PDA

View Full Version : Животът има ли смисъл?



infern00
06-19-2009, 19:48
Замисляли ли сте се над този въпрос?Погледнато от една страна ние живеем и умираме,каквото и да правим.Тогава започвам да се питам имали нужда да се боря за много неща,имали смисъл да уча,да работя.Така или иначе ще умрем,не е ли по-добре да изживеем един живот,като хедонисти.
Ние сме като роботи,които се възпроизвеждат,за да оцелеят.Учим,натрупваме знания и умираме,а те се изгубват.Така, както умния,така и глупавия умира.Смисъл в съществуването ни няма,освен май да се забавляваме,докато можем.
Какво мислите по въпроса?Мисля,че ще стане добра дискусия.

SolusChristus
06-19-2009, 20:14
Няма смисъл. gtfo

Ilikeliljon
06-19-2009, 20:31
Да живота има смисъл!! В най-общия смисъл е че трябва да се развиеш (това не означава просто натрупване на знания). Според някои психологически теории смисъла на живота е в това да развиеш всички твои потенциални заложби. :) :) И самото им развитие ще те направи щастлив :)

PlamenMEN
06-19-2009, 20:31
До порстеш, да си имаш и отгледаш деца, да посадиш дръвче, да погледаш изгрева и залеза, да се разходиш из природата, да се спукаш от работа, ама после да броиш паричките, за да си купиш нещо хубаво - за теб, за близкия, за децата (и да видиш радостния им поглед), да се пребориш с трудностите и вечерта да си легнеш удовлетворен от свършеното... Всичко това безсмислено ли е?

voLtage
06-19-2009, 23:39
Абсолютно всичко има смисъл и връзка.

Lysit0
06-20-2009, 05:47
Няма смисъл. gtfo
И за мен сега няма смисъл в този момент...
Но попринцип има

GabzZz
06-20-2009, 10:43
Според Албер Камю ,"когато човек загуби своята вяра и осъзнава своята смъртност,стига до абсурда като крайна истина за своя живот" - което означава по-точно-какъв е смисалът да живея,след като един ден ще умра...Като се замислим е така,но пък има неща,които хората не могат да обеснят или не трябва да знаят.та ,този въпрос ще остане без отговор,само догатка...

Ilikeliljon
06-20-2009, 10:55
Ами господина Камю поради специфики на времето си не е чувал за така нареченото тук и сега. Повечето хора не живеят тук и сега. Те са или напред в бъдещето като постояно мислят за следващата задача, която трябва да изпълнят, докато вършат още предишната. Или пък са в миналото, в спомените си. Само не и тук и сега, колкото повече сме тук и сега, толкова повече ще усещаме, че живота има смисъл да се живее. Ето и една моя любима мисъл, която е на американския митолог Джоузеф Кембъл:„Вечността не е нещо, което ще дойде. Вечността дори не е нещо продължително. Вечността няма нищо общо с времето. Вечността е онова измерение „тук и сега“, което изключва всякакво мислене във времеви граници. И ако не я постигнеш тук, никъде няма да я постигнеш. Проблемът с рая е, че там всичко е толкова хубаво, та дори не се сещаш за вечността. Само безкрайни наслади и ангелско блаженство. Но да изживееш вечността тук и сега - във всичко, - независимо дали я схващаш като добро или зло, е функция на живота.“ :) :)

HardcoreSyndrome
06-20-2009, 11:43
Много ясно, че има смисъл. Който смята, че няма...да се мята от някъде. Леко депресарски въпрос! :booooomb:

GabzZz
06-20-2009, 13:17
Би трябвало да има смисъл,но кой знае кога щв разберем какъв е...

