PDA

View Full Version : вечно!



Nadelina
06-21-2009, 08:48
Вярвате ли, че в живота на човек любовта, истинската любов, обсебващата, нуждата да даваш всичко без да искаш да получиш нищо в замяна, красивата, кристално чистата, идва само веднъж в живота? Или другото - че всяка следваша любов е по-силна от предишната? Или може би вярвате в нещо съвсем друго....? Дали, когато намериш човека, с който искаш да създадеш семейство, човека, с който имаш всичко и наричаш "любовта на живота си", а той си тръгне можеш да бъдеш пак толкова щастлив някога? Или никога не сте казвали тези думи...?

Hilary_
06-21-2009, 08:50
Аз лчино съм още малка, за да ти кажа как приемам аз нещата... но сигурно има някъде ... :?

3oPuTy
06-21-2009, 08:54
Вярвате ли, че в живота на човек любовта, истинската любов, обсебващата, нуждата да даваш всичко без да искаш да получиш нищо в замяна, красивата, кристално чистата, идва само веднъж в живота?НЕ!
Или другото - че всяка следваша любов е по-силна от предишната?АБСУРД!
Или може би вярвате в нещо съвсем друго....?Вярвам в съдбата ... Каквото ни е писано,това ще стане ;)
Дали, когато намериш човека, с който искаш да създадеш семейство, човека, с който имаш всичко и наричаш "любовта на живота си", а той си тръгне можеш да бъдеш пак толкова щастлив някога?Естествено,че може :-)
Или никога не сте казвали тези думи...?Ако говорим за думите "любовта на живота ми" - миии никога не съм ги казвала и мааалко ме съмнява,че някога ще ги кажа :? :-o

TraPPed
06-21-2009, 08:55
все още въпреки че съм на 19 не съм казвала обичам те колкото и кофти да звучи..ама не съм го чуствала към никoй истински затова... иначе по темата ооо аз искам любов като по филмите...ама живота е на моменти толкова банален че се чудя дали ще ме споходи някога този вид любов ....като се има впредвид че всеки ми обяснява колко е труден живота и че е борба за оцеляване

Ilikeliljon
06-21-2009, 09:04
Ами, а, ъ какво да кажа :D :D :D Вярвам, че няма никакви глупости като търсене на любов, голямата любов я намерих, брех мама му стара, къде сте я намерили, нито веднъж не съм я виждал 8-) 8-) Любовта според мен е като качество, нещо което го имаш, но трябва да го развиваш, имаш артистични заложби, трябва да практикуваш, за да ги усъвършенстваш. Тук разликата е, че всеки има капацитета за любов, докато не всеки има такъв за артистични заложби. Голяма любов, която да дойде няма, нито може да има, съжалявам ако разбивам детски мечти. За мен любовта се корени в това да израстваш и да се развиваш и в същото време да помагаш на другия да израства и да се развива. Иначе въпроса опира и до пасването, колкото по-добре си паснат две противоположности, толкова по-добре ще се разбират, но това не отменя тази идея за любовта. Май пак се отклоних от темата 8-) 8-)

Едит:Сега малко по въпроса, да има вечна любов или по-точно казано акт на обичането на двама души 8-) 8-)

Lyubomn7
06-21-2009, 09:45
Това че всяка следваща любов е по силна от предишната не е така. Просто след време като заравиш за така наречената "предишна" и намериш "нова" ти сравняваш мнението ти за "предишната" след акто вече всичко е приключило. Това ме кара да отговоря на последния въпрос че е възможно...

valdesbg
06-21-2009, 10:03
Нещо дълбокия смисъл на темата е прекалено дълбоко заровен и е недостижим....

kobrichka
06-21-2009, 10:12
Чстно да си призная до тези ми 19 години никога не съм казвала Обичам те. Просто за мен са прекалено силни думи и трябва да се казват само тогава, когато наистина го чувстваш.

Вярвате ли, че в живота на човек любовта, истинската любов, обсебващата, нуждата да даваш всичко без да искаш да получиш нищо в замяна, красивата, кристално чистата, идва само веднъж в живота? - Не съм се замисляла по този въпрос... :-o Но мисля, че точно тази любов, която ти описваш идва само веднъж в живота. Толкова силна и прекрасна може да бъде само веднъж.
Или другото - че всяка следваша любов е по-силна от предишната? Тук определено не съм съгласна.
Или може би вярвате в нещо съвсем друго....? - Вярвам, че при всеки идва любовта рано или късно...Вярвам, че само от нас съмите зависи всичко...Вярвам, че има съдба, но също толкова вярвам, че може да се променя...
Дали, когато намериш човека, с който искаш да създадеш семейство, човека, с който имаш всичко и наричаш "любовта на живота си", а той си тръгне можеш да бъдеш пак толкова щастлив някога? Разбира се... Може да е труно, но е преодолимо. Моето щастие не зависи само от един човек.

haritov
06-21-2009, 10:41
от кога любовта може да се измери?

