PDA

View Full Version : Училище мечта?



sennnes
06-22-2009, 15:51
Как си представяте училището в което ще ви е кеф да учите ? С две думи "Училището Мечта" за вас. Какво трябва да представлява като цяло?

sennnes
06-22-2009, 16:09
Искам да кажа пълно описание... например: къде да се намираа ;д какви класни стаи да има, какви сгради да има около него... да кажем, че е пансион училището.. какви да са учениците.. каквото ви дойде на ума, което ще ви кара да се чувствате мега яко, когато сте там ;д

JustLikeHeaven
06-22-2009, 16:09
Всеки да прави каквото иска и да влиза в часове по избор,да има голяма столова с най-вкусни неща,басейни,градинки и без учители!

bEbsI
06-22-2009, 16:34
Искам да ме скъсват да уча полезни и интересни неща,които ще съм сигурна че ще ми потрябват в бъдеще.Да се учим да дискутираме и спорим постоянно,да се изслушваме.На учителя да не се гледа като враг,а като посредник,помощник.Пред училището ми да има огромна поляна,на която да си почиваме.Искам да е почти стъклено и да се вижда как припкаме из коридорите баси якото :Д. И не на последно място искам една огромна библютека. 8-)

П.П Очаквам естествено коментари от рода:"ти си ултра зле." Whatever.. 8-)

XceSS
06-22-2009, 16:34
Всеки да прави каквото иска и да влиза в часове по избор,да има голяма столова с най-вкусни неща,басейни,градинки и без учители!

И да ви плащат, за да ходите, да има публичен дом и наркотиците да са легални нали :)

vivteen
06-22-2009, 17:12
Искам да ме скъсват да уча полезни и интересни неща,които ще съм сигурна че ще ми потрябват в бъдеще.Да се учим да дискутираме и спорим постоянно,да се изслушваме.На учителя да не се гледа като враг,а като посредник,помощник.Пред училището ми да има огромна поляна,на която да си почиваме.Искам да е почти стъклено и да се вижда как припкаме из коридорите баси якото :Д. И не на последно място искам една огромна библютека. 8-)

П.П Очаквам естествено коментари от рода:"ти си ултра зле." Whatever.. 8-)

Не си "ултра зле." Същото бих желала и аз,ама....

kuklichka_bg
06-22-2009, 17:32
Понеже нямам какво да правяяяяяя 8-)

-Всички да са една смяна,защото в 7:30 още не съм се събудила и вече контролно.....
-Да почваме към 9-9:30
-Часовете да са по 35 мин.
-Стаите да прибичат на стаии,а не на строителни площадки.
-Да има голям фкс салон.
-Басейн задължително.
-Да си избираш сам какви предмети да учиш.
-Да има стени на учениците и тамм да слагат каквото си поискат. :)
-За друго не се сещаммм :P

teenems
06-22-2009, 19:41
само да ви кажа ,че ако няма даскали ще сме тъпи като кухи лейки!

искам училището да си остане такова каквото е .

unicorn_f
06-22-2009, 20:41
хаха училище МЕЧТА как ли не :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: такова нещо няма :lol:

sennnes
06-22-2009, 20:50
хаха училище МЕЧТА как ли не :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: такова нещо няма :lol: Както кажеш ;д ти си оставаш тъп/тъпа ;д

Tempest
06-22-2009, 21:36
мм... да ми е яко да уча, това не съществува - колкото и интересен да е материала, има нотка досада :) би ми било приятно в училището да има дисциплина, да няма идиоти, да няма и униформи (бляк), и в същото училище да учи и Тя :(

unicorn_f
06-22-2009, 21:51
хаха училище МЕЧТА как ли не :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: такова нещо няма :lol: Както кажеш ;д ти си оставаш тъп/тъпа ;д

може и така да е,ама такова нещо няма :P

xoxi
06-22-2009, 22:11
Чак цяло училище не мисля, че мога да превърна в мечта.. За това ще говоря какво трябва да се промени в старото ми училище, за да стане перфектно.
- Счупените столове и маси да се изхвърлят или поправят, но да не се слагат под слълбищата.
- Стените да се пребоядисат и да няма тук-там петна от каквото се сети човек..
- Като са сложили дограма на прозорците на класните стаи, да сложат и на стъклените стени в коридорите.
- Мивките в тоалетните да се сдобият с кранчета 8-) .. а кабинките с врати.. :x
- и да сложат ново знаме на покрива, защото старото прилича на парцал.. всеки цвят се вее на разлина страна :-x