Tempest
06-23-2009, 14:03
ми ако няма, кво търсите още? Айде, приятни сънища! Има, естествено... ама то не е някой да ти го напише във форум, а да го осъзнаеш сам, че има... ако няма мисъл, няма смисъл ;)

Ilikeliljon
06-29-2009, 13:53
Религията пречи на хората да осъзнават смисъла на живота.
Смисъла на живота е да БЪДЕМ ТВОРЦИ. :)

Не всяка религия пречи и не всичко в нея. Важен е средния път, а не крайностите. Да се каже, че някоя религия пречи или не пречи са две крайности, които не са верни. Истината е, че има неща в нея, които пречат да бъде творци има и неща, които не пречат а стимулират творчеството ни. :) :)

RaI4etO
06-29-2009, 16:02
[quote=
Бог съществува, но не е това, което го представят.[/quote]

Nam3less3
06-29-2009, 17:23
[quote=
Бог съществува, но не е това, което го представят.[/quote]Точно това е, но никой не може да го представя. Всеки сам да разгледа евангелиетата, и да възприема Бог така, както го е разбрал.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-30-2009, 03:37
Определено смисъла на живота не е в идолопоклонничеството ... на разни богове, божества, същества със свръхаантичен произход и т.н.
Биологично: разможаване
Социално: ценен ресурс за обществото
Философско: Усъвършенстване и моделиране не същността

Ilikeliljon
06-30-2009, 06:31
Религията пречи на хората да осъзнават смисъла на живота.
Смисъла на живота е да БЪДЕМ ТВОРЦИ. :)

Не всяка религия пречи и не всичко в нея. Важен е средния път, а не крайностите. Да се каже, че някоя религия пречи или не пречи са две крайности, които не са верни. Истината е, че има неща в нея, които пречат да бъде творци има и неща, които не пречат а стимулират творчеството ни. :) :)Ами възможно е, не обичам религията и не съм се старал толкова да я изучавам...Кое според теб стимулира творчеството ни?
Според християнството, трябва да следваме принципите на измисления ни Бог, да се молиме и да се надяваме той да ни приюти в Рая.Демек от нас не зависи нищо.От нас се иска да сме домашни любимци, които се кланят на господаря си, за да им дадат храна.
Подобни вярвания са богохулство.
Бог съществува, но не е това, което го представят.

Като оставим настрана тези работи, учението специфично на Исус Христос, думите му водят към усъвършенстване на човека и благоденствието му. Имаше една история от дзенбудизма, където се разказва, че един студент, който изучавал Библията отишъл при дзен учител и му показал един пасаж от Библията, учителя го прочел и казал, този, който е написал тези думи не е далеч от просветлението :) :) :)

SolusChristus
06-30-2009, 16:49
Религията пречи на хората да осъзнават смисъла на живота.
Смисъла на живота е да БЪДЕМ ТВОРЦИ. :)

Не всяка религия пречи и не всичко в нея. Важен е средния път, а не крайностите. Да се каже, че някоя религия пречи или не пречи са две крайности, които не са верни. Истината е, че има неща в нея, които пречат да бъде творци има и неща, които не пречат а стимулират творчеството ни. :) :)Ами възможно е, не обичам религията и не съм се старал толкова да я изучавам...Кое според теб стимулира творчеството ни?
Според християнството, трябва да следваме принципите на измисления ни Бог, да се молиме и да се надяваме той да ни приюти в Рая.Демек от нас не зависи нищо.От нас се иска да сме домашни любимци, които се кланят на господаря си, за да им дадат храна.
Подобни вярвания са богохулство.
Бог съществува, но не е това, което го представят.

Като оставим настрана тези работи, учението специфично на Исус Христос, думите му водят към усъвършенстване на човека и благоденствието му. Имаше една история от дзенбудизма, където се разказва, че един студент, който изучавал Библията отишъл при дзен учител и му показал един пасаж от Библията, учителя го прочел и казал, този, който е написал тези думи не е далеч от просветлението :) :) :)

cocks

Dennitsa
06-30-2009, 21:13
Животът е случайност и от биологична и физична гледна точка е просто един кръговрат.
Смисълът му е в нашето съзнание. В това обаче няма нищо лошо.

akinom
07-01-2009, 10:39
Ima, razbirase. Samo hora, koito ne sa vlubeni, i hora bez deca mogat da tvardqt obratnoto! ;)

PS: sorry za latinica, no v momenta kirilicata lipsva.

