PDA

View Full Version : За мюсюлманството



3v1
06-22-2009, 03:57
Какво мислите за исляма?

GabzZz
06-22-2009, 04:53
Религия..Не съм много запозната с исляма...Всеки има право да си вярва в каквото иска.Но знам ,че те не избират свободно вярата си ,а сякаш им се налага..Докато християнството е религия,в която човека избира дали да варва или не...

blackvelvet
06-22-2009, 14:39
Религия като религия...но като че ли при тях това е и начин на живот :-o

Naman07
06-22-2009, 16:23
Религия като религия...но като че ли при тях това е и начин на живот :-o
:lol: :lol: за всеки религиозен човек, религията е начин на живот. А, колкото до Исляма, тя е агресивна религия, не си ли с тях - камъни и въжета. Също така, тяхният пророк казва: "Подчинявай се!", Християнството примерно казва: "Избирай.".

Ballbreaker
06-22-2009, 17:29
Изключително близка е до Християнството като вяра, общо взето при създаването и разликите и с религията на разпнатия са свързани повече с културата и местоживеенето на арабите, отколкото с някаква нетолерантност спрямо Християните. 24 от 25 пророка са и християнски пророци, признават Исус като пророк, признават и Господ Бог като главно божество - не са признали обаче начина по който главите на църквата експлоатират светото писание и светата вяра. За жалост, половин век и отгоре по-късно, това се случва и с тяхната вяра - превръща се в религия.

Naman07
06-22-2009, 19:43
Християнството примерно казва: "Избирай.".
" :lol: :lol: "
Християнството примерно казва: "Подчинявай се на Господ(Бог), or печи се в hell.".
Религия като религия, само за сапун става като всяка останала. :)

Еми, да - "Избирай". Избирай дали ще приемеш Бог, или ще живееш като грешник. Ислямът пък ти казва "Подчинявай се!" или ще ти теглят ножа, по- грубо казано. И, да, може би си прав за сапуна. За некомпетентен идиот като теб, само за това става.

Genetix
06-22-2009, 19:46
Да аз като бях на 36 дни избрах дали да ме кръстят или не :D

Казах: АааААаа УааААаа УъааАаа!
Което в превод значи: Мамо искам да приема християнството!

Naman07
06-22-2009, 19:50
Бил си малък прозорливко, а? :lol:

Genetix
06-22-2009, 19:51
Мдааа :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Ilikeliljon
06-22-2009, 19:55
Изключително близка е до Християнството като вяра, общо взето при създаването и разликите и с религията на разпнатия са свързани повече с културата и местоживеенето на арабите, отколкото с някаква нетолерантност спрямо Християните. 24 от 25 пророка са и християнски пророци, признават Исус като пророк, признават и Господ Бог като главно божество - не са признали обаче начина по който главите на църквата експлоатират светото писание и светата вяра. За жалост, половин век и отгоре по-късно, това се случва и с тяхната вяра - превръща се в религия.

Ilikeliljon
06-22-2009, 19:55
Изключително близка е до Християнството като вяра, общо взето при създаването и разликите и с религията на разпнатия са свързани повече с културата и местоживеенето на арабите, отколкото с някаква нетолерантност спрямо Християните. 24 от 25 пророка са и християнски пророци, признават Исус като пророк, признават и Господ Бог като главно божество - не са признали обаче начина по който главите на църквата експлоатират светото писание и светата вяра. За жалост, половин век и отгоре по-късно, това се случва и с тяхната вяра - превръща се в религия.

+1

Naman07
06-22-2009, 20:07
Християнството примерно казва: "Избирай.".
" :lol: :lol: "
Християнството примерно казва: "Подчинявай се на Господ(Бог), or печи се в hell.".
Религия като религия, само за сапун става като всяка останала. :)

Еми, да - "Избирай". Избирай дали ще приемеш Бог, или ще живееш като грешник. Ислямът пък ти казва "Подчинявай се!" или ще ти теглят ножа, по- грубо казано. И, да, може би си прав за сапуна. За некомпетентен идиот като теб, само за това става.Наман07 че ти праем компоти с кинти!
Избирай изобщо няма!
При исляма мислиш, че няма избор? Имаш право да откажеш ;) могат да те убият с камани с кръстове и квото и да е било, но това не означава че не си отказал.
И другото което е.. при "избора" на християните душевния живот е по важен и е много по гадно да 'гориш в ада' отколкото да те убият с камани.
Така че наманчо...
Тук става въпрос за избора, дали да следваш Бог или не. Ти си си направил избора като си станал християнин, без да те интересува пъкълът, понеже не би искал да обидиш Бог с някое прегрешение. А ако избереш да си атейст, няма да те грее какво има след смъртта, нито те грее душевният мир. А, колкото до Исляма, там направо ти опират ножа до гърлото и ти казват да се подчиниш. В такъв момент доста от "вярващите" биха се напикали. Друг е въпросът, че в Исляма се казва, че всички неверници трябва да умрат и прочие.

