PDA

View Full Version : салицилов спирт



DiDiChKa
06-19-2009, 13:12
ако мажа кожата си с салицилов спирт 2 пъти на ден той помага за пъпките а за черните точки? смисъл използвам го от 1 седмица и ми се струва че черните ми точки намаляха....?!? салициловия спирт който използвам е 2% и е само спирта без антибиотик в него някой знае ли премахва ли черните точки или си въобразявам??? :)

myHeartIsOnlyForYou
06-19-2009, 14:59
Помага,но 2%е силен според мен.Аз ползвах преди 1%..успех :)

sexa_na_kompleksa
06-19-2009, 15:04
Индивидуално е. ; ) Но щом смяташ, че ти помага - продължавай. : )
И аз мисля, че 2% и то 2 пъти на ден, не е много одачно.

YaNcHeToOo
06-19-2009, 15:10
На всеки действа различно, но нямаше да е лошо да използваш търсачката, щеше да намериш отговора ;)

bebygirl
06-19-2009, 16:15
Spored men ne , vupreki,4e ne sum izpolzvala i 6te sledq temata ,za da vidq ako pomaga da izpolzvam i az ,za6toto imam problem s 4ernite to4ki ,a kolkoto do procenta na spirta da naistina 1% e po oda4en variant za teb a po natatuk si vzemi 2 % tova go zn ot 1 fr koqto izpolzva i tq i e kazalaa ,4e mn izsu6ava kojata nqma smisal tq v na4aloto e izpolzvala 1% ,a ve4e e na 2 i nedei tolkova 4esto da go izpolzva6 spored men prez den e po dobriqt variant ;)

pinki
06-19-2009, 17:12
И аз ползвам 2%, но се мажа само 1 на ден и пак ми изсушава кожата много, така че недей по 2 пъти ! Не трябва да се прекалява :)
Ми не не се въобразяваш :P Салициловия сп мн помага. Имах пъпчици и за почнали да се изсушават :grin:

DiDiChKa
06-19-2009, 19:21
мии pinki аз питах маха ли черните точки а за пъпките виждам че ги изсушава :) :)

terawatt
06-19-2009, 19:33
Всъщност салициловия спирт намалява мастната секреция... Черните точки са си точно това - мастна секреция + външно замърсяване... 2 пъти на ден не е желателно. По-добре 1 път и си мий лицето по-често с хладка вода...

pinki
06-19-2009, 19:34
мии pinki аз питах маха ли черните точки а за пъпките виждам че ги изсушава :) :)
маха ги да :) аз имах тук там и ги махна

DiDiChKa
06-19-2009, 19:35
мерси на всички за отговорите аа terawatt аз лицето си мия мн често защото имам мазна кожа ии мн бързо се омазнява и започва да лъщи затова я мия и почиствам по-често за да се изсуши :) :)

terawatt
06-19-2009, 19:52
Имай предвид и че не трябва да прекаляваш с това изсушаване. Като бях по-млад даже ме съветваше кожната ми лекарка да си мия по 4-5 пъти на ден САМО с хладка вода, 15-20 мин. след като се къпя е едно миене и пак с хладка вода, 1-2 пъти седмично да си правя масаж на лицето с масло - бадемово, портокалово, мандариново, зехтин+невен. Салицилов спирт си слагах само когато ми се омазняваше повече. Лекарката ми беше препоръчала 1 немски сапун - Sebamed. Те са няколко вида, аз си взех обикновен... Наистина кожата след няколко месеца процедури ми стана гладка като коприна и запази еластичност.

DivoTo_KoTe
06-19-2009, 21:24
Да не отварям нова тема искам да попитам за разликата м/у обикновенния спирт и лавандуловия спирт?

terawatt
06-19-2009, 22:01
Да не отварям нова тема искам да попитам за разликата м/у обикновенния спирт и лавандуловия спирт?
Разликата е в процентното количество спирт. Лавандуловия въпреки че му е силна миризмата се води лек. Обикновения спирт може да се ползва за почистване, дезинфекция и загряване. Лавандувия има силно противовъзпалително и успокояващо действие, и в същото време действа охлаждащо.