PDA

View Full Version : Само да споделя...



gia_sena_mono
06-21-2009, 22:03
Ходя с едно момче от около година,но преди него имах 4-годишна връзка,която прекратих.Причината беше,че исках разнообразие,а тази връзка нямаше.Беше все едно и също.Мислех,че връзката се е изчерпала.
Но от както съм със сегашното гадже все се караме,той е супер ревнив и постоянно си спомням и правя сравнение между двамата.И с бившия нещата не бяха перфектни,но беше май по-добре...
От време на време ме навява мисъл да го потърся,но все пак аз го оставих,така че не е никак уместно.А и той може вече да е с някоя...
Не поддържаме никаква връзка с него,макар да си обещахме обратното.Но малко или много разбирам защо.
Преживявали ли сте нещо такова...предполагам да...споделете...

plovdiv4anka90
06-21-2009, 22:13
И аз по едно време си мислих така..Предишната ми връзка беше горе-долу две години..Аз го зарязах,защото чух,че ми е изневерил.Първо не повярвах,но си виках така и така ми е мн тъпо вече с него,все едно и също,по-добре да е до тук всичко...Мина се една година.Тръгнах с друг ( сегашния ми )..В началото супер готино(заедно сме вече 1 г. и 4 м.) ,тръпка,вълнение..Но след първите 5-6 месеца започна една ревност-пълен ад!И аз взех да си мисля-"Абе,оня бившия не беше такъв,беше ми айляк..Дали наистина ми е изневерил или пък не,защото отричаше до последно.." И някви такива мисли.. Но проблемът с ревността с времето отминава,пре мен не изцяло ама поне намаля ;) Накарй го да ти повярва,да ти има доверие.. Зависи и от това каква натура има-някои са мн детски,на акъл са поне 4-5 г. по-малки...Та какво да те посъветвам..Виж времето какво ще покаже,бъди търпелива и няма смисъл да го сравняваш с бившия..Така само ще те яде отвътре,и файда няма да има.Пък ако не се оправи и след известно време-вече ти си решаваш,ако можеш да търпиш-търпи,ако не-един шут и айдеее... :D

fatal4o
06-21-2009, 22:15
Предполагам ,че ако го потърсиш и започнеш с думите "направих грешка" ще запалиш странен пламък... така ,че потърси го все пак питай го как е що е и му кажи причината ,а именно ,че не сте имали разнообразие и това те е дразнило ,но все пак имаш чуства още към него и ако можете нещо да направите по въпроса давайте (ако няма друга де..) и най-вече обмисли всичко като се замислиш дали независимо от факта ,че сте нямали разнообразие сте се разбирали и ти е било комфортно в неговата душа. Ако ти е приятно когато ти държи ръката значи мисля ,че можете да направите нещо по-въпроса... не знам дали имаш чуства към него и дали си му казала причината ,но не е късно пак да ги запалиш... :) Тоя новичкия щом е ревнив едвали има смисъл от него щом постоянно се карате...

Все пак ако искаш пак да се върнеш при стария:
- отваряш чат прозорчето (или му цъкаш телефона)
- питаш го как е що е , има ли нова мацка
- дори и да ти каже ,че има ти все пак настоявай да поговорите за края на връзката ви и причината ви
- и ако стане нещо, значи луната ти се усмихва : )

gia_sena_mono
06-22-2009, 05:00
Рядко отговаря на скайпа...
Но мисля,че ще е голяма грешка да го потърся...ами нали аз го оставих...но той мен...незнам...
А относно ревността ... тя не отминава,предполагам само се засилва...и незнам какво да доказвам вече щом за 1 година основното не го е разбрал!

dimitar_ak
06-22-2009, 05:27
Мен също ме зарязаха след 4 годишна връзка. Може пък 4-тата година да е критична. Опитвам се да не мисля с лошо, но ако ме потърси не бих се видял с нея. Прекалено бях обиден и не съм простил. Сегашната ми приятелка е много по-добра.

Aicken
06-22-2009, 05:30
много е тъпо да сравняваш тоя с оня... всеки човек е уникален да сте мислили като зимате някои - преди тфа се опознава човека

dimitar_ak
06-22-2009, 05:38
много е тъпо да сравняваш тоя с оня... всеки човек е уникален да сте мислили като зимате някои - преди тфа се опознава човека

:smt023 Точно така. Нова връзка не се започва за да не си сам и да страдаш по бивш/бивша. Започва се когато си сигурен, че това е човек когото искаш, иначе се стига до "ама аз още си обичам старото гадже".

gia_sena_mono
06-22-2009, 10:59
Аз буквално се хвърлих с идеята,че с новият човек ще е по-различно...и е...РЕВНИВ...МНОГО!
А дали пък щом бившият не е бил толкова ревнив ми е изневерявал или просто не е показвал ревността си,ако е имал такава...
Хубаво да се опознава, ама аз първо се хвърлям, после опознавам подробно. :oops: Но не пък чак да съм в пълно невдение за човека и да има после "Опа!Изненада!Ама какъв се оказа ти!"...
И все пак знаете, че човек първо се показва в добра светлина, за да се хареса и в началото на всяка връзка всичко е розово и никой не вижда недостатъците на другия... и след време всеки си показва рогата, така че ...
А бе мамка му!Животът си върви и продължава напред!

