PDA

View Full Version : Искам работа , но съм едва на 13 .. ;хх



smiirnoff
06-20-2009, 19:55
незнам в кой раздел да пусна темата , просто не намерих подходящ .. искам да си намеря някаква работа ( имам предвид работа със заплащане ) .. майка ми днес търси .. има и една приятелка на сестра ми , която преди работеше като раздаваше брошури или нещо такова , а и заплащането е около 20 лева на ден. Не съм ревнала за работа , но просто искам да се занимавам с нещо по - сериозно през лятото , а и се пак ще искарам пари ;д .. НО идва проблемът , че съм на 13 ( на 19 юли навършвам 14 ) и има много малък шанс да ме вземат някъде ;хх .. повечето ми приятели през лятото ще си " веят гъза " , а аз просто искам да имам някаква работа , по - сериозна ( ако мога да се изразя така ;д ) , има и с какво друго да се занимавам , но това лято искам да е по - различно .. та ако имате някакви идеи ще се радвам да ги чуя :)

P.S и без тъпизми от сорта на " ходи да си играеш като децата " .. мисля , че съм достатъчно голяма и зряла за възрастта си , щом като пускам такава тема ; )

Мерси предварително ! :)

WhyNot
06-20-2009, 20:24
незнам в кой раздел да пусна темата , просто не намерих подходящ .. искам да си намеря някаква работа ( имам предвид работа със заплащане ) .. майка ми днес търси .. има и една приятелка на сестра ми , която преди работеше като раздаваше брошури или нещо такова , а и заплащането е около 20 лева на ден. Не съм ревнала за работа , но просто искам да се занимавам с нещо по - сериозно през лятото , а и се пак ще искарам пари ;д .. НО идва проблемът , че съм на 13 ( на 19 юли навършвам 14 ) и има много малък шанс да ме вземат някъде ;хх .. повечето ми приятели през лятото ще си " веят гъза " , а аз просто искам да имам някаква работа , по - сериозна ( ако мога да се изразя така ;д ) , има и с какво друго да се занимавам , но това лято искам да е по - различно .. та ако имате някакви идеи ще се радвам да ги чуя :)

P.S и без тъпизми от сорта на " ходи да си играеш като децата " .. мисля , че съм достатъчно голяма и зряла за възрастта си , щом като пускам такава тема ; )

Мерси предварително ! :) от една страна е похвално че проявяваш такава иниациативност но за жалост законът ти го забранява...естествено всеки има нужда от пари но по разумно е да почакаш защото при евентуална проверка може да си изпатиш както ти така и работодателят ти :?

xoxi
06-20-2009, 22:08
Една приятелка беше помагала на някакви хора да берат сливи и и плащаха между 30-40 лева..

XceSS
06-20-2009, 22:32
Евала че искаш, да се занимаваш с нещо през лятото.
Аз първата работа я започнах на 13, но съм момче.
За момиче на твоята възраст ме съмнява, някой да те вземе.Все пак закони и проверки има.За твоя случай единствено ако сина на познат на брата на приятелка на майка те уреди, иначе друг начин не виждам.

PlamenMEN
06-20-2009, 22:33
P.S и без тъпизми от сорта на " ходи да си играеш като децата " .. мисля , че съм достатъчно голяма и зряла за възрастта си , щом като пускам такава тема ; )
Е с това изречение изби рибата.
Съжалявам, ама ходи да си играеш като децата. На 13 си, мамка му. Всички много бързате да порастнете! Къде сте тръгнали? Живейте си живота, 'щото после ще мрънкате. Ако тези пари ти трябват, защото си от много бедно семейство - ОК, ама аз не оставам с впечатлението, че е така...

clever
06-20-2009, 22:40
браво че си човек;който има желание да работи
но както вече казаха законът не ти го позволява
ако може някой приятел или близък да те приеме да се занимаваш с нещо-става.. друг вариант няма;защото наистина си малка :)
успех и приятно лято ))

pitbulll
06-21-2009, 01:36
Цялата работи ти е в парите, не че ти се работи!

