PDA

View Full Version : Течна кола маска |-(



Bianca
06-20-2009, 08:47
Ммм, преди малко си купих течна кола маска на Jankar. Има един проблем обаче. Не знам как да я използвам. :D Значи, в пакета има туба с кола маската, някакви бели парчета плат иии някакъв дълъг найлон. :D И кърпичка за почистване, де.
А сега? 8-)
Едит: На опаковката не пише нещо, което би могло да ми помогне, а продавачката не ми каза нещо по-особено.

j_adore2
06-20-2009, 08:52
Сега топлиш вода и я слагаш вътре да се отпусне така ,че да може да се нанася лесно.Разнасяш кола маската по тялото с едно като ножче,което трябва да е вътре :) Тези белите ги използваш като си намажеш желаното място и тях ги слагаш отгоре и после дърпаш,но ако искаш да си чистиш краката например ще ти трябват още,някакви парцалчета от стар чаршаф или нещо такова .. Ии един съвет викни си една приятелка да ти помага ,че сама ще се олепиш :P :lol:

Bianca
06-20-2009, 08:56
А, да, и ножче има, забравих да спомена. А найлонът защо по-точно ми е? :-o
Ще викна майка ми.

j_adore2
06-20-2009, 08:57
Не знам и аз винаги съм се чудила,може би някои и него го използват за издърпване,но ми се струва глупаво ..

Bianca
06-20-2009, 08:59
Бялото го режа на малки парчета, нали? :D
Мерси за бързия отговор.
Обаче ме е страх, че тея работи няма да ми стигнат. :(

j_adore2
06-20-2009, 09:04
Да ако е една цяла дълга лента аз го режа на 4 .. Много малко слагат в една опаковка и ще ти се наложи да намериш някакви парцалчета или нещо такова ..

Swinkenhoffer
06-20-2009, 09:08
Що се мъчите с тия кола маски... :D
Ако не ти стигнат белите работи, пробвай със стар чаршаф.

Иначе, ако си твърдо решила да действаш вкъщи, ти препоръчвам да си намериш пълнител за кола маска, подобен на тези в козм. салони, и да действаш с него. Както и ленти.
Но най-силно препоръчвам козметик. 8-)

j_adore2
06-20-2009, 09:09
Е едно е да си изчистиш краката за 1.20,друго е за 25 лева .. И аз бясна оня ден бях на козметик и е така си дадох парите нищо не ми изчисти като хората ..

Swinkenhoffer
06-20-2009, 09:18
Ако е за крака - да, въпреки че ми се вижда по-практично с епилатор, че много мацане.
Мислех си, че става въпрос за друго място... :D

j_adore2
06-20-2009, 09:25
Е и аз не знам за какво става въпрос,ама повече боли с епилатор че усещаш всяко косъмче как се маха :(

Bianca
06-20-2009, 09:29
Ако е за крака - да, въпреки че ми се вижда по-практично с епилатор, че много мацане.
Мислех си, че става въпрос за друго място... :D
А що е това пълнител? :D :D

Bianca
06-20-2009, 09:29
Крака и подмишници, но най-вероятно само краката ще са, защото под мишниците са супер къси и малко.

j_adore2
06-20-2009, 09:34
Пълнител е като на козметичките,ако си била .. Една тубичка отгоре с такова ролково като ролон за да се разнася по - лесно.Аз съм си купувала такава кола маска от Джъмбо,но не можеше да се пълни пак,т.е това отгоре не се махаше ..

Bianca
06-20-2009, 09:35
Не съм била на козметичка.
Бе, ще видя. Дано само не остане кола маска по мен.
А ако засъхне, без да съм я махала, какво става? :shock:

summerche
06-20-2009, 09:36
Bianca айде напиши дали има ефект от тази кола маска, 6от и аз съм се наканила да си взема за краката а не ми са дават 30 лв на козметик, доколкото разбрах това струва 1,20 къде са 1,20 къде 25-30 лева.