Dennitsa
07-01-2009, 12:24
Случайността е далеч от истината.
Според най-разпространената версия за възникването на живот на Земята,всичко се е случило случайно при определени условия и взаимодействия между молекулите. Ако вярваш в теорията,че извънземните са пуснали тук биомономери,за да се зароди живот или че Бог е създал всичко това,може за теб да не е случайност,но аз се придържам към първата теза.

woshata
07-01-2009, 19:02
Религията пречи на хората да осъзнават смисъла на живота.
Смисъла на живота е да БЪДЕМ ТВОРЦИ. :)Стига в тая книга дето я четеш само глупости са се изписали. 8-)

kalokairi
07-01-2009, 19:36
живота има огромен смисъл,но всеки сам трябва да го открие точно в това се крие красотата на живота а иманно да откриеш своята причина да живееш.Живота на всеки един от нас е безценен,но много често го осъзнаваме когато вече е прекалено касно.Откриеш ли смисъла на живота не си живял напразно

mistake
07-02-2009, 11:26
Замисляли ли сте се над този въпрос?Погледнато от една страна ние живеем и умираме,каквото и да правим.Тогава започвам да се питам имали нужда да се боря за много неща,имали смисъл да уча,да работя.Така или иначе ще умрем,не е ли по-добре да изживеем един живот,като хедонисти.
Ние сме като роботи,които се възпроизвеждат,за да оцелеят.Учим,натрупваме знания и умираме,а те се изгубват.Така, както умния,така и глупавия умира.Смисъл в съществуването ни няма,освен май да се забавляваме,докато можем.
Какво мислите по въпроса?Мисля,че ще стане добра дискусия.
Tака първо ще кажа , че самият живот е една борба, с много малко щастливи мигове от победите...
Всеки вижда смисъла на живота по различен начин,но никой не може да успори факта ,че живота има смисъл, какъвто и да е. Това ,че усъвършенстваме знанията си , в нищо не ни пречи. Какво би искал да мислят хората за теб след смъртта ти : че си човекът , който забавлявайки се стоеше на едно място, или че си онзи , който всеки ден правеше крачка напред...? В случая използвах метафори, надявам се да успееш да си го преведеш. А това че мозъчето ти е развито , не означава ,че не умееш да се забавляваш, а че просто ще оставиш следа след себе си..

evi_vd
07-03-2009, 14:22
има смисъл разбирасе ;)
смисълът на живота е всеки да открие смисъла на живота си

In_And_Out_of_Love
07-05-2009, 10:26
Ениственото нещо, което ви кара да търсите смисъла на живота е това, че живеете в огомно напрежение(работа, пари, данъци...).
Карайте го по-спокойно не се впрягайте за дреболии, радвайте се на естествените, на малките неща и ще видите, че няма да си задавате този въпрос никога повече! :)

Nam3less3
07-06-2009, 21:51
42

Naman07
07-07-2009, 05:21
42

"За двама" ? :D

Nam3less3
07-07-2009, 10:32
42

"За двама" ? :DНе, това е отговорът на Вечния Въпрос за Живота, Вселената и Всичко останало според Дъглас Адамс от книгата му "Пътеводител на Галактическия стопаджия" :D

Naman07
07-07-2009, 22:24
Еми, да де, 42 - "four two" - "for two" - "за двама". Тоест, светът е за двама...това имах предвид :P .

lsd43
07-07-2009, 23:07
Ако се гледа чисто проктически ,не няма смисъл ,няма смисъл от нищо.

От човешка гледна точка обаче има смисъл.

nolaivanova
07-14-2009, 07:04
Странен въпрос, има смисъл естествено.

kuklichka_bg
07-14-2009, 09:11
Има смисъл. :)

mitko93
07-15-2009, 17:59
Razbura se 4e ima smisul. Nie sme suzdadeni da se razdavame . Da moje na drugite sled nas da im e po dobre.