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-23-2009, 03:35
моето си е мечта ;) единственото което му куца е системата.. не те карат да учиш много много и начина по които те оценяват е ОТВРАТИТЕЛЕН въпреки това училището е едно от най добрите училища в града :) има си супер много неща с които можеш да се занимаваш в училище - правене на филми, клубове, допълнително има си веднъж в месеца 1 петък в които не се учи ;) (повечето месеци де) уумм друго... абе духа ми е много приятен на училището ;) в об6ти линии нямаш си клас но ако си роден тук си си сплотен със всички ... ако не си бързо се сприятеляваш ..... и танци има от време на време ;) абе интересно е ;) училището ми мечта е ;)


http://fhci.net/ - това е всъщност сайта на училището обаче като влезеш има снимки и те се сменят и снимките са страхооооооотни :-)
http://www.boldts.net/photos/TorEs.2.jpeg

lipstik
06-23-2009, 08:32
Моето училище мечта няма нищо общо с българските,по-скоро с американските.
1.Самото училище отвън да е приветливо и да ти е хубаво да влизаш в него.
2.Класните стаи да са просторни.По география да има всякакви карти(но не изпокъсани и надраскани,а гланцирани) и глобуси.По биология всякакви макети на животни и хора,карти на животни.По химия да си правим опити (и да ни дават престилки и очила :D ),да има на всеки чин колби и всякакви разтвори.И по физика да си пратим експерименти.По история картите също да са хубави.Трябва като влезнеш в един кабинет и веднага да разбереш по какво е,от самата атмосфера вътре.
3.Да има пиеси,в които да участваме.
4.Да има отбор по някакъв спорт(за момчетата) и мажоретки :-)
5.Двора на училището да е адски голям,с много полянки и дървета,където да можеш да се излегнеш през някой свободен и да почетеш.Да има хубави пейки.И много бих се зарадвала ако има и някакво малко езерце.
6.Около училището да няма нищо освен дървета и полянки.
7.Да идва да ни взема жълтото автобусче :D
8.Да няма противните лафки,а стол с всякакви вкусотии
9.Да си имаме шкафчета.
10.Учебницете да са написани по увлекателен начи и да са с гланцирани листи и дебели корици.
11.Учителите да са яки и забавни,не някакви дърти злобари.Да е весело в часа,да обясняват уроците хубаво.
12.Стаите да са с хубави чинове.Тези които са за 1 човек са ми много симпатични.С хубави дъски,хубав паркет,боядисани стени в приятен цвят и щори.
13.Да има супер огромна библиотека със запазени книги и много маси,където ще можеш да седнеш и да прочетеш/препишеш нещо.
14.Тоалетните да миришат приятно,мивките да са хубави и да има огледала,както и някое друго диванче.
15.Да ходим с наистина хубави униформи
16.Училището да си има вестник
Има и още неща,но в момента не мога да се сетя.

plmn
06-23-2009, 09:19
ред и дисциплина.
паркинг.
правила спазващи се от всички.
перфектна материална база, огромен двор, футболни, баскетболни игрища, тенис кортове, басейни (за часовете по физическо)
огромни стаи/аули.
кадърни учители, умни ученици с желание да учат и да се развиват.

pam1
06-23-2009, 09:37
в къщи :grin:

Mastta
06-23-2009, 09:49
в къщи :grin:
:-o :-o

Pamie7o
06-23-2009, 09:50
Моето училище мечта няма нищо общо с българските,по-скоро с американските.
1.Самото училище отвън да е приветливо и да ти е хубаво да влизаш в него.
2.Класните стаи да са просторни.По география да има всякакви карти(но не изпокъсани и надраскани,а гланцирани) и глобуси.По биология всякакви макети на животни и хора,карти на животни.По химия да си правим опити (и да ни дават престилки и очила :D ),да има на всеки чин колби и всякакви разтвори.И по физика да си пратим експерименти.По история картите също да са хубави.Трябва като влезнеш в един кабинет и веднага да разбереш по какво е,от самата атмосфера вътре.
3.Да има пиеси,в които да участваме.
4.Да има отбор по някакъв спорт(за момчетата) и мажоретки :-)
5.Двора на училището да е адски голям,с много полянки и дървета,където да можеш да се излегнеш през някой свободен и да почетеш.Да има хубави пейки.И много бих се зарадвала ако има и някакво малко езерце.
6.Около училището да няма нищо освен дървета и полянки.
7.Да идва да ни взема жълтото автобусче :D
8.Да няма противните лафки,а стол с всякакви вкусотии
9.Да си имаме шкафчета.
10.Учебницете да са написани по увлекателен начи и да са с гланцирани листи и дебели корици.
11.Учителите да са яки и забавни,не някакви дърти злобари.Да е весело в часа,да обясняват уроците хубаво.
12.Стаите да са с хубави чинове.Тези които са за 1 човек са ми много симпатични.С хубави дъски,хубав паркет,боядисани стени в приятен цвят и щори.
13.Да има супер огромна библиотека със запазени книги и много маси,където ще можеш да седнеш и да прочетеш/препишеш нещо.
14.Тоалетните да миришат приятно,мивките да са хубави и да има огледала,както и някое друго диванче.
15.Да ходим с наистина хубави униформи
16.Училището да си има вестник
Има и още неща,но в момента не мога да се сетя. ооо да и аз си падам по американските училища 8-)
Но за мен не знам защо са ми мечта частните училишта със злобни зубари, училищен вестник, огромна библиотека, тъмно сини униформи със избродиран знака на училището и още мн подобни неща 8-) :lol:

