PDA

View Full Version : обица за пъп



POLLINA
06-21-2009, 20:39
Я споделете обеците от какъв материал са най-добри ?
От какви може да се получи възпаление и т.н

hamacs563
06-21-2009, 21:15
За възпаление нз :-o но съм чувала,че от сребро били най-добрите до колко обаче е вярно нз :? :? :?

amitq
06-22-2009, 08:46
ami imam obeca za pup i nai-dobroto si e medicinskata stomana ili titan to4no obeci za takiwa mesta zlatoto ne e lo6o stiga da ti ponasq a za srebroto(goworim za kol4eto na obecata koeto e w pupa ti) waob6te ne se preporu4wa! Na edna priqtelka sled 1 godina nosene na obeca si q smeni s takawa izcqlo sreburna i i q izhwurli a nqkakwi wuzpaleniq moje da se polu4at ako ne q po4iwstwa6 redowno ili ne6to popadne w neq. Ako ne6to zapo4ne da te drazni za4erwi se nadue se i zapo4ne mnogo da te4e wurwi w studioto kudeto sa te probili ili w koeto i da e studio ama ako ne sa te probiwali tam mislq 4e se pla6ta nawsqkude e razli4no. A ina4e pak da se wurna na metalite ako kol4eto na obecata ti e medicinska stomana a wisulkata e sreburna towa ne e nikakuw problem wajnoto e towa koeto e w kontakt s dupkata na pupa kakwo e i towa e ako iska6 o6te informaciq pitai i az da si kaja de imam obeca ot godina i 5 meseca :)

bUbOoLeChE
06-22-2009, 11:22
И аз да си изразяя мнениетооо..и така аз същоо имам обеца на пъпчето от близо 3 години :grin: предполагам че си е индивидуално и ще кажа защооо.. това, че на едни не им понася "колчето" да е сребърноо за други може да не е така..пример: моите обеци повечето са сребърнии и нямам проблем..имам и от медицинска стомана и също не са ми правили проблеми...само за златото не мога да споделя "опит" защото не съм пробвала..но мисля че няма да има проблем и със златна..заключение: опитай и сама ще разбереш кой метал е за теб...на различните хора различни метали им понасят..НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ КУПУВАЙ ТЕНЕКИЙКИ ОТ НЯКОЯ СЕРГИЙКА!!! 8) 8) 8)

POLLINA
06-22-2009, 11:22
^Благодаря .Питам защото наскоро ходих да си взимам обеца ама мн не ги разбирам и те ми казаха титаново покритие,но на мен не ми вдъхна много доверие. Значи с титан няма проблем?

foreverr
06-22-2009, 11:29
^Благодаря .Питам защото наскоро ходих да си взимам обеца ама мн не ги разбирам и те ми казаха титаново покритие,но на мен не ми вдъхна много доверие. Значи с титан няма проблем?
Tитана е метала от който има минимален риск от инфекция.Той е най-добър в случаите за обици...

one_love
06-22-2009, 18:06
Male,male
ot srebro bili nai-dobrite....
vie ludi li ste be????
Obecata za pyp trqbva da e ot medicinska stomata.Chastta koqto e v kojata trqbwa da e ot stomana, a visulkata moje da e srebyrna...
Ako iskash vyzpalenie -vzemi si srebyrna!

tonie__
06-22-2009, 18:10
като се пробих първия път на хрущала точно от титаниева обица ми се възпали и трябваше да я махам за 1-2 седмици :?

POLLINA
06-22-2009, 18:41
^ ухото е различно :)

marin4itu
06-22-2009, 19:18
Най-добре е обиците за пъп да са от медицинска стомана или титан. За среброто и златото зависи от организма какво понася. Ако ти е скорошна дупчицата (скоро значи 1-2 месеца), по-добре не махай медицинската обица, много ядове ще имаш, от опит го казвам ;)

N0_feAR
06-22-2009, 20:03
За възпаление нз :-o но съм чувала,че от сребро били най-добрите до колко обаче е вярно нз :? :? :?
Никакво сребро ! ! ! Обицата ти трябва да е от титан или от медицинска стомана.
пп:като казвам титаниева обица нямам предвид с титаниево покритие. Тези неща са съвсем различни. За да си на 100% сигурна, че няма да се получи неква изгъзица (т.е. инфекция и некви гадости) най-добре чист титан или мед.стомана. Тва е ;)