kalashnik
06-21-2009, 06:39
Не е възможно, трябва да си поне на 16 години и да ти се вземе специален документ, че си физически здрава, който документ трябва да бъде представен в "Дирекция по труда".

sexy_beach
06-21-2009, 07:47
Aко живееш в не толкова малък град...можеш да станеш дистрибутор на Avon или Oriflame ...не се взимат много пари (зависи от поръчките), ама пак е нещо.Иначе не се сещам за друга работа на тая възраст ... :?

Mastta
06-21-2009, 08:02
Евала че искаш, да се занимаваш с нещо през лятото.
Аз първата работа я започнах на 13, но съм момче.
За момиче на твоята възраст ме съмнява, някой да те вземе.Все пак закони и проверки има.За твоя случай единствено ако сина на познат на брата на приятелка на майка те уреди, иначе друг начин не виждам.

и аз съм на 13 и съм момче.. какво почна ти на 13 ??

smiirnoff
06-21-2009, 08:31
първо мерси на всики за отговорите ; )

PlamenMEN , ми не не съм от бедно семейство , нито съм примряла за пари .. както казах просто искам да се занимавам с нещо ново и по - сериозно. Няма да ми навреди да опитвам нови неща , ще продължа да търся , но ще започна работа чак , когато стана на 14 ( както много пъти тук се спомена , законът не го позволява ) , а и 1 месец не е болка за умиране ;д. Днес майка ми ще се опита да ме уреди в една фирма за раздаване на брошури , листовки и пр. и се надявам да успее 8-) . Ако има свободни места , ще пиша тук за информация на други , които желаят такава работа ; )

Ааа , дистрибутор на Avon .. преди се занимавах с това , защото майка ми е дистрибутор , но не ми хареса особено ; )

Още веднъж , благодаря на всички ! :)

sandalki_ot_mola
06-21-2009, 09:04
Незнам къде ще те вземат.Те сега до колкото знам съкращават много хора и както си на 13 не вярвам да стане нещо. :)

buffalo88
06-21-2009, 09:07
Никакъв шанс нямаш за работа .. :D

LittlePrincess
06-21-2009, 09:14
Не ти трябва да работиш. Точно за ' ходи играй си ' си. За какво ще си губиш най-хубавите години?!?

gabi_94
06-21-2009, 09:27
аз също си търсех работа с раздаване на листовки но не си намерих :? Исках нещо до 10 юли, че после заминавам на морето и там ще работя на магазините на вуйчо ми :grin: Иначе аз съм почти на 15

zvercho
06-21-2009, 09:46
Ейй,какво не ти хареса в AVON ? Наистина е добро предложение за годините ти.Вярно,че е занимавка малко ама то всъщност това се иска от теб-да раздаваш брошурите ии да гледаш да зарибиш някой де,хаха.Аз така си печеля по 20-30 лв а веднъж цеели 40 :grin: :lol: Хъм...иначе трябва да имаш навършени 14 за да ти се полага някакъв вид работа,но пак не се намира много.Вече на 16 с документ от родител можеш,натам си е ясно :)
И едно "Евала за желанието!"

mArMaLaDkA
06-21-2009, 09:57
^ Извинявай, но е трудно голям човек - дистрибутор да навие някого да си поръча нещо от Ейвън, какво остава за дете?

