PDA

View Full Version : Проблем- Хлебаркии ;(



fluffka1
06-19-2009, 13:40
Преди година някъде съседите ни отгоре правиха ремонт и хлебарките дойдоха при нас :o и уж ги очистихме, ама явно не съвсем, и са се размножили и сега имаме мнооого хлебарки :-# :-# :-# ако някой знае някакъв препарат дето да ги очисти ще съм му много благодарна, ай давайте предложения, да кажа на майка да купува чее... :cry: :-# мразя хлебарките, толква са гнусни...

nesquiky
06-19-2009, 13:59
xaxaxax

fluffka1
06-19-2009, 14:06
да, добре че и аз нямам в мойта стая, ама в кухнята... мале мале, ай кажате някой препарат, ама дето наистина да действа :(

MrUndaztood
06-19-2009, 14:30
Направете и вие ремонт и си ги пратете от където са дошли. Преди да ги изтребвате запушете всички отврои към другите стаи,за да не се преселят пък в твойта примерно.
Но единственият метод е ремонт или тотално разместване и почистване(наистина почистване) От-До,докато не намерите гнездата и ги изтребете.
Друг вариянт - викнете някой фирма против насекоми,има много такива.

p3rf3c7
06-19-2009, 15:03
Олее..и при нас е така..и нашите съседи над нас правят ремонт,но не мисля,че е от това.Майче идват от мазетоо..Мен много ме е страх от хлебарки ии незнам какво ще правя :( Една сутрин в хола имаше 2-3 умрели хлебарки..добре че я има нашата котка (тя ги убива) :lol:

lipstik
06-19-2009, 15:46
Охххх мразя хлебарки.Преди като имаше целия вход парно и ги имаше.Сега вече откакто няма никой парно и тях ги няма.Само много рядко в банята или тоалетната преминава по някоя.Хлебарките са напаст от която много трудно може да се оттървеш.А и това да си направиш ремонт или да почистиш няма да има ефект по простата причина,че хлебарките идват от канала...

qsmin
06-19-2009, 16:00
един чехъл и е готова.едва ли е от ремонта.маика ръси тапилан но няма никакъв ефект.и аз ги мразя но оттърване няма.

your_secret
06-19-2009, 16:12
Олее..и при нас е така..и нашите съседи над нас правят ремонт,но не мисля,че е от това.Майче идват от мазетоо..Мен много ме е страх от хлебарки ии незнам какво ще правя :( Една сутрин в хола имаше 2-3 умрели хлебарки..добре че я има нашата котка (тя ги убива) :lol:

СЪщото, само че при нас кучето ги яде живи 8-) И много пъти са идвали от фирми, имам чувството, че не намаляват, ами се увеличават 8-)

fluffka1
06-19-2009, 20:04
ми ние скоро пак правихме ремонт :lol: стига вече ремонти!! заради някакви гадинки, и в крайна сметка никой нищо не предложи.. :(

Tempest
06-19-2009, 22:08
Райд, ама гледай да не убиеш Спайдърмен! Препоръчвам ти най-ефикасното средство - твърд чехъл :)

teenems
06-19-2009, 23:41
не оставяйте отворени храни.вземе Райд ,при нас напръсквам и са мъртви за минута. аз не ти казвам да пръскаш само когато видиш ,а можеш и като почистиш у дома отново да напръскаш .. няма друг начин

иначе чехъла и размазани следи от хлебарки 8-)

breathless
06-20-2009, 05:40
Ти се радвай, че нямате мишки. 8-)

p3rf3c7
06-20-2009, 09:07
Олее..и при нас е така..и нашите съседи над нас правят ремонт,но не мисля,че е от това.Майче идват от мазетоо..Мен много ме е страх от хлебарки ии незнам какво ще правя :( Една сутрин в хола имаше 2-3 умрели хлебарки..добре че я има нашата котка (тя ги убива) :lol:

СЪщото, само че при нас кучето ги яде живи 8-) И много пъти са идвали от фирми, имам чувството, че не намаляват, ами се увеличават 8-)

Добре ,че ги има 8-) нашата котка пък само ги убива ,но не ги яде..Ако трябва цяла нощ няма да спи ..ще ловува ....ловеЦ :D

PainMonopoly
06-20-2009, 09:30
Някога имах десетки хлебарки. Изпръсках един флакон Baygon и после ринах трупове. Разбира се това не е трайно решение. За да ги изгониш трайно, ти трябват къщички на Raid. В момента убивам най-много по една месечно, и то някоя заблудена от съседите.