Ballbreaker
07-20-2009, 10:01
Да ви попитам: откога нихилизма става депресарски? Я първо почетете малко по въпроса.

Живота няма смисъл. Който твърди, че всевисше съзнание го е поставил тук на Земята, наред с още 6 милиарда души и не-знам-си-колко живи същества, с някаква цел, трябва сериозно да отиде и да се гръмне. Целта на живота е да оцелееш и да създадеш потомство. Проблеми няколко:

1) Малко се припокриват нещата, защото излиза, че целта на живота е живот.
2) Всичко, което сме развили, било то крайници, полови органи или окосмяване, е в резултат търсене на по-добри шансове за оцеляване. В това число влиза и мозъка, а оттам и разума, който вече е създал понятието "смисъл". Извод: смисъл на живота няма, защото "смисъл" е изкуствено понятие.

Все пак това не означава да отидеш и да се гръмнеш. Бъдете щастливи нихилисти, излезте да пиете по бира с приятел, поставяйте си цели, изпълнявайте ги и се забавлявайте. А какво има след живота - имате все още време да разберете, така че не бързайте!

lovec
07-20-2009, 13:49
като цяло няма никъв смисал ...

Naman07
07-20-2009, 16:37
като цяло няма никъв смисал ...
Широко скроен човечец... :lol: :lol: :lol:

Nakadah
07-21-2009, 03:35
разждаш се
играеш
учиш
работиш
мреш

bazookarka
07-24-2009, 11:01
В живота има смисъл, разбира се за тези, които имат заложени потребности. Всичко е свързано и дори най-малкото нещо има значение. Според мен всеки човек живее, за да изпълни някаква мисия. Всичко се ражда, за да умре и пак се ражда, за да умре - целта е осъвършенстването на духа... :) 8-)

Millen4ety
07-26-2009, 20:32
Всяко нещо в живота има смисъл, както казаха и в предишни мнения. Болката, тъгата, радостта, смъртта - имат смисъл, ако не и най-големият. Под смисъл не трябва да се разбират само нещата, които ти доставят удоволствие. "Животът е само миг между две вечности". Дори и да няма нищо след живота, дори всичко да бъде загубено - пак би имало смисъл да живеем, да се борим... А по въпроса дали има смисъл да живеем, след като някой ден ще умрем - ами ако не умирахме? Тогава щеше ли да има смисъл? Смъртта трябва да съществува - това е закон на природата, ако хора не умираха, други нямаше да могат да живеят. За всеки смисълът може да е различен, други може и да не го откриват - точно това му е великото на Света.

Dgaduin
07-26-2009, 20:38
Живота има смисъл само когато човек му придава такъв. Майната му на "великия" смисъл или план или както там искате. Аз лично смятам живота за нещо което трябва да се използва до последната капка - може да живея 50 години, но пък поне ще знам че съм си живял като хората.

Xitap
07-26-2009, 21:18
Зависи как се гледа смисъла - като на човек или като на биологичен вид!
Като биологичен вид е ясно - да ядем, да пием, да спим, да ебем, да серем и да се възпроизвеждаме
Като човек - всеки сам намира смисъла според потребностите и нуждите, създадени от заобикалящата го среда и култура.

Nam3less3
07-27-2009, 03:23
Зависи как се гледа смисъла - като на човек или като на биологичен вид!Или като на душа, защото има доста хора, вярващи в прераждането и за тях има друг смисъл живота.

Scarecrow
07-28-2009, 22:29
Естествено, че има смисъл живота.Главния е да създадеш нов живот.Да продължиш рода си.Да преследваш мечтите си.Да направиш колкото може повече за света,за себе си, за хората.Да те запомнят.Относно това дали си струва да се учи,работи и т.н-Всеки сам избира как да изживее своя живот.Аз предпочитам да уча, да работя, да имам деца след време, да изпълня мечтите си и да умра като завършен човек.Безделието не прави човека щаслив.Искам като умирам да си кажа, че аз НАПРАВИХ НЕЩО този живот.Близките ми да ме обичат и помнят.Ето ти го смисъла на живота.