Tempest
06-21-2009, 10:20
първо - шапка ти свалям за желанието! :) второ - работа на такава възраст се намира само с връзки... повярвай, знам го ;) но щом навършваш 14 скоро, не е кой-знае какъв проблем... смисъл... от 13 до 14 има разлика

YouCantStopMe
06-21-2009, 14:51
^ Извинявай, но е трудно голям човек - дистрибутор да навие някого да си поръча нещо от Ейвън, какво остава за дете?
Всъщност от нашия клас имаше едно такова момиче.
През учебната година се скъсваха да поръчват от нея и доста пари насъбра.А е само на 14.
Отказа се обаче,защото сега през лятото като не е на училище няма кой да и се връзва и не събира достатъчно поръчки. :-|

mArMaLaDkA
06-21-2009, 16:27
И от нашия клас имаше една, беше към Орифлейм и ми предлагаше парфюми на по-ниски цени, каталог тръгна даже да ми носи, но просто.. ако ще и да е най-отговорната, едно 14-годишно момиче колко може да пази един скъп парфюм? От къде да съм убедена, че няма да се напръска 20 000 пъти с парфюма ми, преди да ми го даде или пък да си слага от спиралата ми/ лосиона ми за тяло(примерно), преди да си ги получа? :-o

Shia
06-21-2009, 17:02
На магистрала няма възраст и печелят яко


....както и да е


на 13 няма зашо да почваш,почни курс ,нещо

Pamie7o
06-21-2009, 18:37
На магистрала няма възраст и печелят яко :D
Или пък отиди в Америка и стани тийн звезда :lol: Като онея от типа на Хана Монтана и т.н.

В България на тея години за съжаление не можеш да си намериш работа :? Аз имам братовчедка в Германия на 13г. дето през учебната година раздава вестници и разни брочури, а през лятото сладолед ли продаваше, пица ли беше, и аз не помня к'во точно :lol: но беше нещо подобно. С някаква количка :lol:
Жалко, че тук няма такива неща...

MissTizz95
06-21-2009, 18:45
Една моя приятелка ще раздава брошури на дискотека в Слънчев Бряг по улиците .Баща и познава шефа. Така че трябва да имаш познати че да те приемат някъде на тази въздраст. :)

taffy
06-22-2009, 09:02
Ами на мен мама ми беше уредила да раздавам брошури, 10 лв на ден, ноо понеже съм на училищеи не стана.. За лятото може да ме уреди и да продавам сладолед, но пак са връзки.
Иначе и на мен ми се иска да работя лятото, ама нз кво ше стане ся.. Аз съм на 15 :)

elito2
06-22-2009, 12:17
Zdr. Za rabota- nz dali 6te nameri6, oba4e zn edin dosta dobur na4in za izkarvane na pari. Estestveno, ne e mn lesno. Ima mn konkursi, koito imat pari4ni nagradi za purvite 3 mesta. Trudni4ko si e oba4e. No pomisli, hem se uprajnqva6 dopulnitelno za u-6te, hem polu4ava6 pari (ako spe4eli6 de) :) Mi tova e nz dr na4in. :? :oops: :)

06-22-2009, 14:03
и аз съм на 13 и искам работа 1 мислех да ходя на НДК и да раздавам листовки но не стана сега едни познати ми предлагат да продавам в магазина и , но нз дали ще стане .............

BaBsYyY_SeXyYy
06-22-2009, 15:10
Аз съм си лесна- баща ми има фирма за превоз и работя там като секретарка- супер яко е!

Hayashi
06-23-2009, 12:59
Е аз съм на навършени 15 и не мога да си намеря нищо. И сигурно ще си чакам до догодина да станат 16 и ще се хващм някъде сериозно, все пак с 2 чужди езика имам голям шанс за нещо повече от раздаване на брошурки.

Detestation
06-23-2009, 15:23
Боже, вместо да изживеете детството си, вие се хвърляте да бачкате отсега- нещо, което и без това, цял живот ще вършите.
Интересното е, че повечето от вас не го правят, защото семейството им е в нужда, а за да "си изкарат парички" я за телефон, я за някой марков парцал.
Тук видях сигурно 5-6 отговора с "евала на желанието". Е, не е евала. Това е все едно някой възрастен да иска да си играйка на детската площадка и да бута колички по пода на хола. Искаш нещо, което просто не е за възрастта ти.
Освен това, да работиш на 13 години си е чисто и просто незаконно. И този, който те наема, извършва престъпление, за което може да бъде задържан и глобен.