Sladurcho
06-20-2009, 09:45
Райд му е майката

rosskata
06-20-2009, 09:49
За да ги изгониш трайно, ти трябват къщички на Raid.

Така е, ние имахме мнооого, и купихме едни такива като хранилки с отрова са на Райд. Слагаш ги по ъглите у вас, те привличат хлебарките, те ядат и изпукват всички... ПОсле поне година няма пукната хлебарка :grin:

GotTheLife
06-20-2009, 10:44
аз от 12 години си живея с тях, вече се разбираме даже, следователно може да се каже че имам едно голяяяяямо семейство :D

brokeninside13
06-20-2009, 14:35
майка ми пръска преди 2-3 години с РЕГЕНТ((REGENT)) и досега не съм видяла хлебарка ((да чукна на дърво)) Има го в селскостопанските аптеки цената май му беше около 2 лева, като количеството прахче стига за третиране на няколко стаи. Разреждате в бутилка от Coca-Cola примерно, навивате и пулвелизатор от течност за стъкла и прозорци (резбата е същата). Пръскате основно по дървените мебели, ъгли, под, банята около тръбите, вратите и др. тъмни и влажни места. Внимавайте обаче със съдовете за храна и хран. продукти! Не, че някой досега се е натровил, но все пак...
Ефекта е следнията - първата седмица след третирането хлебарките значително органичават движенията си из помещенията, на втората седмица се виждат трупове на неуспелите да емигрират в необработени стаи хлебарки. Всъщност не са трупове, а все още живи почти парализирани хлебарки, които са странно подути и с доста по-тъмен цвят от обичайното - за няколко часа умират. На третата седмица се вижда някоя друга съвсем малки хлебарки, които се движат без каквато и да е координация. И накрая изчезват напълно (( при нас с години.:grin: ))

В аптеката искайте да ви пообяснят защото мисля че беше опасен за животни. Питайте все пак!

Изпитано е най-вече от студентите (( в студентски сайт разбрах за този препарат щото нали при тях има АДСКИ много .. виждал съм))
Колкото до райд и др. такива...изобщо не се подвеждайте да живее!!!РЕГЕНТ!!!
Нали ви казвам аз имах ужас от тях. И в мояа стая имаше. Препоръчвам го! Адски ефективно е. Успехх. :)

brokeninside13
06-20-2009, 14:45
http://sortovisemena-bg.com/product_detail.php?id=1533 ето намерих им сайта!

fluffka1
06-20-2009, 19:37
майка ми пръска преди 2-3 години с РЕГЕНТ((REGENT)) и досега не съм видяла хлебарка ((да чукна на дърво)) Има го в селскостопанските аптеки цената май му беше около 2 лева, като количеството прахче стига за третиране на няколко стаи. Разреждате в бутилка от Coca-Cola примерно, навивате и пулвелизатор от течност за стъкла и прозорци (резбата е същата). Пръскате основно по дървените мебели, ъгли, под, банята около тръбите, вратите и др. тъмни и влажни места. Внимавайте обаче със съдовете за храна и хран. продукти! Не, че някой досега се е натровил, но все пак...
Ефекта е следнията - първата седмица след третирането хлебарките значително органичават движенията си из помещенията, на втората седмица се виждат трупове на неуспелите да емигрират в необработени стаи хлебарки. Всъщност не са трупове, а все още живи почти парализирани хлебарки, които са странно подути и с доста по-тъмен цвят от обичайното - за няколко часа умират. На третата седмица се вижда някоя друга съвсем малки хлебарки, които се движат без каквато и да е координация. И накрая изчезват напълно (( при нас с години.:grin: ))

В аптеката искайте да ви пообяснят защото мисля че беше опасен за животни. Питайте все пак!

