PDA

View Full Version : Маски с хума



bebygirl
06-22-2009, 16:58
здр преди няколко дни ми препоръчаха в този форум да си правя маски с хума против косопад някой знае ли някоя определена и ако да може ли да ми каже г/д колко количество се слага?
А вярно ли е ,че и за лице помага ако знаете даите рецепти ;)
и моля без нападки ,4е темата е тъпа за това е форума за питане :o

tonie__
06-22-2009, 17:09
купи си бадемово масло на икаров 2 лева е мисля,там има една маска с хума :) на листчето вътре има десетина маски за лице и коса

*ползвай и хининова вода,мисля,че помага

sexa_na_kompleksa
06-23-2009, 09:34
Аз си правя маски с хума, но за мазна коса, а не за косопад. Та сигурно за косопад е по-различно. Но аз я смесвам с каквото имам - кисело мляко, яйце и/или оцет.
За лицето също е хубаво - смесва се с вода до получаването на хомогенна смес. : )

momilka
06-23-2009, 14:50
Студио за красота R-Stule предлага висококачествено обслужване ,изобилие от свежи тонове и специалисти ,които съветват индивидуално клиента за желаната прическа и последните модни тенденции. Удължаване и сгъстяване на коса (100% естествен костъм) Мощен вертикален солариум от ново поколение , вече с по-дълги лампи и силна вентилация ( тенът е значително по-равномерен,позволява почерняване на краката). Професионална козметика SUNMAXX за по-траен и хубав тен.

Жк.Младост 1 , бл.53 (зад 27 поликлиника)
тел:0888809946

Converse333
06-23-2009, 17:57
Аз си правя маски с хума, но за мазна коса, а не за косопад. Та сигурно за косопад е по-различно. Но аз я смесвам с каквото имам - кисело мляко, яйце и/или оцет.
За лицето също е хубаво - смесва се с вода до получаването на хомогенна смес. : )

А тази маска за мазна коса как я правиш? И винаги съм се чудела след това хумата лесно ли се измива ?

billytalent
06-23-2009, 18:02
За косата съм си правила хума с оцет,а за лицето хума с вода и мед-кожата става супер мека след това

shell
06-23-2009, 18:45
Ами то няма точни пропорций,но например можеш да смесваш 2 с.л хума с вода и 1 жълтък.Нанасяш в корените и по дължината на косата,изчакваш 20мин и изплакваш обилно с вода :)

sexa_na_kompleksa
06-24-2009, 11:25
Аз си правя маски с хума, но за мазна коса, а не за косопад. Та сигурно за косопад е по-различно. Но аз я смесвам с каквото имам - кисело мляко, яйце и/или оцет.
За лицето също е хубаво - смесва се с вода до получаването на хомогенна смес. : )

А тази маска за мазна коса как я правиш? И винаги съм се чудела след това хумата лесно ли се измива ?

Едно яйце, малко хума, малко кисело мляко... както каза shell - няма точни пропорций, на око се прави. xD
Хумата се измива лесно, но ако слагаш яйце, се отмива с по-хладка вода, за да не се пресече яйцето. Ако се пресече, пак се маха после, но малко по-трудно и не е приятно. ; )

LiveFlower
06-24-2009, 12:52
Ммм , след маската на лицето с хумата , кожата е повече от страхотна 8)

fenkatakrisi952
06-24-2009, 13:31
маска за лице:една супена лъжица хума се разбърква с малко кисело млякп.Така получената каша се нанася върху лицето и след 20 мин се измива.
рецепта за коса:3-4 супени лъжици хума се разбърква с 150 мл оцет.Сместа се нанася на косата за около 15 мин.Измива се обилно с вода.

Това пише на опаковката на хумата Jankar.Аз си правя маската за лице и съм много доволна :) :-)

shell
06-24-2009, 19:42
Ммм , след маската на лицето с хумата , кожата е повече от страхотна 8)
да,и при мен е така :) Свежа,мека :grin:

Snuffles
06-24-2009, 20:38
Ooo, oще утре отивам в аптеката. :D

Pepincetyy
06-25-2009, 08:33
Студио за красота R-Stule предлага висококачествено обслужване ,изобилие от свежи тонове и специалисти ,които съветват индивидуално клиента за желаната прическа и последните модни тенденции. Удължаване и сгъстяване на коса (100% естествен костъм) Мощен вертикален солариум от ново поколение , вече с по-дълги лампи и силна вентилация ( тенът е значително по-равномерен,позволява почерняване на краката). Професионална козметика SUNMAXX за по-траен и хубав тен.

Жк.Младост 1 , бл.53 (зад 27 поликлиника)
тел:0888809946
Ейй спрете се с тези реклами

sexa_na_kompleksa
06-25-2009, 11:54
3-4 супени лъжици хума се разбърква с 150 мл оцет.Сместа се нанася на косата за около 15 мин.Измива се обилно с вода.

150 мл не е ли много? Аз си слагам 1-2 лъжички.

Celence
06-25-2009, 11:58
почти една чаша оцет? :shock: ти коса имаш ли още