Аа, и : Ходи да си играеш.

pam1
06-23-2009, 15:41
дори и да започнеш работа при проверка ще поставят глоба на родителитети над 1000 лева а и на началника при който действаш като работещо лице също изчакай до 15 или 16 наскоро четох че може и на 15 стига да подпишете с родителитети сумати документи относно дейността която ще вършиш Приятелка работи на кафе на 15 е а трябваше да и оправят документите 2 седмици :?
А и да си на 13 и да се занимаваш с ПАРИ и магазини и т.н ПРЕКАЛЕНО ОТГОВОРНО Е иначе тва с листовките не е лошо :)

elito6754
06-23-2009, 15:47
За работата.....незаконно е. сега каквото и да си говорим, ти си едва на 13. Предполага се, че след цяла година учене имаш нужда от ваканция, който в твоя случай мисля, че е малка, защото си 7 клас, нали? тоест са ти минали изпитите и предстои обявяване на резултатите и пр. Ако нямаш какво да правиш през вакантцията, защо например след като разбереш къде са те приели, не започнеш да учиш малко езика? Или да четеш? Или да спротуваш? Или просто да си почиваш и да събираш сили за новата година? На твоята възраст без връзки много трудно би си намерила работа.

BaBsYyY_SeXyYy
06-23-2009, 15:49
Аз съм си лесна- баща ми има фирма за превоз и работя там като секретарка- супер яко е!

а на колко си ?? :lol:

6toto ii az drygata godina she se rabota ot wreme na wreme w nashiq magazinn.. ama sq ne iskam.. mnogo mi e otgoworno na takowa mqsto :D :D

mnogo sorry che pisha na EN oba4e mi iz4erna fonetikata .. i edwam napisaxx "nakoLko si" 8-)

на 14

Luscious_Heart
06-23-2009, 17:19
Хора, не съдете момичето. В крайна сметка всеки работи за пари. Това не е като професията, за която считаш, че ти е призвание и я вършиш и за удоволствие... Всеки би се радвал да си изкара свои пари, с които да си угоди както желае. :)

Иначе аз съм на 15, когато бях на 14, нашите не ми даваха, защото законът бил за 16 години и нагоре (могат да работят). Така че, да, незаконно е. И много съвестни фирми ОТКАЗВАТ да наемат деца под установената от закона възраст на работа...

Все пак познавам много под 16, които са бачкали... Една приятелка на 14 ще я вземат рецепционистка в хотел; друга пък се уреди в съседен град като промоутърка... Но с връзки е по-лесно.

Към авторката - какво стана, намери ли си работа?

smiirnoff
06-28-2009, 16:44
ами не съм намерила работа все още , но продължавам да търся .. юли месец ставам на 14 и след като си изкарам лична карта има вероятност да работя в друг град ( то е като село ;дд ) в един клуб ;д .. надявам се да се получи .. ии мерси на всички за мненията по въпроса и Успех на тези , които търсят работа ! ; ) ..

А и ако намеря работа , ще пиша тук за други желаещи ; )

kkookkoo95
07-20-2009, 20:08
Като искаш да се занимаваш с нещо.. Ходи на тренировки или нещо подобно. Сега ходя на плуване и е супер :grin: . По час и половина раздвижваш цялото тяло и после си изморен/а. Пък 2-3 часа след тренировката се чувствам страхотно. Пък.. ако не искаш тренировки се кефи на жегата :D

Beatriss
07-20-2009, 22:24
Аз не бих бързала да работя колкото и да ми трябват 20 или 200 или 2000 лева.. Но щом имаш желание.. Добре. Като си на 13 или на колкото там, можеш да работиш като сервитьорка (повечето момичета на тая възраст го правят). Но пък е доста изморително, това с листовките е хитро :) :P Айде успехи.

elysunny
07-20-2009, 22:42
еми то всъщност и аз бях тази година диструбутор на орифлейм (то беше мама де :D ). Много добри пари си изкарвах. Ама, за да си купи някои от теб трябва да ти има доверие,че няма да се напръскаш с пафюма 20 000 пъти или да си мацнеш малко спиралка или да земеш да пробваш нещо др. Т'ва си е до доверие. Ако нямаш доверие на човека, който ти продава нещо как да си купиш бе ?