Swinkenhoffer
06-20-2009, 09:37
Е и аз не знам за какво става въпрос,ама повече боли с епилатор че усещаш всяко косъмче как се маха :(
Мдаа и подкожните косми... :x

Инак е такова (http://www.profesionalist.com/8676502-details.aspx) нещо.
Затопляш го и направо си мажеш. 8-) Не ти трябва подгряващ апарат - може в микровълнова или на водна баня. Пак си е играчка, но за недъгави като мен, е добре дошло. :D

Ако все пак се оклепаш, сложи олио или нещо мазно на един тампон и търкай.

Bianca
06-20-2009, 09:40
Ммм, няма кой да се разправя с такива работи. Чакам да дойде майка ми и почвам. Бе, преди да нанеса тая кола маска, трябва ли нещо да разтърквам, затоплям, бла-бла? Офффф, мразя да се занимавам с такива работи. Защо нищо не е бързо и удобноо... 8-)

foreverr
06-20-2009, 10:04
Ммм, няма кой да се разправя с такива работи. Чакам да дойде майка ми и почвам. Бе, преди да нанеса тая кола маска, трябва ли нещо да разтърквам, затоплям, бла-бла? Офффф, мразя да се занимавам с такива работи. Защо нищо не е бързо и удобноо... 8-)
Начи мацка аз си правя кола маска и ето как се прави:
1- изваждаш тубичката и ако кола маската не може да излиза лесно от нея, тто тогава взимаш топла вода и слачаш вътре кола маската, като внимаваш да не я напълниш с вода.Седи в водата 3 мин и я вадиш.
2- полсле изкарваш малко кола маска, мажеш на желаното място, като мажеш по растежа на косъма.
3- след това взимаш парче /аз не използвам тези които са вътре, а използвам калъвка и си я режа/ и след като си взела парчето и си го отрязала залепваш върху намазаният очастък ,като пак непиш по растежа на косъм, притискаш хубаво и дърпаш обратно на разсежа на косъма.И така и накрая резултата е 6 :)

j_adore2
06-20-2009, 10:21
Абе спокойно нали майка ти ще се занимава с теб,няма начин тя да не знае как става :) Изобщо не е трудно :) Но задължително гледай да се е втечнила повечко за да може да се нанася лесно и на тънки пластове,че иначе хем се губи много кола маска,хем от дебелия слой трудно се махат космите :)

summerche
06-20-2009, 10:26
някой ще ми каже ли колко струва тази кола маска ?

j_adore2
06-20-2009, 10:27
Аз си я взимам за 1.15 :)

sweatkiss
06-20-2009, 10:39
Такам имам време за губене така,че ще ви кажа най-удобният начин за мен ...Такам взимам си една ролка (мноогоо дебела) ета такава - http://prikachi.com/images.php?files/934229n.jpg на живо в по дебела и ми стига за около 1 година без малко...Относно кола маската имам машинка ,която нагрява тубичките ето такава - http://prikachi.com/images.php?files/934230Z.jpg и пълнителите http://prikachi.com/images.php?files/934231M.jpg ... Имам много ,но тук съм снимала някой само... Иначе ако си вземеш 10 пълнителя (в Мола обаче) всеки става по 4 лв и излиза 40 лв, ролката е 36лв ,а машинката 80 лв...Иначе е много по изгодно отколкото да даваш сума пари всеки месец...Е разбира се ако си сръчен в ръцете... 8-) Досега съм нямала проблеми...

j_adore2
06-20-2009, 11:37
И от къде казваш си ги взела ?

sweatkiss
06-20-2009, 11:44
От Mall of Sofia ,точно до Esprit едно малко салонче и там се продават...Само ,че има един комплект които е 120лв (с машинка 2 пълнителя и малко ленти),но има мн малко пълнители и ленти така че не си взимаи комплекта а по отделно нещата... :) по изгодно е

Bianca
06-20-2009, 12:27
Аз и кола маска – НИКОГА ПОВЕЧЕ!
Все пак се справих, макар и след три часа, ТРИ ЧАСА. Сега всичко е в лепило, но важен е резултатът.
П. П. Останаха ми маалко косъмчета, ама то винаги остават, дори и с лентички да си ги правя.
Sweatkiss, мерси за съветите. :)

SunSmile
06-20-2009, 12:33
Абе кви цени пишете вие за кола маска на краката?! :shock:
Аз като си правих кола маска е 7лв от коляното надолу и 10 или 14 цели крака! Кви са тия 25-30 лева...?! Ако си правите кола маска навсякъде е по-вероятно да е 25-30 лева, но за крака е прекалено!