Take_That
06-21-2009, 13:45
Чстно да си призная до тези ми 19 години никога не съм казвала Обичам те. Просто за мен са прекалено силни думи и трябва да се казват само тогава, когато наистина го чувстваш.

Вярвате ли, че в живота на човек любовта, истинската любов, обсебващата, нуждата да даваш всичко без да искаш да получиш нищо в замяна, красивата, кристално чистата, идва само веднъж в живота? - Не съм се замисляла по този въпрос... :-o Но мисля, че точно тази любов, която ти описваш идва само веднъж в живота. Толкова силна и прекрасна може да бъде само веднъж.
Или другото - че всяка следваша любов е по-силна от предишната? Тук определено не съм съгласна.
Или може би вярвате в нещо съвсем друго....? - Вярвам, че при всеки идва любовта рано или късно...Вярвам, че само от нас съмите зависи всичко...Вярвам, че има съдба, но също толкова вярвам, че може да се променя...
Дали, когато намериш човека, с който искаш да създадеш семейство, човека, с който имаш всичко и наричаш "любовта на живота си", а той си тръгне можеш да бъдеш пак толкова щастлив някога? Разбира се... Може да е труно, но е преодолимо. Моето щастие не зависи само от един човек.


На абсолютно същото мнение съм :)

SuperBadSuperFresh
06-21-2009, 16:59
Всяка любов си има своя чар-Детската,Първата,Невъзможн ата,Несподелената,Зрялата любов и всички други които не съм споменала...

Вярвам че някъде там (даже подозирам къде 8-) ) е човекът за мен :)

Wrathchild
06-21-2009, 19:51
Не вярвам в безкористната любов, в която не искаш нищо в замяна. Такова нещо не съществува. Ти даваш любов и искаш да ти се отвърне със същото. Дори да не е точно както искаш, то изискваш едно уважение от отсрещната страна, внимание, зачитане на чувствата и на теб самият като личност. Това не е нищо. И всъщност, изобщо не е малко. Винаги можеш да изгубиш онази голямата, силна любов. И повече да не я срещнеш. Тогава е страшно. Много страшно. Обичаш отново, но не така силно. Не и по този начин. Тук всичко е въпрос на късмет. Дали 'голямата' любов ще дойде навреме. И с правилния човек.

AFT
06-21-2009, 20:01
Вярвате ли, че в живота на човек любовта, истинската любов, обсебващата, нуждата да даваш всичко без да искаш да получиш нищо в замяна, красивата, кристално чистата, идва само веднъж в живота? Или другото - че всяка следваша любов е по-силна от предишната? Или може би вярвате в нещо съвсем друго....? Дали, когато намериш човека, с който искаш да създадеш семейство, човека, с който имаш всичко и наричаш "любовта на живота си", а той си тръгне можеш да бъдеш пак толкова щастлив някога? Или никога не сте казвали тези думи...?

Аз ли бъркам, или всяка любов те кара да даваш всичко, дори и да не получаваш нищо в замяна (до един момент)? И всяка е красива, пърхаща, зареждаща? Пък и не всеки се влюбва по сто пъти. Някои си имат само една едничка, но пък предостатъчна.
А за силата... може би е вярно, но просто защото с годините израстваме един вид и оттам всичките ни емоции се променят и стават по-силни, но пък от друга страна, като сме по-млади сме и по-наивни и чувствителни (поне повечето са така) и това може би ни кара да чувстваме нещата по много по-обвързващ начин (евала, ако някой ме е разбрал ;д ).
Пък дали ще успееш да бъдеш щастлив и без любовта на живота си зависи само и единствено от теб самия. Ти решаваш дали ще се завреш в безкраен кръговрат, или ще продължиш напред.

Бах го, на кой му пука всъщност? Не трябваше да решавам толкова задачи по математика, изкривих се тотално. ;x

plmn
06-21-2009, 20:11
не

SmileMoreOften
06-21-2009, 20:19
Темата е готина.
Мисля си,че всеки следващ човек,който ни раэтупти сърцето и ни донесе някаква приятна тръпка,става тоэи единственият...а эа сега не энам дали ще е само един.Когато минат мнооого години ще се върна наэад,ще си направя съпоставка и ще установя дали наистина е имало един,който е бил по-раэличен и е бил ЕДИНСТВЕНИЯТ.

Aicken
06-22-2009, 07:53
Вечно


разбери - няма такова нещо

NeZaPoznat
06-22-2009, 07:57
Вярвате ли, че в живота на човек любовта, истинската любов, обсебващата, нуждата да даваш всичко без да искаш да получиш нищо в замяна, красивата, кристално чистата, идва само веднъж в живота? Или другото - че всяка следваша любов е по-силна от предишната? Или може би вярвате в нещо съвсем друго....? Дали, когато намериш човека, с който искаш да създадеш семейство, човека, с който имаш всичко и наричаш "любовта на живота си", а той си тръгне можеш да бъдеш пак толкова щастлив някога? Или никога не сте казвали тези думи...?

Спри сериалитееееееее :-P