PDA

View Full Version : Здрасти! Книжка.. =)



anyfany2
06-22-2009, 13:43
Здравейте!
Трябва да прочета 3 книги на английски език.. Някакви предложения? =P~ :---) =P~ :twisted: :twisted: Благодаря предварително.. :-)

Genetix
06-22-2009, 14:56
Всичко на Pratchett.

anyfany2
06-22-2009, 15:35
Meрси!!! =P~ =P~ =P~

Ilikeliljon
06-22-2009, 17:56
Прочети Шекспир в оригинал, ако успееш де 8-) 8-) 8-) Пише мисля, че на средноанглийски 8-) 8-) 8-)

blago84
06-22-2009, 21:32
Аз се опитах с "Големите надежди" на Дикенс... Но беше много спичащо по пет пъти на изречение да ровя в речника, за да намеря поредния архаизъм... Но мисля че има и адаптирани издания, на класически произведения, със заменени арахаични думи и граматични форми със съвременни такива, може да си потърсиш някое такова.

amk933
06-23-2009, 12:58
Ето ти книжки, които аз съм чел и са ми били интересни на английски:

The Sign of Four - Sir Arthur Conan Doyle
Persuasion - Jane Austin
The Portrait of Dorian Gray - Oscar Wilde

Но има впредвид, че зависи много нивото ти на английския. Аз съм ги чел неадаптирани, но уча в американско училище и английския си ми е като български. Мисля, че ги има и адаптирани. :)

Ето ти едно тестче на Cambridge, което е специално пригодено да си определиш нивото за четене на литература http://www.cambridge.org/ELT/READERS/placement_test/RPT_last.swf
Пробвай го! Няма да ти взема повече от 5 минути. :)

blago84
06-23-2009, 17:51
Забавно тестче за лексикална култура, но не съм сигурен до колко е показателно - може да си го направил перфектно и все пак, да попаднеш на произведение, което да те закопае. (моят случай... макар че все пак, когато се мъчех с Дикенс, познанията ми по английски бяха по-слаби от сега)

Ilikeliljon
06-23-2009, 19:20
Аз го направих и достигнах до крайното ниво само с три грешки, две на предпоследното и една на последното не ми се струва много показателн теста, аз не мога нито да говоря, нито да чета с разбиране английски език :-o :-o

ElenorRugby
06-23-2009, 20:15
Ако са ти интересни,можеш да прочетеш книгите от сагата "Здрач" на английски. Написани са на много лесен английски. Може и с "Хари Потър" да се пробваш, и те не са чак толкова трудни... Или пък можеш да отидеш в някоя книжарница с чужда литература,да поразгледаш насам-натам и да се спреш на което ти хване окото :D