PDA

View Full Version : Може ли това че не се пека на слънце да доведе до проблем



Kocha
06-20-2009, 11:33
ами заглавието ми е и въпроса понеже въобще не обичам да се пека на слънце и не съм изгарял сиг от 3 години и се чудих дали това че не съм се пекъл може да доведе до някакъв кожен проблем??

Ilikeliljon
06-20-2009, 11:40
Не, няма никакъв проблем да не се печеш. Но ако не се излагаш на слънце изобщо(различно е от това да се печеш), тогава има опасност, защото под влияние на слънчевите лъчи в кожата се образува витамин Д нещо такова. :) :)

Kocha
06-20-2009, 11:44
мерси :smt006 не аз се излагам на слънце ама не чак толкоз че да изгоря щото имам някъв страх от това да изгоря незнам защо може да датира от малък : ) рак на кожата това онова и пак мерси за светкавичния отговор

somanycookies
06-20-2009, 12:06
Яж храна богата на витамин D.

Nitroglycerin
06-20-2009, 12:31
Всичко е много относително ,но гледай да прекарваш поне 20 минути на слънце като ти се оргява поне 50% от кожата -корем и крака.
Като няма слънце ,не се образува хормона меланин и при евентоално продължително излагане на слънце ,примерно взимат те за статист за някой филм и ти се налага 1 месец да седиш повече от 6 часа на слънце ,попринцип за човек който се излага отвреме на време на слънце за по-дълго няма да има проблем ,но при теб могат да се образуват мехури по кожата и дори рак на кожата.Също от слънцето получаваме витамин Д който е важен при усвояването на калция ,когато не може да бъде усвоен калция приет с храната той си седи в кръвта и си по-лежерен и нищо не ти се прави ,но при системно лишаване на организма от витамин Д ,калция се отаява главно в бъбреците и се образуват камъни в бъбреците.

redbul2
06-23-2009, 05:08
Може да доведе до рахит и слаби кости.А после и хилава фигура.Обаче не бива по никакъв начин да изгаряш,това води до смъртоносен рак. Печеш се умерено.Почваш с 30-40 минути и увеличаваш с по половин час докато стигнеш 2-3 часа според типа кожа(светъл или тъмен,суха или мазна) и времето за плаж(сутрин и надвечер или по обеда)

lipstik
06-23-2009, 10:07
От слънцето се усвоява витамин Д,така че не дей да го избягваш много.