boomboom
06-23-2009, 21:23
С почти всички съм съгласна. Не ми се изпада в подробности, но общо взето:
-да има дисциплина и правила, важащи за всички
-перфектна материална база и хубав двор
-в училището и на двора да има къде да седнеш не като имаш свободни да се чудиш кво да правиш и в крайна сметка да почнеш да обикаляш кафетата
-умни и приятелски настроени учители и съученици, не някви изкуфели бабки и диви селяндури
Абе като се замисля... адски много неща искам да се променят... Но сме в България все пак. Да бъдем реалисти. По-важно е депутатите и министрите да ходят на работа с мерцедеси. А за хубави училища... нека мечтаем..

Tempest
06-23-2009, 22:52
идеални и перфектни неща няма, айде ся върнете се в реалността и приемете, че живеем в България, където това е невъзможно... например прочетох за млади учители - как младите хора да се хванат да наливат от пусто в празно, да обуздават някакви неандерталци и овце и да получават 500-600лв заплата о.О на нашата образователна система й трябва огромна, коренна реформа :)

boomboom
06-23-2009, 22:57
как младите хора да се хванат да наливат от пусто в празно, да обуздават някакви неандерталци и овце и да получават 500-600лв заплата о.О
Изхвърли се с тва 500-600 лв, мисля че е по-малко :D xD

somanycookies
06-24-2009, 10:13
Ето моите:
- охрана
- стол с разнообразна храна без нокти, косми и подобни
- бели дъски
- басейн
- добра дисциплина
Това е достатъчно. униформи също може.
Не е невъзможно хР

sennnes
06-25-2009, 18:49
ахаммм :D

Lucho
06-25-2009, 18:49
ПМГ - Информатика + АЕ, 5 години.

KnucklesTheEchidna
06-25-2009, 19:11
Мечта, а?
Ами да видимм...

1.Огромна библиотека, миришеща на ... библиотека.
2.Учители, които не гледат как да те прецакат, а ти помагат.
3.Подземие, в което се намира химията и , естествено, лудата химичка. 8-)
4.Поляна, дръвчета, цветенца, птички пеят и т.н.
5. Стол, шкафчета, някакви забутани стаички, за които само аз знам,табло , на което да окачваш каквото си искаш....

Изобщо: училище МЕЧТА.

GbSy
06-25-2009, 19:13
Мечта, а?
Ами да видимм...

1.Огромна библиотека, миришеща на ... библиотека.
2.Учители, които не гледат как да те прецакат, а ти помагат.
3.Подземие, в което се намира химията и , естествено, лудата химичка. 8-)
4.Поляна, дръвчета, цветенца, птички пеят и т.н.
5. Стол, шкафчета, някакви забутани стаички, за които само аз знам,табло , на което да окачваш каквото си искаш....

Изобщо: училище МЕЧТА.

.

melinor
06-25-2009, 20:42
Искам да ме скъсват да уча полезни и интересни неща,които ще съм сигурна че ще ми потрябват в бъдеще.Да се учим да дискутираме и спорим постоянно,да се изслушваме.На учителя да не се гледа като враг,а като посредник,помощник.Пред училището ми да има огромна поляна,на която да си почиваме.Искам да е почти стъклено и да се вижда как припкаме из коридорите баси якото :Д. И не на последно място искам една огромна библютека. 8-)

П.П Очаквам естествено коментари от рода:"ти си ултра зле." Whatever.. 8-)

