PDA

View Full Version : Помогнете ми косата ми става все по рядка и изтощена



bebygirl
06-19-2009, 16:01
Здравейте имам следния проблем:косата ми е дулга до круста на руси кичори преди 1 седмица и нещо за последно си правех кичорите на времето когато не я подхранвах с нищо беше мн обемна , здрава и жизнена,а сега всеки ден ми пада ;( Мн ме е страх ,защото баща ми отгоре на темето е плешив и не искам да го последвам ,а вузможно ли е недай си боже това да стане?
Кажете какво да правя използвам различни маски , балсами не помага ;(Дайте препорука за марка или за домашни рецепти И ДА ЗНАМ ,ЧЕ ИМА ПОДОБНИ ТЕМИ ,НО ВСЕ ПАК ЗА ТОВА Е ТОЗИ РАЗДЕЛ , ЗА ДА ПИТАМЕ НАЛИ ?

Vincitore
06-19-2009, 17:04
Лелее :shock: Поне преди да пуснеш темата си погледни за правописни грешки :-o Иначе ако си третираш косата постоянно с разни бои , преси или др такива - много ясно че ще ти пада :o Не си споменала от всички маски ли няма ефект , защото ако си вземеш някоя професионална маска надали няма да има резултат . А щом ти е много дълга , може и това да допринася . Вземи я скъси малко и може да живне 8)

LovelyGirl
06-19-2009, 17:05
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=91202

В 33 страници няма как да не си харесаш нeщо ;)

pinki
06-19-2009, 17:08
Не се шашкай само! Потърсих в интернет:
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=8180
Аз знам една маска от мама :
1 супена лъжица-4ервен кромид(сока)
1 с.л-маслинено олио
14 с. л-бадемово масло или 1 ампула витамин А
1 с.л-мед
1 жълтък
Прочето това :
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=178740&highlight=%EC%E0%F1%EA%E8+++%EA%EE%F1%E0

+

Разбийте 300 г рациново масло с 30 г коняк и 1 прясно яйце. Намажете корените на косата. Завивий я с хартия, найлон и топла кърпа. След 2 часа измийте косата.

Направете запарка от 2 чаени лъжички накълцани листа от розмарин и 300г вода. Оставете да престои 15 минути и прецедете. Втрийте в корените, след това намажете цялата коса.

Сварете корени от коприва и с отварата през ден измивайте косата си, като енергично втривате разтвора в корените на косата.

Та това е от мене :P

your_secret
06-19-2009, 17:58
^

И не си прави кичури или изправяне/къдрене. Дори когато ти е мокра я оставяй само да съхне, забрави и сешоара. Не искам да те плаша, но може и да е заради баща ти.

MidnightStar12
06-19-2009, 18:08
Ако наистина косата ти е дълга до кръста, по-добре я отрежи малко. Ако използваш лакове, вакси и други подобни за коса по-добре ги спри :) И попитай фризьорката си за някакви заздравяващи продукти за коса. Това е за сега и не са шашкай много :)

sladkish_14
06-19-2009, 19:07
Това ,че човек има дълга , здрава и обемна коса не значи , че трябва да се успокой и да я зареже напълно !
Както се казва 'След дъжд качулка' , когато почнат да ви капят косите тогава се сещате , че трябва да ги похранвате и да се грижите за тях .. Щом маски не ти помагат иди и й вземи малко от дължината ! Така ще се подхрани и се консултирай с фризьорката ,,

anyfany2
06-20-2009, 19:33
Спри да я боядисваш и да ползваш преса. Сешоарътдостатъчно я гори.. Аз си мия косата с яйчице и хума. Хумата е 0,30лв. -супер евтина за резултатите, които дава.
Препоръчвам ти следното: 1. 2-3 яйца ги размеси с половин пакетчт хума. Влез под душа, намокри си косата, сложи много добре и навсякъде от сместа. Изчакай 25-30 минути - за макс. ефект.
2. Аз не използвам никакви шампоани. Мисля да те посъветвам да последваш ''светлия'' ми пример.. хи-хи..
3. Купи си маска с АЛОЕ ВЕРА. Чудесно растение.
Това го правя аз. Отделно пий хранителни добавки. Ако спазваш диети-възможно е някое витаминче да ти липсва. Калмацин мисля, че ще ти подейства доста добре. Има и таблетки с огромно количество витаминчета вътре ''Фитовал''. Чудесни са. Няма да ти навредят. Те са точно за склонна към косопад коса. Ако има стрес в живота ти - също може да е причина. Успокой се, ако ти е напрегнато.
Желая ти успех! :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---)

anyfany2
06-20-2009, 19:37
Не смятам, че баща ти има вина в случая. Просто ти си тормозиш косата, може би си напрегната и искаш да ти е бляскава. Въобще не се тревожи. Можеш да си купиш Алое Вера на таблетки и да ги пиеш. Всичко е от стрес и напрегнато ежедневие, а също и от недостиг на витамини и минерали. Пий минерална водичка! Вземай минерали от аптеката и това е.. Но Алое Вера наистина е MAGIC thing.. :-)

anyfany2
06-20-2009, 19:45
Аааа, дам. Попитай фризиорклата ти за КОПРИНА. Тя е в едно шишенце и ти стига за 3-6 месеца, ако си миеш косата 2 пъти в седмицата. Идеслен прудукт- естествена е и има титамин Е. Всъщност можеш да си купиш и витамин Е за пиене. И не на последно място- има огромно значение това колко пъи си миеш косата в седмицата. Не трябва да бъдат повече от 2. Не е полезно.