Bianca
06-20-2009, 12:36
В Ловеч за цели крака май е към 15 лева. :-o

foreverr
06-20-2009, 14:24
Такам имам време за губене така,че ще ви кажа най-удобният начин за мен ...Такам взимам си една ролка (мноогоо дебела) ета такава - http://prikachi.com/images.php?files/934229n.jpg на живо в по дебела и ми стига за около 1 година без малко...Относно кола маската имам машинка ,която нагрява тубичките ето такава - http://prikachi.com/images.php?files/934230Z.jpg и пълнителите http://prikachi.com/images.php?files/934231M.jpg ... Имам много ,но тук съм снимала някой само... Иначе ако си вземеш 10 пълнителя (в Мола обаче) всеки става по 4 лв и излиза 40 лв, ролката е 36лв ,а машинката 80 лв...Иначе е много по изгодно отколкото да даваш сума пари всеки месец...Е разбира се ако си сръчен в ръцете... 8-) Досега съм нямала проблеми... :) Мацка, шрави разлика между топла и течна кола маска.Твоята е топла, а тази за която се пише в темата е течна ис е топли по малко.

sweatkiss
06-20-2009, 14:56
Такам имам време за губене така,че ще ви кажа най-удобният начин за мен ...Такам взимам си една ролка (мноогоо дебела) ета такава - http://prikachi.com/images.php?files/934229n.jpg на живо в по дебела и ми стига за около 1 година без малко...Относно кола маската имам машинка ,която нагрява тубичките ето такава - http://prikachi.com/images.php?files/934230Z.jpg и пълнителите http://prikachi.com/images.php?files/934231M.jpg ... Имам много ,но тук съм снимала някой само... Иначе ако си вземеш 10 пълнителя (в Мола обаче) всеки става по 4 лв и излиза 40 лв, ролката е 36лв ,а машинката 80 лв...Иначе е много по изгодно отколкото да даваш сума пари всеки месец...Е разбира се ако си сръчен в ръцете... 8-) Досега съм нямала проблеми... :) Мацка, шрави разлика между топла и течна кола маска.Твоята е топла, а тази за която се пише в темата е течна ис е топли по малко.
Ok 8-) явно съм се объркала

Bianca
06-20-2009, 15:07
А тази ролка става ли и за течна кола маска, като моята?

j_adore2
06-20-2009, 15:46
да :)

Cherryy
06-20-2009, 15:56
Аз и кола маска – НИКОГА ПОВЕЧЕ!
Все пак се справих, макар и след три часа, ТРИ ЧАСА. Сега всичко е в лепило, но важен е резултатът.
П. П. Останаха ми маалко косъмчета, ама то винаги остават, дори и с лентички да си ги правя.
Sweatkiss, мерси за съветите. :)
пробвай със студената, няма да има лепило :D изобщо няма да се омажеш

Bianca
06-20-2009, 18:50
Впрочем и найлонът влезе в действие. 8-) Даже маха още по-добре от белите парчета.

Snuffles
06-20-2009, 19:22
Гррр, и аз мисля скоро да се перстраша с кола маска. Боли ли много?
:oops:

Bianca
06-20-2009, 19:28
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.

Snuffles
06-20-2009, 19:33
Ясно... Защото аз точно за там исках...ама няма
8-)

kotetokateto
06-20-2009, 20:06
Е и аз не знам за какво става въпрос,ама повече боли с епилатор че усещаш всяко косъмче как се маха :(


^ Мен пък въобще не ме боли с епилатор на краката, нито под мишниците, макар че за пръв път и на 2те места си ги махнах с епилатор и продължавам така да го правя 8-)

kotetokateto
06-20-2009, 20:08
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.


Защо много ли боли там с кола маска :oops:

Bianca
06-20-2009, 20:10
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.


Защо много ли боли там с кола маска :oops:
Е, разбира се. 8-)
Просто преди малко пробвах, успях да отскубна едва една хилядна от косъмчетата и буквално изпищях от болка.

roksana_1
06-20-2009, 20:18
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.