+1111 :grin: Само че искам да сме от 09,00 :D

GD95
06-25-2009, 22:20
САМО Пънкари,рокери,метъли :smt002 ... !Без ник'ви кифли! :-P

XTREMEFREERIDE
06-26-2009, 07:00
САМО Пънкари,рокери,метъли :smt002 ... !Без ник'ви кифли! :-P

Красива мечта!!! :smt001
Ъмм, да, ОГРОМНА библиотека, където да прекарваме свободните часове.
Да можем да избираме какво да учим /както е във висшето/.
Да има хубав, евтин стол за учениците САМО от определеното училище.
Хубав двор. Много поддържан, с пейки и зеленина.
УНИФОРМИ! :smt054
В междучасията по радио уредбата да звучи готина музика /НЕ ЧАЛГА!/.
Оценяването да се промени - за всеки индивидуално.
Хубав салон за физическото.
Готина и свежа атмосфера в стаите.
Пушенето ЗАБРАНЕНО!!!

/ УАСГ :smt007 :smt007 /

YouCantStopMe
06-26-2009, 07:18
1.Учители,които да оценяват обективно и напълно реално знанията на учениците.
2.Да не ни пренатоварват с домашни.
3.Да се провеждат извънкласни занимания.
4.Да има огромна и хубава билиотека. =D>
5.Да има и хубав стол с вкусни неща,защото не знам как е във вашия,но в нашето училище беше под всякаква критика.
6.Да има огромен двор с Баскетболно :smt055 ,футболно и всякакви други игрища. :D
7.Дворът да не е мръсен.Представям си го-зелееен със сладки цветенца и пейки. :oops:
8.Да има голям салон за физкултура и да не е разбирайкан. :x
9.Да има просторни коридори.
10.Да нямаме прекалено много часове.
11.Да има огромно таблооо,на което можем да си лепим каквото искамее. :smt007
12.Не искам да има униформи,а просто нещо,с което да показваме от кое училище сме-значки например..абе всичко,което е красиво,а не от ония буклуци. :?
13.Директорката да не е пача. :lol:
14.Просто една приятна обстановка за работа.
В училището трябва да се УЧИ,а не да се ходи,за да си покажеш новата придобивка.

nPeEbaH
06-26-2009, 09:34
Училище мечта = Електро Варна 8-)

anonimencho
06-26-2009, 15:18
Искам да ме скъсват да уча полезни и интересни неща,които ще съм сигурна че ще ми потрябват в бъдеще.Да се учим да дискутираме и спорим постоянно,да се изслушваме.На учителя да не се гледа като враг,а като посредник,помощник.Пред училището ми да има огромна поляна,на която да си почиваме.Искам да е почти стъклено и да се вижда как припкаме из коридорите баси якото :Д. И не на последно място искам една огромна библютека. 8-)

П.П Очаквам естествено коментари от рода:"ти си ултра зле." Whatever.. 8-)

Е пък на мен ми харесва като добавим и един свръх готин басейн, интилигентни и красиви момчета 8-) и всискателни, но същевременно забавни учители, а и нека има униформи, обаче и якета, и обувки, и чорапи, и физкултурни екипи да има към основната униформа :-P

WhyNot
06-26-2009, 16:24
ддз може би такова където материалната база е на отлично ниво а обучението да се извършва с повече учители и по малко ученици тоест на няколко ученици един учител.така възприемането ще е по добре.и естествено мн практика и извънкласна дейност :D

sennnes
06-27-2009, 20:01
още някой?

viketuyu
06-27-2009, 20:19
Моето училище мечта няма нищо общо с българските,по-скоро с американските.
1.Самото училище отвън да е приветливо и да ти е хубаво да влизаш в него.
2.Класните стаи да са просторни.По география да има всякакви карти(но не изпокъсани и надраскани,а гланцирани) и глобуси.По биология всякакви макети на животни и хора,карти на животни.По химия да си правим опити (и да ни дават престилки и очила ),да има на всеки чин колби и всякакви разтвори.И по физика да си пратим експерименти.По история картите също да са хубави.Трябва като влезнеш в един кабинет и веднага да разбереш по какво е,от самата атмосфера вътре.
3.Да има пиеси,в които да участваме.
4.Да има отбор по някакъв спорт(за момчетата) и мажоретки
5.Двора на училището да е адски голям,с много полянки и дървета,където да можеш да се излегнеш през някой свободен и да почетеш.Да има хубави пейки.И много бих се зарадвала ако има и някакво малко езерце.
6.Около училището да няма нищо освен дървета и полянки.
7.Да идва да ни взема жълтото автобусче
8.Да няма противните лафки,а стол с всякакви вкусотии
9.Да си имаме шкафчета.
10.Учебницете да са написани по увлекателен начи и да са с гланцирани листи и дебели корици.
11.Учителите да са яки и забавни,не някакви дърти злобари.Да е весело в часа,да обясняват уроците хубаво.
12.Стаите да са с хубави чинове.Тези които са за 1 човек са ми много симпатични.С хубави дъски,хубав паркет,боядисани стени в приятен цвят и щори.
13.Да има супер огромна библиотека със запазени книги и много маси,където ще можеш да седнеш и да прочетеш/препишеш нещо.
14.Тоалетните да миришат приятно,мивките да са хубави и да има огледала,както и някое друго диванче.
15.Да ходим с наистина хубави униформи
16.Училището да си има вестник
Има и още неща,но в момента не мога да се сетя

