PDA

View Full Version : Ниско кръвно и изпитана рецепта



sweetheart91
06-22-2009, 18:20
Понеже имам изключително ниско кръвно - и да пия солен айрян, сладки, кола, кафе............

Но ви моля, ако знаете за някаква билкова рецепта за ниско кръвно да я споделите.
От интернет ги знам всички... :(

batkodoki
06-22-2009, 21:10
Понеже имам изключително ниско кръвно - и да пия солен айрян, сладки, кола, кафе............

Но ви моля, ако знаете за някаква билкова рецепта за ниско кръвно да я споделите.
От интернет ги знам всички... :(

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

ръст&килограми?

колко е кръвното в положение "прав" и колко в "легнал"?

xoxi
06-22-2009, 23:09
Мисля, че женшена помагаше :)

sweetheart91
06-23-2009, 06:22
17
жена
172см
55кг
случва се, когато съм закусила и пила кафе - 80/60

иначе зимата сякаш е по-стабилно - 100/80
но иначе е падало и под 80.....и се чувствам като парцал, унила, спи ми се......
П.П. легнала не се сещам колко е било, но малко по-високо сякаш (когато е ниско)
Иначе се чудя, дали да си направя този чай...
2 щипки мащерка и по 1 щипка чубрица, джоджен и розмарин се смесват и се приготвят като запарка; прецеденият чай се съхранява топъл в термос и половината от него се изпива сутрин, а другата половина – вечер.

Cherryy
06-23-2009, 12:21
същия проблем, след като пия кафе и направо падам на земята, когато стана сутрин ми се вие свят, причернява ми, постоянно се чувствам отпаднала, но това е само лятото, знам, че е хипотония, за пръв път когато минала година ми се случи най-тежкия момент си помислих, че умирам, не бях на себе си, не се чувствах жива не мога да го опиша, но не искам да ми се повтаря, за това спрях да пия кафе, понякога 3в1 което не ми действа така и мисля, да посетя лекар, но като цяло приема на много течности, редовното хранене и физическата активност ще понамалят отпадналостта

Ilikeliljon
06-23-2009, 16:48
същия проблем, след като пия кафе и направо падам на земята, когато стана сутрин ми се вие свят, причернява ми, постоянно се чувствам отпаднала, но това е само лятото, знам, че е хипотония, за пръв път когато минала година ми се случи най-тежкия момент си помислих, че умирам, не бях на себе си, не се чувствах жива не мога да го опиша, но не искам да ми се повтаря, за това спрях да пия кафе, понякога 3в1 което не ми действа така и мисля, да посетя лекар, но като цяло приема на много течности, редовното хранене и физическата активност ще понамалят отпадналостта

Ааа,ъъъ не говорим ли за ниско кръвно?!?!Щото ако пиеш кафе определено кръвното ти няма да пада, а ще се покачва, така че няма да паднеш а ще си като китка :D :D

clever
06-23-2009, 21:22
отиди на лекар
всичко си е до организъм

на една съученичка с проблем ниско кръвно колата и действа обратното-понижава й го още повече :shock:

Cherryy
06-24-2009, 06:12
^ както и при мен колата действа така също и кафето :(

Chawder
06-24-2009, 20:02
Няма смисъл да ходи на лекар и всякакви други глупости като рецепти! С рецепти нищо няма да направиш! Такава ти е физиологията.
Не пий кафе, пий много течности, набавяй си глюкоза!
Винаги, когато излизаш, особено през лятото, взимай бутилка вода и пий дори да не ти се пие, глюкозата - най-бързо става с нещо сладичко:)