Защо много ли боли там с кола маска :oops:
Е, разбира се. 8-)
Просто преди малко пробвах, успях да отскубна едва една хилядна от косъмчетата и буквално изпищях от болка.
и аз пробха и при мен се получи същото кат бианка :oops: :D 8-) :lol:

Rowdy
06-20-2009, 20:19
като са ти по-къси, боли значително по-малко :)


ПП Колко я топлите тая вода бе 8-)

roksana_1
06-20-2009, 20:23
мхм... аз са мисля да пробвам с епилатор , че тая бръсначка е с отвратителен резултата :-x престрашавам се с епилатор , че иначе да отида на козметик е ... :shock: срам ме е :oops: :D а да пробвам сама с кола маска там си е самоубийство при мен :D толкова съм некадърна :D :D

j_adore2
06-20-2009, 20:30
Аз 1000 пъти повече предпочитам кола маската пред епилатора,но трябва да имам свободна приятелка,защото сама не се захващам в никой случай :D

foreverr
06-21-2009, 11:11
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.


Защо много ли боли там с кола маска :oops:
Лично мене само първият и втория път ме болеше, но аз съм и нат и търпя, и сега вече от 1 година действам само с кола маска, космите са станали значителни по малко и по светли и сега като са по малки и ги махам по лесно и с по малко болка.Даже почти не ме боли, а и се радвам на гладкост 10-15 дена.

mArMaLaDkA
06-21-2009, 11:26
Като чета тук.. останалото от кола маската го чистите с найлони, парченца плат.. :shock: Влизаш в банята и за част от секундата се измива.

roksana_1
06-21-2009, 11:31
Като чета тук.. останалото от кола маската го чистите с найлони, парченца плат.. :shock: Влизаш в банята и за част от секундата се измива.
hyxaYXYAxyhYXYAX :-D :razz: кола маската НИКОГА НЕМОЖЕ да се измие :-D :lol: :razz: :razz: :razz: колкото и да търкаш и да миеш кфот и да правиш с водата само ще влошиш нещата :lol:

Чудя се защо някой хора се обаждат като дори нз за кфо прикаат :D не че аз много разбирам и знам ,ама това с водата ме разби :lol:

foreverr
06-21-2009, 11:38
Като чета тук.. останалото от кола маската го чистите с найлони, парченца плат.. :shock: Влизаш в банята и за част от секундата се измива.
hyxaYXYAxyhYXYAX :-D :razz: кола маската НИКОГА НЕМОЖИ да се измие :-D :lol: :razz: :razz: :razz: колкото и да търкаш и да миеш кфот и да правиш с водата само ще влошиш нещата :lol:

Чудя се защо някой хора се обаждат като дори нз за кфо прикаат :D не че аз много разбирам и знам ,ама това с водата ме разби :lol:
Е как да не може бе.Правя си кола маска от 1 година и при мене си се мие с вода и сапун в банята.Иначе то зависи от марката.Тази на Jankar си се мие без проблем, но съм чувала за някои които нямат махане, но те се махат само с бебшко олио или обикновено олио.

UnaBletoLoVeU
06-21-2009, 11:43
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.


Защо много ли боли там с кола маска :oops:
Е, разбира се. 8-)
Просто преди малко пробвах, успях да отскубна едва една хилядна от косъмчетата и буквално изпищях от болка.

На триъгълника съм пробвала с ленти и епилатор. Сякаш с лентите боли малко по-малко. Всеки път като я дръпвах и ми ставаше някакво смешно такова..не знам защо. А с епилатора си беше нормално. :D

roksana_1
06-21-2009, 11:46
Крака, подмишници – не. Триъгълник – НЕ опитвай.


Защо много ли боли там с кола маска :oops:
Е, разбира се. 8-)
Просто преди малко пробвах, успях да отскубна едва една хилядна от косъмчетата и буквално изпищях от болка.

На триъгълника съм пробвала с ленти и епилатор. Сякаш с лентите боли малко по-малко. Всеки път като я дръпвах и ми ставаше някакво смешно такова..не знам защо. А с епилатора си беше нормално. :D

w0oo0w да ми ставаше и на мен така смешно 8-) :D

j_adore2
06-21-2009, 12:45
Като чета тук.. останалото от кола маската го чистите с найлони, парченца плат.. :shock: Влизаш в банята и за част от секундата се измива.