+1 това е и моето училище мечта !!

Detestation
06-28-2009, 07:20
Хогуортс! 8-)

Дворът да е поддържан, без изпочупени пейки, с подрязана и чиста трева и храсти.
Да има много извънкласни дейности, в който всеки да може да се включи.
Просторна, широка библиотека.
Здрави чинове, столове, карти.
Добре оборудвани кабинети по природните науки.
Столова, където освен мазни баници, се предлагат плодове, топла и китайска храна.
Коридорите да са чисти и широки.
Училищен автобус.
Да има училищен съветник, който наистина да помага на учениците в избора на по-нататъшно образование.
Добре направени униформи- не само добре изглеждащи, но и от качествени платове.
Добре направени учебници- разбираеми, също така с подобрено оформление.
Училището да има отбори по основните спортове- футбол, баскетбол, тенис,волейбол- които наистина да взимат участие в първенства между училищата.
Задължителни допълнителни курсове по предметите за изоставащите ученици, където не ги третират като малоумни.
Редовни училищни събития- концерти, пиеси, карнавали, балове.

Сигурно пропускам нещо...

estellle
06-28-2009, 08:37
- Предмети по избор
- Общежития..където могат да се правят купони и не важи закона за часа :D
- НЕ миришещи тоалетни,в които да ти е кеф да стоиш :D
- по-късна смяна
- тестове когато пожелаеш и по квото искаш
- винаги да можеш да се бориш за оценката,която искаш,независимо дали свършваме даскало или не
- КРАЙ на интригите..клюките и завистта..
- цялото даскало да е единно и да не се дели както ставаше в мойто примерно,още повече в класа ... :grin: :D
- басейни .. хубави градини .. вътрешен паркинг за колите :D

bloodymirror
06-28-2009, 14:48
Ето едно есе,написано от мене,дано да Ви е от полза и да ви е интересно да го прочетете.. :D



УЧИЛИЩЕТО ‘’ МЕЧТА ’’
Написано от : Юлия Димитрова.



Всеки човек,всяко дете има различна представа за хубавото,качественото и разбира се за полезното.За съжаление обаче,мнозина разбират това,когато вече е късно.Да си дойдем на думата за училището ‘’ МЕЧТА’’ . Много от децата не си дават сметка колко е важно да направят правилният избор,защото от него зависи целият им живот. Познавам хора,които си наумяват да влезнат в едно дадено училие,заради чути коментари за него,колко е добро,на колко много неща може да ги научи... – НЕ !
Бъдещи седмокласници,изборът на вашата гимназия е само ваш ! Естествено,всеки има право да си каже мнението за някоя гимназия,но вие не му се доверявайте до такава степен,че да се откажете от нещо и да се насочите към съвсем различно.Консултирайте се с ученици от училието,в което смятате да кандидатствате. Изберете сами с какво искате да се занимавате занапред,заото понякога приятелския съвет може да е погрешен и вие да останете прецаканият. Изберете гимназията,в която смятате,че е можете да влезнете и ,че е ви предоставя удоволствие да учите и занимавате с дадената специалност. Друг много важен детайл е наркоманията,насилието и проституцията. Това да не ви тревожи. Във всяко училище децата и големите са склонни към това,но вие можете да не станете такива,всичко зависи от това,в каква компания си попаднал,трябва да се внимава с това,особено ако са ви приели в гимназия с кандидатстване след 7ми клас. Просто е – изберете от самото начало компанията си,разберете дали са пушачи и дали са наркомани. Хубаво е, за да опазите доброто име на училието ви,да съобщите на директорът/ката .. стига да са сериозни и това, което ви тревожи,тях да ги интересува.
Това беше от мен,дано съм Ви била полезна !