NeZaPoznat
06-22-2009, 11:08
Аз буквално се хвърлих с идеята,че с новият човек ще е по-различно...и е...РЕВНИВ...МНОГО!
А дали пък щом бившият не е бил толкова ревнив ми е изневерявал или просто не е показвал ревността си,ако е имал такава...
Хубаво да се опознава, ама аз първо се хвърлям, после опознавам подробно. :oops: Но не пък чак да съм в пълно невдение за човека и да има после "Опа!Изненада!Ама какъв се оказа ти!"...
И все пак знаете, че човек първо се показва в добра светлина, за да се хареса и в началото на всяка връзка всичко е розово и никой не вижда недостатъците на другия... и след време всеки си показва рогата, така че ...
А бе мамка му!Животът си върви и продължава напред!

Така е мацко ! Розовите очила падат един ден ... ама така се учи човек. Сега какво излиза - че си го зарязала доброто момче и се хапеш за дупето. Така е ! Да ти е за урок ... ако не друго - поне да не си мислиш, че ако някой те ревнува - значи те обича.:?

Take_That
06-22-2009, 11:12
много е тъпо да сравняваш тоя с оня... всеки човек е уникален да сте мислили като зимате някои - преди тфа се опознава човека

:smt023 Точно така. Нова връзка не се започва за да не си сам и да страдаш по бивш/бивша. Започва се когато си сигурен, че това е човек когото искаш, иначе се стига до "ама аз още си обичам старото гадже".

Напълно съм съгласна и с двете мнения :)

gia_sena_mono
06-22-2009, 13:56
Да сравнявам и да не сравнявам все тая.И бившият не беше цвете.
И двамата не са идеални, но единият в едно, другият в друго отношение са по-добри, така че не бива да съжалявам за нищо!
Може би правя сравнения, защото бившият ми приятел ми беше първата ЛЮБОВ и първата толкова дълга връзка...та и затова все още сещам за него от време на време...

Май все още не съм попаднала на подходящият човек.

Take_That
06-22-2009, 16:25
Да сравнявам и да не сравнявам все тая.И бившият не беше цвете.
И двамата не са идеални, но единият в едно, другият в друго отношение са по-добри, така че не бива да съжалявам за нищо!
Може би правя сравнения, защото бившият ми приятел ми беше първата ЛЮБОВ и първата толкова дълга връзка...та и затова все още сещам за него от време на време...

Май все още не съм попаднала на подходящият човек.

Нали знае, че "първата любов ръжда не хваща". Може би си се впуснала в нова връзка твърде бързо след онази 4-ри годишна връзка и не си опознала човека достатъчно добре (говоря за сегашния ти прятел). А може би винаги ще сравняваш всички останали с Първата си Любов :)

Rayzak
06-22-2009, 17:06
Малък съм,и все още не съм видял много от живота..ноо наскоро и аз скъсах с "Първата си любов"и за жалост аз все още я обичам и то много ... може да съм правил грешки,но и тя правеше... ;( ако имах възможност бих се събрал с нея,ноо мисля че всичко е свършило ... смисал тя ми каза че вече незнае какво чуства към мен ... и малко ме ревнуваше шот не се хваля ама ме харесват доста момичета ... макар това аз и да тръгна с друга няма да се промени нищо шот все още ще виждам "моето момиче в очите на другите" ... а по твоя въпрос не трябва да сравняваш изобщо с другия защото както 1 потребител каза "всеки човек е идентичен.."нетрябва да се притесняваш и аз съм за втория шанс..вдигни телефона обади му се и му кажи да се видите...и когато го направите си му кажи всичко в очите,всичко което ти е на душата без да се притесняваш... незнам казах ви колко разбирам ама мисля че това е доста правилно решение.. !

RaZzer
06-22-2009, 17:39
Ами, не знам точно какво да те посъветвам, но нали знаеш, че дори "просто ей така да му се обадиш да се видите" (на бившия) той ще се подосети за какво става въпрос, щом не поддържате никаква връзка... и пак ще се стигне до пламъка и...

lipsvashh_mi
06-22-2009, 19:15
няма смисъл да го търсиш-кой знае с коя е и какво прави-най много да се опариш и да ти стане неприятно...сама си направила избора,сама ще понасяш последствията..ако обаче със сегашния ти приятел,не се чувстваш добре-остави го.Не мъчи нито себе си нито него и не го залъгвай :)

gia_sena_mono
06-22-2009, 22:03
Ако потърся бившия ще е като да се върна с подвита опашка и ще си помисли "Ааа, не намери това, което търси и се връща!".
И да хваща и да не хваща ръжда старата любов, аз ще продължавам напред, докъдето мога...
И всъщност осъзнавам,че когато нещата с настоящия ми приятел да ОК си викам "Ех,че ние хубаво!", а когато са зле, то тогава почвам да сравнявам и са се връщам назад. Докато с бившия не е имало база за сравнение.

mechtaq_za_teb
06-23-2009, 04:00
Аз също съм в подобна ситуация. Със старото момче бяхме заедно близо година, като раздялата с него ми беше адски трудна. Сега съм с приятеля си от около половин година, но винаги се връщам назад и си мисля какво е щяло да бъде ако бях се върнала при старото момче, защото те са напълно притовоположни. Той дори ме беше търсил наскоро, за да се събираме и се радвам, че не се поддадох, защото щеше да е голяма грешка. Просто знам колко съм съжалявала, макар и да е имало тръпка. Не си струва само заради нея.
Не се връщай назад.

Aicken
06-23-2009, 04:58
мхм , мхм , много добра логика!!

gia_sena_mono
06-24-2009, 17:57
Може да триете темата