Много неща изписах. Сигурно се обърка.. На първо време си купи ''Фитовал'' и после другите витаминки за поддръжка.

DimovB
06-20-2009, 19:50
кисни я в урина по 10 минути на ден

bebygirl
06-20-2009, 20:31
Спри да я боядисваш и да ползваш преса. Сешоарътдостатъчно я гори.. Аз си мия косата с яйчице и хума. Хумата е 0,30лв. -супер евтина за резултатите, които дава.
Препоръчвам ти следното: 1. 2-3 яйца ги размеси с половин пакетчт хума. Влез под душа, намокри си косата, сложи много добре и навсякъде от сместа. Изчакай 25-30 минути - за макс. ефект.
2. Аз не използвам никакви шампоани. Мисля да те посъветвам да последваш ''светлия'' ми пример.. хи-хи..
3. Купи си маска с АЛОЕ ВЕРА. Чудесно растение.
Това го правя аз. Отделно пий хранителни добавки. Ако спазваш диети-възможно е някое витаминче да ти липсва. Калмацин мисля, че ще ти подейства доста добре. Има и таблетки с огромно количество витаминчета вътре ''Фитовал''. Чудесни са. Няма да ти навредят. Те са точно за склонна към косопад коса. Ако има стрес в живота ти - също може да е причина. Успокой се, ако ти е напрегнато.
Желая ти успех! :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---)
ms za suvet4etata mislq da probram ,a huma ot kude moje da si kypq ?

YaNcHeToOo
06-20-2009, 20:37
Спри да я боядисваш и да ползваш преса. Сешоарътдостатъчно я гори.. Аз си мия косата с яйчице и хума. Хумата е 0,30лв. -супер евтина за резултатите, които дава.
Препоръчвам ти следното: 1. 2-3 яйца ги размеси с половин пакетчт хума. Влез под душа, намокри си косата, сложи много добре и навсякъде от сместа. Изчакай 25-30 минути - за макс. ефект.
2. Аз не използвам никакви шампоани. Мисля да те посъветвам да последваш ''светлия'' ми пример.. хи-хи..
3. Купи си маска с АЛОЕ ВЕРА. Чудесно растение.
Това го правя аз. Отделно пий хранителни добавки. Ако спазваш диети-възможно е някое витаминче да ти липсва. Калмацин мисля, че ще ти подейства доста добре. Има и таблетки с огромно количество витаминчета вътре ''Фитовал''. Чудесни са. Няма да ти навредят. Те са точно за склонна към косопад коса. Ако има стрес в живота ти - също може да е причина. Успокой се, ако ти е напрегнато.
Желая ти успех! :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---)
ms za suvet4etata mislq da probram ,a huma ot kude moje da si kypq ?


от аптеката ;)

bebygirl
06-21-2009, 07:11
Спри да я боядисваш и да ползваш преса. Сешоарътдостатъчно я гори.. Аз си мия косата с яйчице и хума. Хумата е 0,30лв. -супер евтина за резултатите, които дава.
Препоръчвам ти следното: 1. 2-3 яйца ги размеси с половин пакетчт хума. Влез под душа, намокри си косата, сложи много добре и навсякъде от сместа. Изчакай 25-30 минути - за макс. ефект.
2. Аз не използвам никакви шампоани. Мисля да те посъветвам да последваш ''светлия'' ми пример.. хи-хи..
3. Купи си маска с АЛОЕ ВЕРА. Чудесно растение.
Това го правя аз. Отделно пий хранителни добавки. Ако спазваш диети-възможно е някое витаминче да ти липсва. Калмацин мисля, че ще ти подейства доста добре. Има и таблетки с огромно количество витаминчета вътре ''Фитовал''. Чудесни са. Няма да ти навредят. Те са точно за склонна към косопад коса. Ако има стрес в живота ти - също може да е причина. Успокой се, ако ти е напрегнато.
Желая ти успех! :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---) :---)
ms za suvet4etata mislq da probram ,a huma ot kude moje da si kypq ?


от аптеката ;)
oks msi :-)

Nadelina
06-21-2009, 08:40
Първото, което ще кажа, че баща ти не може да ти предаде по наследство оплешивяване, защото жените не могат да оплешивеят от ген. Второто, което ще кажа е, че на ден по 100 косъма е напълно нормално да падат. Ако си слагаш пяни, лакове, гелове, вакси и т.н. и следователно не си решеш косата всеки ден ти се виждат много като си измиеш косата. Трето - изрусяването много уврежда косата и изтънява косъма, пресата още повече, което ще рече, че косата ти не е толкова обемна, защото се е изтънил косъма много, а не защото ти капе косата. Спри толкова да я третираш, скъси я малко, харесай си някоя от маските и я "третирай" с нея.

teenems
06-21-2009, 09:57
направила си кичури :?
и ако я изправяш :? :?

мама преди пиеше ..
РЕВАЛИД и ФИТОВАЛ
има го на хапчета и шампоан
при нея действаше

;)

brokeninside13
06-21-2009, 11:54
Ни мужах да расбера от правупизните грежки...

anyfany2
06-21-2009, 14:14
Не се тревожи ! :---) :---) :---) =P~ =P~ =P~
Хумата е чудничко нещо, а и и Алое-то. Няма да сбъркаш. :-) :)