PDA

View Full Version : This device cannot find enough free resources that it can us



adrenal1n
06-19-2009, 18:49
Имам един гаден проблем с Realtek 8139/810x Family Fast Ethernet NIC. Като пусна ПЦ-то ЛАН-ът не ми работи. Като отида в "Network Places\View Internet Connections" Local Area Connection въобще го няма. Като го потърся през Device Manager-а се явява името "Realtek 8139/810x Family Fast Ethernet NIC", само че върху картинката му има жълт удивителен знак. Давам Properties и изписва: "This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)" Потърсих в Google, а също и в Microsoft Troubleshooter-а и пише, че явно някое друго устройство използва част от ресурсите, които лан картата използва. Но следейки стъпките, дадени в Troubleshooter-а, не мога да намеря друго устройство, което да пречи на картата. На всичките пише "No Conflicts." Постоянно ме дразни този проблем... Флашнах и БИОС-а от сайта на Asrock, изтеглих най-новите ъпдейти за лан картата и пак не работи... Някакви идеи?

Преинсталирах Уиндоус-а и пак не бачка. XP-то само разпозна лан картата, затова в Device Manager-а дадох Uninstall на драйвъра, загасих ПЦ-то, махнах ланката, пуснах ПЦ-то, намерих му драйвъри от на Realtek сайт-а, инсталирах ги, пак загасих ПЦ-то, сложих ланката и пуснах компютъра. В началото, докато зареждаше програмите, излезе съобщение NEW HARDWARE FOUND - REALTEK 8139/810x, но в момента, в който цъкна 2 пъти отгоре на балончето, то изчезва, а в Device Manager-а пак се появява този проблем с код 12 Прегледах компонентите в ПЦ-то, почистих ги и никакъв ефект, явно е някой процес или неъпдейтнат драйвър... Сега тегля DriverMax Agent и ще оправям всички драйвъри... :o :o

doomkillerr
06-19-2009, 20:01
Освен да пробваш и с друга Лан карта, друг варянт не мога да ти предложа. Все пак е около 10-тина лева, пък мисля че няма да те сбърка тая цена вместо само да се ядосваш! 8)