Ilikeliljon
06-22-2009, 21:12
Християнството примерно казва: "Избирай.".
" :lol: :lol: "
Християнството примерно казва: "Подчинявай се на Господ(Бог), or печи се в hell.".
Религия като религия, само за сапун става като всяка останала. :)

Еми, да - "Избирай". Избирай дали ще приемеш Бог, или ще живееш като грешник. Ислямът пък ти казва "Подчинявай се!" или ще ти теглят ножа, по- грубо казано. И, да, може би си прав за сапуна. За некомпетентен идиот като теб, само за това става.Наман07 че ти праем компоти с кинти!
Избирай изобщо няма!
При исляма мислиш, че няма избор? Имаш право да откажеш ;) могат да те убият с камани с кръстове и квото и да е било, но това не означава че не си отказал.
И другото което е.. при "избора" на християните душевния живот е по важен и е много по гадно да 'гориш в ада' отколкото да те убият с камани.
Така че наманчо...
Тук става въпрос за избора, дали да следваш Бог или не. Ти си си направил избора като си станал християнин, без да те интересува пъкълът, понеже не би искал да обидиш Бог с някое прегрешение. А ако избереш да си атейст, няма да те грее какво има след смъртта, нито те грее душевният мир. А, колкото до Исляма, там направо ти опират ножа до гърлото и ти казват да се подчиниш. В такъв момент доста от "вярващите" биха се напикали. Друг е въпросът, че в Исляма се казва, че всички неверници трябва да умрат и прочие.

Както биха казали македонците великобугарска пропаганда :razz: :razz: :razz: Не се излагай, явно не познаваш исляма, че да говориш така. Аз съм говорил с мюсюлмани и съм се интересувал от идеите на исляма и няма такива, ако не вярваш ти опирам ножа. Не гледай потурчванията в българия, Волжко-камска България доброволно е приела исляма, а не насилствено, това е само пример. :) :)

Nam3less3
06-22-2009, 22:48
Исляма и според мен е правилна религия, предназначена за друг вид култура и народи(арабите). Принципите на исляма са подобни на тези в християнството. Изобщо и 2те религии са различен път към Бог, и проповядват правилното.

Naman07
06-23-2009, 05:15
Християнството примерно казва: "Избирай.".
" :lol: :lol: "
Християнството примерно казва: "Подчинявай се на Господ(Бог), or печи се в hell.".
Религия като религия, само за сапун става като всяка останала. :)

Еми, да - "Избирай". Избирай дали ще приемеш Бог, или ще живееш като грешник. Ислямът пък ти казва "Подчинявай се!" или ще ти теглят ножа, по- грубо казано. И, да, може би си прав за сапуна. За некомпетентен идиот като теб, само за това става.Наман07 че ти праем компоти с кинти!
Избирай изобщо няма!
При исляма мислиш, че няма избор? Имаш право да откажеш ;) могат да те убият с камани с кръстове и квото и да е било, но това не означава че не си отказал.
И другото което е.. при "избора" на християните душевния живот е по важен и е много по гадно да 'гориш в ада' отколкото да те убият с камани.
Така че наманчо...
Тук става въпрос за избора, дали да следваш Бог или не. Ти си си направил избора като си станал християнин, без да те интересува пъкълът, понеже не би искал да обидиш Бог с някое прегрешение. А ако избереш да си атейст, няма да те грее какво има след смъртта, нито те грее душевният мир. А, колкото до Исляма, там направо ти опират ножа до гърлото и ти казват да се подчиниш. В такъв момент доста от "вярващите" биха се напикали. Друг е въпросът, че в Исляма се казва, че всички неверници трябва да умрат и прочие.