YourPoison
08-05-2009, 11:31
Има смисъл !!

blader
08-21-2009, 01:23
нямате си друга работа май...
това е най-тъпи въпрос на вселената...
толкова е субективен и предполагащ двойнственос чене може да се дае отговор...
бахти...а и ако се разсъждава философски неминуемо се стиг до извода че няма смисъл...в нищо...изпробвах го наскоро(преди около 5-6 месеца...)...с различни логически последователности...нищо няма смисъ(според вилософския размисъл...)-извод:не мислете философски..много...
за мен смисъла на живота е любовта...ако не друго то поне е много приятна...
просто...чувството да обичаш...да се будиш с надеждата да видиш избрания човек...да искаш да правиш всичко възможно на него(в моя случай нея...) да му/и е добре...това е смисъла на живота...МИ...
за жалост аз съм сам и смисъл на живота ми в момента на практика...няма...но все пак има надежда...надявам се и за мен даима надежда...основателна...

lsd43
08-27-2009, 23:08
В глобален (вселенски) мащаб няма .

В локален (човешки) има много смисли от които всеки си избира . :)

montana6
08-27-2009, 23:59
Всеки си преценява за себе си дали има смисъл. За мен живота няма смисъл, след като накрая умираш. С всеки изминал ден се приближаваш все повече до смъртта. Така че всеки да си живее живота както иска и както смята за добре, това е моят съвет.

ZipFail
08-28-2009, 00:37
Всеки си преценява за себе си дали има смисъл. За мен живота няма смисъл, след като накрая умираш. С всеки изминал ден се приближаваш все повече до смъртта. Така че всеки да си живее живота както иска и както смята за добре, това е моят съвет.
Ти за кво ядеш, като след това сереш ?

montana6
08-28-2009, 01:06
Всеки си преценява за себе си дали има смисъл. За мен живота няма смисъл, след като накрая умираш. С всеки изминал ден се приближаваш все повече до смъртта. Така че всеки да си живее живота както иска и както смята за добре, това е моят съвет.
Ти за кво ядеш, като след това сереш ?

Ай сиктир, сам ли го измисли това ве?

LunaTriCk
08-28-2009, 12:13
Има разбира се. Всеки трябва да си го намери.

JustAnotherGirl
08-29-2009, 08:00
ако животът е път то въпросът е ще оставиш ли поне една следа в прахта, една драскотина на асвалта. Така, че смисъл винаги има друг е въпроса дали го виждаш. Лично за мен смисълът ще изчезне когато не мога да помогна на никого...

amerikanec
10-11-2009, 22:13
Постави или си намери целта,само тогава няма да можеш да си задаваш такива затормозяващи въпроси.

bilqnavod
10-13-2009, 09:38
Мисля че не сме дошли на земята да "живеем", т. е. да ядеме и пиеме. Имаме си задачи поне така смятам. :-o

ShiZo
10-13-2009, 19:26
Да живота има смисъл!! В най-общия смисъл е че трябва да се развиеш (това не означава просто натрупване на знания). Според някои психологически теории смисъла на живота е в това да развиеш всички твои потенциални заложби. :) :) И самото им развитие ще те направи щастлив :)

+1212473275927385894257
тъкмо се чудех как да го напиша, но са го написали по добре от мен :)

Liar
10-13-2009, 20:40
А нещо така...по-глобално?

In_And_Out_of_Love
10-14-2009, 12:01
Глобалното е, че с щастливото си поведение правиш другите околу теб щастливи.. :):):)

Liar
10-14-2009, 21:17
Пф 8-)

In_And_Out_of_Love
10-15-2009, 11:47
Пф 8-)

А ти к'во искаш бе?!?! Да фyрчиш наляво и надясно и да хващаш падащите коли от някой счупен мост..? Щото като те гледам ти си някъв нереализиран супергерой.
Дори и да можеше да правиш това, то защо ще ти е да спасяваш хора, които са нещастни(мислят като тебе и не са открили смисъла на живота си). Не си струва да живеят ако са нещастни!!

