PDA

View Full Version : ИТ и Информатика - въпрос



joannalof
06-19-2009, 17:43
Мии ... малко тъпичък въпрос ще ви се стори ...
За всички,които учат Информационни технологии и Информатика.
Аз тази година кандидаствам и съм уникално раздвоена. Бихте ли обяснили кое е по-трудно и кое по-лесно ... Какво се учи най-общо за двете и какво се сетите за тези предмети 8-)
Много ще съм ви благодарна, защото това ще ме насочи към едното от двете / надявам се / :)

Eddie
06-19-2009, 20:17
Ми какво да ти кажа и двете са готини дисциплини

Ако се пишеш информатика ще учиш основно някой програмен език (най-вероятно c++). Със c++ се правят конзолни приложения и програми. Трудно ми е да ти обясня за какво става въпрос. Общо взето се запознаваш с осебеностите на обектно ориентираните езици с които в последствие (зависи от програмата на училището) межеш да правиш и програми за windows, да речем програма за управление на стоките в магазин или нещо такова.

По информационни технологии се учи тексто обработка, графична обработка и html мисля. Общо взето се учи word, exel, powerpoint, база данни, и мисля и малко web програмиране като html, css (за направата на по елементарни сайтове).

Да ти кажа честно двете дисциплини са много свързани и ако искаш да си добър в едната трябва да имаш добра представа и от другата. Аз например уча информатика и по-конкретно c++. Тъй като обектно ориентираните езици си приличат научих лесно php чрез който заедно с html css i javascript могат да се правят доста мощни сайтове и тази години даже спечелих първо място на един конкурс за сайтове. Общо взето с каквото и да се захванеш трябва да го разцъкаш с подробности и да не се ограничаваш само с него.

Май те обърках доста ама нз как да ти го обясня с прост език. Истината е че всичко зависи при какъв даскал ще попаднеш защотото трудно се намират добри програмисти които работят като учители. Аз уви нямах този късмет, но пък за сметка на това ми е интересно и в интернет има предостатъ4но информация.