Изпитано е най-вече от студентите (( в студентски сайт разбрах за този препарат щото нали при тях има АДСКИ много .. виждал съм))
Колкото до райд и др. такива...изобщо не се подвеждайте да живее!!!РЕГЕНТ!!!
Нали ви казвам аз имах ужас от тях. И в мояа стая имаше. Препоръчвам го! Адски ефективно е. Успехх. :)

мерсиии :-) тя майка вика че трябвало да купим някакъв препарат ама го имало само в селскостопанските аптеки, сигурно за това става въпрос. :)

kinkygirl
06-26-2009, 20:53
хей flyffka1пробвайте с rait :D така сам чувала че помага допреди месеци го рекламираха ако не купи си голдънпейджис и погледни там има специалнифирми които могат да ти помогнат да сесправиш с проблема :) !желая ти успех във преборването с насекомите

DivoTo_KoTe
06-26-2009, 21:47
Ремонта не помага.Те идват от мазето или канала,там където има влага.
Най-добре е да запушите дупките под вратата(ако има) или във тоалетната някоя.Все отнякъде влизат.

Tempest
06-26-2009, 21:52
ами аз убих вече около 10на... както казах - с твърд чехъл... вече се усеща липсата им... няма го ехидния тътен от сблъсъка на чехъла с пода... няма го бруталното пращене на цялостната структура на хлебарката...

DivoTo_KoTe
06-26-2009, 21:59
ами аз убих вече около 10на... както казах - с твърд чехъл... вече се усеща липсата им... няма го ехидния тътен от сблъсъка на чехъла с пода... няма го бруталното пращене на цялостната структура на хлебарката...


8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

fluffka1
06-27-2009, 10:08
Баща ми вчера купи някакъв препарат дето не мирише и е безвреден, ще видим, дано да действа. :-D

Pepincetyy
06-27-2009, 14:09
Ние имахме много, и купихме едни такива като хранилки с отрова на Райд. Слагаш ги по ъглите у вас, те привличат хлебарките, ядат и умират всички... :)

sunriseee
06-27-2009, 15:34
А на каква цена са тези хранилки на райд и къде ги продават?? :-o :D

Tempest
06-27-2009, 23:16
Баща ми вчера купи някакъв препарат дето не мирише и е безвреден, ще видим, дано да действа. :-D

внимавайте да не се окаже безвреден за тях... и да не се наложи да носите противогаз във вас :-D

justt
06-28-2009, 16:43
майка ми пръска преди 2-3 години с РЕГЕНТ((REGENT)) и досега не съм видяла хлебарка ((да чукна на дърво)) Има го в селскостопанските аптеки цената май му беше около 2 лева, като количеството прахче стига за третиране на няколко стаи. Разреждате в бутилка от Coca-Cola примерно, навивате и пулвелизатор от течност за стъкла и прозорци (резбата е същата). Пръскате основно по дървените мебели, ъгли, под, банята около тръбите, вратите и др. тъмни и влажни места. Внимавайте обаче със съдовете за храна и хран. продукти! Не, че някой досега се е натровил, но все пак...
Ефекта е следнията - първата седмица след третирането хлебарките значително органичават движенията си из помещенията, на втората седмица се виждат трупове на неуспелите да емигрират в необработени стаи хлебарки. Всъщност не са трупове, а все още живи почти парализирани хлебарки, които са странно подути и с доста по-тъмен цвят от обичайното - за няколко часа умират. На третата седмица се вижда някоя друга съвсем малки хлебарки, които се движат без каквато и да е координация. И накрая изчезват напълно (( при нас с години.:grin: ))

В аптеката искайте да ви пообяснят защото мисля че беше опасен за животни. Питайте все пак!