SolusChristus
10-15-2009, 16:14
Пф 8-)

А ти к'во искаш бе?!?! Да фyрчиш наляво и надясно и да хващаш падащите коли от някой счупен мост..? Щото като те гледам ти си някъв нереализиран супергерой.
Дори и да можеше да правиш това, то защо ще ти е да спасяваш хора, които са нещастни(мислят като тебе и не са открили смисъла на живота си). Не си струва да живеят ако са нещастни!!

Да се самоубият, значи! 8-)

Liar
10-16-2009, 20:44
Ами,да,нека се самоубият,ще им помогнем даже,щом с отчаянието животът свършва.Само че кой ще умира по собствена воля,кой е щастлив и кой нещастен са все резултат от събития в личен план и не се пренасят на другите по въздуха.Навярно си имал предвид хуманното отношение към хората,с което да ги подтикнеш да ти отвърнат със същото.Смисълът, обаче,отново е личен,ограничен,ами като цяло?Това питах,макар че за това е и темата.Нямаше нужда да се ядосваш и поставяш определения,хич не на място,между другото!

NamelessRomantic
10-17-2009, 10:58
Определено няма.


























Тъпа тема...

deputata
10-19-2009, 18:22
Зависи как си го подредиш живота.

Belair
10-21-2009, 09:01
То моят живот няма смисъл.През целия си съзнателен живот ядем,спим и се ебем

MichellePhan
10-30-2009, 13:27
Ти определяш смисъла-може за тебе да е по-важно да:съсдадеш семейство,да обиколиш света,да станеш известен,да направиш велико откритие,да си провалиш живота като се пропиеш и такива неща.Имам предвит,че за всеки смисъла е различен.

grrrrr
11-03-2009, 12:44
[quote="JustAnotherGirl"]ако животът е път то въпросът е ще оставиш ли поне една следа в прахта, една драскотина на асвалта. Така, че смисъл винаги има друг е въпроса дали го виждаш. Лично за мен смисълът ще изчезне когато не мога да помогна на никого...[/quote

i kak1v e smisala da ostavi6 ne6to sled sebe si?
Protsto tova si e edin jiot planetata si se varti,obrazuvat se rasteniq jivotni minerali,skali,ve6testva etccc i horata sa 4ast ot tova ne6to.apak tova 4e horata se nujdaqt ise lajat 4e ima nqkakav smisal e otdelen vapros.tova ne zna4i 4e trqbva da si t1p ako iska6 6te se razviva6 (tova ne e smisal na jivota).edin vid da si hedonist'' i da pravi6 tova koeto ti haresva oba4e da ne pre4i6 na drugite




nqma smisal

rosse13
11-09-2009, 17:19
Sam po sebe si jivota e edna na planetata ni e e edna himichna sluchainost i nqma smisul.Nie horata sme mu pridali smisul, koito estsestveno e razli4en za vseki :)

AutomatiC
11-10-2009, 06:22
ми щом живеем значи има.

Vesk0u
11-12-2009, 20:20
Много просто - ти налагаш смисъл в живота си. А иначе ако не живееш, а просто съществуваш, няма да има смисъл.

missmadness
11-14-2009, 12:29
абе каквото и да си говорим живота няма никакъв смисъл...не може да се стигне до 1 извод и да се каже ето това е смисълът за всички нас...ако имаше такава истина нямаше сега да се питаме.за това аз си живея ден за ден и не ме интересува въобще кой какво ще каже защото хората се месят в живота на приятелите,роднините та дори и на непознати и им казват кое е правилно и кое не е а дори те не знаят как да си изживеят живота....трябва само да си правим кефа и да имаме цели които да ни ощастливяват ^^

m0n4yyy
11-14-2009, 12:36
Да, да живееш ...

clever
11-19-2009, 13:07
Животът има смисъл.

Concussion
03-31-2012, 20:42
Смисълът на живота е... 42.

npp
04-01-2012, 11:49
Смисълът на живота е... 42.