А и още нещо към авторката на таз тема-не ходи да си играеш .. земи прочети някоя книга !! Ще трябва дълги години да работиш, така че запази си тези за нещо по приятно :D 8-)

Иначе поздрави за ентусиазма ти :)

Айде :D

storex
07-21-2009, 00:51
Аз съм на 20 и съм далеч от идеята, че съм зрял, а ти на 13 се чувстваш зряла - доста смело :)
Аз ти пожелавам успех с намирането на работа, но само да ти напомня, че след като приключиш с ученето, ще работиш айде да не казвам цял живот, ама бая време, така че си помисли дали още от сега му е времето :П

llumpy
07-21-2009, 11:39
Май аз се оплетох нещо. Значи ако си на 14 ще те пуснат да раздаваш листовки или си зависи за кой работиш?
Тази година няма да търся, щото трябва да помагам на наще, ама догодина поне да си изкарвам джобните, та ще съм почти на 15 другото лято. За нещо не толкова отговорно, като листовки, дали ще ме вземат?

ameli
07-21-2009, 13:58
майка ми казва на тос и онзи, че мога да рисувам ноктите им, те ме викат и ми дават някой лев. ако имаш подобен талант-използвай го :)

мене също не ме зимат на "сериозна работа" ...

lyfche
07-22-2009, 10:21
Ами аз имам едни познати,които работеха,продаваха сладолед.Бяха на по 14/15 години,но това беше на Велинград.Можеш да провериш по басейните където се продава сладолед да разпиташ ,късмет.

rosinkaaaa
07-29-2009, 20:11
оф искам и аз да работя на 15 съм почти 16 и искам да си намеря нещо поне за 1 месец търся от мн време ама нещооо ... :(

PrOxY
07-30-2009, 08:50
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :D :D :D :D :D :D :D

guinessgirl
07-30-2009, 12:15
мисля , че съм достатъчно голяма и зряла за възрастта си

и аз така говорех преди.. 8-)

Sarge
07-30-2009, 13:56
Абе много си малка. Ако искаш да работиш нещо сериозно стани първо на 18, но преди това изучи един-два западни езика, ще имаш доста шансове.

ArrowsOfDeath
07-30-2009, 22:52
Чети книги. Поне ваще ще са доволни от теб.

ValzZi
07-31-2009, 16:29
наистина в началото нещата които ми бяха направили впечатление бяха *13* и ник нейма ти .. смирноф .. и си казах .. аха ясно ,, обаче прочетох темата ти и наистина е хубаво че ти идва на акъла но трябва да почакаш поне една години а за сега можеш да се завъртиш около някой близки и роднини които имат нужда от помощ и да се договорите за заплащане или някакъв вид трампа .. :-)

psycho13
08-01-2009, 15:22
Eми ако децата ти се струват приемливи пробвай като бавачка... :(

Marrisa
08-01-2009, 21:56
Според мен за всичко си има време...

Tomorrowww
08-01-2009, 22:14
иска се минимум 16 .. затва и аз немога да работя , и съм си търсила с приятелки.Единствено за листовки ни зеха - то само туй може май :D .. иначе ако беше момче можеше да се уредиш на някой строеж - бая мой приятели се занимават с тва 8-)

adizitk1
08-02-2009, 01:01
Хм... аз това лято станах на 14 и мн исках да си намеря работа, но нашите ме разубедиха първо, защото закона не го позволява (никой работодател няма право да взима на работа "деца" под 18 години) и второ, защото цял живот ми предстои да работя и няма нужда да започвам от толкова рано. Казаха ми до края на училището да не работя (те всъщност ми казаха до края на убочението ми, обаче с тва не съм съгласна 8-) )

psychopath
08-02-2009, 04:14
Е на 13 е трудно, да.
Не, че на 15 или 16 е кой знае колко лесно, ама все пак.