Както биха казали македонците великобугарска пропаганда :razz: :razz: :razz: Не се излагай, явно не познаваш исляма, че да говориш така. Аз съм говорил с мюсюлмани и съм се интересувал от идеите на исляма и няма такива, ако не вярваш ти опирам ножа. Не гледай потурчванията в българия, Волжко-камска България доброволно е приела исляма, а не насилствено, това е само пример. :) :)
Изобщо не твърдя, че я познавам тази религия. Пиша това, което съм чел тук-таме. Не слагам всички под един чадър, но определено го има и този момент с ножа ;д. А и това не променя факта, какво са думали пророците.

53downfall
06-23-2009, 15:24
Тянко ти тъпо копеле!
Страх ли те е от ада?
И аз така си мислех,сега иди в ирак и се извикай на техния език "исляма на сапун" и ако се върнеш жив :shock: :shock: ще бъде защото някой случаен свестен те е спасил от тълпа разярени араби.
Обаче ако се извикаш така за христианството в центъра на София,просто хората ще те гледат тъпо и ще се въмущават.
От твоя гледна точка ад не съществува и всичко което имаме е тук.
И все пак защитаваш хора които ти биха теглили ножа само защото не си ислямист.

Nam3less3
06-23-2009, 21:25
Всички хора са еднакви.
Това че религията промива мозъците на едните ги прави така, че да са готови да убиват не ги прави лоши. Това че има нещото "религия" е лошото.
Също зависи от управлението на държавата.. тук е псевдо-демокрация, а там не я знам.. може би нямаш право на глас ? 8-)Никоя религия не кара хората да убиват. Те я извращават, хората са виновни за всяко престъпление, свързано с религията.

Naman07
06-23-2009, 21:53
Тянко, за теб май всичко е бягане от темата. Не знам иначе колко хора трябва да ти кажат, че нещо не си в ред, за да го проумееш...поне малко.

kael
06-24-2009, 21:48
религията е нещо което хората са ползвали за да си обяснят необяснимото... в момента религията има допирни то4ки само с философията защото сме открили отговорите на МНОГО въпроси чрез науката. като атеист ( не отричам бог но нещо не мисе връзва "той" в картинката ) религията независимо каква е не ми пречи смятам че основната и функция в днешни дни е да дава надежда

DevilWish
08-14-2009, 19:14
Здравейте!
Като да не повярва човек не прочетох особено заядливи коментари, щастлива съм :)
Както повечето от вас казаха ,прилича си с християнството ,с малката разлика, че хората са по-вярващи ,и с това ,че корана не е променян милион пъти ;)
Добре съм запозната с тази религия (не съм мюсюлманка) и мога да ви кажа със сигурност, че е права религия ;) Не учи на нищо лошо ,иска точно каквото и християнството.
Но пак казвам, хората вярват, молят се ,изпълняват.
Някой от християните ги приемаме като че ли те се мъчат с това и не им е хубаво, но не е така.Какво е лошото да си толкова чист и да се гордееш с религията си и да служиш на Бога си?
Айде спирам до тук, защото без това едва ли някой ще прочете цялото ми писание ,но съм убедена ,че сега ще ме нападнете ,но все пак имам право на мнение :)

Goebbels
08-14-2009, 19:20
Исляма и според мен е правилна религия, предназначена за друг вид култура и народи(арабите). Принципите на исляма са подобни на тези в християнството. Изобщо и 2те религии са различен път към Бог, и проповядват правилното.
8-)
Ислямът е най-агресивната и ретроградна религия. Освен това е създадена по политически причини.

ZipFail
08-14-2009, 23:36
Исляма и според мен е правилна религия, предназначена за друг вид култура и народи(арабите). Принципите на исляма са подобни на тези в християнството. Изобщо и 2те религии са различен път към Бог, и проповядват правилното.
8-)
Ислямът е най-агресивната и ретроградна религия. Освен това е създадена по политически причини.
Юдеизъм ?
То и христянството е използвано по политически причини..

