PDA

View Full Version : временна татуировка



StairwayToHaeven
06-21-2009, 20:02
Здравейте. Искам да ви питам дали ако си купя от някъде къна за коса ше мога си напрая некав татус дет да седи 5-6 дена? И дали може да ми навреди на кожата? :) Щото гледах къна специално за татуси която беше 70 лева...(да остане) та чух, че може и с къна за коса а доколкото знам не би трябвало да е много скъпа.

vampire_girl_
06-21-2009, 20:33
Нищо няма да ти стане.Освен може би,ако кожата ти не е хипер чувствителна.
Една приятелка си нарисува шаблон и аз и я правих,точно с кана за коса.Стоя четири дни и започна да се отмива.

StairwayToHaeven
06-21-2009, 20:37
е супер 4 дена ме устройва :Д а и не мисля, че кожата ми е чувствителна...мерси за инфото // а да знаеш колко струва една такава къна?

HexGirl
06-21-2009, 21:20
стотинки е
Иначе ако я смесиш както трябва и повече ще ти седи от опит го знам


Трябва също да се приготви:

сок от един среден лимон
прясносварен силен чай от черен чай 1/4 чаша
капка растително масло

Как се приготвя къната:
В чая се слага сока на половината лимон и добре се размесва.След това внимателно тая смес бавно се прибавя към къната като се разбърква постоянно.
Възможно е част от течността да остане.
Получената смес трябва да е напълно гладка без бучици. по консистенция трябва да е гъста и вискозна.За по-голяма трайност се смесват 3-4 ч.л.захар и същото количество лимон,като не трябва да има кристалчета и се прибавят към къната.

Къната трябва да престои 4 часа преди нанасянето

StairwayToHaeven
06-21-2009, 21:58
Супер. Тва ще ми е много полезно :) смятам да ги правя сериозно, от утре почвам да ги прая на опитните зайчета от моя клас 8-)