Аз пък си намерих и то постоянна :-o
Оня ден бях за свидетелство за съдимост...
Още не съм започнал, а вече я мразя тъпата работа. :D :D

KeInEnAmE
08-09-2009, 15:36
според мен сега си живей живота и си прави кефа щото като пораснеш пове4е щте има да си скъсваш задника от работа пък и е забранено за непълнолетни ве4е

petyasavator7789
05-07-2010, 15:16
Здравейте,
Искам да кажа по темата .. та така аз имам една позната ,която беше на 14 и пордаваше италански сладолед през лятото. Беше на половин работан ден ии докато беше на работа си зимашее книги и си четеше. Плащаха и по 1,50 на час ии тя си беше доволна.. Дажее понякога си похапваше от сладоледаа.. :D :D :) 8-)

elito0o0o0
05-07-2010, 15:58
Според мен на този етап трябва да си учиш уроците. Всяко нещо с времето си. ;) И аз искам работа,но няма... Приемам го,защото знам,че после цял живот ме чака работа. :) Живейте бе хора! Живейте! После супер много ще ви липсват тези години. Знам,искате да си изкарате пари. И аз искам,но.. Това е положението. На този етап мога само да уча. :)

Ax3
05-07-2010, 18:39
Ще те разочаровам... ама за свирки най-добре ще ти заплащат и ще те взимат сички...

да дойдем на темата... мене ме зимаха за фотографии, програмиране, сайтове, банери, изработване на теми за телефони... о и тежка работа...
това на 12... ся съм на 13

uBuTo
05-08-2010, 10:36
еми едва ли ще си намериш като си толкова малка :) .. аз съм на 15 и работя в местното Метро .. ама разликата е, че мене вуйчо ми ме уреди там, щото и той там бачка .. ;) .. тъй че не мога да ти помогна много :)

ArrowsOfDeath
05-08-2010, 10:45
еми едва ли ще си намериш като си толкова малка :) .. аз съм на 15 и работя в местното Метро .. ама разликата е, че мене вуйчо ми ме уреди там, щото и той там бачка .. ;) .. тъй че не мога да ти помогна много :)

Трудов договор имаш ли?

uBuTo
05-08-2010, 10:46
еми едва ли ще си намериш като си толкова малка :) .. аз съм на 15 и работя в местното Метро .. ама разликата е, че мене вуйчо ми ме уреди там, щото и той там бачка .. ;) .. тъй че не мога да ти помогна много :)

Трудов договор имаш ли?
Не!

modesty69
05-08-2010, 14:17
Цялата работи ти е в парите, не че ти се работи!

много ясно че е в парите то ако и се работеше без заплаштане... работа колкото и където си поиска :D

mimssss
05-08-2010, 15:05
аз съм на 14 и също искам да работя нещо през лятото .. не съм търсила,но всички ми казват,че под 16 няма никъде да намеря .. както са писали и другите закона не го позволява =S

anonymous546178
05-08-2010, 19:04
И в тази тема пиша. Никой, който не е навършил 16 години не може да работи законно .

CryToDie
05-09-2010, 11:01
Ми на полето има за всички :D

sti4i
05-09-2010, 11:52
:razz: :razz: :razz: май само аз сам се уредил начи аз правя търговия продавам главно маркови тениски поръчвам си ги от италия понеже тате е там той ми то праща и аз ги продавам има и др решение ходи из квартала и разпитвай кой има нужда да му измиеш колата да изчистиш тавана или мазата разбирасе срещу известа сума пари де :razz: :razz: :razz: :shock: :shock: