PDA

View Full Version : Университети и колежи....



JustLikeHeaven
06-22-2009, 16:04
Понеже сестра ми учи от доста време в САЩ,се заинтересовах чак сега какво мислите за "американската" система и начин на живот...Били ли сте в САЩ,как ви се струва животът и хората,градовете...По-скоро въпроса ми е,ако ще учите в САЩ кой колеж или университет бихте избрали...Но,моля ви обосновете се защо него...

iPurple
06-22-2009, 19:03
Тук ще има доста изказвания от типа на тези в темата за Америка... :-D

Иначе Америка е доста голяма, има хора от всякакви нации и животата там никак не е лесен. Нямам представа каква е системата им на обучение.

windowlicker
06-29-2009, 02:34
Понеже сестра ми учи от доста време в САЩ,се заинтересовах чак сега какво мислите за "американската" система и начин на живот...Били ли сте в САЩ,как ви се струва животът и хората,градовете...По-скоро въпроса ми е,ако ще учите в САЩ кой колеж или университет бихте избрали...Но,моля ви обосновете се защо него...

Аз както казах и в темата за Америка, уча и живея в момента в САЩ. Аз не съм била в университет в България, но знам как е и мисля, че тук е по-добре. Учи се през целия семестър, ама си се учи! Дават домашни, има контролни, оценките са както в гимназията на проценти. над 90% е 6, 80-90 - 5 и така нататък. Така, че за да имаш 3 трябва да се потрудиш.
Аз избрах моя, защото е много голям. Мисля, че има към 20 000 студенти. А също така е и в голям град, което не е обичайто на тукашните университети. Аз много харесвам града, в който уча. Винаги има какво да се прави. Американците много пият и за съжаление не знаят как...Гледам ги на по 18-19 години и се търкалят по земята както ние едно време ама какво да се прави :) не се оплаквам.

Aniiiii
06-29-2009, 11:55
Сорри че е извън темата ( не съм там и не мога да помогна) ;S
ама много ми е чудно, могат ли ей така обикновени ученици да влязат в така световноизвесните юни-та - Yale & Harvard? Трудно ли е влизането там? (не искам да ходя, само ми е интересно :) ) :P

iPurple
06-29-2009, 15:17
Сорри че е извън темата ( не съм там и не мога да помогна) ;S
ама много ми е чудно, могат ли ей така обикновени ученици да влязат в така световноизвесните юни-та - Yale & Harvard? Трудно ли е влизането там? (не искам да ходя, само ми е интересно :) ) :P

И аз съм си мислила същото.. Просто някой ученик в нормално българско училище дали ще може да влезе.. :-o

Според мен може ако е отличник и наистина умен. И ако мине теста на университета. (ако има такъв)

windowlicker
06-30-2009, 04:13
Тези университети са частни и таксите им на година са към 40 000 долара, само таксите. Това е първия проблем. Изключително трудно се влиза, четох някъде, че приемат към 7-8% от всички кандидатстващи на година. Не мисля, че имат собствен изпит. Повечето използват само SAT. Иначе ако някой е имал отлични оценки и вършил добри дела докато е учил и може да си го позволи защо не :)