PDA

View Full Version : Родители-проблеми-развод?...



lifelesscorpse
06-21-2009, 20:18
Здравейте.Преди много време писах тема за проблемите ми с баща ми,но не я намирам и затова преди същността на нещата малко упресняване...
От няколко години насам баща ми много ни тормози вкъщи.Няколко пъти е гонил майка ми от нас,бил я е,карали са се много жестоко,(тя даже в момента не му говори заради поредния скандал за поредната глупост) и т.н. и т.н. Безброй много са проблемите,но някои не са за пред форум.Аз съм само на 15,имам брат на 23,който все още живее у нас.Проблема ми е там,че от много време обработваме(аз и брат ми) майка ми,за да се разведе с него и всички да се отървем от него.Доста белези(за щастие повечето душевни,или може би не е много за радост...)имаме всички от него и просто вече е нетърпимо.Лошото е ,че вече не е само като е пиян,ами и в трезво състояние.Просто не знам какво да правя.Единствената пречка,която казва майка ми е това,че ако те се разведат,аз оставам с майка ми,но апартамента за него,а ние няма къде да отидем.Тя не може да напуска работа,а аз училище.Много й е трудно да вземе решение все пак,но вече едвам се издържа.Той се държи отвратително с мен и нея(брат ми не го закача ВЕЧЕ )...Не знам просто какво да направя...Как да й помогна,та по-лесно да вземе най-сетне решение(вече 4 години някъде е това и просто НАИСТИНА НЕ СЕ ТЪРПИ!)...На всичкото отгоре аз се случих кекава-много съм чувствителна и всеки път,когато баща ми ми каже нещо и всичко ми се срива...
Да знам,не е края на света,всеки ден родители се развеждат,много от вас са го преживяли,но сега опира до мен и просто не знам как да постъпя,какво да направя...
Моля ви за съвет или не знам и аз... :( :( :( ...

Съжалявам,ако е малко объркано,но...

Seducti0n
06-21-2009, 20:41
Здравей. :)

Пълво, мисли логичво.Вие сте 3-ма, а баща ти е самичък, тоест няма никого от семейството, който да е на негова страна.Не позволявайте на страха да ви попречи да вземете най-доброто за самите вас решение, тоест започване на процедурата по развода.Жилище ще са намерите, на първо време можете да отседнете при роднина или по-близък приятел, силно ме съмнява да нямате.Вземете необходимите мерки и си подсигурете спокойствие, не позволявайте повече на баща ви да ви осакатява физически и още по-страшното психически!

bubblebabe
06-21-2009, 20:58
^^Съгласна.
Не съм сигурна в думите които ще кажа, но мисля, че жилището остава за теб, майка ти и брат ти.

Seducti0n
06-21-2009, 21:03
^^Съгласна.
Не съм сигурна в думите които ще кажа, но мисля, че жилището остава за теб, майка ти и брат ти.

зависи дали жилището е придобито по време на брака
или е собственост на бащата от преди... :-o

lifelesscorpse
06-22-2009, 07:58
По време на брака са го купили.Даже са си поделили сумата и майка ми е платила половината(доколкото знам от нея).Имаме роднини,при които да отседнем,но не и тримата наведнъж,а пък майка ми отказва варианта всеки да на различно място по време на развода.Не иска да сме разделени в този момент и това ще е трудничко.Иначе няма друг проблем.Единственото е това,че можем да живеем някъде при роднини,приятели,но не и тримцата накуп.Малко множко ще им дойдем и точно това я притеснява майка ми.Не знам как да я навия...
А относно това за кого ще остане апартамента...Брат ми е пълнолетен и него няма да го броят.Оставаме или аз и майка ми,или баща ми.Не знам...Опитвам се във всеки удобен случай да разговарям с нея за тази опция,но...Ще видим...
Надявам се още хора да си дадат мнението.. :) :)

sexa_na_kompleksa
06-22-2009, 13:10
Щом са си раздели парите, как реши, че апартамента остава за него? Поговорете с адвокат по този въпрос.
И аз мисля, че е най-добре да се разведат. В 21 век е недопустимо да седиш при някого, който ти причинява психическа и физическа болка!
Пък и да сте при различни роднини какво от това - нали пак ще се виждате и ще се подкрепяте!
Продължавай да разговаряш с майка си по този въпрос!
Успех!

elito6754
06-22-2009, 13:17
Подкрепям за разговора с адвоката, но все пак майка ти трябва да е 100% сигурна, че иска да се разведе. Той по-подробно ще ви каже какво става с апартамента и пр.

П. П. Имаш ли баби или дядовци, където да можете да отседнете и тримата?

Punisherrr
06-22-2009, 14:13

amk933
06-23-2009, 21:22
Апартаментът ще е ваш докато не завършиш висшето си образование, само да не е задочно, че можеш да си учиш цял живот, иначе, а не докато навършиш 18 години. Единственият вариянт да остане на баща ти е съдът да те присъди на него, което е 1% възможно при положение, че ви бие, тормози и има свидетели и доказателства. Така че горе главата и го изхвърляйте възможно най-бързо. И имай в предвид, че наемането на добър адвокат е много важно за времето, което ше трае делото ;)

Успех! :)

П.С.: Това за висшето образование е 100% сигурно!

lifelesscorpse
06-24-2009, 06:22
Апартаментът ще е ваш докато не завършиш висшето си образование, само да не е задочно, че можеш да си учиш цял живот, иначе, а не докато навършиш 18 години. Единственият вариянт да остане на баща ти е съдът да те присъди на него, което е 1% възможно при положение, че ви бие, тормози и има свидетели и доказателства. Така че горе главата и го изхвърляйте възможно най-бързо. И имай в предвид, че наемането на добър адвокат е много важно за времето, което ше трае делото ;)

Успех! :)

П.С.: Това за висшето образование е 100% сигурно!

Благодая ти.Това не го знаех за висшето. :)