PDA

View Full Version : шум в ушите?



iwhswgrs
06-19-2009, 17:28
Значи вчера вечерта бях на един коцерт..бях на 5-6 метра от колоните и самият звук не беше толкова силен концерта беше малък с 100-200 човека..но днеска в едното ухо (лявото) имам шум и ми е леко заглъхнало и като някои говори силно или вика чувам гласа му с леко бучене но съвсем леко..и сега се притеснявам дали ще ми се оправи ....иначе самият шум в ушите не е толкова силен..давайте някви мнения,съвети?

Предварително Благодаря!

Ilikeliljon
06-19-2009, 17:37
На мен лично на другия ден след някакъв концерт не ми е било така. Може за всеки случай, ако продължи още да отидеш на УНГ специалист (уши, нос гърло). :) :)

batkodoki
06-19-2009, 19:36
Значи вчера вечерта бях на един коцерт..бях на 5-6 метра от колоните и самият звук не беше толкова силен концерта беше малък с 100-200 човека..но днеска в едното ухо (лявото) имам шум и ми е леко заглъхнало и като някои говори силно или вика чувам гласа му с леко бучене но съвсем леко..и сега се притеснявам дали ще ми се оправи ....иначе самият шум в ушите не е толкова силен..давайте някви мнения,съвети?

Предварително Благодаря!

покой от звуци!

на повечето "концерти" съвсем целево се ползват репродуктори, можещи освен чуваемият и осъзнаван звук да генерират инфра и ултра звукови колебания невъзприемани от съзнанието но представляващи товар за акустичният апарат на Човека.
разчита се на т.н. "подсъзнателни акустични кодове"....

на инфразвуково давление по-чувствителните натури реагират със симптоматиката, която описваш

Nocturna
07-05-2009, 19:05
Ако не мине до 2-3 дена, бягай на лекар, но не мисля че е сериозно :)