PDA

View Full Version : военно училище



KarlDionic
06-20-2009, 17:27
някой може ли да ми разясни как се кандидатства във военно училище какви предмети трябват от дипломата и тн за офицерски длъжности и тн и трябва ли задължително да си минал казарма преди това

kalashnik
06-20-2009, 18:43
Казармата не е задължителна, но е препоръчителна, защото както е казал великия шведски пълководец Карл XI "Военноначалник който преди това не е бил войник, не е никакъв военноначалник" и затова всички стари генерали ги уволнява и взима за генерали обикновенни войници, като това наистина се оказва много правилно решение. Ееее, май много се отплеснах. С две думи "Казармата преди военен университет е препоръчителна, ако искаш да си наистина добър".

KarlDionic
06-20-2009, 20:11
Казармата не е задължителна, но е препоръчителна, защото както е казал великия шведски пълководец Карл XI "Военноначалник който преди това не е бил войник, не е никакъв военноначалник" и затова всички стари генерали ги уволнява и взима за генерали обикновенни войници, като това наистина се оказва много правилно решение. Ееее, май много се отплеснах. С две думи "Казармата преди военен университет е препоръчителна, ако искаш да си наистина добър".
ае и аз си мисля че е доста препоръчителна щото не можеш да командваш войници без ти да си бил на тяхното място и да знаеш какво им е, ама като четах оная тема за казармата доста ми мина мерака да ходя там :?

kalashnik
06-20-2009, 20:28
Казармата не е задължителна, но е препоръчителна, защото както е казал великия шведски пълководец Карл XI "Военноначалник който преди това не е бил войник, не е никакъв военноначалник" и затова всички стари генерали ги уволнява и взима за генерали обикновенни войници, като това наистина се оказва много правилно решение. Ееее, май много се отплеснах. С две думи "Казармата преди военен университет е препоръчителна, ако искаш да си наистина добър".
ае и аз си мисля че е доста препоръчителна щото не можеш да командваш войници без ти да си бил на тяхното място и да знаеш какво им е, ама като четах оная тема за казармата доста ми мина мерака да ходя там :? Споко, Т72 само се шегува, за да покаже колко доверчиви могат да бъдат хората на един недоказан слух. Иначе Борис (т.е. Т72) никога не би тормозил новобранец, а и в момента никъде няма извращения, само едно време е имало.

PlamenMEN
06-20-2009, 22:28
Математика - е това ми го искаха в Търново и за това не влязох там...

KarlDionic
06-21-2009, 09:00
Математика - е това ми го искаха в Търново и за това не влязох там...
аа уби ми мерака щом трябва математика... мене хич ме няма там

Sashakiss
06-27-2009, 08:26
http://www.nvu.bg

Там пише всичко, от което имаш нужда.

За ВОЕННА специалност се кандидатства САМО С МАТЕМАТИКА.
За ГРАЖДАНСКА специалност се кандидатства с МАТЕМАТИКА, ГЕОГРАФИЯ или ИСТОРИЯ.

Имай предвид, че за военна специалност се минава също така през интервю, нормативи и тест по чужд език.