PDA

View Full Version : Съня.



sladkish_14
06-22-2009, 04:33
Офф от вече втора седмица имам проблем със съня и не се живее !
Там е работата , че наближи ли 22:00 почва да ми се приспива , ако издържа до максимум 23:30 заспивам на бюрото и в момента в който си легна и край ! Не мога да заспя .. Следват такива мъки , въртя се , опитвам се да заспя и не мога ! Днеска чак към 2:30 погледнах последно часовника и съм заспала до 2:45 ,, И не мога повече да спя , ставам лягам мъча се :? :( Никога преди не е било така .. А когато си лягам адски много ми се спи , до момента в който не легна в леглото !Това е ад цяла нощ да се въртиш :( Към 6:00 всеки ден заспивам и най - късно в 7 съм се събудила и не мога повече ! А цялия втори срок 2ра смяна бях и в 10 ставах , сега не мога .. + това сънувам за краткото време в което спя (10-30мин)всеки път все един и същи сън , че има някаква война , оръжия , и аз съм една от някой ... НЕ си спомням вече ,, На лекар ли да отида ? Имали хапчета , какво да правя ? Не смятам сега цяла лятна ваканция така да я карам..

kiss_me_babyy
06-22-2009, 07:19
лелее и аз сьм така последната 1 седмица нз за к`во е така :shock: ако си решила нещо може да опиташ аз се чуда все още к`во ще прая аа поздравче http://www.vbox7.com/play:a58bc01a :-({|=

valence7o
06-22-2009, 18:26
Човек изпитва трудности при заспиване, които по принцип са породени от безпокойство или изключително голям страх дори и ако има някакви сериозни проблеми. За приспивателните, те причиняват много странични ефекти. Чувала съм, но не знам дали е много вярно, че една чаша мляко преди лягане е доста успокояващо и да не се яде много късно вечер, например чипсове бонбони шоколад, защото са възбуждащи храни. :D А веднага щом ти се доспи, върви си лягай без да чакаш и затваряш очи и не си мислиш за нищо.

Ако това не ти помогне и всичко това продължи трябва да поговориш със родителите си и вече при нужда се консултирай със специалист, защото безсънието във фаза хронично е неизлечимо.

sweetheart91
06-22-2009, 18:34
чайче от лайка, чаша топло мляко, мисли за хубави неща, ако не можеш да заспиш - почни да четеш, докато не усетиш, че се изморяваш и ти се доспи :)

gorska
06-25-2009, 13:17
А пробвала ли си да пуснеш телевизора и да гледаш нещо, докато не заспиш?
Или да четеш?
също помисли дали проблема не се корени в това, че ти всяка нощ си убедена, че няма да успееш да заспиш?

PlamenMEN
06-25-2009, 14:03
Четеш - учебник или по - тъпа книга.
Друг начин - две по 100 грама на екс, ама така се развива алкохолизъм...

PartOfTheAutumnHarmony
06-25-2009, 14:28
Аз нямам проблеми със съня, защото винаги преди да заспя слушам музика. Лягам си и си включам MP4-ката. Слушам докато не започнат да ми се затварят очите. А иначе гледането на ТВ също помага. Доколкото знам и оргазмът те кара да се отпуснеш, ддейства успокояващо и те кара да заспиш :) Може да пробваш и да почетеш. Гледай да е на по-силна лампа. Очите ти ще се изморят и ще заспиш по-лесно :)

Shalala
06-25-2009, 15:28
хаха,аз чатя до 4:30 сутринта и лягам,и заспивам моментално,ами виж ко пробваи се да се уморяваш денем,ходи играи,бегаи,несто в вас....

death_knight
06-25-2009, 19:47
Пробвай да легнеш в 12 например и да видим кога ще заспиш... И при мен го има този проблем, но съм забелязал, че когато се изморявам повече, по-лесно заспивам. Всичко е въпрос на навик. Докато си ходила на училище, си ставала в 10ч и затова по-лесно си заспивала - ставаш по-рано, доспива ти се по-рано. Аз веднага щом излязох ваканция и на другия ден не ми се спеше в 3 без 15. Просто няма как да станеш в 1 часа на обяд и да ти се доспи рано. Друг е въпросът, че е лято, топло ти е, въртиш се. Друго си е да легнеш зимата в студение чаршави и да заспиш на момента. ;]