Не трябва да се миеш веднага след кола маската .. Не знам какво правите,но на мен никога не ми остава по мен и да лепкам :o

mArMaLaDkA
06-21-2009, 22:48
Кажи ми поне една основателна причина, поради която не трябва. Ако е онази глупост за подкожните косъмчета - спести ми я, от сума ти време го прилагам тоя номер веднага след кола маската в банята и нищо ми няма досега. Аз и след епилация съм на бегом в банята.

roksana_1, май ти си тази, която не знае какво говори, така че не е нужно на мен да правиш забележки. ;) Точно маската на Jankar ползвам и се отмива дори САМО с вода. И за информация на пътниците се пише "не можЕ". Частицата "не" е отделно от глагола.

j_adore2
06-22-2009, 09:48
Кажи ми поне една основателна причина, поради която не трябва. Ако е онази глупост за подкожните косъмчета - спести ми я, от сума ти време го прилагам тоя номер веднага след кола маската в банята и нищо ми няма досега. Аз и след епилация съм на бегом в банята.

roksana_1, май ти си тази, която не знае какво говори, така че не е нужно на мен да правиш забележки. ;) Точно маската на Jankar ползвам и се отмива дори САМО с вода. И за информация на пътниците се пише "не можЕ". Частицата "не" е отделно от глагола.

Не трябва да се миеш,защото от косъмчетата които си махнала са останали малки дупчици,водата влиза вътре и се получава воден плеврит :) Иначе се маха много трудно,естествени ти ако си протъркваш кожата може и да се мажа лесно :)

mArMaLaDkA
06-22-2009, 17:19
^ Я, стига! :lol: И какво значи "ако си протъркваш кожата"? Съвсем нормално си махам косъмчетата с кола маска. Нищо не е протъркано, даже и червено не става. Това, че вие с огромни усилия си махате кола маската, не значи, че всички са така. ;)

Kallyn4eto
06-23-2009, 09:36
Ок, като не трябва да се измиваш с вода след това, какво трябва да се правиш?
Аз май се навих да пробвам та...

summerche
06-30-2009, 09:35
Днеска си взех тази маска, но искам да питам тя само за краката ли е подходяща ?

Bianca
06-30-2009, 12:35
Тц, ама трябва да не са ти много къси космите, нито много дълги, че боли.

mysterious93
06-30-2009, 13:43
като са ти по-къси, боли значително по-малко :)


ПП Колко я топлите тая вода бе 8-)

и аз това питам... как да разбера колко да я стопля :D

Exoticc
06-30-2009, 16:31
Просто я сложете малко на слънце.. или ддз
не е нужно да топлите вода !

Anf3tamin4o
06-30-2009, 17:03
Няма значение колко ще я топлите аз използвам водата от бойлера и за 1 мин се разтапя.Иначе и аз влизам после в банята и нищо ми няма.
summerche Кола Маската става за всяка част от човешкото тяло

summerche
06-30-2009, 21:02
значи на мойта опаковка пише. че трябва да се сгрее за няколко минути на 35 градуса, ако не е толко течна. Ако е пък мн ама мн течна трябва да се сложи в студена вода.
Anf3tamin4o мерси за инфото :)

Loshotia
07-01-2009, 06:51
Кое е по- ефикасно- лентите или студената кола маска

summerche
07-01-2009, 20:25
Ей хора или аз бъркам някъде или съм дефектна?!
Днеска пробвах маската на част от крака ми. Стоплих я и сложих част от сместа и след това сложих от лентичките. Като дръпнах след 1-2 минутки се едно нищо не бях правила. Нищо нямаше по лентичката. Къде ми е грешката?

Rofl4e
07-01-2009, 21:07
в вряла вода я слагаш.. а тези бели кърпички са за многократна употреба.. ;)

summerche
07-01-2009, 21:26
Значи сложих го и то стана течно, но след като сложих лентичката отгоре и дръпнах нищо не стана.

j_adore2
07-01-2009, 21:53
Дърпай рязко,пък и няма нужда да си държиш лентичката 2 минути на крака :)

DeviL_AsS
07-01-2009, 22:24
Аз я пъхам в микровълновата за около половин минута да стане течна и после доста пари,ама поне е ефикасна :)