PDA

View Full Version : Тhe Gift of The Death/Дарът на Смъртта



d3viL
06-20-2009, 16:31
Ето и един мой разказ.Не го мисля за нещо кой-знае-какво. Знам, че е малък, но...


1 Разказ

Качихме се и потеглихме. Беше забавно, имаше много смях и музика. Стигнахме към 16:20 часа. Разпънахме палатките, събрахме дърва за вечерта и насядохме по земята. По едно време някое от момчетата предложи да се покатерим. Съгласих се и тръгнахме на горе по планината. Целта ни беше пътя от другата страна.
Някои бяха останали в лагера, така че те щяха да ни чакат на шосето. Вече бяхме на върха, а пред нас се стеляше плътна мъгла. Неусетно се беше стъмнило. Продължихме напред. Не можехме да се върнем.
Беше странно, сякаш ме наблюдаваха милиони кръвожадни очи. Всъщност бях сигурна, че нещо ме гледаше. Настръхнах. Това ли беше страх? Не. Това беше по-силно, това беше ужас. Онзи неконтролируем ужас, който те обзема, кога знаеш, че нещо предстой. Нещо опасно. В следващия миг чух глух удар, последван от писък. Обърнах се и съзрях приятелите си на земята. Приближих се към едно от момчетата.
- Крис, Крис, чуваш ли ме? - тихо попитах аз.
Никакъв отговор. Наведох се и осветих тялото на приятеля ми, с джобното ми фенерче. На врата му имаше две дупчици, по блузата - няколко капки кръв. “Не, не това е невъзможно!“ - крещяха мислите ми. Никое животно не можеше да убие толкова бързо и така тихо. „Но това е немислимо!“ - продължиха собствения си ход, размислите ми. “Възможно е!“ - прозвуча непознат мъжки глас в главата ми. Изпуснах фенерчето, вдигнах глава. Пред мен стоеше висока фигура. Не виждах нищо друго освен, че бе мъжка. Зад него имаше още четири фигури.
- Възможно е! - понесе се същия мъжки глас от първата фигура. “Изглежда той е водача.“ - замислих се аз. Какво за бога правех? Защо не бягах с писъци?
- Да аз съм шефа тук. И наистина, защо още не си побягнала? - запита ме меко гласът.
Поех си дъх, затворих очи, извърнах се рязко и се затичах надолу по склона. Усещах как по лицето ми се стичат сълзи. Но не беше само това. Той беше зад мен, знаех го. Но защо ме оставяше да му избягам? Защо? Защо?... “Харесва ти, нали?“- изръмжах в мислите си. Сякаш можеше да ги чуе., сякаш можеше да влезе в съзнанието ми. “Права си, харесва ми! Много си прозорлива.“- засмя се ангелският глас в главата ми.
Едното зло никога не идваше само. Винаги имаше още и още, и още... Хората бяхме създадени да страдаме. А моето страдание едва започваше...
Тази нощ нямах късмет. Видях с периферносто си зрение, как нещо подобно на вълк изкочи от гората зад мен. Метна ме на 15 метра от мястото където бях. То беше още на гърдите ми и се канеше да ме разкъса. Какво за бога беше това. Две чудовища в една нощ?
Голямото куче беше махнато от мен. Не чувах нищо. Явно имах доста изпочупени кости, може би и някоя друга рана. Щях да си умра тук, давеща се в собствената си кръв, докато двата хищника се избиваха за „плячката“. Почнах да губя съзнание, но преди това да стане, усетих две мъртвешки студени, но силни ръце, да ме повдигат нежно от земята...


***


Страх ли ви е от мрака? Някога и мен ме побиваха тръпки, но вече не. Защо ли? Защото аз съм едно от „децата на мрака“. Точно така, аз не съм сама. Аз съм със своята вечна любов или по-точно казно със своя вечен любовник. Заклещена със своето минало, своето настояще и своето бъдеще. Заключена до самотникът , който ми даде нов живот, онази нощ, в онази планина, на онзи хълм, в онази гора, даде ми вековна душевна самота, болка и празнина. Той ми подари „Дарът на Смъртта“. За да го придружавам по пътя на греха, сеейки смърт заедно с НЕГО.

d3viL
11-04-2009, 16:29
Значи реших „Дарът на смъртта” всъщност да е заглавието на сборник от разкази на така тематика. Това е втория разказ. Ще пиша такива когато ми дойде музата за тях. Надявам се да ви хареса.



2 Разказ


В зората на света хората бяха примитивни създания, но чувството им за самосъхранение беше по-силно от това на днешните индивиди. Това спасявало тези тъй „непросветени” човешки създания.
Жалко, че младият мъж, който се разхождаше из дебрите на дивите гори, тази нощ, не вярваше в страховете на народа, не вярваше и на собствените си тъмни съмнения.
Тази вечер, този млад Аполон търсеше себе си, търсеше мястото, на което принадлежеше. В аквамаринените му очи блестеше притаен пламъкът на тихата лудост. Вятърът засвири протяжната си песен, развявайки златните коси на пътника. Как беше „пробил” в тези гъсти дебри? Това не беше вятър от природата, това беше Силата на едно създания… на злото.
Ангелските черти на мъжа придобиха умилено изражение. Тя – единствената, която наистина го обичаше, беше тук, тук при него. Две алабастрови женски ръце обвиха кръста му. Пищно тяло се притисна в гърба му. Русокосия мъж се обърна с лице към придружителката си. Тя беше прелестна. Кърваво червените й коси, толкова меки – като от коприна, се разстилаше на вълни чак до закръглените й бедра. Алабастровата й кожа „светеше” в мрака, пълните й устни го приканваха да я целуне. А очите й, горско зелени й очи го гледаха с такава страст, такава жажда…
„Не мога да издържа!” Помисли си мъжът миг преди да впие жадните си устни в нейната мека плът. Леко стенание се изтръгна от устните на червенокосата принцеса на нощта. С неочаквана сила тя притисна своя любовник към едно от близките дървета. Сладките й устни се плъзнаха по мускулестия му врат.
- Отпусни се, любов моя! – приласка го тя с треперещ, от едва сдържан глад, глас.
Младият мъж я послуша. Перлено белите й зъби подразниха кожата му, последва рязка болка. Беше впила зъби в него! Вълни от наслада се разливаха по тялото му. Тоя я хранеше… О… Да… Да… дааааа…
Прелестното създание се отдръпна. После нежно придърпа главата на избраника си към гърдите си. Там, където от една малка прободна рана, кръвта й се стичаше на тънко ручейче между гърдите й.
- Пий, любими мой, пий… - изстена жената – прегърни с мен мрака.
Той нежно облиза струйката кръв, а след това засмука раната. И прегърна мрака, прегърнаха го заедно. Двамата влюбени… Завинаги!

JustVes
11-05-2009, 07:11
Oу другарче от форума на TMI :D
Oбожавам разказчетата ти :) <3

LadyDi
11-05-2009, 07:20
Не ми харесват изобщо.