PDA

View Full Version : относно ходенето на фитнес



WhyNot
06-20-2009, 10:32
наскоро ми пуснаха мухата че при натрупване на повече мускулна маса се покачвало нивото на тестостерона...до тук добре но ми казаха също че с тва се увеличава и рискът от косопад :x тъй като този мъжки хормон един вид атакувал клетките на косата!вярно ли е според вас??? :shock:

Ilikeliljon
06-20-2009, 10:48
В едно предаване на дискавъри за човешкото тяло се говореше за човека и там споменаха, че оплешивяването е знак, че мъжа има много тестостерон и едва ли не тези мъже да не се притесняват, защото това означавало, че били много плодовити. Успокояваха жените :D :D

SIC
06-20-2009, 10:51
tova sa pulni gluposti !to ako e taka vsichki v zalata shte sa s kosopad...nivoto na testosterona se poka4va do 18-20 godi6na vuzrast,sled koeto s vsqka godina zapo4va da spada s po 1-2%.nqma ot kakvo da se pritesnqva6.trenirai si,ka4vai si muskulna masa i raz4itai na dobro hranene za postigane na dobri rezultati.uspeh ;)

WhyNot
06-20-2009, 11:37
В едно предаване на дискавъри за човешкото тяло се говореше за човека и там споменаха, че оплешивяването е знак, че мъжа има много тестостерон и едва ли не тези мъже да не се притесняват, защото това означавало, че били много плодовити. Успокояваха жените :D :D определено доста успокояващо....

Ilikeliljon
06-20-2009, 12:32
Е не искам да те плаша сега :) :) Принципно ежедневно падат стотици косми от човешката коса и това е нормално, но ако ти намираш много, в смисъл като кичури или косата ти се отделя при дърпане може да има някакъв проблем. Не знам консултирай се с лекар, няма да те заболи. :) :)

Nitroglycerin
06-20-2009, 13:33
Всичко си е генетично предопределено ,дали ще ти опада косата зависи на каква степен радио-активни лъчения си изложен и от това което си населдил от родителите си.

WhyNot
06-20-2009, 16:38
fuckkk..нямаме плешивци не е късно да съм първият.. :-o

xaxawe
06-22-2009, 18:52
Спокойно :) . Не знам кой ти е казал тази глупост, че тестостеронът атакувал клетките на косата, но не се притеснявай, а си тринирай и стани здрав :)

redbul2
06-23-2009, 06:12
Зависи имаш ли близки роднини(баща,дядо,брат) с косопад.Ако имаш,си потенциално застрашен.Самия фитнес не вдига чак толкова хормона.Някои анаболи и хормони които някои момчета вземат,го повишават много и косата може да пострада зле.

terawatt
06-23-2009, 09:12
Тялото си произвежда тестостерон колкото са му нуждите. Проблеми може да имаш при хорманален дисбаланс и в случай на неестественото му внасяне в тялото.

При повече мускулна маса е напълно нормално е да покачва нивото на тестостерон в кръвта. Но повишаването на количеството е колкото да се засили синтеза на белтъци в мускулите...