Naman07
08-15-2009, 00:35
Здравейте!
Като да не повярва човек не прочетох особено заядливи коментари, щастлива съм :)
Както повечето от вас казаха ,прилича си с християнството ,с малката разлика, че хората са по-вярващи ,и с това ,че корана не е променян милион пъти ;)
Добре съм запозната с тази религия (не съм мюсюлманка) и мога да ви кажа със сигурност, че е права религия ;) Не учи на нищо лошо ,иска точно каквото и християнството.
Но пак казвам, хората вярват, молят се ,изпълняват.
Някой от християните ги приемаме като че ли те се мъчат с това и не им е хубаво, но не е така.Какво е лошото да си толкова чист и да се гордееш с религията си и да служиш на Бога си?
Айде спирам до тук, защото без това едва ли някой ще прочете цялото ми писание ,но съм убедена ,че сега ще ме нападнете ,но все пак имам право на мнение :)
След всеки свой пост, пишеш за потенциално нападение с/у теб. Сякаш подсъзнателно осъзнаваш какви глупости пишеш. За пореден път ще ти кажа да престанеш в подобни врели-некипели, колкото вярващи мюсюлмани има, толкова и христиани има, че и повече.
Не учело на нищо лошо..., само дето ако не изповядваш тяхната вяра си куче, незаслужаващо трохичка. Всички атентати и прочие в днешно време, идват именно от 'миротворните' им молитви и заръки. Това, което пишеш демонстрира несериозност и наглост и най-вече обида. Нямаш си и идея за какво пишеш нали, от обща култура, така да ни разясниш... за пореден път оставам безмълвен. Нямам нищо против мюсюлманите, те са си избрали пътя, но да ми ги защитаваш по този подигравателен начин и да плюеш нас, които "уж сме неверници", парадиращи с това, че уж вярваме. Бррррр, направо ме подразни физически с малоумните си постове. Със здраве.

ZipFail
08-15-2009, 00:52
Това да обвиняваш мюсюлманството за атентатите е като да обвиняваш за християнството за кръстоносните походи..
Няма религия която по начало да е 'зла'...всички лайна са причинени заради фанатици и църквата(която си е чист инструмент на властта) ;)

Naman07
08-15-2009, 08:06
Да, явно не се изразих правилно. Но факт е, че в днешно време подобни изцепки не бива да стават. Уви, онези брадясалите са страшно лабилни -.- и някаква вчерашна .... да ми пише колко по-вярващи били от нас и прочие, това само показва липса на всякаква етика и мозък.

DevilWish
08-15-2009, 16:11
Ц,ц,ц не съм очаквала коментар на толкова ниско ниво . . а да си се замислял ,защо не приемат другите???Защото всички останали ги обиждат.Видят ли жена с кърпа и тн ,колко пъти съм чувала подигравателен коментар "вижте ,пингвин" .
И ако ми покажеш толкова вярващи българи - евала. . но не вярвам ,че има ;) Не са много тези ,които да се молят всеки ден и да спазват всичко ,което е написано в библията.Да не говорим ,че библията ни е променена милиони пъти и всеки ден се променя още и още.
Освен това имам право да ги защитвам и ако ти се чувстваш обиден, значи съм права, за да те засегна с нещо ,трябва да съм права ;) Да може да защитавам чужда религия, но това е ,защото познавам неимоверно много хора от тази религия и съм видяла ,че са по-добри от половината българи примерно ,които познавам.И не говоря за мюсюлманите ,които живеят в България (защото повече са неверници) ,а за истинските ,които се държат като мюсюлмани.
Не казвам ,че всички са перфектни и са добри ,обаче много мразя ,когато някой българин се изцепи "Мразя ги ,на сапун " и тн . . ;)
А и още нещо ,какво пиша на края на поста си е лично моя работа.И не разбирам на теб какъв ти е проблема.Естествено ,че се опасявам ,че ще бъда нападната ,от простаци , които не могат да приемат ,че някой има различно мнение от тяхното ;)

Naman07
08-15-2009, 18:25
Леле, колко си зле! Сравняваш цялото мюсюлманство с българските вярващи ли, гхахахха рофлстопм? И аз съм бил свидетел на не просто коментар от сорта "оле, виж, пингвин", ами на побойща и прочие, от тяхна страна. А спрямо колко са по-вярващи, изобщо няма да си хабя клавиатурата, за да обяснявам на теб, която с цялата си наглост и невежество написа подобна глупост.

п.п. страхотна логика за засягането и правотата :razz: . Всяко мнение, което е по-различно от твоето е грешно, понеже щом си провокирала друга гледна точка, трябва да си права :lol: :lol: :lol: :lol: .

п.п.2 странно разбиране за простаци имаш, явно всеки, който не се съгласи с теб е простак. Аз приемам твоето мнение, което граничи с върховната простота (в лошия смисъл на думата). И все още не разбирам как проявяваш тази наглост да слагаш всички мюсюлмани над християните, само защото българите не са достатъчно вярващи, в което НЯМА как да си сигурна. Със здраве.

п.п. (от другата тема) надявам се и да разбереш, че не според каква вяра изповядваш се определя колко си вярващ, запомни го много добре и се замисли над това, което си писала -.-