PDA

View Full Version : диета без йо-йо ефект



miminka__94
06-21-2009, 18:55
Много често се случва така,че след рязко отслабване махнатите кг се качват отново и дори има опастност за още. Диетата която използвам се спазва 2 до 3 седмици и има много добри отзиви.Няма точно определено меню за всеки ден,но не трябва да се ядат сладки неща(шоколади...торти...вафл чки и тн) тестени неща( тостери,пици,хляб и тн) без никакво газирано ама никакво-то издува страшно много корема и без алкохол,без олио и мазнини.Препоръчва се да се ядат много плодове,зеленчуци и супи :) сега ще ви поставя моето меню,но вие можете сами да съставите свое въз основа на даденото :)

закуска- домашно изцеден портокалов сок и плод(всеки ден го сменям)
обяд- зеленчукова супа
вечеря(да не е след 6 часа вечерта) - домат може и краставица

с това меню вървят и упражнения
3 пъти на ден(ако можете и повече още по-добре) коремни преси като започвате първия ден по 10 например и с всеки следващ ден увеличавате
ходене-поне 1 час на ден
бягане колкото можете и когато можете(хитър трик-ако имате стълби започвате да се качвате после слизате после пак се качвате докато можете да издържите -това се прави 2-3 пъти на ден) и общо взето не се застоявайте много време на едно място... това е всичко... а да и приемайте колкото можете повече вода :) ако решите да я ползвате-успех ... надявам се да ви помогне :) :grin:

clever
06-21-2009, 19:04
тази идея не е добра
така само със супи;плодове и зеленчуци не си добавяш всички нужни за организма витамини :?
трябва и месо
трябва и малко въглехидрати-добавени чрез ядките и зърнените продукти например . . . . .

има една много полезна тема;в която авторката е акцентирала върху здравословното хранене!
разрови се и виж ;)

miminka__94
06-22-2009, 17:43
clever не е точно така ... има хора(като мен),които не ядат месо.Плюс това въглехидрати се съдържат в доста от храните,които можеш да си позволиш докато си на тази диета.Тук не говорим за здравословно хранене все пак а за ДИЕТА :) свалянето на кг не е драстично около 2 до 3 на седмица

tonie__
06-22-2009, 17:47
много е дулго и ме мързи да чета,но аз препоръчвам ФИТНЕС ;-) от т'ва по-хубаво няма :)

Loshotia
06-22-2009, 18:05
Баххаахахахаха! С тая диета си гарантираш сигурен йо йо ефект!

Shia
06-22-2009, 18:41
Няма диета без йо-йо ефект.Спреш ли я и си промениш коренно начина си на хранене,всичко ти се връща.

HardcoreSyndrome
06-22-2009, 18:42
Не ми се чете какво си писала, но искам да кажа нещо! Йо-йо ефекта зависи само единствено от теб и организма ти! Не може да пазиш строга (или каквато и да било) диета, а след като я спреш да се тъпчеш като прасе! Много ясно, че ще има такъв ефект. Защо хората, които знаят как да пазаят диета и след това да се захранват... не се оплакват от йо-йо ефект?! И главния завъртащ механизъм в отслабването е спорта. Но не един ден спортуваш, а другия ден лежиш. Не става с вълшебната пръчица ;).

Просто исках да го кажа по дяволите...

PanaH
06-23-2009, 11:38
Може да я започна в началото на другия месец и ще видя какво ще се получи.Аз съм твърдо решена това лято да отслабна поне с 5 кг. Аз понеже няма да съм в БГ и като се върна ще съм нов човек (sun)

Nadelina
06-23-2009, 11:46
Абсолютно съм съгласна с мненията нагоре, че спазваш ли диета и след нея започнеш отначало стария начин на хранене с хляба, тостерите, мазните банички, тортички, пастички и т.н., всичко ти се връща, йо-йо ефекта е неизбежен. Гладуваш, гладуваш и след това нищо, даже по-зле. Тази диета е направо смешна!