да, докато царството на "звярът"("666") трае, няма как да има Нормален и Добър живот за всички човеци

"даде му се власт да действува четиридесет и два месеца." Откровение 13: 5

sapphire5
04-06-2012, 07:59
Има смисал, разбира се.Можеш да намериш истинския смисъл в живота, когато започнеш да следваш Христос като Негов ученик; когато започнеш да научаваш повече неща за Него. Като четеш Словото Му, Библията (за вярващите, разбира се). Затова трябва да учиме, да работиме...да се запомниме с нещо в този един живот , който живеем.

sapphire5
04-06-2012, 08:01
„Ако човек почне да се интересува от смисъла на живота или неговата ценност, това означава, че той е болен.“ - Зигмунд Фройд!

Concussion
04-06-2012, 08:17
OMГ. В човешкият живот като цяло не виждам особен смисъл. Е, за нас, като хора, има разбира се но изобщо в съществуването ни не виждам някакъв велик замисъл или умнота. Не можело всичко да свърши просто ей така... Ми може, що да не може...

mileycyrus1992
04-06-2012, 08:19
ние,хората, сме за една секунда на това величество (или поне беше) -ЗЕМЯТА ! Ние сме само гости които идват и си отидат и наистина си прав до някъде, че няма смисъл да се учим и после да умираме, но ние имаме един живот и трябва да го изживеем както на нас ни харесва, а почти винаги лукса е платен, а за да имаш пари трябва да работиш което означава, че трябва да си учил :) И заедно с мъчението имаме невероятни и незабравими спомени :)

Приеми се като гост на ЗЕМЯТА !
Да имаш всичко, защото си гост, но и с правила защото си гост :)

mileycyrus1992
04-06-2012, 08:19
извинете ако има грешки :)

Concussion
04-06-2012, 08:28
Така, де, така... За нас хората си има смисъл, като цяло - да си го изживеем добре, да постигнем целите си и т. н., общо взето - дребни нещица, точно като за нас. Обаче нещо велико, божествено, да сме пратени от някой си на този свят с мисия и темподобни, аз лично не виждам. Това са пак наши илюзии, тъй като съзнанието ни не е достигнало такова ниво че да приемем истината такава каквато е, заради това и сега, в 21-ви век, толкова масово се вярва и ходи по врачки, шамани, ходжи, има толкова различни църкви, секти и т. н. На мен също ми се иска да има нещо повече и да не свършва всичко със смъртта, ама кой ли ме пита, толкова зависи от мен колкото и е зависело дали изобщо да се появявам на този свят...

sapphire5
04-06-2012, 08:32
Работата е там, че нищо няма смисъл. Смисъла на живота е, че няма смисъл.

Concussion
04-06-2012, 08:34
Работата е там, че нищо няма смисал. Смисъла на живота е, че няма смисал.

Тва нещо не ми се връзва с, цитирам: "Има смисал, разбира се.Можеш да намериш истинския смисъл в живота, когато започнеш да следваш Христос като Негов ученик; когато започнеш да научаваш повече неща за Него. Като четеш Словото Му, Библията (за вярващите, разбира се). Затова трябва да учиме, да работиме...да се запомниме с нещо в този един живот , който живеем".
Последно? За набожните хора животът със сигурност има смисъл, даже за тях такъв въпрос звучи несериозно.

sapphire5
04-06-2012, 08:48
Еми глей са- Всеки си решава за себе си. Според мен има смисал, защото все пак това е живота- трябва да учиме, да се образоваме, да работиме после хубава работа, да печелиме хубави пари и накрая да умираме. Всичко е свързано.Всеки си решава за себе си как да се усъвършенства. "Смисълът на живота е в това,че той няма смисъл" казах това, защотото донякъде е и така... колкто повече мислиш за смисъла и значението на живота, до никъде няма да стигне- както е казал и Зигмунд Фройд. :) Да, за набожните хора е така, защотото те са си го направили да е така, както казах , те са си решили кой път да изберът.Всеки сам за себе си.Живеем за да се усъвършенстваме.