Изпитано е най-вече от студентите (( в студентски сайт разбрах за този препарат щото нали при тях има АДСКИ много .. виждал съм))
Колкото до райд и др. такива...изобщо не се подвеждайте да живее!!!РЕГЕНТ!!!
Нали ви казвам аз имах ужас от тях. И в мояа стая имаше. Препоръчвам го! Адски ефективно е. Успехх. :)

+1

teengirl4e
06-29-2009, 07:49
Олее..и при нас е така..и нашите съседи над нас правят ремонт,но не мисля,че е от това.Майче идват от мазетоо..Мен много ме е страх от хлебарки ии незнам какво ще правя :( Една сутрин в хола имаше 2-3 умрели хлебарки..добре че я има нашата котка (тя ги убива) :lol:

i na6ta :lol:

Force_bladeR
06-30-2009, 22:46
РАЙД SUX !!! Това НЕ помага! Гони хлебарките за 3-4 дена, но след това отново ви налазват.. колко пъти наще са пръскали и се отново и отново се появяват.. но 1 ден приятелка на майка ми й каза за едно, което малко го знаят.. взе, че напръска и вече от година и половина нито 1 хлебарка не съм мярнал в нас.. само не помна как се казваше, но е в бяло шишенце.

brokeninside13
07-01-2009, 10:05
майка ми пръска преди 2-3 години с РЕГЕНТ((REGENT)) и досега не съм видяла хлебарка ((да чукна на дърво)) Има го в селскостопанските аптеки цената май му беше около 2 лева, като количеството прахче стига за третиране на няколко стаи. Разреждате в бутилка от Coca-Cola примерно, навивате и пулвелизатор от течност за стъкла и прозорци (резбата е същата). Пръскате основно по дървените мебели, ъгли, под, банята около тръбите, вратите и др. тъмни и влажни места. Внимавайте обаче със съдовете за храна и хран. продукти! Не, че някой досега се е натровил, но все пак...
Ефекта е следнията - първата седмица след третирането хлебарките значително органичават движенията си из помещенията, на втората седмица се виждат трупове на неуспелите да емигрират в необработени стаи хлебарки. Всъщност не са трупове, а все още живи почти парализирани хлебарки, които са странно подути и с доста по-тъмен цвят от обичайното - за няколко часа умират. На третата седмица се вижда някоя друга съвсем малки хлебарки, които се движат без каквато и да е координация. И накрая изчезват напълно (( при нас с години.:grin: ))

В аптеката искайте да ви пообяснят защото мисля че беше опасен за животни. Питайте все пак!

Изпитано е най-вече от студентите (( в студентски сайт разбрах за този препарат щото нали при тях има АДСКИ много .. виждал съм))
Колкото до райд и др. такива...изобщо не се подвеждайте да живее!!!РЕГЕНТ!!!
Нали ви казвам аз имах ужас от тях. И в мояа стая имаше. Препоръчвам го! Адски ефективно е. Успехх. :)

мерсиии :-) тя майка вика че трябвало да купим някакъв препарат ама го имало само в селскостопанските аптеки, сигурно за това става въпрос. :)

няма проблем.
абе хора изобщо не се залървайте с райд тва е ебаси боклука. Нали ви казвам в продължение на няколко години кви ли не работи опитахме и райд и оше мн други и ефекта е - само малките умират големите нищо им няма. РЕГЕНТ му е майката 8) :grin:

devinxxx
07-29-2009, 08:53
maika mi kaza 4e tva bilo mnogo opasno iz a hora i za jivotni .... ne znam moje i da se burka no nie imame v sekciqta a tam iame nqkvi 4a6i i po 6akfovete su6to i tva zna4i li 4e dori i s raid trqbva da gi mahnem :shock: :shock: :shock:

devinxxx
07-29-2009, 08:56
dano skoro nqkoi da propi6e 4e e spe6no :o :o :o :o

fluffka1
07-29-2009, 21:48
ами неможах да разбера за какво точно питаш, ама иначе наистина повечето препарати са вредни за животни, аз имам куче и ние затва се чудим с какво да пръскаме, последно майка взе едно дето е безвредно и ги изтребахме, ама съседката й правиха от ВиКто ремонт и сега пак е голямо нашествие. Сега ще взима майка някакъв много силен препарат и ще напръскаме, пък ние щото заминаваме и няма да е проблем. Абе общо взето.. голяма паника с тия хлебарки :D