ти ще си начинаеща, на разположение само лятото, без клиенти все още.. Ако имаш познати да те уредят - супер, ама иначе..
А за проверките, ами проверяват салоните и глобяват, примерно ако си под 18 и няма там някой документ.. не знам точно, ама салоните не искат да рискуват да ги глобяват..
От 'Чар' не съм очарована от начина на преподаване и изобщо това което ми преподаваха.. Казаха, че курса е 20 часа, а беше най-много 15. 6 часа ми диктува теория.. (по-малко де, ама уж 6 трябваше да са) а останалото правих една ноктопластика, един обикновен маникюр, френски, и поддръжка... някак очаквах повечко. И след това ми дадоха сертификата.. ей така, примерно аз може да не се справя с никое ( не че не се справих ) и те пак да ми го връчат.. някак не е честно, защото примерно може да иде някой дет изобщо не го бива и пак ще му дадат сертификат.. абее :?

Bonbonenata
06-20-2009, 16:46
А г/д колко струва един курс? :-o